Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

Haha, nem tetszett nekik, hogy az MS kijon vele :DDD

(#2) Raysen623


Raysen623
addikt

Nem tartott sokáig a válasz az MS lépésére :DDD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#3) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

PC mióta is tudja ezt? Na jó, nem genyózok...

Nem az a gondom, hogy van egér/bill support, hanem az hogy miért csak most?

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#4) nismoka válasza qisqaqas (#3) üzenetére


nismoka
addikt

Minek konzolhoz ez? Így akkor multiban lesznek egeres és kontrolleres lobby-k? Mert egy FPS-ben nem kicsit lesznek előnyben az egér bajnokok... Lehet görnyedni a konzol előtt is, remek... Bár én nem fogok, arra ott a pc, persze általában azt is fotelból nyomom. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) UnSkilleD válasza nismoka (#4) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ez a rendszer felől valszeg kontrollernek fog tűnni (azt emulálja), szal nem lehet különbséget tenni

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#6) nismoka válasza UnSkilleD (#5) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor remélhetőleg lagos fos lesz. ;]

(#7) UnSkilleD válasza nismoka (#6) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

az újabb xim4 már igen jól teljesít, ha ez is hasonló lesz akkor teljesen jól fog menni

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#8) Shing válasza nismoka (#4) üzenetére


Shing
őstag

Bármi fölött lehet görnyedni. Én akárhányszor elkezdek koncentrálni azt veszem észre, hogy így vagyok. [link] Semmivel sem jobb, bár biztos áttudnám programozni az agyam.

(#9) $p@rr0w válasza UnSkilleD (#7) üzenetére


$p@rr0w
őstag

hasznalsz xim4-et?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#10) Angel1981 válasza nismoka (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

"Mert egy FPS-ben nem kicsit lesznek előnyben az egér bajnokok... "

Én 10 éve ezt vallom, de mivel rendszeresen hülyének néztek miatta - köztük a közeli barátaim is - már rég nem szólok semmit - most ezt cirka 3 év után megszegtem ezzel a hsz-el. :)

(#11) Xaels válasza berVi (#1) üzenetére


Xaels
félisten

Ennek semmi köze az MS bejelentéséhez...

(#3) qisqaqas már a PS3 is tudott csak a játék fejlesztők szartak rá. Volt UT3, CS:GO ami támogatta például...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#12) UnSkilleD válasza $p@rr0w (#9) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

kölcsönben volt nálam egy pár napig kipróbálni, multit ugyan nem toltam vele de szerintem nagyon jó
ami miatt nem vettem az az ár, de ez jóval olcsóbbnak ígérkezik, és ha a teljesítményben hasonló akkor ebből már venni fogok

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#13) YM


YM
senior tag

Remélem lesz PH teszt is, amint kijön! :R

(#14) Sinesol válasza nismoka (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

"Az sem gond egyébként, ha direkt támogatás az adott játékba nem lesz, ugyanis a PlayStation 4 felé a TAC4 nevű csomag egy gamepadként látszódik. Ezt nehéz elképzelni, de logikai szinten így van kezelve a rendszer, tehát minden játékkal kompatibilis."

Tehát kontrollernek látszik a játék felé, szal senki nem fogja látni hogy te egeret használsz.

[ Szerkesztve ]

(#15) schawo válasza Sinesol (#14) üzenetére


schawo
titán

Azt azért megcsinálhatják, hogy hardverazonosító alapján szortírozzák a népet, nem muszáj működés alapján.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

máshol egyébként azt írták hogy ps3hoz is jó lesz

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#17) Sinesol válasza schawo (#15) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nemsokára kiderül, hogy mégis hogy gondolják ezeket a dolgokat.
Év vége fele jön több crossplatform online játék és elvileg a BF4-re is jön a crossplatform multi a Dx12-es patch-el.
Bár épp az a crossplatform lényege hogy közös játék konzol+pc felhasználóknak. Ha külön servert akarnak, annak semmi értelme, az már ma is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dr. Akula válasza nismoka (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Eddig is voltak, pl: XIM4.

Inkább azt oldják meg hogy natívan támogatott legyen az egér + bill, ne csak a kontrollert lehessen egérmozgással irányítani.

(#19) Ghard válasza nismoka (#4) üzenetére


Ghard
őstag

Én az ilyen hsz-től görnyedek be ;)

(#20) haddent válasza berVi (#1) üzenetére


haddent
addikt

Az MS esetében az sem garantált, hogy minden játéknál működik, csak ott ahol a fejlesztő direkt akarja. Azaz az MS reagált a Sony megjelenési állapotára, ahol ez működött. Itt ez már konkrétan mindig mindenhol használható. Más a két dolog.

(#21) ripla


ripla
őstag

vérgagyi. :D inkább vennétek pc-t, azon legalább fut minden, ahogy kell.

(#22) #52815360 válasza ripla (#21) üzenetére


#52815360
törölt tag

azon legalább fut minden, ahogy kell

Mondta Arno Dorian Bruce Wayne -nek :))

(#23) Peat;)


Peat;)
veterán

PC-m van, de nettó baromságnak tartom ezeket a lenyúlós eszközöket. Ha konzol akkor a gyári irányító és kész, mást ne támogassanak. Részemről remekül szórakoztam a joy-al is amikor konzoljaim voltak, hiszen ha mindenki másnak is az van és mellé vesszük a pc világhoz képest töredék csalót, akkor kiegyensúlyozott egyenlő feltételekkel indul mindenki multiban, singlében is remekül szórakoztam nekem a regés is tetszik. Multira én alapból csak és kizárólag konzolt vásárolnék, de ezzel pont azt a kimagasló élményt csökkentik a zöldhasúak miatt.

Persze lehet jönni akkor hogy miért van kormány a konzolokhoz és valahol jogos. Azt mégis jobban el tudom fogadni, a konzolos autós játékok félszimulátorok maximum és sokkal kevesebb előnyt jelent a kormány. De multiban a hardwareazonosító ilyen félszerzet eszközök esetén a minimum lenne, csak hát ez sem a sony sem az eszközgyártó érdeke.

A microsoft x360 esetében is támogatta asszem az egeret, bill-t, ha a fejlesztő úgy készítette el. Senki nem csinált ilyen játékot asszem, pár éve még volt szürkeállomány a fejlesztőbrigádok fejében.

[ Szerkesztve ]

(#24) cskamacska válasza Peat;) (#23) üzenetére


cskamacska
addikt

Szerintem meg agyára ment itt néhányoknak a jólét. :U Ideális esetben meg van az ember választás lehetősége hogy milyen beviteli eszközt használhat, hogy ez korlátozva van, az már az új idők gyökérsége. 30 éve nem volt gond a fightstick és a joystick, a lézerpisztoly és a kormány, akkor örültek a népek a változatos beviteli eszközöknek. Most meg annak örülnének, ha nem lenne választás, egyen kontroller mindenkinek, és eszi nem eszi nem kap mást? :F Versenyszerű multiplayer körökben ez lehet pozitívum, de amikor a legtöbben se versenyszerűen, se máshogy nem játszanak multiban konzolon, ez pont teljesen érdektelen szempont.

Persze amikor várják, sőt követelik az gép exkluzív játékokat a népek, akkor nem is várhatunk mást. :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#25) csipikooo válasza #52815360 (#22) üzenetére


csipikooo
tag

xo-n vagy ps4-en találn nem voltak gondok a unityvel? :D

Privátra illik válaszolni!

(#26) Tegla80


Tegla80
addikt

Köszi Sony® :R
Valóban a "bill/egér nácikra" és "fps huszárokra" van szükségünk itt a konzolon. :C
Hogy ezt a brilliáns 5letet ez idáig miért titkolta az kinek kipattant most a fejéből, ezt felfogni nem tom.
Köszönjük,de tenyleg.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#27) Peat;) válasza cskamacska (#24) üzenetére


Peat;)
veterán

A lézerpisztoly álá ps move ellen semmi kifogásom, a wii mote-ot is imádtam red steel-t, metroidot, zeldát nagyon élveztem. De ezek olyan kiegészítők amik az élményre mentek rá és nem az eredményre. Egy alapvetően munkaeszköz, amivel pixelszinten tudnak dolgozni, ami két dimenziós felületen mozog, csuklóból fordulsz 180 fokot minimum, az hatékonynak hatékony, nem vitatom, én is játszottam talán ut2003-at utoljára egérrel komolyabban anno. De attól még rohadt mű dolog és mint ilyen számomra lehet megártott a jó lét, de semmi helye a konzolok világában. Bárki eredményesebb az egérrrel, de attól még nem törvényszerű hogy az a legélvezetesebb, csak azoknak akiknek az eredményesség 100%-ban határozza meg a szórakozást.

(#28) schawo válasza Peat;) (#27) üzenetére


schawo
titán

Mű?? A konzolos másodpercekhez képest? Fordultál te már meg a saját tengelyed körül? Ha lőnének, nekem sikerülne gyorsabban, mint egérrel, az tuti.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) #52815360 válasza csipikooo (#25) üzenetére


#52815360
törölt tag

Attól még az állitása helytelen.

(#30) csipikooo válasza #52815360 (#29) üzenetére


csipikooo
tag

adom :R

Privátra illik válaszolni!

(#31) cskamacska válasza Peat;) (#27) üzenetére


cskamacska
addikt

De mi az hogy a "konzolok világában"? PC-n(de akkori konzolokon is :U ) tök alap dolog volt a 90-es évektől, hogy bármilyen repszimhez joystick kell, normális autózáshoz kormány, TPS-hez, platformerhez meg gamepad azon egyszerű oknál fogva, mert ezekhez a játékokhoz egyszerűen kevés a billentyűzet+egér kombó. Az egy dolog hogy kényszerből konzolon nincs meg ez a szabadság, és az erre szocializálódottak már gamepad diktatúrát tartják természetesnek és követendőnek, de attól még egyes játékstílusokhoz más-más irányítási mód lesz az ideális bármit is képzelünk be magunknak. Halo Wars-t, és Tom Clancys EndWart játszani rettenetesen borzasztó kontrollerrel(pedig elvileg erre íródtak, nah még jó, mert mi lett volna ha csak portolják ;] ), és konzolos FPS-ek sem sokkal jobbak :( , igenis van helye az egérnek, meg a többinek konzolon is.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#32) Peat;) válasza schawo (#28) üzenetére


Peat;)
veterán

Akkor te nem voltál nagy quake3, unreal tournament gamer, újabbakat nem ismerem annyira. Azért egy 2 centis csuklórándítás nekem gyorsabban megy mint való életben 180 fokot fordulni, két lábon állok ez van. Vagy forgószékből kell mérni? Abban csak nem lőnek rám :)

Na mindegy, nekem nem fáj annyira, mint írtam most pc-m van és nem multizom, csak single-re szerintem felesleges, multinál én meg úgy érzem az eredményesség és nem az élvezeti faktor miatt fogják megvásárolni.

(#33) #81556480 válasza cskamacska (#31) üzenetére


#81556480
törölt tag

de ilyen nincsen, csak az egér és a billentyű a legitim elfogadott irányító eszköz. minden hír alatt ezt kell olvasni, holott semmi köze a konzolhíreknek ehhez. mégis felbukkannak a vér istvánok oszt jön az észosztás.

hát ez a feljebbi vegyetek pc-t komment ez ez ez mi ?

persze a PC-re xbox kontrollert akasztani azzal semmi gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#34) #16939776 válasza Tegla80 (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem semmi izgalom nincs benne, ha fél perc alatt bannolnak a szervertől "csalásért", valószínűnek tartom hogy lesz némi kasztosodás.

Másrészt nem tűnnek ezek olyan komoly szerkezeteknek, azt sem tudom hogy milyen időközönként olvassa ki a szabványos kontroller-t a PS4, le tudja e kezelni a 6+ lenyomott billentyűt?! :U

Részemről ~30 fps-el hótziher, hogy nem fogok körbe-körbe rohangálni, mert azt a lagot mar tényleg nem bírja a gyomrom :B

[ Szerkesztve ]

(#35) A`rpi


A`rpi
addikt

Párszor már leírtam, de leírom még párszor biztos, ha előkerül ez a jó öreg téma.

Idáig is csak a pénz beszélt, napnál is világosabb ezek a "számítógépek" natívan simán támogathatnák egeret billentyűt.

(Ha egeret és billenyűzetet veszel, abból nem lesz bevétele a gyártónak, ellenében, ~20ezer forintos duálshokk négyessel.)

Annyi történt most, hogy a sony hivatalosan licenszeli ezt, amiből szintén pénz folyik be nekik.

Meggyőződésem, hama is ugyan ezt csinálja, nem gondolom hogy ekkora vállalat feketében gyártaná PS-hez kiegészítőket.
Sőt azt sem tartom kizártnak, kisebb gyártókkal is megegyezett a SONY.

[ Szerkesztve ]

(#36) haxiboy válasza nismoka (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Egyszerűen kéne driver hogy bármilyen egérrel-billentyűzettel menjen és ennyi...nem speckó firmwares retkekkel...és akkor mindenki eldöntheti hogy szeretne-e előnyt vagy sem. Mert így eléggé lehúzásnak érzem egy gagyi billentyűzet+egér kombó 100 euroért :K szivesen megnyomkodnám és mondanék véleményt.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#37) Xaels válasza Tegla80 (#26) üzenetére


Xaels
félisten

Ennek semmi köze a Sony-hoz... Eddig is volt bill+egér támogatás (már PS3-on is ahol bizony volt UT3 meg CS:GO is amiben működtek), de kellett volna hozzá a játékfejlesztők munkája is. Ez az eszköz egy külsős cég munkája, ha a fejlesztők natív bill+egér támogatást adnak akkor ezek működnek úgy, de ha nem akkor emulálják...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#38) tDr1v3r válasza Xaels (#37) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na meg ilyenből volt millió egy eddig is. Szarul működik mind, de valamivel jobb lehet egy egerészőnek mint az analóg stick... de azért nem gyengén parasztság hogy valamit nem tud használni ezért inkább csal egy ilyennel.

Aki egerészni akar az maradjon PC-n, mi nem kérünk az olyanokból akik nem a mi feltételeink szerint játszik.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#39) A`rpi válasza tDr1v3r (#38) üzenetére


A`rpi
addikt

Aki idáig azt hitte játékosok érdekét védték konzolgyártók, egér és billentyűzetet támogatásának hiányával.

Nagyon nagy tévedésben vannak.
Itt az élő példa, hivatalosan poton 100 fontért megvásárolható kiegészítő.

Az megint csak más kérdés célozni nem céloz helyetted, ha nem veszed észre az ellenséget, nem lövöd le, stb stb...

Ugyan ez igaz a kormányra is, az sem veszi be helyetted a kanyart, nem fékez, helyetted, ha elvétetted így jártál.

Vagy fel lehet hozni Mortal kombat X-et, ott is lehet vásárolni arcade stick-et.
(Ez is hivatalos.) Néztem egy élő versenyt volt aki ilyennel tolta, volt aki joy-al, a döntőbe kettő joy-os sác jutott be.
Arcade stick sem verekszik helyetted...

Ha valaki tud játszani akkor olyan mindegy milyen irányítóval jönnek ellene.
Aki pedig nem tud játszani, szerintem gyakoroljon inkább, minthogy másikat "szidja".

[ Szerkesztve ]

(#40) tDr1v3r válasza A`rpi (#39) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Oké, csak ez ettől még nem lesz natív hanem egy emulált szar marad. Ami a cikkben említett készüléknél érdekes hogy a Sony megadta rá a plecsnit attól függetlenül hogy ez sem natív eszköz.

De amúgy nem kell beleegyezniük a konzolgyártóknak hogy ilyen kiegészítők készüljenek.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#41) A`rpi válasza tDr1v3r (#40) üzenetére


A`rpi
addikt

Beleegyezni nem kell, viszont simán tilthatják, szoftverfrissítéssel.

"Emulált" meg azért is marad hogy jöjjön nekik be pénz. Mert sima USB-s eszközökből nem jönne.

Nagyon maximum natív támogatást előfizetéssel tudnák megoldani, hogy nekik is jó legyen.

Nem tartom ezt sem kizártnak hogy megéljük.

[ Szerkesztve ]

(#42) tDr1v3r válasza A`rpi (#41) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem tudják letiltani, kontrollert emulál. Nem lehet kiszűrni.

Szerencsére nincs olyan nagy piaca, közel lehetetlen hogy ezt engedélyezzék. Már csak azért sem mert a játékban kell beépítve lennie a funkciónak és a fejlesztők eddig se akarták... és nem is fogják már szerintem, pár MMO-ban meg a Planetside 2-ben támogatott az egér de túlzottan sokan nem használják.

Én inkább így látom a jövőt: lesz pár specifikus MMO aminél menni fog natívan (és akkor ilyen átalakítókkal se kell trükközni), a többinél nem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) $p@rr0w válasza UnSkilleD (#12) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Megnéztem mennyi és letettem róla :D
Ennyit nem ér egyáltálán...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#44) A`rpi válasza tDr1v3r (#42) üzenetére


A`rpi
addikt

Nem lehet kiszűrni.

Ha nagyon akarnák megoldanák.

Ha valaki fizetett a konzoljukért, megvette az átalakítót, ki tudja a háttérben milyen megállapodás folyt, fizet a plusszért, és megveszi a játékokat is.

Miért venné el az örömöt attól aki "nem hivatalos" eszközt használ?
Tejelni tejel, a többi nem számít.

Fejlesztőknek olyan lényegtelen szerintem, pláne ha multi platformról van szó, lehet több munka kigyomlálni, mint ha benne hagynák. (Én azt mondom pénz beszél, ki van adva, csak hivatalos eszközt támogathat játékszoftver azt víz.)

Egy két szoftver elvétve natívan támogatja (lehet ez csak kedvcsináló.)
Kiadónak is jó ha megveszi másik platformra is,
(jöhetnek konzolról pc-re és fordítva.)

Meg lehet ilyen és ehhez hasonló fórumokon beszélni róla, hogy vajon más fejlesztők ezzel miért nem foglalkoznak... (Nem áll érdekükben, plusz hibaforrás, amit támogatniuk kell, stb stb.)

[ Szerkesztve ]

(#45) dezs520


dezs520
senior tag

Basszus,itt volt az ideje,már nagyon rég óta erre várok...a pc fejlesztgetésböl "kinőttem",se időm,se pénzem rá...
És 90% ba fpsa fő témakör....lassan beszerezhetem az uj ps-t :K

(#46) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Én örülök ennek, eddig teljesen elzárkóztam a konzol gondolatától is mivel nem szeretem a gamepadot nem tudom megszokni de most elgondolkoztam egy PS4-en ha ez beválik mindenképpen veszek egyet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.