Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nevemfel válasza nemlehet (#49) üzenetére


nevemfel
senior tag

Jól megcáfoltál!

Forget your troubles, c'mon get happy

(#52) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Szombaton gyalog voltam valahol a dolgom után járva. Felnézek az égre és egy óriási szivárványt láttam. Gondoltam magamban, hogy ez meg már mekkora LMBT+ propaganda! Szólni kellene Viktoréknak, hogy Magyarországon tiltsák be az esőt és a napsütést. Ne csak egyszerre, külön-külön is! Védjük meg gyermekeinket!

Utána jól megáztam, úgyhogy: Mocskos eső dulva anyár! Tényleg megérdemelnéd, hogy betilcsanak! :D

(#53) mephi666 válasza ergoGnomik (#52) üzenetére


mephi666
nagyúr

tilcsuk be a kerti locsolást is napsütéses időben: csak éjszaka, vagy esőben locsolhassa mindenki a kertjét... nehogy véletlenül óvatlanul pici szivárványt varázsoljon a krumpli fölé, mert árthat a krumplibogarak lelki egyensúlyának :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#54) Fred23 válasza mephi666 (#53) üzenetére


Fred23
nagyúr

Hmm, nagyapám azt mondta, a krumplibogarak buzik. :D

(#55) #90088192 válasza Fred23 (#54) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ha ez igy lenne, akkor mar nem lennenek :DDD

Tiltsuk be a vallasi oktatast, hany pedofil van a papok kozott. Es a politikusok kozott? Azonnal vegezzuk ki oket! ;] ;]

(#56) Egon válasza Eastman (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ezért nem szabadna egy (marginális) kisebbségnek kisajátítania egy általános szimbólumot.
A szivárvány eredetileg nem az LMBTQ mozgalom, hanem egy jóval tágabb közösség szimbóluma volt.
Rakjanak a szivárványba egy Laysan-albatroszt (elvileg az egyik olyan állatfaj, ahol a leginkább jellemző az azonos neműekkel folytatott nemi érintkezés), és legyen az a jelük.
Problem solved. :U
Persze ez sohasem fog megtörténni: a provokáció legalább olyan fontos célja az ilyen mozgalmaknak, mint a "hivatalos" célkitűzés.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#57) Fred23 válasza #90088192 (#55) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, felettébb kötelességtudók. :)

(#58) mephi666 válasza Fred23 (#54) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ajjajj, akkor én homofób vagyok, mert lepermeteztem őket mospilannal? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59) #90088192 válasza Egon (#56) üzenetére


#90088192
törölt tag

Azt nem tartod provokacionak, hogy megmondjuk az embereknek, milyen legyen a sexualis eletuk?
Vagy azt, hogy egy bunszervezet alakitotta a tortenelmet a sajat erdekei menten evszazadokig? Esetleg ezen bunszervezet provokalta a sajat tagjajit, azert, hogy mas bunszervezet ellen menjenek haboruba? Vagy kisajatitotta a kereszt szimbolumot? Folytassam, vagy leveszed a szemellenzot?

Amikor a sajat modszer ut vissz akkor maris nem jo ertem.................

(#60) Egon válasza #90088192 (#59) üzenetére


Egon
nagyúr

Évszázadokkal ezelőtt történteket teljesen felesleges felemlegetni. Angliában 70 évvel ezelőtt még kémiailag kasztráltak melegeket, akkor most fúj-fúj Anglia? :U
Szemellenző kettőnk közül nem rajtam van, a vallásellenességedet ne rajtam akard leverni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#61) Rive válasza #90088192 (#59) üzenetére


Rive
veterán

.. és egyébként kérjük vissza a kokárdát meg a 'nemzeti' jelzőt is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#62) Egon válasza Rive (#61) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van, azt sem szabadna (szabadott volna) kisajátítani, pont olyan visszatetsző, mint a szivárvány kisajátítása.
Nem véletlenül pont ott szálltam be a beszélgetésbe (a 40-es háesz, amire válaszoltam, a 38-asra volt válasz, amiben már említették a kokárdát).
Egyébként a kettős mérce pont ezeknél érhető tetten sokaknál.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#63) Gargouille válasza #90088192 (#59) üzenetére


Gargouille
őstag

"Azt nem tartod provokacionak, hogy megmondjuk az embereknek, milyen legyen a sexualis eletuk?"

Itt nem arról van szó, hogy megmondjuk milyen legyen a szexuális életük, hanem "ők" szeretnék megmondani, hogy erről nekem mi legyen a véleményem, mit gondoljak. Szerintem mindenkinek joga van azzal szexelni, akivel akar és ugyanígy joga van mindenkinek erről azt gondolni, amit akar. A legjobb lenne ha senki nem akarná megmondani senkinek, hogy kivel kell szexelni és mit "kell gondolni". :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#64) Egon válasza Gargouille (#63) üzenetére


Egon
nagyúr

Ennyi... :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#65) Gargouille válasza Rive (#61) üzenetére


Gargouille
őstag

+1

Azóta nem hordok kokárdát. Sajnos a jelenlegi kontextusban már nem azt jelenti, mint amit kellene.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#66) #90088192 válasza Egon (#60) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem, hanem ellenseget keresunk, csak mert az most populista.... Igen nem szeretem a bunszervezeteket. Te szereted?

(#67) #90088192 válasza Gargouille (#63) üzenetére


#90088192
törölt tag

Igy van, nem kell senkinek semmit gondolni, mindenki azt gondol aszivarvanyrol amit csak akar, de akkor minek tiltani? Ugyan ez, elmondjak, neked, vagy barkinek, hogy vannak emberek akiknek maskent van osszerakva az agya, az nem azt jelenti neked is igy kell gondolkozni, hanem, ha esetleg te is ilyen vagy akkor megnyugtat, hogy semmi baj sincs veled. :K

Ellenben most megmondjak, hogy azt kell gondolnod, hogy aszivarvany egy adott csoporthoz kotheto jelkep mint a Voros csillag vagy Horogkereszt. Nem hagynak gondolkozni, hogy esetleg mas is lehetn, be van tiltva es kesz...

(#68) #90088192 válasza Rive (#61) üzenetére


#90088192
törölt tag

Meg mi nem kellene, esetleg nagymagyarorszag? :DDD
Az meg a romanoknal van tiltva :P

(#69) Egon válasza #90088192 (#66) üzenetére


Egon
nagyúr

Hogy a fenébe ne: tiszteletbeli Cosa Nostra-tag vagyok. Két keresztgyerekem is van szóval nyugodtan szólíthatsz Don-nak... ;] :P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#70) Egon válasza #90088192 (#67) üzenetére


Egon
nagyúr

Ellenben most megmondjak, hogy azt kell gondolnod, hogy aszivarvany egy adott csoporthoz kotheto jelkep mint a Voros csillag vagy Horogkereszt.

LOL, fordítva ülsz a lovon. Az az adott csoport választotta magának azt a jelképet, ami még egy csomó más kontextusban is megjelenik, megjelenhet. És mivel elég hangos ez a csoport, most már mindenkinek is ők jutnak az eszébe a szivárványról (persze ebben benne van az ellenkampány is nyakig, de ugyebár akció-reakció).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#71) Rive válasza Gargouille (#63) üzenetére


Rive
veterán

Itt nem arról van szó, hogy megmondjuk milyen legyen a szexuális életük, hanem "ők" szeretnék megmondani, hogy erről nekem mi legyen a véleményem, mit gondoljak.

Nem igazán. Véleményed annyi lehet, amennyit csak akarsz - amire 'ők' utaznak, az csak annyi, hogy a dolog ne legyen valamiféle sötétségbe száműzött tabu: másodlagosan, hogy ne lehessen ezt az egészet szimplán az ismeretlenből, az ismeretek hiányából fakadó félelem mentén politikailag kihasználni, megbélyegezettségre fordítani.

Szexuális felvilágosításban úgy cirka fél évszázados lemaradásban van a magyar társadalom. Ehhez képest most az egész szexuális felvilágosítás dolgot lesöpörte az asztalról egy olyan banda, amihez már a katolicizmus elvi feje is csak bottal piszkál.

Ami a 'kisajátított' szivárványt illeti: továbbra is a béke jelképe. Akkor is, amikor 'ők' használják.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#72) Egon válasza Rive (#71) üzenetére


Egon
nagyúr

Ami a 'kisajátított' szivárványt illeti: továbbra is a béke jelképe. Akkor is, amikor 'ők' használják.

Oké, akkor a kokárda is továbbra is a 48-as forradalom jelképe, akkor is amikor "ők" használják. Haza lehet menni, nincs itt semmi látnivaló.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#73) #90088192 válasza Egon (#70) üzenetére


#90088192
törölt tag

Miert jut neked eszedbe pont az rola? Erted, nem forditva ulok a lovon, hanem neked arrol is a ez jut eszedbe. Igy mukodik az agymosas, a propaganda. Pont ez a lenyeg, mar nem latja az ember, hogy mi lenne a lenyeg, hanem meglat egy szimbolumot, es maris azzal azonostitja ami az ellenseg, mindegy, hogy semmi koze nem volt hozza.
Pontosan ez tortent, ha nincs ez a hercehurca meg torveny, akkor senkinek esze agaba sem jutott volna.... :N

(#74) #90088192 válasza Egon (#69) üzenetére


#90088192
törölt tag

Don Pepe ? Pizza van jo olivas ? :DDD

(#75) Rive válasza Egon (#70) üzenetére


Rive
veterán

És mivel elég hangos ez a csoport...

K*vára észre se vettem őket, amíg a kormányzati propaganda agyba-főbe el nem kezdte hajtogatni minden csatornán, hogy mennyire hangosak.

A szivárvány se volt soha az 'ők' kizárólagos/kisajátított jelképük, amíg a kib@szott kormányzati süketelés meg nem mondta, hogy az.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#76) Xpod


Xpod
addikt

Szegény Nyan Cat. ;]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#77) ergoGnomik válasza mephi666 (#53) üzenetére


ergoGnomik
tag

Látod milyen jó, hogy beszéltünk erről a dologról! Máris kiderült, hogy az eredeti javaslatom pongyola, maradtak kiskapuk, amin a szivárvány visszaszivároghat. :D Úgy pontosítanám, hogy Magyarországon tiltsuk be a látható fényt és a vizet! :DDD

(#78) #90088192 válasza ergoGnomik (#77) üzenetére


#90088192
törölt tag

Meg a levegőt is, hiszen milyen átlátszó az már :DDD

(#79) Gargouille válasza #90088192 (#67) üzenetére


Gargouille
őstag

"Igy van, nem kell senkinek semmit gondolni, mindenki azt gondol aszivarvanyrol amit csak akar,"

De hát ez nem így van. Pont az a célja az egésznek az egész szivárványos dolognak, hogy mindenkinek azt kell gondolnia a homoszexualitásról, hogy ez normális dolog. Az azonos neműek házasságáért való lobbizásnak is pontosan ez az egyetlen értelme, hiszen a tartós elköteleződés jogi elismerésére már van formula, a bejegyzett élettársi kapcsolat, aminek keretében mindazon jogosultságok megilletik a feleket, amik szükségesek (öröklés, közös vagyon stb.). De nem, ez nem elég, mert itt nem is arról van szó, hogy a jogok hiányoznak, itt arra megy ki a játék, hogy mindenképpen házasságnak legyen nevezve, hogy egyenlőségjelet lehessen rakni a homo és a hetero szó közé.

Én visszautasítom ezt, de nem azért mert meg akarom mondani bárkinek, hogy kivel éljen, vagy kit szeressen (szerintem ez mindenkinek alapvető joga), hanem azért mert rám akarják erőszakolni, hogy miképp viszonyuljak ehhez a kérdéshez, mit kell róla gondolnom. Ha pedig nem azt gondolom és mondom, "amit kell", akkor érezzem magam egy szemétládának. Sajnálom, én ezt egy degenerációnak gondolom és gusztustalannak is, de ez a személyes véleményem és ettől még egyáltalán nem gondolom, hogy emiatt "kevesebb lenne" lenne, csak azért mert nem egyezik az ízlésünk. És azt sem gondolom, hogy ezt bárkinek az arcába kellene dörgölnöm, vagy másképp viszonyulnom hozzá. Ugyanúgy a magánügyem, hogy ezt gondolom, mint neki a saját szexuális élete.

Mindenki fogyassza azt, ami jól esik neki, csak ne tolja a másik arcába. Egy normális világban nem is kellene tudnom arról, hogy kinek mi a szexuális orientációja, mert ez magánügy kellene, hogy legyen, baromira nem az utcára, meg óriásplakátokra való.

"Ugyan ez, elmondjak, neked, vagy barkinek, hogy vannak emberek akiknek maskent van osszerakva az agya, az nem azt jelenti neked is igy kell gondolkozni, hanem, ha esetleg te is ilyen vagy akkor megnyugtat, hogy semmi baj sincs veled."

A fiam autista, neki pont másképp van bedrótozva az agya. Csodálatos kis srác és értékesebb nekem mindennél. De nem fogom róla (és neki) azt mondani, hogy "nincs semmi baja", mert hát van. Ha azt mondanám, hogy ő ugyanolyan mint a többiek, nincs semmi különbség, akkor nem csak magamnak és a környezetemnek hazudnék, de őt is becsapnám. Semmivel sem ér kevesebbet, mint bárki más (sőt!), de ettől még van különbség, amin nem azzal lehet segíteni, ha azt hazudom neki, hogy ő is pont ugyanolyan mint a többi...

"Ellenben most megmondjak, hogy azt kell gondolnod, hogy aszivarvany egy adott csoporthoz kotheto jelkep mint a Voros csillag vagy Horogkereszt."

De hát jelenleg ez egy adott csoporthoz köthető jelkép, pont ahogyan írod.

Az egész jelenségben igazából pont az a - számomra - visszataszító, hogy ez is egyfajta lázadás az ellen, hogy nehogy nevén lehessen nevezni a dolgokat. Mikor kellemetlen, vagy épp fájó az igazság, akkor inkább megpróbáljuk a nyelvet kijátszani, a valóságot meghajlítani, csak nehogy szembe kelljen nézni vele. Ez egy társadalom romboló hatású tendencia, aminek ez is egy hulláma. Amolyan struccpolitika a valósággal szemben. Ha a valóság cölöpjeit sorban kihúzgáljuk a földből, akkor végül nem marad majd semmilyen viszonyítási pont a világban, ami alapján meghatározhatjuk önmagunkat, nem lesz egy szilárd pont a talajon ahová lépjünk. Szerintem ez nem vezet sehova.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#80) #90088192 válasza Gargouille (#79) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor itt felreertes van SZVSZ, az egesz szivarvany azt jelkepezi, hogy igen masok(Mint a fiad analogia szintjen) es nekik a normalis elet mast jelent mint Neked vagy nekem.
Ezt el kell fogadni, es emiatt nem kell oket kevesebbnek tekinteni.

Ennyi az egesz lenyege, ha elfogadjak egymast az emberek, akkor pont nincs ez a hercehurca, hiszen a megertes az alapja az egesznek. Ehelyett most olyan a szituacio, hogy ha a Te fiad bemenne egy osztalyba, akkor az egesz osztaly autistava valtozik miatta.( Analogia)

Ez nem elfogadhato SZVSZ.

A szivarvany ugyan ugy az Autistak jelkepe is mint a melegeke, vagy eppen a tied, hiszen a Sokszinusegen van a hagsuly.
Ezt kellenne reklamozni, nem az ellenkezojet

Az hogy jo szulok lehetnek, nem az hatarozza meg, hogy milyen a beallitotsag, hanem az, hogy milyen emberek.

A hazassag megtagadasa pont diszkriminalja oket, hiszen ezzel egy tolvonassal elvesztettek az egyenlo banasmodra valo jogot.

Persze 200 eve mindenki duhongott, miert nem szavazhat az egyszeru paraszt... ugye ugye amikor magunk erintettek vagyunk akkor milyen rossz...

(#81) Fred23 válasza #90088192 (#80) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem sokan azt nem értik meg, vagy nem akarják elfogadni, hogy a melegeknek is jár a házasság szó, annak konnotatív jelentéstartalmaival együtt. (Wikipédia: A konnotatív jelentés asszociációs jellegű többletjelentés.)
Már akkor, ha azonos jogokat akarunk biztosítani mindenkinek.

Gargouille: Szerintem a homoszexualitásban nincs semmi társadalmilag romboló. Esetleg akkor lenne, ha rengetegen lennének, és emiatt -de még ezt se hiszem- az emberi faj esetleg elindulna a kihalás felé.

Azt viszont én is vallom, hogy lehessen mindenkinek saját véleménye, és csak mert valaki hópihe, ne akarja előírni, ki mit mondhat és gondolhat felőle.

(#82) Rive válasza Gargouille (#79) üzenetére


Rive
veterán

...mindenkinek azt kell gondolnia a homoszexualitásról, hogy ez normális dolog.

A 'normalitás' az mindig is afféle nagy átlag izé volt, amiből igazából mindenki (!) kilóg valahol.

A helyes szó itt a 'természetes'.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#83) #90088192 válasza Rive (#82) üzenetére


#90088192
törölt tag

Teljesen termeszetes dolog, maga homoszexualitas is. Megtalalhato rengeteg fajnal, es az embereknel is jelen van majd a kezdetek ota.
Amiota a fene nagy vallasossag ez ellen hergel, azota lett nemkivanatos.
Mindig kell valaki akit megkovezhetunk, az a lenyeg ne a vezetok legyenek azok, hanem valami balek.
Bezzeg a reneszansz papak, bezzeg a Kira;y valaszto papak, bezzeg a szent iteloszek, bezzeg a monetaris politika, bezzeg: Tetszes szerint barmi behelyetesitheto. :DDD

Mindig kel valami hulyeseg az egyszeru embereknek, hogy legyen mit kopkodni, ahelyett hogy ez a nepseg kimenne, es rendet rakna vegre. Egyszerubb valaki mast kopkodni.

(#84) Eastman


Eastman
őstag

Félreértés ne essék, ez nem melegellenes bejegyzés, hanem figyelemfelhívás egy szimbólumkisajátításra, mely kisajátítás erkölcsi és társadalmi félreértéseket, emberek közötti feszültségeket szülhet. Áttételesen kihathat a növekvő gyermekekre, mivel a szivárvány-témától a szüleik, bármely oldalt képviseljék is, megfeszülve lépnek be a családi fészek ajtaján, erodálva a tanintézményekben aznap már felépített gyermeki nyugalmat.

Illetve, ahogyan a fenti példa is mutatja, árthat a kolorádóbogaraknak is.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#85) #90088192 válasza Eastman (#84) üzenetére


#90088192
törölt tag

Most kepzeld el, egy pottyos bogar, hogyan erezheti magat a sok csikos kozott. :(

(#86) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor ez?
Helyette, ha ezt varrom a gyerek ruhájára? ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87) Eastman válasza philoxenia (#86) üzenetére


Eastman
őstag

Gonosz. ;]

Örülni fog. Hány éves most a gyermeked? ;]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#88) cappa72 válasza Eastman (#87) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Ejjó'vót'!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#89) philoxenia válasza Eastman (#87) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

29.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90) cappa72 válasza philoxenia (#89) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jaa, akkor óvónő? ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#91) Eastman válasza philoxenia (#89) üzenetére


Eastman
őstag

Fijú-e?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#92) philoxenia válasza Eastman (#91) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Férfi.
Mondjuk nála nem volt kérdés, első osztályos korában nem jött haza az iskolából időre, kerestem az egész faluban, egy kislány megkérte, hogy kísérje haza és már majdnem az ő házuknál jártak. Addigra már volt "szerelmes" egy 10 és egy 12 éves lányba is, meg egy huszonéves asszonyba is....
Óvodásan ezt szerette énekelgetni: [link] ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#93) Gargouille válasza #90088192 (#80) üzenetére


Gargouille
őstag

"Akkor itt felreertes van SZVSZ, az egesz szivarvany azt jelkepezi, hogy igen masok(Mint a fiad analogia szintjen) es nekik a normalis elet mast jelent mint Neked vagy nekem."

Jó, ha egyszer itthon jársz menjünk ki az utcára és kérdezzünk meg 100 random választott embert, hogy szerinte mit jelképez a szivárvány. Látatlanban fogadnék rá, hogy legalább 90 azt fogja mondani, hogy a "buzik jelképe". Értem, hogy árnyaltan fogalmazol és lehet ez is a valódi jelentése, de a közvélemény fejében a szivárvány már hozzákapcsolódott ahhoz, amihez.

"Ehelyett most olyan a szituacio, hogy ha a Te fiad bemenne egy osztalyba, akkor az egesz osztaly autistava valtozik miatta.( Analogia)"

Az analógiádnál maradva, elég nagy gond lenne ha bemenne az osztályba és pont úgy csinálna mindenki (a tanárnőt is beleértve), mintha ő is ugyanolyan lenne mint a többiek és ugyanúgy viszonyulna hozzá, ugyanazt várná el tőle stb. A társai tudják, hogy ő milyen és egyébként nagyon szeretik, de megfelelőképp "bánnak vele", ettől nem érzi kirekesztve magát és ezért nem gerjeszt feszültséget ha neki máshova rakott lécet kell átugrania.

Az analógiától eltekintve, a szexuális orientáció kialakulásáról tulajdonképpen még mindig csak sejtéseink vannak, de úgy tűnik, hogy a genetikai háttér mellett igen nagy szerepe van a szocializálódásnak, az embert ért környezetnek, traumáknak és így tovább. Tehát külső tényezők is - valószínűleg - alakítani képesek. Innen nézve - függetlenül attól egyetértek-e vele - van létjogosultsága felvetni a kérdést. Bár tény, hogy retorikai fogásként hangzatos megpróbálni azzal nevetségessé tenni a másik érveit, hogy "azt gondolja buzi lesz, mert megnéz egy fotót? höhö... de szánalmas". De ha kirakjuk a korhatáros karikát a számítógépes játékra, mondván károsan befolyásolná a személyiségfejlődést, akkor ugyanígy lehet létjogosultsága az egyéb dolgokat is besorolni, amik szintén alakíthatják a személyiséget.

Persze ez csak a magánvéleményem, mindenki gondolja azt, amit szeretne. :)

"A szivarvany ugyan ugy az Autistak jelkepe is mint a melegeke, vagy eppen a tied, hiszen a Sokszinusegen van a hagsuly."

A legjobb lenne ha a szivárvány a fénytörésen kívül semmi másnak nem lenne a jelképe. És akkor végre nyugodtan rajzolhatná a gyerek az aszfaltra a ház elé, anélkül, hogy utána leköpködnék vagy épp megtapsolnák az arra járók.

"Az hogy jo szulok lehetnek, nem az hatarozza meg, hogy milyen a beallitotsag, hanem az, hogy milyen emberek."

Egyetértek veled, de én házasságról és nem szülőségről beszéltem.

"A hazassag megtagadasa pont diszkriminalja oket, hiszen ezzel egy tolvonassal elvesztettek az egyenlo banasmodra valo jogot."

Mondjuk a házasság "megtagadása" ugyanígy diszkriminálja az egyedülállókat, a hármasban élőket és így tovább. Ez nem diszkrimináció szerintem, hanem egy többletjog, kritériuma van, aminek ha nem felel meg az adott ember (vagy pár), akkor nem fog tudni élni vele. Azon lehet vitázni, hogy érdemes-e változtatnia kritériumokon vagy sem. Amennyiben össztársadalmi érdek fűződik hozzá, úgy érdemes változtatni rajta, de jelen esetben nem gondolom, hogy ez fennállna.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#94) philoxenia válasza cappa72 (#90) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Buszsofőr jelenleg....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#95) Gargouille válasza Rive (#82) üzenetére


Gargouille
őstag

"A helyes szó itt a 'természetes'."

Köszönöm, így pontosabb. Eredetileg a "rendeltetésszerűre" vagy a "funkciójának megfelelőre" próbáltam utalni a "normálissal", de igazad van, így kevésbé félreérthető. :K

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#96) philoxenia válasza Gargouille (#93) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legjobb lenne ha a szivárvány a fénytörésen kívül semmi másnak nem lenne a jelképe.

"Jelbeszéd az életünk, de túl sok ember van,
Ki többre nem, csak jelszavakra gondol"

Mindenhez lehet negatív dolgot társítani. Írj valamit és megoldom, kreatív vagyok... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97) Eastman válasza philoxenia (#94) üzenetére


Eastman
őstag

Mákja van, ha nem lesz kötelező...

;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#98) Gargouille válasza Fred23 (#81) üzenetére


Gargouille
őstag

"Szerintem sokan azt nem értik meg, vagy nem akarják elfogadni, hogy a melegeknek is jár a házasság szó, annak konnotatív jelentéstartalmaival együtt."

Igen, ezt nagyon sokan nem szeretnék elfogadni (már amennyiben nekem szögezné valaki a kérdést és állást kéne foglalnom, úgy például én sem). De a jogi egyenlőséghez nem is szükséges, hogy fogalmilag is egyenlőségjelet tegyünk. Előbbi fontos és kívánatos, utóbbi - szerintem - hiba.

"Szerintem a homoszexualitásban nincs semmi társadalmilag romboló."

Ezt én sem gondolom és nem is állítottam. Abban van romboló, ahogyan próbálunk alapvető fogalmakat kiforgatni önmagukból és a végén már egészen mást jelentenek, mint amit leírnak. A homoszexualitás összességében szerintem semleges dolog társadalmi szempontból, nem rombolja, de nem is építi azt.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#99) philoxenia válasza Gargouille (#98) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen mértékben különböztetnéd meg a melegeket? Hordjanak kitűzőt? Elég, ha a személyi igazolványukban meg lesznek jelölve? Jogaikban? Legyenek kizárva valamiből? Ha igen, miből és miért?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#100) Gargouille válasza philoxenia (#99) üzenetére


Gargouille
őstag

Milyen mértékben különböztetném meg? :F Semmilyenben. Bár passzív-agresszív kérdéseidből ítélve, igényed volna rá.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.