Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy úgy vélték, indián az öreg. Márpedig csak a halott indián a jó indián.

Júeszéj! Júeszéj!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Mr X


Mr X
veterán

Lövöldözött a rendőrökre. Mégis mit kellett volna csinálni?

(#3) Eastman válasza Mr X (#2) üzenetére


Eastman
őstag

Könnygáz helyett altatógáz? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) Mr X válasza Eastman (#3) üzenetére


Mr X
veterán

Milyen sűrűn hallod, hogy ilyet alkalmaznak a taktikai egységek?

(#5) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem hinném, hogy a kora miatt kivételezni kellett volna vele; ha egy fiatallal vagy középkorúval történik ez, még az Index sem ír róla.. a durva amúgy az, hogy ennyi évesen ezt hogy vitte véghez, na mindegy.

(#6) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kint ez tudtommal nagyon egyszerű (és itthon is bevezetném) aki rendőrre tüzel, támad azt kérdés nélkül agyonlövik, nincs kecmec.

Már csak demonstrációs célzattal is. Több is a respektje az ottani egységeknek, mint itt a "fakabátoknak".

(#7) Armahun


Armahun
addikt

Szerintem hagyni keltet volna, hogy lelövöldözzön 5-6 embert, elvégre már 100 év felett van neki ez már jár. :U

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8) bullseye


bullseye
addikt

Azért annyit hozzátennék, hogy az eredeti 444 --> USA cikk szerint a bácsi rálőtt a rendőrökre többször még mielőtt azok beléptek volna a szobába. Próbáltak tárgyalni is vele, az sem jött össze. Megpróbálták less-lethal megoldással kintről, az sem jött össze. Megint rájuk lőtt. Bementek kiütni - még mindig nem halálos felszereléssel. Megint rájuk lőtt. Viszonozták, ahogy azt amúgy a szabályzat is előírja.

És a SWAT nem katonákból áll, hanem rendőrökből, és a szlogen szerint "Life preserving unit". Ennek megfelelően elméletben minden lehetőséget kimerítettek a békés, vagy legalábbis nem halálos megoldásra. (gondolom ezt is vizsgálják). Ha valaki rendőrre fegyvert fog, azt lelövik (az esetek többségében), akár teljesen beszámítható fiatal keményfiú, akár részeg, drogos, vagy önhibáján kívül beszámíthatatlan. Max. az a kérdés, hogy miért nem hatott egyik trükk sem a bácsira.

@DeFranco
Tudom, nem a leghitelesebb forrás, de a szakmailag azért a COD-nál lényegesen korrektebb SWAT 2 vagy 3 oktatómódjában elmagyarázták az erő alkalmazását. Emlékeim szerint ha valaki úgy tartja, vagy mozdítja a fegyvert, hogy azzal direkt fenyegetést jelent túszra, a helyszínen lévő civilre, vagy bármelyik rendőrre, az a gun up. Na akkor lehet bevetni "halálos erőt". Régen egyszer olvastam egy szabályzatot, hogy ilyenkor nem csak lehet, de kötelező is, de ez már nagyon homályos...

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#9) Eastman válasza Armahun (#7) üzenetére


Eastman
őstag

Végülis „harcban” halt meg - férfiként -, és nem az elfekvőben. :U

bullseye: Lehet.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) DeFranco válasza Eastman (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Terjesszük fel Medal of Honorra...

(#11) Eastman válasza DeFranco (#10) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudom, hogy milyen sérelmei lehetnek egy 107 éves embernek, amiktől így kiakad, de lehet, hogy inkább ápolásra szorult volna.

Persze az is elképzelhető, hogy volt ott egy szakértő és miután mindent megpróbáltak verbálisan, már nem tehettek mást.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12) DeFranco válasza bullseye (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Most olvastam, amit írtál. Lényegesen többet játszottam a SWAT-tal mint a COD-dal, ismerem az oktató módot, amiről írtál, de ez nem is mond ellent annak, amit én írtam.

Szerintem teljesen logikus, hogy az akcióban részt vevő rendőrök/kommandósok sem vérengző állatok, és nem ölni mentek, sőt, minden bizonnyal a lehető legjobban próbálják elkerülni azt, hogy életet oltsanak ki, de egyszerűen van egy protokoll, ami szerint működnek (teszik ezt nagyon helyesen). És abban biztos vagyok, hogy a protokoll azt mondja ki, hogy ha egy akármilyen élőlény rendőrökre lövöldöz', majd teszi ezt meg újra, és a kényszerítő intézkedés során is megkísérli ugyanezt, akkor azt a további áldozatok elkerülése érdekében azonnal le kell lőni.

Lehetne persze ártalmatlanítani, altatni, stb. nyilván nem véletlenül van a járőröknél a lőfegyver mellet taser is, de egy ilyen esetben azt hiszem indokolható, ha azt mondják már csak azért is lelövik, hogy a következőnek eszébe se jusson fegyvert rántani egy intézkedésnél. Megvolt az esélye többször is letenni a fegyvert.

Értem amit Eastman mond, neki is igaza van, de az intézkedés szerintem védhető...

@Eastman: ezt már sajnos nem tudjuk meg... szerintem megpróbálták elkerülni, hogy meg kelljen ölni, de nem volt más választásuk.

[ Szerkesztve ]

(#13) bullseye válasza DeFranco (#12) üzenetére


bullseye
addikt

Nem is ellentmondásnak szántam :) csak ki akartam egészíteni, hogy fegyvert senkire nem érdemes fogni, ha az ember életben akar maradni...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14) hoffman_ válasza DeFranco (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

no offense, de valszeg jobban meg is dolgoznak érte :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) lapa válasza hoffman_ (#14) üzenetére


lapa
veterán

ők jobb saját nyomtatót + patront + papírt visznek be a hivatalba, hogy jegyzőkönyvet tudjanak nyomtatni?

(#16) hoffman_ válasza lapa (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerintem az usa rendőrség bőven jobban működik az utcán, mint a miénk. ez természetesen úgy vélemény, hogy kint személy szerint én nem éltem, ismerősök akadnak csak.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17) tildy válasza hoffman_ (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem meg peldat vehenenek az Usaban de akar Magyarorszagon is a nemet, sved vagy epp brit rendorsegtol. Fegyver nlkul is megoldhato igen sok esetben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) hoffman_ válasza tildy (#17) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ja, hát ez egy teljesen másik kalap. osztom én is, én nagyon lőfegyver-ellenes vagyok.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19) Eastman válasza hoffman_ (#18) üzenetére


Eastman
őstag

Én is, pl. ezért is született a bejegyzés...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20) hoffman_ válasza Eastman (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

szerintem a lőfegyver egy baromi izgalmas dolog, én is szívesen lőnék, kipróbálnám(és ugye lehetőségem is lenne rá, csak annyira azért nem pezsgek). de itt vége is. a használat filozófiájában keresendő a gond szerintem, meg a fegyvertartásiban. ha lőni akarsz, menj el egy lőtérre, fizess, próbáld ki, légy boldog. de hogy otthonra, nyugodt szívvel? neeeemár.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#21) Eastman válasza hoffman_ (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Tegnap este volt erről szó a Pesty fekete dobozcímű műsorban. A'szem a Duna tv-n volt. Hosszan vitatták ezt pro és kontra. Egy BM-es szakértő beszélt arról, hogy a rendőrök mennyire durván mellélőnek felfokozott adrenalinszinttel, vezetett stresszhelyzetekben (gyakorlatozás közben).

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Dr.Zoo válasza Eastman (#11) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez most morbid lesz:

Mivan, ha Ülő Bika nem beszélni USA nyelvet? :U
Csóró Sziút kivégezték ezek a tudatlan marhák.. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24) Eastman válasza Kalandor (#22) üzenetére


Eastman
őstag

Oks, értem, megértem.

Altatógáz? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.