Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

imádom olvasni ezeket az irások! nagyon jok! folytatást!!! :B :R

a képek nagyon tetszenek.

egy off kérdés: a kamionokban, hogy müködik az állo fütés? akkor is beindul a motor, vagy akkurol megy? ezt sosem értettem :B

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi az uj cikket. Mindig nagy elvezettel olvasom.
Meg irjal. :)

"There is nothing permanent except change"

(#3) cilo9 válasza JanFe (#2) üzenetére


cilo9
aktív tag

Élmény volt olvasni. Nagyon megszerettem a beszámolóidat és a képeket is jó nézegetni!
Ne hagyd abba az irogatást, ha kérhetem! :)

Üdv, Cilo

(#4) boozer


boozer
csendes tag

ez megint nagyon jó volt reggelinek :)
Nem lógok ki a sorból, "követeljük" a folytatást!

(#5) pite4 válasza .bableWes (#1) üzenetére


pite4
tag

SZVSZ gázolajos kályha szolgáltatja a fűtést. De lehet ez már csak a múlt...
Jöhet még ilyen iromány, szivesen olvasgatom. THX

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#6) rgranc válasza .bableWes (#1) üzenetére


rgranc
aktív tag

bablewes: egyik előző részben említette, hogy Webasto állófűtés van benne, az tudtommal gyakorlatilag egy kis olajkályha, a kocsi saját üzemanyagát használja, azzal fűt. Előnye értelemszerűen az, hogy mivel jóval kisebb, mint a motor, nagyságrendekkel kevesebbet fogyaszt (vannak különböző méretűek/teljesítményűek, de ilyen párdecis nagyságrend óránként). És az álló motort is melegen tartja (vagy felmelegíti indulás előtt), amivel csökken annak hidegjárati kopása.

Ja igen, ne arra gondolj, hogy kályha a kabinban, és kéménycső kivezetve oldalra... :D A motortérben van. Itt találtam képeket is: http://www.4x4akademia.hu/mo-06003-allofutes.shtml

[ Szerkesztve ]

(#7) pite4 válasza rgranc (#6) üzenetére


pite4
tag

Jut eszembe az első részben meg ez volt : Elinditottam a kocsit, hogy egy kicsit toltsem az akkukat, miutan folyamatosan ment ejjel a futes . Pedig én is diesel kályhára tippeltem. Lehet kocsija is válogatja :F

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#8) hugoagagyilo válasza .bableWes (#1) üzenetére


hugoagagyilo
tag

huhh ez nagyon off lett nemn ide akartam:)

[ Szerkesztve ]

http://obhunracing.com

(#9) jaja1981 válasza rgranc (#6) üzenetére


jaja1981
addikt

Jól mondod.
Kis olajkályha.
Lehet ilyeneket kapni személy autókba is.
Van olyan, ami programozható és így mikor indulsz otthonról, beszállsz a kocsiba, már meleg van és a motor is meleg.
Jó dolgok ezek.

(#10) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Köszönöm az írást, ezt is nagyon jó volt olvasni. :R :R

Gyógyulj meg és várom a folytatást :)

(#11) Tomate


Tomate
veterán

Köszi! Jó volt :R

(#12) .bableWes válasza rgranc (#6) üzenetére


.bableWes
őstag

mostmár megivágosodtam, köszönöm! :R

azt tudtam, hogy nem egy komplett kályha van benne, csak nem birtam elképzelni, hogyan is müködik :D

pite4: akkor lehet átsiklottam felette.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Attól, hogy nem szólaltam meg előző írásod kapcsán, még figyelek, és örömmel olvasgatlak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) blokad


blokad
senior tag

Tetszik ez is, mint a többi.

(#15) grotib


grotib
tag

Nagyon jó a naplód, folytasd! Én is jártam Európát, de a család mellet nem akartam tovább csinálni. A naplódat olvasva eszembe jutnak a régi szép idők.
Jó utat, sok szerencsét, a családnak meg kitartást!

(#16) iSonic


iSonic
addikt

Még több ilyen irományt ;) :R :R

(#17) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

A webasto-t kitárgyaltátok arra már nem tudok válaszolni, így mindenkinek csak megköszönni tudom hogy elolvastátok, és tetszéseteket kifejeztétek.. :R

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#18) 14adam


14adam
addikt

Aostába én is voltam egyszer,gyönyörű hely,azok a magas "dombok" bámulatosak :)

(#19) Ipse89


Ipse89
tag

Jó kis írás volt Papa, még többet!!! :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#20) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

juppi újabb rész :))

munka után elolvasom, reggeli közben

köszönjük!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) forras2


forras2
őstag

Itt a folytatás, nagyon jó lett! :C :R
Folytatást, folytatást, skandálja a tömeg! :C

(#22) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na szóval:

nagyon jó cikk, a sörök is fincsik lehettek :)

viszont mondok valamit aminek nem fogsz örülni :DDD

sikerült franciaországban venni jóféle svájci csokit :DDD [link]

Nestlé
Lindt
Sélection (vagy Selection, írásmódtól függően)

ezek mind svájciak :)

viszont az 1848 az jóóóó régóta vadászom. mondhatni az a franciák Boci csokija :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) Lars


Lars
őstag

Örömmel olvasom ezeket a naplókat, főleg mivel volt olyan időszakom még fiatalon, hogy én bizony ha felnövök, kamion vezető leszek :)
Nos a terv nem valósult meg, viszont a mai napig érdekelnek a nagy autók, a technika, és az életmód.
Egyénként remek stílusban írsz, kifejezetten tetszik. Nem abbahagy ! :D

(#24) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Köszi a cikket! Jó végigolvasni ezeket az írásokat, élményteli, izgalmas beszámoló.

Javítani kellene:
"Megint ugrottunk egyet teben" - térben

(#25) Lauda válasza pite4 (#7) üzenetére


Lauda
félisten

A kalyha dizel, tehat gazolajat eget, de a befuvo ventillator es az uzemanyagpumpa fogyaszt aramot az akksikbol, ezert kell ratolteni. :)

(#26) kosztalaci


kosztalaci
csendes tag

nagyon jók az írásaid !!! :C Én is európát járom, csak busszal. Lehet én is nekifogok 1 ilyen naplónak..... :C

Egy rossz rendszerben nincsennek jófiúk!!!

(#27) kosztalaci


kosztalaci
csendes tag

Waberers-es vagy? ünnepek elött én is kint voltam összeszedni a kamionosokat parkolókból....emeletes busszal vittünk haza benneteket...:D

Egy rossz rendszerben nincsennek jófiúk!!!

(#28) Atos23


Atos23
senior tag

Van ilyen blog? Ez rohadt jó :D

(#29) gamerkiller válasza kosztalaci (#27) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Hát esküszöm azt hittem kiderül a képekből, ha nem is ezekből, akkor az előző rész képeiből.. :) Amúgy igen, az. Pontosan nem tudom milyen busz hozta őket haza, de biztos hogy emeletes, de az már nem hogy neoplan. Reggel 5 órakor indultak kb Calaisból. Esélyes? :)

(#28) Atos23: Van! :R

(#24) Rocko007: Javítottam, köszönöm! :R

(#23) Lars: Na és miért nem sikerült?:( Szomorúan hallom.

(#22) Mr.Csizmás: Mind1, nem a szándék a lényeg hanem a fontos. Amúgy a lecsódat amúgy Anyu megette.. Igényt tartasz még rá?:D 1848-at hozassak? Kéne már találkozunk.

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#30) kosztalaci válasza gamerkiller (#29) üzenetére


kosztalaci
csendes tag

én nem calai-bol, hanem valenciennes-ből, és az auras-i parkolóbol hoztam öket....menet közben derült ki, hogy nekem nem kell calai-ig mennem, hanem csak a belga francia határig....de mindeggyik buszt a mi cégünk adta...(Contibus).nagyon jók írások, kár hogy csak most talákltam rájuk...:D

Egy rossz rendszerben nincsennek jófiúk!!!

(#31) Herooo


Herooo
csendes tag

Ez a rész is nagyon jó volt! Várom a következőt. :)

(#32) Lars válasza gamerkiller (#29) üzenetére


Lars
őstag

Igazából más irányba sodort az élet, de most is olyasmivel foglalkozom, amit szeretek csinálni. Csak a Kamion volt az első nagy " szerelem " :)
Szóval ezért örülök ennek a blognak, mert így legalább tudom miről maradtam le :)

(#33) Mr.Csizmás válasza gamerkiller (#29) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, jöhet minden ilyen delikátesz dolog, lecsó, csoki, sör, bor, sajt :C :R

ui.: nem baj, biztos finom volt :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) xTc


xTc
aktív tag

Remek írás köszönöm! Várom a folytatást.

(#35) Gondar


Gondar
tag

Jó írás, folytatást követelünk :)

(#36) Gradilaci


Gradilaci
tag

Udv. Mindenkinek!
Orommel olvasom, hogy orommel olvastok! (ez mintha egy kis kepzavar lenne...)
Ahogy megigertem, folytatom is, amig meg nem unjatok, vagy en nem hagyom abba ezt a munkat. Egyelore nincs ilyen iranyu tervem, tehat rajtam nem mulik. Most perpill. Calaisban vagyok, reggel megyek tovabb Olaszba, (most harmadszor, termeszetesen a Mont Blanc-on keresztul ujra...) Innen 35 kilometerre rakodtam. Holnap terveim szerint menni fogok, hetfo estig le kellene daralni a mindegy 1300 kilometert. Vasarnap valahol allni fogok, majd akkor folytatom a naplot. Gamerkillernek (kert, hogy ne Krisztianozzam...) elkuldtem az elmult par nap torteneseit, meg kuldok nehany uj kepet is, innentol rajta mulik, mikor kerul fel.
Sziasztok, jo olvasgatast!

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#37) Ipse89 válasza Gradilaci (#36) üzenetére


Ipse89
tag

Köszönjük :R További jó vezetést :R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#38) tibi666 válasza Gradilaci (#36) üzenetére


tibi666
senior tag

jó utat, mester!

(#39) kosztalaci válasza Gradilaci (#36) üzenetére


kosztalaci
csendes tag

Jövőhéten megyek isola-ba,síútra.Majd integet minden waberers-esnek(ahogy szoktam, villogok is) majd gondolok rád.Remélem nem lessz nagy hó.Nem akarok láncolni......
Ha látsz egy fehér bova-buszt, aki villog, integet, akkor az ÉN vagyok....jó utat, vagy ahogy 1-2 kollégám mondja : szart a kerék alá :D

Egy rossz rendszerben nincsennek jófiúk!!!

(#40) domi007


domi007
őstag

Csak igy tovabb vezer, biztonsagos hazaterest (majd egyszer). :R ;)

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#41) gamerkiller válasza Gradilaci (#36) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Azért kértelek arra hogy ne Krisztiánnak hívj itt, mert így nem ismer szinte senki. Jó utat Apu! :R

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#42) Eastman


Eastman
őstag

Élvezettel olvastam. Jók a leírások, jók a hasonlatok, jó a humorod, teljesen átjön a feeling.
Jó utat Mont Blanc Lovagja!

Várom a folytatást!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#43) jerry311


jerry311
nagyúr

(#44) Eastman válasza jerry311 (#43) üzenetére


Eastman
őstag

Aranyos. (...én bekötném a gyermekem.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45) Gradilaci válasza jerry311 (#43) üzenetére


Gradilaci
tag

Igen igen.. Amikor akkora voltam mint a csöpség a videóban, már imádtam a kamionokat.. :)

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#46) gamerkiller válasza Gradilaci (#45) üzenetére


gamerkiller
senior tag

És ezt megint én akartam írni..

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#47) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Csütörtök, 8:32!

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#48) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Köszönöm az újabb írást! Nagyon jó olvasni őket, szinte átélem! :R

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#49) mocsa


mocsa
csendes tag

GradiLaci, kösz az olvasás élményét! Én is azok közé tartozom, akik minden nap reménykedve kattintgatnak a blog cimkéjére, hátha már fent van az újabb rész. Aprónép koromban én is kamionos akartam lenni. Csak így tovább, a világért se hagyd abba a naplóírást és vigyázz Magadra! :C

(#50) grotib válasza jaja1981 (#9) üzenetére


grotib
tag

Elméletileg be lehet építeni személyautóba is, van olyan is ami programozható, de az ára elég vissza taszító. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.