Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Még sosem fizettem pencil-ért 99 dollárt ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#2) BlackLamb


BlackLamb
tag

Ahogy megjelenik nálunk tuti nem veszek

[ Szerkesztve ]

(#3) troviko


troviko
senior tag

Gagyi Surface koppintás.

https://www.oldtech.hu/

(#4) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

800 dollárból mire ideér szeretett hazánkba 1000 dollár lesz. :DDD

Xr

(#5) Fejvadi válasza BlackLamb (#2) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én meg a mellette levőt nem fogom.

(#7) Ed Parker válasza #32839680 (#6) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tényleg jobb?
Megkérdezhetem ezt mire alapozod?
Pont egy nagyobb táblát keresek, amin lehet rajzolni, de még nem döntöttem melyik legyen a kettő közül.

(#8) Simi87 válasza #32839680 (#6) üzenetére


Simi87
senior tag

Aha, a leggagyibb oprenszerrel. Mesélj még. :D

(#9) Blyan válasza #32839680 (#6) üzenetére


Blyan
félisten

Ahogy trollok se... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#10) Zolik válasza Blyan (#9) üzenetére


Zolik
senior tag

látom kiégett a szarkazmus detektorod, sebaj :)

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#11) munnergep


munnergep
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#12) Benjago válasza Ed Parker (#7) üzenetére


Benjago
csendes tag

Már hogy lenne jobb :D
Bár rajzolásra nem tudom...

Nokia Lumia 1520

(#13) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

csak 32 és 128 gigás iPad Pro lesz, 64 nem lesz belőle. Ezt javítani kéne a cikkben.
949 dollár a 128 gigás wifi only modell ára lesz.
32 gigásból csak wifi only modell lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dominó85 válasza MittuDomain_ (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Na most jött el a pillanat, amikor azt mondom: Hülye aki ennyiért Apple terméket vesz! 100 dolcsiért remélem olyan okos funkciói is vannak annak a tollnak, hovy kitörli a hátsódat, lehúzza a wc-t és még reggelit is hoz... Nevetséges hová tart a világ és hogy van pofája egy cégnek ilyen árakkal előállni.

* Péter - 06302461862 *

(#15) laci1892 válasza Dominó85 (#14) üzenetére


laci1892
senior tag

Tök felesleges ezen kattogni.
1, igen drága. más gyártóknál hasonló koncepciót lehet olcsóbban kapsz
2, ez APPLE. Ergo valószínűleg ha drágán adnák a szart akkor azt is megvennék mert APPLE

Nem is kell nagyon messze tekinteni. Ott van az Apple watch legdrágább változata nem tudom hány millióért, ami ugyan annyit tud mint a legolcsóbb. Cserébe azonban többet sem. Szóval fizetsz hogy fizethess. Ilyen emberekből mindig voltak s lesznek. Ez van kicsit rossz fele halad az emberiség

(#16) galaxys80 válasza Zolik (#10) üzenetére


galaxys80
veterán

Örülök, hogy neked viszont megjavult. ;)
Bár láthatóan nálad ez a topik témájától függ. :U

(#17) twollah1976 válasza laci1892 (#15) üzenetére


twollah1976
őstag

Mindig is voltak statusz szimbolumok, most az Apple cuccai azok.

Kinat meg behuzza az Apple utana mar nem nagyon tud hova fejlodni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) kriszpontaz válasza Ed Parker (#7) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Wacom Cintiq 13HD Touch
Wacom Cintiq 22HD Touch
Wacom Cintiq 27QHD Touch
Válogathatsz. Kicsit más kategória mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#19) marositech válasza kriszpontaz (#18) üzenetére


marositech
senior tag

Legolcsóbb 1000 dodós...úgy, hogy még értékelhető os sincs rajta. :F :(

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#20) phanze válasza Dominó85 (#14) üzenetére


phanze
aktív tag

+1 sajnos ilyen a világ ,az applet így is úgy is megveszik ,mert elvannak vakulva az emberek... :(

(#21) hyperspace


hyperspace
őstag

nagyon várós, ezen lesz a legjobb a rr3 meg a hearthstone. :B

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#22) laci1892 válasza twollah1976 (#17) üzenetére


laci1892
senior tag

Nos igen.

Habár én csendben megfigyelek inkább ami a céget illeti. Hátha tud egyszer Tim. C alatt az Apple valami forradalmit hozni. Steve. J alatt a cég sokkal komolyabban fejlődött, bár tény hogy az iparág is hátrább volt akkoriban. most inkább csak konkurensek után futnak szerintem. S a telefon eladássík is abból fakad hogy APPLE!

Kíváncsi vagyok merre tud fejlődni még az Apple hosszabb távon.

(#23) Dosi válasza marositech (#19) üzenetére


Dosi
tag

te most őszintén mit szeretnél akkor? táblagép vagy rajztábla? az iThrilledPro tabletnak drága, rajzolótáblának meg gyenge....(a wacommal legalább a Note 5 tollát is lehet használni, mivel ők gyártják és megfelel a követelményeknek :C ) döntsd el mit akarsz :K ilyen egyszer-egyszer rád tör a Rembrandt, azért szerintem! kár ilyenre költeni, csak mert húhááá. Aki profi szinten szeretne rajzolni, digtálisan, nem ilyen erre a célre nagy részben alkalmatlan eszközzel kéne kezdeni, hanem vesz egy régebbi wacom rajztáblát....ha az új drága ;)

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#24) kriszpontaz válasza marositech (#19) üzenetére


kriszpontaz
veterán

El kell dönteni hogy munkaeszköznek kell, vagy hobbira. Hobbi szinten rajzolni egy iPad Pro szerintem szimpla pénzkidobás, arra drága. Profibb felhasználásra szerintem meg sem közelíti a Wacom cuccokat.
Egy céleszközre milyen OS-t szeretnél? Az megint nem ez a kategória.

[ Szerkesztve ]

(#25) Sefter válasza kriszpontaz (#18) üzenetére


Sefter
veterán

És a cèlközönsége is más...
Lehet, hogy profi felhasználásra jobb a wacom, de kevésbé mobilis.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#26) Dosi válasza kriszpontaz (#24) üzenetére


Dosi
tag

+1 :R

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#27) Kékes525


Kékes525
félisten

Nekem ez nagyon drága, úgyhogy ki fog maradni az életemből.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) wlandroid


wlandroid
tag

Eljutottunk odáig, hogy már a MA szerkesztői is Ipad-nek írják iPad helyett...

(#29) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Ahogyan a kolléga már leírta, nem létezik 64GB-os verzió az Apple szerint.

32GB
128GB
128Gb + LTE

Csak ez a három verzió a hivatalos!

(#30) #40359168


#40359168
törölt tag

Mindenki használta már, aki hozzászólt, hogy ilyen magabiztosan állít róla akár jót, akár rosszat? :U

(#31) spawn21 válasza #40359168 (#30) üzenetére


spawn21
veterán

Nem, de vannak olyan emberek, akik nem látnak ebben semmi érdemleges dolgot. Ahogy én sem.

Mire van ez? Prezentáció? Vagy otthon youtubozni? :C

iPhone 13p

(#32) Sefter válasza spawn21 (#31) üzenetére


Sefter
veterán

Pl. helyszínen vázlatokat rajzolni, tervekbe módosítani ideális lehet...
Ár kérdéshez pedig: egy ipad air 2 128GB cellular most is ~900 euro gyengébb hw-el..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#33) strogov válasza spawn21 (#31) üzenetére


strogov
senior tag

A fórum-huszárok 99%-a az iphone-ban és az ipad-ben sem látott semmit. Az ipod-ot még a apple fan-ok is leírták amikor bejelentették.
Azóta meg pénznyomda lett az összes. Legalább azt várjuk meg amíg megjelenik és lesz aki leteszteli, hogy lehet-e vele "rajzolni", autodesk kiad-e rá valamit, adobe mit lép.

Egyébként szerintem is drága. Az ipad anno pont a relatív alacsony árával dobbantott. Win tabletek 2k USD körül voltak, az ipad1 után nekibuzduló android-os gyártók meg komoly áremelést vártak ipad2 előtt így 800 USD köré lötték be magukat. Aztán SJ bejelentette, hogy változatlan áron adják ... az összes android tablet meg is halt abban a pillanatban (pedig szép dokkolós, desktop-ra alakíthatóak is voltak). Maradt a 7"-os méret mint menekülési útvonal.

(#34) ROBOTER válasza spawn21 (#31) üzenetére


ROBOTER
addikt

Sok évvel ezelőtt az első iPad megjelenésekor ezeket a kérdéseket ugyanúgy feltették a hozzád hasonló fantáziával bíró emberek (nagyon hangzatos gúnyolódásokkal fűszerezve), és azóta úgy 100 milliót eladtak az iPadből.

Ha nem érted ezeknek az eszközöknek a felhasználását, az nem azokat minősíti, akik naponta használják munkára, szórakozásra.

(#37) Simi87 válasza #32839680 (#36) üzenetére


Simi87
senior tag

Hát nem. Csak kérdés, hogy a ... Melyik oldalán szeretsz lenni.

(#38) ROBOTER válasza #32839680 (#35) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kiváncsi lennék, hányan ülnének fel egy repülőgépre, ha látnák, hogy le van törve a fél szárnya.

(#39) spawn21 válasza Sefter (#32) üzenetére


spawn21
veterán

Mint amolyan művész lévén számomra ez közel sem alkalmas skiccek vagy tervek készítésére.

De ez más tészta.

iPhone 13p

(#41) spawn21 válasza ROBOTER (#34) üzenetére


spawn21
veterán

Fogalmad sincs mit csinálok, az hogy ilyen arrogáns vagy olyan aranyos. De nem érdekel.

Majd veszel magadnak egyet és büszke pehetsz amikor a tükörbe nézel.
Napi szinten kell terveznem, arra lapos vagy suface való. Nem ez. De ki tudja

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#43) ROBOTER válasza #32839680 (#40) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem, az iOS és a hardver kapcsolatára utaltam.

Egy ismert operációs rendszerrel kínáltak egy hardvert, amiről tudták, hogy mobil eszközön jó irány, és tudták, hogy az apple nem fogja elhanyagolni az állandó fejlesztést. Ez azért adott némi bizalmat az eszköz iránt.

Az iPad 1. gen megjelenése óta kb. 20 marketingháborús időszakot éltünk meg, most szigorúan az iPad árszegmensére gondolva. Talán az első támadó a Motorola vagy a HP volt, hogy az "iPad csak egy nagy mobil bla.. bla..", és még most is mindenki meg akarja váltani a világot. Ezekkel termékekkel vagy a cégekkel (részlegekkel) a következők történtek (és/vagy):

- tönkrementek, eladták őket
- leálltak a tabletgyártásrólú
- a termék csúnyán megbukott
- a terméket harmadáron próbálták rásózni az emberekre és még úgy is nehéz volt eladni

Átélünk majd még egy pár ilyet, de hát azoknak az embereknek is kell valami élelem, akik elvből nem használnak valamit, ami bevált, mert jó különcnek lenni. És ezt mindig ki fogják használni a cégek.

Aki szerint 5 éven át el tud adni egy logó egy ilyen árkategóriás eszközt, lényegében nulla reklámozás mellett, ne menjen közgazdásznak.

[ Szerkesztve ]

(#44) ROBOTER válasza spawn21 (#41) üzenetére


ROBOTER
addikt

Hú de sértődöttnek tetszik lenni, amikor a primitív megközelítésedet visszafordítják rád. :)

(#45) spawn21 válasza #32839680 (#42) üzenetére


spawn21
veterán

Igen.

Vettem egy macbook prot a kép szerkesztés, rajzolás és videó szerkesztés miatt. Ez OSX alatt jó, ahigy windowson is. De IOS alatt, csak játszani lehet. Ezért nem ér sokat ez a ipad szörnyeteg. Az, hogy másoknak bejön, az ő dolguk. Nekem munkára ez egyenlő a 0-val. Mást nem tudok rá mondani, egy felnagyított Ipad. Nem több.

iPhone 13p

(#46) #40359168 válasza spawn21 (#41) üzenetére


#40359168
törölt tag

Simán skiccelek sima iPad 4-en egy nem túl durva Adonit érintőceruzával, különösebb szoft nélkül (PS Sketch), és a Pro a Pencil-lel már eleve hardveresen is fényévekkel túlmutat az én összeállításomon - amit amúgy alapvetően nem rajzolásra használok, ilyen célra csak alkalomszerűen veszem elő. Minősítés előtt várjuk ki az első célszoftvereket (amik jó eséllyel más eszközre nem jelennek meg), meg az első teszteket és felhasználói visszajelzéseket. Abban egyébként kifejezetten bízom, hogy az itteni tesztelésekor a MA stábja kiegészül majd egy profi tervezőgrafikussal is.

(#47) Blyan válasza spawn21 (#45) üzenetére


Blyan
félisten

Azért meg kéne már várni, hogy megjelenjen. Önmagában tényleg nincs sok értelme, de ezzel az Apple-nek is tisztában kell lennie.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#48) spawn21 válasza #40359168 (#46) üzenetére


spawn21
veterán

Ne vicceljünk kérem. Az ipad nem való komoly rajzolós melóra. Az arcomba röhögne minden vendégem ha elébasznám az Air-t és az azon készült csodás rajzot

iPhone 13p

(#49) #40359168 válasza spawn21 (#48) üzenetére


#40359168
törölt tag

A skiccelés nem komoly rajzmunka, és ahogy írtam, én a magam iPad-jét erre alkalomszerűen használom. A Pro pedig nem egy szimpla nagyra nőtt Air.

(#50) spawn21 válasza #40359168 (#49) üzenetére


spawn21
veterán

Steroidozott ipad. A skicc az maradjon papír munka.

iPhone 13p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.