Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Egon


Egon
nagyúr

Nekem is volt pár Abit deszkám (BH6, BF6, BD7, IC7), de amikor felvásárolták őket, már inkább Giga lapot vettem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#102) Lenry


Lenry
félisten

pont ma jutott eszembe, hogy írni kéne egy Abit-búcsúztató cikket...
de így már nem :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#103) .mf válasza Narancs (#50) üzenetére


.mf
veterán

Nem akarok nagyon kötözködni, de neked is van ebben a mondatodban egy vesszőhibád. :DDD Sőt, ha magyartanár módjára akarnék szőrszálhasogatni, mint ahogy azt Te is tetted, egyből kettő, hiszen a vessző helyére gondolatjel illik :P

Erről az a vicc jut eszembe, amikor az ötvenes évek elején a grúz főváros díszterén egy Sztálin-szobrot állítanak. Keményen dolgoztak rajta a kohó munkásbrigádjai, és annyira jól sikerült, hogy kihirdették: jutalmat kap, aki egyetlen hibát is talál rajta.
Jöttek sokan, de egyet sem találtak.
Nemsokára jön egy öreg grúz, aki közli, hogy két hibát is lát rajta.
- Mesélje már el öregapám, hol lát ezen két hibát?
- Az első, hogy ferde a nyakán a kötél.
- Na de öregapám, nincs is a nyakán kötél!
- Látod, fiam, ez a második, még nagyobb hiba.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#104) MarioAna


MarioAna
senior tag

Jó kis írás, nekem is volt Abit lapom (NF7-S2) és tényleg jó lapokat gyárt(ott). Egyszer volt vele gondom, h nem kezelte mind2 IDE slotot rendesen, de ettől még szerettem :DD .
Havernak egy FP-IN9 SLI-je van és ott is jól teljesít.
Szal sztem az Abit lapok jók voltak :R :R .

(#105) Patentcsávó


Patentcsávó
tag

Nekem 8. éve megy a gépem ABIT lappal(BH6 volt most IC7)
Mindig is jól szuperáltak, de ezek szerint többet már nem fogok ilyet venni... :))).

Majd én tudom...

(#106) norbee2244


norbee2244
senior tag

első lap amit igazán szerettem az 1 ic7es volt..:( 1 éve adta meg magát aladtam azóta váltottam c2d-re és közel sem annyira megbízható mint a régi jó kis 478as 2,4esem..:(

ég veled abit<3

www.casehouse.hu

(#107) bacsis válasza norbee2244 (#106) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Épp a megfelelő az aláírásod :R

(#108) Yutani


Yutani
nagyúr

Én a BH6 éra óta Abit rajongó vagyok/voltam. Ezeket használtam huzamosan:

BH6, BE6-II, ST6, KT7, KV7, KV8 Pro, NV8, KN9 Ultra (ez utóbbi van még most is a gépemben)

Nagyon vártam, hogy egy jó AMD chipsetes lap is megjelenjen, de ez mindmáig elmaradt, és már nem is lesz ilyen. A következő lapom Gigabyte vagy MSI lesz, 790GX chipsettel.

Én nagyon szerettem az Abitot, garanciális problémám csak a BE6-II-el volt (de lehet, én k*rtam el), másfelől sosem voltak gondok vele. Mondjuk a KV7 kicsit háklis volt a ramokra, de más gond azzal sem volt.
A KV8 Pro egy nagyszerű alaplap volt, sok fan headerrel, amelyek közül asszem 3 vezérelhető is volt. Az utána következő NV8 sokkal gyengébb volt szolgáltatásilag, bár az már egy modern, NF4-es alaplap volt.

Mindent egybevéve nagyon sajnálom az Abitot, de ilyen a piac: a gyenge elhullik, az erős talpon marad.

#tarcsad

(#109) bacsis válasza Yutani (#108) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hehh Én is a Bh6 után lettem Abit rajongó, volt utána ST6osom, meg BH7esem, majd IC7... sajna utána igaz az IX38 quad gt nem nagyon volt már beszerezhető, így Asus lapom lett, bár eredetileg gigabytot akartam, azt is rendeltem, csak asust küldtek, mondták hogy visszacserélik, de akkor már nem akartam még jópár napot gép nélkül tölteni, és megmaradtam az assusnál... Ha tudnék szerezni egy X48as Abit lapot, szemrebbenés nélkül megvenném és szerelném be az Asus helyére

(#110) Sanyix


Sanyix
őstag

Kár érte, kiváló gyártó volt. Nekem egy nf7 2.0-m volt, a sata mentes. 5 évig használtam nem volt soha gond vele (persze az akkoriban sok gyártó által használt zörgős venti passzív bordára cserélése után), pedig húzva volt benne a proci rendesen. Most mivel fejlődés van, már nem használom, de ott áll a dobozban, és működik...
bezzeg az új ánus lapomnak széttört a cpu hűtő leszorító kerete, nem képes 4 giga ramot normálisan kezelni, állítólag a satája is bugzik ahci módban...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#111) MasterDeeJay

Nagyon úgy vettem észre hogy itt sokan nem csípik az Asus lapokat. Azért írok egy pozitívat is Asusról:
Használtam egy Asus P5A lapot még nagyon régen és ki fogtök röhögni de semmi bajom nem volt vele. Az a lap még jumperes volt, és sajnos tuningban nem volt vele szerencsém. (de ez mondjuk inkább a proci hibája volt) Chipset érdekes volt rajta Ali vagy mi. Nem voltak vele problémák, bár egy kicsit megsérült rajta pár alkatrész de még működik.
Minőségileg nem érte el az Abit BH6 szintjét, de nem is egy időben jöttek ki.
Persze ettől függetlenül, sztem nem fogok venni Asus lapot.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#112) bacsis válasza MasterDeeJay (#111) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kb egy időben jött ki a P5A és a bh6, sőőőt talán a P5A egy picit újabb is...
csak a P5A az ugye maradt a super socket7 foglalatnál!
A chipset ALI volt neki, ami nem a sebességéről volt híres...
TÉnyleg nem volt egy rossz lap, van egy nekem is... csak hát... ALI chipset betett neki...

(#113) Sanyix válasza Yutani (#108) üzenetére


Sanyix
őstag

Milyen gyenge? Legfeljebb marketingben. Ott az asus az az ellentét, ott mondja mindenki hogy asus mekkora jó márka minőség... lfszt egy fos, úgy megbántam hogy asust vettem, hogy az hihetetlen... és nem csak én.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#114) mindfreak válasza MasterDeeJay (#111) üzenetére


mindfreak
őstag

Mivel legalább annyi Asus lapom volt már, mint Abit kijelenthetem, hogy semmivel se rosszabbak az Abitnál, nagyon jó alaplapokat gyártanak és nagyon jó a támogatásuk is. Megvettem, kibontottam, összeszereltem, bekapcsoltam, telepítés és mehet a buli, minden pöccre. Csak néhány, ami eszembejut: P3V4X, A7N8X, K8N-E, P5B. Következő alaplapomnak is bármikor megvenném az Asust! :R

(#115) bacsis válasza mindfreak (#114) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az Asrock-nál mindenképpen jobbak :DD
Mondjuk nekem is Asus lapom van, az előbb írtam, hogy miért...
Szóval, meg vagyok vele elégedve, relatíve jó kis lap, de a barátom Abit IX38 Quad GT-je bizony jobb... ha nem is sokkal... de jobb.
Memóriákat jobban lehet benne húzni, dúrván 30mhz-el többet mennek benne a ramok 0,1v-al kevesebb feszültséggel, a procinak is több dolgot, feszültséget állíthatunk...
Bár hozzá teszem, tényleg az Asus is csinált igen jó lapokat... meg igen rosszakat is :DDD

(#116) mindfreak válasza bacsis (#115) üzenetére


mindfreak
őstag

Na azt elfelejtettem íni, hogy Asusból se szabad mindet megvenni. :DDD

(#117) Tüzi

R.I.P. Abit :O

Max3 forever :R
Siluro ti4200 forever :R
AB9pro forever :R

I hope You will back soon :K

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#118) Tüzi

ja, igen.
Nem volt nála jobb alaplap Pentium4 fronton….
Ezzel azért vitába szállnék, mert bármennyire is kegyetlen jó alaplap, és tényleg a legjobb, de egy gyári Intel deszka sebességét sose fogja hozni egy gyártóé se. Igaz azok meg totál rühellik a tuningot... :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#119) #65675776 válasza mindfreak (#114) üzenetére


#65675776
törölt tag

Asus esetén én nem mondanám, hogy jó a támogatás. Sokszor ismert kritikus hibákat sem javítanak. A megtévesztő, esetleg egyenesen hülyeség, specifikációkat már ne is említsük...

(#120) Bordoi válasza Tüzi (#118) üzenetére


Bordoi
őstag

Én is szeretem az Intel lapokat.
Egy ilyenre bármikor elcserélném a mostani lapomat. XBX2
Ráadásul erősen tuningolható, már ha ez hiányzik valakinek. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#121) Sanyix válasza bacsis (#115) üzenetére


Sanyix
őstag

el kell keserítselek, Asus= Asrock

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#122) mindfreak válasza #65675776 (#119) üzenetére


mindfreak
őstag

Én csak saját tapasztalat alapján tudok nyilatkozni ebben a témában. Legutóbb a P5B alaplapomhoz eleinte egy-két havonta dobálták ki az új BIOS-okat és mind a mai napig frissítik őket, pedig már nem mai termék, de a régieket is rendszeresen frissítették, azzal se volt sok gond. Mondjuk nekem alapból se volt bajom egyikkel se, mint írtam mindig müködött minden. A specifikációkkal se tudom pontosan mi a baj, eddig nekem pontosan az volt a dobozban, mint ami rá is volt írva vagy, ha arra gondolsz, hogy a weblapukon vannak elírások, akkor ez esetben megnyugtatlak, biztos nem csak ez az egy gyártó van így ezzel. :U

(#123) #65675776 válasza mindfreak (#122) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl a K7V-T, állításuk szerint Thunderbird kompatibilis. Ehhez képest már az alkalmazott chipset (KX133) sem képes elboldogulni velük, ezt a VIA is elismerte. Az Anus-t leszámítva egyetlen gyártó sem állította, hogy menne a KX133-as lapjaikkal T'Bird. A K7V-T-vel sem ment, viszont emiatt a feature miatt 4-5k többletpénzért árulták a lapot a sima K7V-hez képest. Minimum a fogyasztók tudatos, nyereségvágyból elkövetett megtévesztése, és megkárosítása.

Emellett próbálj meg egy régebbi lapot megtalálni az Anus oldalán. Nem fog sikerülni. Még olyan egykor népszerű lapokat sem, mint pl az A7V133. Én ezt nem nevezném magas színvonalú támogatásnak, de még éppen elégségesnek sem. Jó pár lapjukat fél évvel a megjelenés után egyszerűen elfelejtették.

(#124) hcl válasza Tüzi (#118) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Inteleknek inkább a stabilitását szokták emlegetni, a "sebesség" fogalmával még nem hallottam együtt...
Viszont van egy öreg BX-es Intel lapom - Ugyanolyan halál BIOS-a van mint az újaknak, csomó opció nincs benne... És még egy hangkarit sem tudtak rárakni.
Viszont az összeszerelés minősége 100%, szűrőkondit meg azóta sem láttam semmin ekkorát... :Y

Mutogatni való hater díszpinty

(#125) bacsis válasza mindfreak (#122) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És miért adnak ki havonta, 2 havonta új biosokat?
mert 1db normálisat nem tudnak csinálni.
Az Én P5E-mel az volt a baj, alap biossal, hogy hiába állítottam a memóknak feszültséget, nem indult a gép. ha 1,8ról 1,82re raktam már akkor sem, de ha 1,8at állítottam akkor sem indult a gép, ha beírtam hogy auto. akkor indult...
Igaz mentek a kingmaxok 1000Mhzen! bizony a 800as kingmaxok!
Először hittem hoyg iszonyat jó lapom van...
felraktam az új biost hátha mennek a ramok többet. flash sikerült, újraindít, biosba belép... feszkót felraktam egyből 2,05v-ra pöpecül indult, everest is írta hogy 2,06v a ramoknak, el kezdtem újra húzni a ramokat, éééés 870nél megfeküdtek, még 2,2von sem mentek többet.
MAjd jött még egy bios frissítés, felraktam, utána már csak 840ig jutottak a kingmaxok!
Ramokat cseréltem, Cruical ballistix tracer 1066mhz. gyönyörűen mentek 1174en. Míg fel nem raktam ismét egy új biost... most 1082nél megfeküdnek ezek is! 1100at csak 2,5v feszültség mellett mennek...
NA ezért csalódtam az asusban...

(#126) Yutani válasza Sanyix (#121) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nagyon frusztráltnak tűnsz... És emiatt olyan kijelentéseket teszel, amik erősen szubjektívek, és csodálom, hogy azok, akik meg vannak elégedve az Asussal, még nem estek neked.

Nekem is volt Asus lapom 1-2 darab, de valahogy nem tartoztak a kedvenceim közé. Mások meg esküsznek rá, mert nagyon bejött nekik.

Másfelől gondolom tudod, hogy az AsRock és Asus nem egyenlő, hanem az előbbi az utóbbi leányvállalata, amely 2002-ben került megalapításra, míg az Asus már lassan 20 éve a piacon van.

Szóval csak finoman ezekkel a kirohanásokkal...

#tarcsad

(#127) Hubapeti


Hubapeti
tag

Kar , hogy nem lesz tobbe :O .Nekem is az van a gepembe.
Szerintem emlekul kellene egy oldalt csinalni leirassal es driver - ekkel meg mindennel. :))

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#128) bacsis válasza Yutani (#126) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így is van! Asrock Asus leányvállalata, valamikor régen ilyesmit olvastam, hogy Kérték az Asust, hogy csináljon olcsó lapokat, mert igen magasak voltak a jó lapjai árai (Ezért is vette mindenki az abitot :DD ) Ekkor nekiállt olcsó lapot gyártani az Asus, na az olyan olcsó, és ezért gagyi lett, hoyg nem adta hozzá a nevét, így lett Asrock!
A jó lapok eltűnnek a piacról...
Most még az Epox jutott az eszembe ami igen jó lap volt...
Van is egy socket462esem, van rajta Debug led is, meg bekapcsoláskor a post képernyőnél írta a venti fordulatot hőmérsékletet, feszültségeket.. igen jó megoldás volt...
Apropó Debug led, ez is van az Abit felső kategóriás lapjain, 975X X38 X48asoknál...

(#129) Tüzi válasza hcl (#124) üzenetére

Pedig annó nézegettem teszteket P4-re váltáskor. Valami 30-40%al gyorsabban kezelték a memóriát, meg a Blackpearl asszem vert mindent. Max3at is ilyen 15-25%al. Pedig Max3nál télleg nincs jobb Nw/Presc alaplap.

Hangkarit sose értettem minek raknak alaplapra... totál semmi értelmét nem látom. Inkább hagynák le, egy hiba lehetőséggel kevesebb. Btw, nem tétel egy audigy... Annak meg azért sokkal jobb hangja van, mint akármilyen integrált szutyoknak.
Legyen a 20ft-os alaplapokon, amit irodába visznek, ott kell(het), azt aláírom.
De nekem új gép összerakása után a legelső dolgom letiltani az alaplapit...

AW9max az jó deszka, így a tapasztalatok alapján?
Össze kellene raknom egy C2D-t. Ezzel meg szemezek egy ideje...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#130) bacsis válasza Tüzi (#129) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagyon jó lap, amit kinéztél, bár nem mai darab...
jobban járnál egy ip35pro-val esetleg az ix38quad gt-vel
de ha mégis ezt veszed amit kinéztél nem jársz vele rosszul. ez az én véleményem meg a többieknek is szerintem hasonló :R

(#131) Tüzi válasza bacsis (#130) üzenetére

C2D-hez kell, amit meghúzok pöttyet. Nem kell nekem semmilyen 4db 16xpcie, meg 26 sata, meg ddr3, meg ilyenek.
Egy jó C2D lap kell, hasonló Max3hoz, aztán menjen rajta normálisan a Ps cs3.
quad procit sem fogok venni 5éven belül, szóval felesleges nekem.
Még egy Ab9pron gondolkodtam, de ez jobbnak látszik. Bár nem ártana egyet több IDE.
na majd kiderül, Karácsonykor legkorábban, most elment a pénzem optikára :'( :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#132) hcl válasza Tüzi (#129) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nekem nincs vájt fülem, így nekem jó az integrált is - meg amúgy is a többségnek. Egyébként meg a legtöbb alaplapot nagy cégek veszik, oda nagy tömegben kerülnek és sokszor kell rájuk hang is. Legalábbis a 20Ft-os alaplapok amiket a munkahelyem venni szokott azok Intel Desktop Boards...

Persze ettől még frankó lenne olyan lapokat gyártani amin minőségi integrált hangkártya van.
Volt is ilyen, amire elektroncsöves erősítőt pakoltak rá ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#133) Tüzi válasza hcl (#132) üzenetére

Igen, és alap terület 130négyzetméternél kezdődött :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#134) hcl válasza Tüzi (#133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

??? :D
Nem nyert... Léteznek már akkora csövek amik kb. akkorák mint 1 kisebb relé :) És 12V szépen megfűti :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#135) Tüzi válasza hcl (#134) üzenetére

Azt hittem valami őskövületről beszélsz.
Mindenesetre ilyenről még nem hallottam, ma már megérte felkelnem.
Köszi :))

ip35, vagy AW9, ez itt a kérdés... Asszem az első hóig ráérek eldönteni :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#136) bacsis válasza Tüzi (#135) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen arra a csöves hangkártyás alaplapra én is emlékszem!
Az már Pentium4 alaplap volt, bár a foglalatban nem vagyok biztos, úgy emlékszem hoyg socket423as volt még...
Ez is oylan kuriózum volt, mint az ISA buszos P4 alaplap, olyan is volt bizony :))

(#137) hcl válasza bacsis (#136) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem olyan őskövület az az ISA-s P4... Az iparban rengeteg olyan dolog van amit ISA kártya vezérel, értékes gép és nem gyártanak hozzá PCI kártyát. Na ilyenkor kell az a P4 lap, ami ISA busz, soros port és stb-vel ellátott.

A munkahelyemen van olyan gép amin van 4 USB + 1 soros port, na ezen lóg 4db usb-soros átalakító... A Com1 is foglalt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#138) bacsis válasza hcl (#137) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nekem pedig a Dell D630as laptopomon, ami elég komoly cucc azért, ezen is beficcen a soros port :C

(#139) hcl válasza bacsis (#138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja :)
Még olyan laptopom nem is volt amin ne lett volna soros...
A mostani asztali gépembe visszont kellett soros kártyát venni mert van még soros eszközöm pár :) Az alaplapon meg még csak tüskék kivezetése sem volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#140) Yutani válasza hcl (#132) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erről beszéltek:

AOpen AX4B-533Tube

#tarcsad

(#141) bacsis válasza Yutani (#140) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na egy ilyenlapot megtolniegy 2,8as p4el, 2giga ramot bele és még ma is jó használható gép lenne...
kiváncsi lennék mennyiveljobb egyilyen hangkártya a többi társainál...
meg hogy ilyen árban volt egy ilyen deszka... gondolom nálunk nem forgalmazták ezt a lapot

(#142) hcl válasza bacsis (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg a cső szebben szól mint a tranzisztoros erősítő... Bár én nem hallom, botfülem van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#143) Yutani válasza Yutani (#140) üzenetére


Yutani
nagyúr

Na még egyszer:

AOpen AX4B-533Tube

hcl: Állítólag puhább a basszus a csöves erősítőkön. Van róla elképzelésem, de nem hallottam még.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#144) bacsis válasza Yutani (#143) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az valami külön tápcsati az elektron cső fölött? :F

(#145) Yutani válasza bacsis (#144) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, hiszen táplálni kell azt a csöves erősítőt, amit ráépítettek.

#tarcsad

(#146) bacsis válasza Yutani (#145) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mennyit fogyasztott az dúrván?
Gondolom olyan etetőkábelt mellékeltek a laphoz nem?

(#147) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Sajnálom hogy befejezik... :(

Volt egy IS7 E2 lapom meg egy 3 gigás cerkám, ami ment benne 3,8on :DDD
szóval minden igényt kielégített... (FSB 400 helyett 536 volt asszem..)

remélem visszatérnek! :R

(#148) hcl válasza Yutani (#145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amennyire én tudom, kissé fémesebb hangja van a csőnek, amúgy megvan az elektronikai magyarázata is, csak nem emlékszek rá :( És ez a hangzás főleg rockzenéhez jobban megy :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#149) cskamacska válasza bacsis (#141) üzenetére


cskamacska
addikt

Aham, integrált csipogó csöves erősítővel. :DDD sőt ;]
Érdekességnek elmenne, de SDRAM-os i845 meg 2800 egy C2D-hez szokott generációnak?

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#150) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nem tudom, hogy valaki írta-e már, de az NF7-S amin van SATA. A sima NF7-esen nincs.

Egyébként én is nagyon sajnálom az Abitot. Jelenleg két lap dolgozik nálam, egy NF7 v2.0 és egy BD7II. Utóbbinál most a hétvégén vettem észre, hogy a chipsetről hiányzik a hűtő, a lapról kiszakadt az egyik tartó pöcke. Hirtelen csak a pillanatragasztó volt a kezembe, tartani tart, reméljük bírja még egy darabig. Ezt használtan vettem, kb 1 éve 0-24H. NF7 már 3-4 éve 0-24H. Kár az Abitért :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.