Hirdetés

2024. július 6., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) aram01 válasza Melack (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

értem köszi az infót,nemsok dodom van de talán most a legjobb utalni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) bzsolt99


bzsolt99
tag

Kicsit előre mutató a kérdés.Sokat veszek le ugye paypal számláról.Kérdésem,hogy az utalás nemsokára elvileg már 4 órán belül teljesül.Ez jelenti azt,hogy a pénzt is gyorsabban lehet leszedni ?

(#43) Melack válasza bzsolt99 (#42) üzenetére


Melack
veterán

Ebben nem lennék annyira biztos. A PayPal rendszere nem tudom, hogy "helyileg" hová tartozik. Ha belföldi, akkor elviekben igen. Ha külföldi, akkor nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44) WiZARD válasza bzsolt99 (#42) üzenetére


WiZARD
addikt

ha a paypal magyar bankból utal, akkor igen.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45) MarQs válasza Melack (#43) üzenetére


MarQs
senior tag

Gyakorlatilag van belföldi számlaszámuk - ugye az a bizonyos Unicredites, a Top Up opciónál használatos bankszámla - így akár reális lehet az elképzelés...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#46) teratti


teratti
senior tag

Helló!
Nincs Paypal hozzáférésem és gondoltam a munkatársam nagy Ebay "rajongó" és rajta keresztül intézem a dolgom. Röviden a sztori: van egy órám amit meghirdettem egy nemzetközi oldalon, és egy Párizsban, legutóbb Japánban élő srác akarta megvenni és Paypal-t akart. Én tartottam tőle mert tudomásom szerint van egy pénz visszafizetési garancia, ami azt a veszélyt rejti magában, hogy az illető kicseréli az óra bizonyos alkatrészeit (pl. elesett motorral az ugyan olyan órában és összekarcolódott) és visszaküldi, hogy milyen leamortizált órát kapott, visszakapja a pénzt én meg mehetek a levesbe.....és innen mi a fenét tudok csinálni... Úgyhogy mind a kettőnek írtam, hogy nem vállalom be. Egyébként kétszer rendeltem az Ebay-ről, mind a kétszer minőségtelen cuccot küldtek viszonylag sok pénzért az egyiket sikerült visszaküldenem, de buktam kétszeri postát....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#47) MarQs válasza teratti (#46) üzenetére


MarQs
senior tag

Az ilyen esetekre a legjobb megoldás, hogy még az eladás/postázás előtt a termék minden oldaláról készítesz jó pár közeli makrót az ismert digitális dátumbélyeg (-pecsét?) funkcióval, így mondhatni kétséget kizáróan tudod bizonyítani, hogy abban az állapotban került eladásra/továbbításra az áru, ahogy azt a termékleírásban is állítod. A PayPal egy vita során ilyen és hasonló dolgokra szokott hagyatkozni a megoldás keresésénél, tehát erre nyugodtan tudsz hivatkozni. A másik ami fontos, hogy minden postázás után legyen egy elismervényed a csomagküldés mivoltáról, ami itthon az ajánlott feladóvevény szelvényét jelenti - ez is egy bizonyító erejű dokumentum, amit szintén kérni szokott a P.P., ha mondjuk épp a postázás körül van valami mizéria.
Nem annyira ördögtől való ez az eBay-en való eladás - köbö minden problémás dologra van egy, a fentiekhez hasonlóan egyszerű megoldás.

Vásárlásnál a minőségtelen cuccok elkerülésére megint csak a kellő mennyiségű fotó és információ a legjobb megoldás. Ha ezeket külön kérés után sem kapod meg a kedves eladótól, akkor még mindig nálad van a döntés joga, hogy fizetsz-e a kiszemelt termék után, vagy egyszerűen tovább állsz...

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#48) pistiamazon válasza Gercsa (#1) üzenetére


pistiamazon
csendes tag

én paypalról szoktam sokkal biztonságosabb és gyorsabb , és mostanában ritkán romlik a forint..

(#49) teratti válasza MarQs (#47) üzenetére


teratti
senior tag

Inkább nem bonyolódom bele és akkor nem lesz baj. :) Megpróbálom elsősorban itthon eladni, személyesen megnézik és mehet az üzlet....ez a legtisztább. :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#50) MarQs válasza teratti (#49) üzenetére


MarQs
senior tag

Tény és való! Ettől egyszerűbb megoldás már csak a 100-as szög lehet... :D

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#51) kutga válasza MarQs (#50) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Kaptam egy refundot ebay eladótól és most az összeg ott csücsül a Paypal Accountomban. Hogy tudnám azt visszautalni az OTP-s számlaszámomra?

Let the Zone take me if I am.

(#52) Melack válasza kutga (#51) üzenetére


Melack
veterán

My Account - Withdraw - előtte vedd fel a kártyádat, és már indulhat is a móka. Elviekben 2-3 munkanap, mire kiér az összeg.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53) kutga válasza Melack (#52) üzenetére


kutga
nagyúr

Internetes hitelkártyára is működik a dolog? Nem szeretem a pénzforgalmit megadni.

Let the Zone take me if I am.

(#54) kutga válasza kutga (#53) üzenetére


kutga
nagyúr

Hmm...apró probléma hogy a PayPal Balance 0 HUF, a visszakapott összeg viszont Completed státuszban ott figyel a tranzakciók között. Hogy varázsolom ezt az egyenlegre?

Let the Zone take me if I am.

(#55) kutga válasza kutga (#54) üzenetére


kutga
nagyúr

Megvan közben, a History szerint egyből ment a hitelkártyára, 1-2 napon belül kiderül. :)

Let the Zone take me if I am.

(#56) w.miki


w.miki
veterán

Halihó!

MP3 lejátszót szeretnék venni.
Ebay-en elég jókat lehet találni. De még sose rendeltem innen, és nincs PayPal-om sem.
Mi a véleményetek?
1. Érdemes külföldről ilyet rendelni?
2. Mire kell ügyelni, hogyan regisztráljak? Van erről valami GYIK kezdőknek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#57) w.miki válasza w.miki (#56) üzenetére


w.miki
veterán

ennél meg tényleg ingyenes a posta?

ezek nem kamuk?
MP3 lejátszó 400 Ft-ért, vagy 2000-ért, de ingyen postával?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#58) Melack válasza w.miki (#57) üzenetére


Melack
veterán

Nem mind jó, amit itt lehet venni. Noname termékek, ezért ennyi az áruk. Lehet meg is éri, sőt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#59) turbuczn


turbuczn
tag

Sziasztok! Van egy kis problémám, remélem valaki tud segíteni:
Vásároltam az Ebay-en, ki is fizettem, de a terméket eltávolította az eladó, és fel sem vette velem a kapcsolatot, nem adta postára, és az ebay is jelzett már, hogy probléma lehet. Mit lehet ilyekor tenni?

(#60) Melack válasza turbuczn (#59) üzenetére


Melack
veterán

Írj rá az eBayre, hogy mi van (amit itt leírtál, csak angolul). Ezt a megnyert terméknél tudod megtenni - More actions - Resolve problem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.