Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sajna a legérdekesebb infó nincs még meg: az ára. Bár Android Média Box riválisnak biztos drága lesz, azon kívül meg minek?! Jó, lehet rajta Office-ozni, dolgozni is és itt meg is állt a dolog előny része. Amúgy azt a dupla ethernet csatit sem értem, hogy milyen felhasználói terület lenne az ahova ez igény lenne egy ilyen mini PC esetén?! :F

(#2) djnice válasza SunMount3r (#1) üzenetére


djnice
veterán

A J4205 tökéletes lesz 4K HTPC-nek.

(#3) megarambo


megarambo
tag

Korábban az X, úgy 230 USD körül volt, úgyhogy nagyon olcsó nem lesz, de némelyiknek (pl .core) brutálisan jó dizájnja van.

(#4) SunMount3r válasza megarambo (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Abból kijön 5db 4K-s Android Box is...

(#5) megarambo válasza SunMount3r (#4) üzenetére


megarambo
tag

Hát nem is mondtam, hogy olcsó :)

(#6) Lacok


Lacok
őstag

Hétköznapi használatra ezekkel a processzorokkal tökéletes. Az árára azért kíváncsi leszek.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#7) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Apollo Lake => drágaszág lesz

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) bela_s válasza SunMount3r (#1) üzenetére


bela_s
újonc

Én bevásároltam annakidején jópárat a korábbi verziókból, 60-90 dollár közötti áron.
Van amit médiaboxként használok. Van, amit fejlesztőkörnyezetként és párat ügyfeleknek is adtam el. Ipari mérésadatgyűjtésre, felhős "adatközpontként", a beágyazott rendszereknél eggyel magasabb szintre ezek nagyon jó szolgálatot tesznek. Olcsó, kis méret, kis lábnyom, de a felhasználók mégis ismert felülettel találkoznak.

(#9) SunMount3r válasza bela_s (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem is szimpatikusabb a Windows mint OS miatt az ilyen megoldás, a mostani Android-os Box-ommal is nyeglődtem eleget, mire minden -majdnem- pöpec lett, sajnos sok esetben a gyártók fw supportjától függ az egész, ráadásul ezért is -viszonylag- eléggé mélyen a zsebbe kellett nyúlni, de jóval olcsóbb volt mint bármilyen HTPC megoldás. Tv-re van kötve, media lejátszás a dolga, "tudom, hogy miért vettem", de tök jó, hogy rendesen lehet vele YT-ozni, böngészni és talán egy kicsit játszani is vele alkalomadtán. Megy még bele majd egy pár Terrás winyó és hálózati tárolónak is jó lesz. És itt ki is fújt a dolog.

Ez az ECS a 2 videó kimenetével meg érdekesebb koncepció már, az egyik a TV-be, a másik mehet az asztali monitorba fixen. Azoktól a prociktól, meg IGP-től játékokat nem várok, de ezen kívül egy otthoni "átlag és munka gép" minden funkcióját ugyanúgy kiváltja. Emellett HTPC is és már meg is vagyunk.

Egyedül az ESC márkanév aggaszt, ritkán hallani róla, jó kérdés a hosszútávú magbízhatósága. A másik pedig továbbra is az ára...

(#2) djnice : Miért az s905-ös kínai Boxok LE-vel nem azok? (A 3D-t leszámítva). Nem kötekedésképpen, csak érdekel, mert ugye ráadásul 5-ödébe kerülhetnek egy ilyennek. :F

(#10) djnice válasza SunMount3r (#9) üzenetére


djnice
veterán

Az S905 is jó választás, de azért ez a gép másban is erős, a Kodi is reszponzívabb, lehet egyben nas + torrentező gép is stb.

(#11) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

Nekem mindig is szimpatikus volt ez a brand, és hát ez nem az első mini pc-je a gyártónak. Külföldön kelendőbb márka ez, régebben idehaza is lehetett kapni alaplapokat tőlük.
Az ára majd sok mindent elmond. Mindenesetre azé pofás! :)

(#12) SunMount3r válasza KO.zmahov (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az alaplapjaikra én is emlékszem, de eléggé az olcsó szegmenst célozták meg. Hírekben alig párszor lehetett eddig szó róluk, nem éppen a technológiai innovációikról híresek. Attól még ezek a kütyüik lehetnek jók, csak úgy általában túl kevés velük a meggyőző tapasztalat...

(#13) KO.zmahov válasza SunMount3r (#12) üzenetére


KO.zmahov
tag

Igen igen! Jól emlékszel! Bár a mostani lapok közül van 1-2 hadra fogható!

(#14) jobesz


jobesz
tag

mikortól lehez ezt venni?

ez a j4205 elvileg üti a z8300, z8700 akat is, és az n sorozatból az n3700 és n4200 at, szóval igen jónak tűnik...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.