Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) vimes válasza King Unique (#139) üzenetére


vimes
senior tag

Hát én Win 8.1 óta nemigen használom az igazat megvallva, akkor is csak a Kezdőképernyő előhozásásra, nekem nem nagy csapás, ha véletlen eltűnne a Win 9-ből. A Kezdőképernyőt viszont annál inkább. De szerintem egy csempés Start Menü lez a 9-ben.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#152) b. válasza King Unique (#129) üzenetére


b.
félisten

Igazad is lehetne, de elfelejted hogy a legtöbb hétköznapi, nem prohardver senior meg őstag számára a Win egy segédeszköz, ami kiszolgálja az igényeit, semmivel sem több. Megtanulja belőle azt, amire szüksége van ,de nem akar többet, meg nem is kell többet, ha el éri vele a célját. Kb Mint neked a kanál , hogy megedd a levest és élvezd az ízét.. Pont úgy ahogy leírtad a felsorolásban a folyamatot. Például apósom 56 éves, és nem azt mondja hogy elindítja a gépet, vagy a windowst, hanem bekapcsolja a Skypet ( testvérével beszél).
Minket, kicsit előrébb tartó Pc usereket érdekel a Win és foglalkozunk vele. De szerintem ( TIPP: 10 ből 5 ember ) az első kategóriába tartozik.

A billentyű kombinációkról: meg én 10 éve elvagyok nélküle és mindent megcsinálok a Windowson tök egyszerűen. egérrel, mert tudom mi hol van ,hol található.
Amúgy teljesen igazad van, abba amit leírtál, csak hát ugye attól függ kinek a szemszögéből. ( Milyen típusú felhasználó).

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#155) Dtomka válasza Dhampir (#147) üzenetére


Dtomka
veterán

Érdekes. A Vista, a win7 BETA változata, én legalábbis így hallottam. Nekem anno elég sok problémát okozott, a win7 viszont nagyon rendben volt.
Lehet a win8/8.1 a win 9 BETA változata :)? ;]

(#157) Dtomka válasza #32839680 (#156) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm, a részletes infót. :R De akkor már a Vistaval elkezdődött a windows "modernizálása", és ha mindenkinek* nem is de a legtöbb user számára jó lesz :) (előbb utóbb )

*Mindig lesznek olyanok akinek semmi sem jó

(#160) vimes válasza #32839680 (#156) üzenetére


vimes
senior tag

Akkor ezt a csempésített start menüt már tényként lehet kezelni? :(

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#166) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az osszes ujitas kb annyi hogy 'visszahoznak' egy Start Menu-re hasonlito valamit, esetleg tovabb kozmetikazzak a nem Desktopra valo Metro-t ,... amugy tiszta 8.1 ;]

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#167) King Unique válasza #32839680 (#156) üzenetére


King Unique
titán

"Viszont évekig fogják a Win8-8.1-et totális bukásként, a Win9-et meg megváltóként, XP-Win7 utódként emlegetni."

Nagy igazság, bekerült a köztudatba, a félig-meddig fals Windows mítoszok közé (pl. update kikapcsolása), a "xaracsempe" is...aztán ugye egy réteg ki sem próbálta ennek hatására, h eldöntse, de ugyanúgy lexarozzák ők is. A megváltást meg a Win9-től várják, mert az átlaguser agyáig csak az ilyen cikke vastag címei jutnak el: A Windows 9 olyan lesz, mint a Windows 7 + lesz benne start menü. A 8 meg meg azért szar, mert nem olyan és nincs benne start menü (de tehető bele)... :D

Amúgy én azt nem értem elnézve ezeket az előzetes screenshotokat, h ez most tényleg Win9, mivel a build képen soknál 8.1 van és kinézet is tök ugyanolyan, v utóbbiba csak belepakolták az adott funkciókat szemléltetés gyanánt :F Csak, mert azt gondolná az ember, desktopot, ablakkereteket átszabják kicsit, h legalább kinézetre meg lehessen majd különböztetni a két rendszert, mert ennyi erővel lehetne 8.2 is....

(#152) b.: lehet ezt másik oldalról valóban így is értelmezni, viszont akkor is csak javarészt mellébeszélés és üres kifogás marad... egy adott rendszer használatánál igenis meg kéne/ kell lennie a szükséges alapoknak, ezeknek híján a felmerülő problémák oka nagyrészt user error...

[ Szerkesztve ]

(#168) Dr.FantastiK válasza #32839680 (#156) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Viszont évekig fogják a Win8-8.1-et totális bukásként, a Win9-et meg megváltóként, XP-Win7 utódként emlegetni.''

Miert ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#169) King Unique válasza Dr.FantastiK (#168) üzenetére


King Unique
titán

Mert ez fog bekerülni az újabb mítoszok közé, v más most be is került... :D

[ Szerkesztve ]

(#171) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

(#34) Szaby59 és (#36) alevan: Tudok róla, de amit CP néven ki mertek adni, az köszönőviszonyban sem volt a 7 bétájával. Egy lassú, instabil, mindennel inkompatibilis f*skupachoz tudnám hasonlítani a CP-ket. (Igen, próbáltam őket, sajnos.) Ellenben a 7 bétája mindennapos használatra is jó volt, ha az ember nem azon akart kritikus dolgokat csinálni.

Nyugodj békében Integra!

(#173) #85552128 válasza Szatyor95 (#171) üzenetére


#85552128
törölt tag

8 CP-jéről nem tudok nyilatkozni, de a 8.1 CP-vel semmi gond nem volt pedig sima 8-ra raktam rá és 2-3 hónapig használtam is elsődleges rendszerként.
A W7 bétáját is használtam és tényleg egy jó build volt, de elég sok háttérszolgáltatás hiányzott még belőle, ez később fel is tűnt mert a végleges W7 picivel lassabb volt.
A 8-nál meg elég sok kezelőfelülettel kapcsolatos dolgon változtattak így nem csoda ha a a béta néha lassúcska volt.

[ Szerkesztve ]

(#174) Khan13 válasza King Unique (#150) üzenetére


Khan13
senior tag

Arra szerettem volna kilyukadni, hogy így lehetne kliens oldalon is megoldani a több feület közötti válthatóságot. Kicsit elbonyolítottam a mondandóm.
Azért van 8.1 build a képeken, mert a belsős szakik a gépeiken úgy "próbálják ki" az újdonságokat, hogy az aktuális oprendszerre teszik rá. Anno valamelyik portálon interjú kérdés volt. Illetve szemléltetésnek is bőven jó, ahogy írtad is. Meg amúgy is, a verziószám aztán pont teljesen mindegy. (Kivéve amikor egy program indulási feltétele egy Windows kernel verzióhoz van kötve pl. csak 5.1, vagy csak 6.x, és ezért is lett a Vista főverzió váltás, és figyelnek a ráépülő rendszereknél, hogy csak alverziót lépjenek, ez szintén interjú válasz volt anno valahol.)
A 9 pedig akár tetszik ez az embereknek, akár nem, a 8.1 (Update) fejlesztése. Nyilván nem nulláról írják meg.

(#175) King Unique válasza Khan13 (#174) üzenetére


King Unique
titán

Igen, sejtettem, h 8.1-re teszik rá, mert túlságosan is egyforma volt, még a kék csíkos alapháttér is :D , kösz a megerősítést!
Ahogy fentebb is mondta vki, vsz W9 csak a W8.1 finomhangolása lesz, pár újdonsággal, de akkorát nem lép előre, ahogy Vista --->W7 esetében sem, BÁR ki tudja..?

Windows 9 - Átszabott felhasználói felület és vadonatúj tálca (Build 9793)

Ebből nem tudom mennyi lesz igaz, meg mit értenek "laposabb" alatt :F , de én speciel örülnék egy kicsit új, átdolgozott felületnek?
Azért nehogy már 1-1-ben Win7/ Win8.1 asztal legyen, egy új főverziónál nem árt, mondhatni illendő egy kis kozmetikázás, főleg Windows esetében, h majd legyen miről csámcsognia a sajtónak. Aztán remélem nem lesz megint közfelháborodás a nép körében, mert kicsit másmilyenre sikeredett... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#176) Khan13 válasza King Unique (#175) üzenetére


Khan13
senior tag

Külsőleg talán finomhangolás, de a motorháztető alatt lesz most is bőséggel újdonság. A "lapos" a cikkben a flat designra utal. Sokan azt várják, hogy az asztali ikonok is a csempéken lévőkhöz hasonló nem 3d-sített képek legyenek.
Azért a Windows 7 --> Windows 8.1 asztalon is történt bőven fejlesztés. Ribbon menü, fájlművelet (másolás, áthelyezés) folyamatjelző megújult, szüneteltethető és folytatható, összefogja egy ablakba, ha több is történik (gyorsabb műveletvégzés, bár ez nem látvány), bővített feladatkezelő, stb.

(#177) King Unique válasza Khan13 (#176) üzenetére


King Unique
titán

"Sokan azt várják, hogy az asztali ikonok is a csempéken lévőkhöz hasonló nem 3d-sített képek legyenek."

Hát ezt nem tudom, mert 8-cat pont a Metro, de a desktop, ablakeretek lapos kinézete miatt is kritizálták, ha jól értelmezem a flat dizájn fogalmát? Mert, hogy szebb, jobb stb. volt a Win7 féle + Aero Glass...ízlés kérdése, nekem már egy ideje a W8 féle jobban tetszik. :K Számítani lehetett rá, h W9-ben is ezt a vonat viszik tovább, ami talán nem is rossz és nem ugranak mindenféle user nyavalygásra, nem lövik el harmadszorra is az Aero Glasst....v ki tudja mi lesz még belőle, a linkelt cikk se a legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#178) Psych0


Psych0
őstag

Nekem nem tetszik, hogy új windowsnál nem elérhetőek a régi ablakstílusok. Nagyon tetszett az aero felület, erre kaptam az egyszínű vastag keretet. Ha nem tetszik, használhatom a windows 95 stílusát. Meddig tartana betenni a lehetőséget, hogy kiválaszthassam a számomra tetszetős dizájnt?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#179) Döglött Róka válasza Psych0 (#178) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Én az ablakok tartalmát szoktam nézni, úgy még produktív is vagyok.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#180) gghrtz válasza Döglött Róka (#179) üzenetére


gghrtz
őstag

Nekem ez a flat design sokkal jobban bejön. Semmi csicsa. Pörfikt.

(#181) Diopapa válasza Döglött Róka (#179) üzenetére


Diopapa
addikt

Napi trollunk mondatát hallottuk kedves nézőink... :U Nyilván az sem zavarna, ha a munkahelyed az íróasztalod ahol dolgozol egy ipartelep közepén lenne egy cementgyárban. Mit érdekel téged, hiszen az íróasztal meg a számítógép ott van. Az egy dolog, hogy böszme vastag kerete lett minden ablaknak, az egy másik, hogy olyan szögletes minden ablak, hogy elvágja az ujjam, de azt az okádék kék/türkiz/khaki/lila stb default színvilágot aki oda megálmodta, az biztos hogy ízlésficamos...

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#182) virkir válasza Diopapa (#181) üzenetére


virkir
veterán

Mi a probléma ezzel az irányvonallal?
Újra divatba jönnek a CGA megjelenítők, lehet leporolni a padláson elfekvőket.
Abból a 64 kilobájt-ból 16 már úgy is eleget lefoglal. Nem?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#183) gghrtz válasza gghrtz (#180) üzenetére


gghrtz
őstag

Bár azt hozzátenném, hogy nekem a szögletes dolgok a "perverzióim". Szóval ami kerek, meg 3D-s, meg lekerekített az nem király. ;]

(#184) Szatyor95 válasza #85552128 (#173) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Én a 8-at próbáltam, azzal érte el az MS, hogy 2 évig még csak eszembe se jusson csempézni. Azóta meg ebben segített a 8.1 is, de ez már más. Én nem vettem észre a háttérszolgáltatások hiányát igazából, mivel minden működött rajta amit próbáltam. Meg az RC is gyors volt még, pedig ott már megvolt minden. A 8-nál igaz, hogy sok mindent buheráltak, de én a helyükben azt úgy nem adtam volna ki. Többször láttam kék képernyőt, mint ahányszor bootolt a rendszer (volt, hogy a bootolás legelején halt be.)

Nyugodj békében Integra!

(#185) vimes válasza Psych0 (#178) üzenetére


vimes
senior tag

Hát az elején nekem se tetszett túlzottan, de most visszanézve az XP/Vista/7 valami iszonyúan csicsásnak tűnik.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#186) #85552128 válasza Szatyor95 (#184) üzenetére


#85552128
törölt tag

Én sem vettem észre de a béta RAM használata kb. ~150 MB-tal kevesebb volt az RTM-hez képest ugyanazon a konfigon ami tudom, hogy ma már semmi, de az akkori 2 GB RAM-os gépemen még észrevehető volt.
A 8-nál meg ha a béta bugos is volt (egyébként eszembe jutott, hogy felraktam VPC-re de akkoriban én is elszörnyedtem tőle :DD ) a végleges már nagyon jóra sikerült persze a 8.1 jobb, de ~10 hónap alatt a sima 8-cal sem volt gond utána pedig jött a 8.1 CP, RTM.

Az egyetlen dolog amit sajnálok, hogy a Modern appok nem futnak asztalon ablak módban, meg ez az új start menü is tetszetős és ezt ők is tudják azért jön csak a következő winben...
Kicsit Vista -> 7 esete mint ahogy azt már többen is megemlítették, XP -> Vista órási váltás volt mégis az utóbbi máig mostohagyerekként van kezelve, holott az összesnek (7,8) az az alapja.

[ Szerkesztve ]

(#187) Psych0 válasza vimes (#185) üzenetére


Psych0
őstag

Nem az ízlésre gondoltam, mert az mindenkinek a magánügye, hanem, hogy ha kitalálnak valamit, akkor kukába vágják a régit, és ráerőszakolják az újat a népre. Persze érthető, mert, ha nem így lenne és választási lehetőség lenne, akkor csak akkor választanák az újdonságot, ha az tényleg jobb, vagy szebb, tehát jobbat kéne alkotniuk, nem csak mást. Ott van pl a linux. Csak ablakkezelőből vagy száz van, és ezek szinte mind agyonkonfigurálhatóak, ahogy tetszik. Botrány volt, amikor kijött az unity? Nem mert egy perc alatt vissza lehetett állítani a régire.

Az meg szégyen, hogy nem lehet rendes tiling window manager megoldást találni win alá és balfa..kodni kell az ablakkeretekkel, hogy lássak is valamit, ha kettőnél több ablak van. Ráadásul a win 8-as ablakkeret majd 3mm!

Na most jól kipuffogtam magam. :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#188) #41133696


#41133696
törölt tag

Hát én annak örülnék, ha ez a hibrid Start menü csupán választható lenne. Egyszerűen nem néz ki jól, és hatékonynak sem tűnik egy ilyen hagyományos Start menü+ Csempés rendszer keveréke. Igazából az utóbbi összetevő nem illik bele. Túl kicsi hely van a csempéknek. Tehát a magam részéről annak örülnék, ha megadnák a választhatóságot, és használhatnám majd a Windows 8.x-ben bevezett teljesen modern UI-s megoldást.

(#190) #41133696 válasza kispx (#189) üzenetére


#41133696
törölt tag

Teljesen logikus, hogy táblákon ne legyen asztal.

(#191) kirukris válasza laceszgamer (#6) üzenetére


kirukris
tag

Ezt hosszabban is lehet :DDD
WIN95-fail
WIN98-ok
WIN2000-fail
XP-ok
Vista-fail
7-ok
8-a közvélemény szerint fail(nekem bejön :D)

(#192) DS39 válasza #41133696 (#190) üzenetére


DS39
nagyúr

és mi van a hibrid megoldásokkal? az olyan laptopookat amelynek lecsatolható a képernyője és tabletként használható pont az benne a jó hogy, tabletként csempe, billentyűzettel együtt meg desktop felületen végezheted a munkát. így is van reklámozva szerte a városban. akkor ezt is sutba dobják? az még nagyobb baromság lenne.

a jelenlegi 8 és 8.1 kettősségének csupán ezt az előnyét látom hogy így hardveresen új megoldásokat lehet eladni az embereknek, és jól rá lehet építeni a marketinget is.

[ Szerkesztve ]

(#193) Sweet Lou 6 válasza kirukris (#191) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

a 2000 miért is volt fail? amúgy meg ebbe is bele lehet kötni, hiszen hiányzik a Me :U el lehetne már felejteni ezt a hülyeséget végre...

#192 DS39

Ez a Windows RT-re vonatkozik, amire amúgyis csak WinRT-s (metrós) alkalmazásokat lehet telepíteni, és az Asztal kizárólag az Office miatt maradt benne. Az x86-os hibrid megoldásokat ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#194) DS39 válasza kirukris (#191) üzenetére


DS39
nagyúr

hát azért a 98 sem volt egy csoda rendszer, rengeteg lefagyás, bluescreen kísérte a használatát.

(#195) #41133696 válasza kirukris (#191) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kihagytad az ME-t :D A 2000 nem otthoni felhasználóknak készült.

(#196) #85552128 válasza kirukris (#191) üzenetére


#85552128
törölt tag

Jaj ezek a listák...
Mi volt a gond a 95/2000-rel ? Hol a 3.1, ME ?
A 98 első kiadásától instabilabb OS talán csak az ME volt...

Az XP is SP2-ig "fail" volt, de SP1 nélkül minimum használhatatlan, csak ez valahogy el lett felejtve.

[ Szerkesztve ]

(#197) Szatyor95 válasza DS39 (#194) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Örök kedvenc a témában ez, illetve a C:\con\con. :D

Nyugodj békében Integra!

(#198) #41133696 válasza DS39 (#192) üzenetére


#41133696
törölt tag

Használtam érintőkijelzős táblagépen (ASUS TF 810C),Windows 8.0-t (rendes 32-bites verzió és nem RT!), és akkor fogalmazódott meg bennem, hogy az asztallal valamilyen reformot kell végrehajtania a Microsoftnak, mivel billentyűzet nélkül nagyon kellemetlen volt az olyan funkciók elérése, amik a gépházból nem volt elérhető. Pozitív példának ott van az Android. Van asztal de az csak arra való, hogy hátteret állítsunk be, minialkalmazásokat helyezzünk ki rá, az ikonokat rendezhessük mappákba. Korlátozottnak hangzik, de mégsem az, mivel az összes beállítás elérhető az érintőkijelzős használatra optimalizált felületen. Innentől kezdve pedig az asztalnál nincs is más irányú elvárás. Az ember teljesnek érzi, mert az is.

(#199) Döglött Róka válasza Diopapa (#181) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Elég gyenge hasonlat, próbálkozz valami mással.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#200) Diopapa válasza Döglött Róka (#199) üzenetére


Diopapa
addikt

Legalább nem trollkodás.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.