Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Másfél óra minimum??? Ez érdekes, nálam bőven nem kerül egy órába sem, sőt, mikor RC-ket upgradeltem egymásra. Mondjuk az tény, hogy igencsak függ a rendszerpartíció tartalmától is, a fájlok számától, méretétől, de leginkább ezzel összefüggően az alkalmazott háttértároló sebességétől. Egy jól lelakott, telepakolt rendszer esetében persze, hogy sokáig tart a dolog. De szerintem ott van benne a megoldás, hogy nem minden felhasználói adatot a "C" meghajtón kell tárolni, hanem egy azoknak megfelelően kialakított másik partíción. Nekem bőven hülyeség már akár a 70 GB-nyi felhasználói adat is, csak most méreteztem 50 GB-ra a rendszerpartíciómat, mióta terás a merevlemezem. Aki mindent egy lapra tesz, az meg viselje a következményeit. :D

<-ƘƘ->

(#2) Cathfaern válasza Kendek (#1) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Másfél óra minimum??? Ez érdekes, nálam bőven nem kerül egy órába sem, sőt, mikor RC-ket upgradeltem egymásra."

Remélem nem kell túlmagyarázni, hogy mi a különbség Win7 RC x verzióról y verzióra, és Win Vista-ról Win7-re való upgrade között :)

(#3) Kendek válasza Cathfaern (#2) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet, hogy van némi különbség időben is, de a rendszerbeállításokat ugyanúgy át kell mentenie, mint ahogy a felhasználói fájlokat és feltelepített programokat a beállításaikkal egyetemben. Itt a legtöbb idő a fájlok mozgatása, azt mindegyik rendszeren ugyanúgy el kell végezni, még ha ugyanarra a rendszerre frissítek is.

<-ƘƘ->

(#4) FTeR


FTeR
addikt

32 bit: 1220
64 bit: 610
ekkora különbség?

//
én rc-ről frissítettem és rohadt sokáig tartott (már nme emléxem pontosan, de 2-3 óra) és rakat gui bug megmaradt.

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Anno 50 percet eltokolt a 7100 x64, mire DVDrol felmaszott a gepemre, most nem akartam ennyit szivni, igy pendriverol probalkoztam 7600 x64-et varazsolni az ujraformazott vinyora, alig 15 perc mulva a legfrissebb videokalyha/hangkartya/stb driverek manualis telepitesenel tartottam. :Y

WIndows Easy Transfer Manager amugy jopofa, le akarta menteni az osszes particiom tartalmat, ugy kellett leloni, hogy eleg a formazando C:-n levo rendszerbeallitasokat menteni a D:-re. (Elsore neztem, mi ez az 1008GB mentendo cucc, biztos valami mertekegyseg eliras :W)
Aztan uj Win alatt restore, vegen szepen kiirogatta, milyen driverek, programok nincsenek meg ujratelepitve. :C

Aztan a megszokott Office2003 helyett felraktam a 2010 betat, inditanam az Outlook-ot, hogy bekonfiguraljam a levelezesemet, mire eszrevettem, hogy lazan importalta a 2003 lementett beallitasait, aztan eppen a leveleimet dolgozza fel. Wow. :C
(Egyelore meg szoknom kell a Ribbon-t, mivel nekem az Office 2007 eddig kimaradt)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) DeltaPower


DeltaPower
őstag

nemtom mit csinál ez az upgrade közben, de 30MB/s átlagsebességet számolva a 650 gigát 6 óra alatt egy másik vinyóra is áthúzhatnánk...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#7) attila9988


attila9988
őstag

Azért ez elég meredek. Ha valakinek olyan vacak a gépe, (vagy olyan rossz állapotban van a rendszer) akkor az egyébként is jobban jár ha tiszta rendszert telepít, (vagy vesz új gépet) bár egy upgrade változattal ezt nyilván nem teheti meg...:D

Egyébként személyes tapasztalatom hogy ms rendszereket valahogy soha nem lehet hibamentesen upgrade -elni. Általában lassúak lesznek és/vagy hibásan működnek a frissített telepítések. Apró bajok szinte mindig maradnak, amikkel ugyan együtt lehet élni, de azért a legtöbb embernek azt javaslom hogy ha teheti, új telepítéssel kezdjen.

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#8) Lenry


Lenry
félisten

én ezt nem értem.
mi az, hogy 650GB adat?
mi a picsát csinál a 650GB-nyi (nagyon nagy valószínűséggel) filmmel meg zenével meg ISO-val a Win telepítője?

az upgrade a Windows upgradeje... az adatok mennyiségéhez az égvilágon semmi köze

szabage: de itt nem kell semmit sehova másolni

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) szabage válasza DeltaPower (#6) üzenetére


szabage
tag

30MB/s? másoltál te már kis fájlokat egy régi lassú winyós gépen?:)

(#10) DeltaPower válasza szabage (#9) üzenetére


DeltaPower
őstag

amire 650 giga elfér, annak már illik teljesíteni átlag 30 MB/sec-et, feltéve ha nem egy webszerver 300 csillió fájllal. 2-3 kisebb vinyónál is kijön a 20-25 mega.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) szabage válasza DeltaPower (#10) üzenetére


szabage
tag

Hmm, hát nem tudom... majd valami profi ph-s leteszteli 1GB 200kb-os fájlal, és elmondja a frankót :)

(#12) FTeR válasza DeltaPower (#6) üzenetére


FTeR
addikt

az első elemzés, meg a végső ellenőrzés tart nagyon sokáig...

[ Szerkesztve ]

(#13) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Ez hülyeség,az én gépem 50 perc alatt megcsinálta 512 RAM-mal és 1 magos procival... :U

[ Szerkesztve ]

(#14) 5h4rK válasza se4ever2 (#13) üzenetére


5h4rK
tag

512 RAM-al Vista -t hasznalni? ... :U

(#15) 5h4rK válasza DeltaPower (#6) üzenetére


5h4rK
tag

Szerintem ne igy szamold, egy merevlemezrol volt szo. A fene tudja, hogy mit csinal, de ha particiokon belul masolgat ( foleg kis fajloknal ) akkor messze nem eri el a 30Mb/s. En meg mindig nem ertem, hogy miert kell azt mozgatni, de ha szamolunk, akkor szamoljunk helyesen :DDD :DDD

(#16) se4ever2 válasza 5h4rK (#14) üzenetére


se4ever2
aktív tag

Nem a vistát használtam.Xp-m volt csak felfrissitettem vistára és utánna egyből 7 re. :D

(#17) 5h4rK válasza se4ever2 (#16) üzenetére


5h4rK
tag

Aham, csak teszteles volt. Nekem csak 1 Gb-om van es gondoltam felteszem a 7-t, mert annak ellenere, hogy Linux felhasznalo vagyok nem artana ismerni rendesen a 7-t is, de aztan meggondoltam magam mert sztem 1Gb-al eleg gyatran menne. :DDD

(#18) bejmuller válasza 5h4rK (#17) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Athlon64 3200+ es 1 GB RAM-mal nagyszeruen megy a 7-es RC. Jol teszi a dolgat, neha egy kis lassulas, de boven hatarokon belul.

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#19) 5h4rK válasza bejmuller (#18) üzenetére


5h4rK
tag

Kosz, akkor at fogom tanulmanyozni :R :DDD

(#20) bejmuller válasza 5h4rK (#19) üzenetére


bejmuller
aktív tag

nincs mit :)
most latom hogy honfitarsak vagyunk :DDD
szep estet !

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#21) negyedes válasza bejmuller (#20) üzenetére


negyedes
addikt

Ha mar itt vagyunk akkor en is. :D Most nyaron voltam Gyergyoban taborban. ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#22) 5h4rK válasza bejmuller (#20) üzenetére


5h4rK
tag

Latom Kolozsvaron IS vagy, gondolom egyetemista vagy. Bolyai? Bentlakas? :DDD

(#23) vtechun


vtechun
veterán

Szerintetek 32 nites magyar Vistara felmegy a 64 bites win 7 7600 enterprise?

(#24) anulu válasza vtechun (#23) üzenetére


anulu
félisten

kizártnak tartom

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) anulu


anulu
félisten

aki az adatait (doc, xls, akármik) a rendszerpartíción tárolja, az megérdemli, h sokáig tartson a frissítés. gyalu, clean install és nincs gond.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) tbs válasza anulu (#25) üzenetére


tbs
addikt

"Rendszerpartíció"... :N Aszittem ennekavilágnak márvége... :DDD

(#27) kraftxld válasza vtechun (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

32bitről nincs upgrade 64bitre, csak tiszta telepítés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

szépek az eredméynek, a belépő szintü super profiljának ideje meg azért nincs publikálva mert még mindíg csinálja ;)

amúgy szerintem a 64 bites frissítés ideje azért ennyivel jobb mert 64 biten sokkal jobban kihasználja a procit meg a kódok is hosszabbak lehetnek amiket használ így akár 1,5 - 2 müveletet is elvégezhet átlagban adott számolási ciklus alatt,
ha tévedek cáfoljatok rám.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#29) Realradical válasza Lenry (#8) üzenetére


Realradical
őstag

Gondolom ha a pówer úser bevágja mindezt a documents and settings közé akkor a telepítőnek át kell túrnia.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#30) vtechun válasza kraftxld (#27) üzenetére


vtechun
veterán

és ha 32 bites angol win7-et rakok a 32 bites magyar vistára? ez működhet?

(#31) kraftxld válasza vtechun (#30) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem ez sem megy. Csak angolt angolra meg magyart magyarra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32) PuMbA válasza vtechun (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Sokkal több időbe, vinyóhelybe,problémába kerül a frissítés,mint egy tiszta telepítés.

(#33) vtechun válasza PuMbA (#32) üzenetére


vtechun
veterán

ja, csak a sims fel van telepitve az asszonynak :) meg stb. :)

(#35) pasy34


pasy34
csendes tag

Egyébként mi a szarnak frissíted rá a régi rendszerre???Írd ki a cuccaidat,vagy másold ideiglenesen át valamire,és gyaluld a winchestert.Csinálj új particiókat.És nem kell vele szenvedni.Ennyi.A frissítés felesleges.Úgysem tudod utána használni a régi dolgaidat.Újra kell telepíteni mindent.Akkor mi értelme a frissítésnek????Tök mindegy h 32 vagy 64 bites rendszer.Ne frissíts!! Újat telepíts!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.