Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) martonx válasza tasiadam (#49) üzenetére


martonx
veterán

A harmadik út: jó helyre kell születni. Egy bizonyos társadalmi beágyazottságú családi háttérrel, csak az a kérdés, hogy felnőve melyik multi cégnél lesz és milyen C-s beosztású valaki (CEO, CTO, CMO stb...).

@awexco: az általad felvázolt második út is játszik, de csak egy bizonyos szintig lehet ezzel jutni. E fölé születni kell.
Az általad felvázolt első út inkább csak elméleti, ők azok akiket seperc alatt, elsők között kirúgnak, ha bármi nem a legoptimálisabban történik.

Én kérek elnézést!

(#52) tasiadam


tasiadam
veterán

Itt inkább arra gondolok, amik alapból szoktak lenni velük. Volt első komolyabb munkahelyem:
Management: Kéne egy fasza szűrő, tudjuk vele ezt a kihozatalt ennyi órán belül, ennyi és ennyi milliárd FT a cél, rohadjon meg a lovam krva jó lesz ha készvan.
RND (ahol én is voltam): Oké, de kéne ennyi millió ft. <5-10>
Management: oké, itt van 2, ez elég kell legyen.
RND: de ebből futja 2 betétre.
Management. Mérjétek le körzővel meg számoljátok ki a szűrő átmérőjét és akkor az kell ami közel van a mostanihoz, az jó lesz.
RND: De amúgy tudjátok, hogyan működik ez a gép, vagy valami? Tudjátok mi kell hozzá? Tudjátok hogy néz ki, mik a részei, stb?
Management:

Ennél a groupnál az volt amúgy is a "divat", hogy megvették a kisebb cégeket míg profitál valamennyire, amint volt egy kis visszaesés, eladták. Akár ültettek volna ott autoszerelők, vagy újságírók.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#53) pilóta válasza martonx (#51) üzenetére


pilóta
nagyúr

A harmadik út: jó helyre kell születni.

Mondjuk ez a legegyszerűbb út, ha tudod hogy kell csinálni... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#54) Pingüino válasza martonx (#51) üzenetére


Pingüino
senior tag

Már csak azért is, mert akik tudással és tehetséggel jutnak fel, és nem arroganciával, azoknak általában gerince, és becsülete is van. Őket a legkönnyebb kiszórni.

(#55) kurta9999


kurta9999
tag

https://wccftech.com/tsmc-mass-produce-intel-core-cpus-5nm-3nm-process-nodes-2h-2021-2022/
Ez mennyire lehet igaz?

(#56) Abu85 válasza kurta9999 (#55) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha építettek egy időgépet és visszautaztak 2019-be, hogy elkezdjék portolni a TSMC teljesen eltérő node-jaira a lapkákat, akkor lehet benne igazság.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#57) kurta9999


kurta9999
tag

Szóval tipikus wccftech cikk, köszi. Gondoltam, ez túl szép ahhoz, hogy így legyen.

(#58) Dare2Live válasza kurta9999 (#57) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem lehet 100%ra kizárni, hogy 1éve már csinálják csak nem verték nagydobra.

Sztem most a nagy kérdés, hogy az új CEO és felsővezetés tud e vmit tenni az alapszintű problémákkal. (Még ha tudják mi is a hiba, mit kéne tenni nincs előrelépés, megoldás mert akik tudtak volna azokat már nincsenek Intelnél a sporoláls/diversity zászlaja miatt és ha fel is vesznek párat (100akat kéne elcsábítani TSMCtől, Kínából ahogy Kína teszi) azok nem értenek egyett tudnak együtt dolgozni az ostoba felsővezetéssel és a kb reszelgetésre képes tömegmérnökökkel.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.