Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) föccer válasza Dyrtyho (#18) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne haragudj, hogy ezt mondom, nem szeretnék sem személyeskedő, sem sértő lenni. Amit most leírni készülök, azt nem mint nagybetűs hardverapród, hanem mint Földvári Gábor teszem.

Aki valamiért nem képes matematikából azt a minimális szintet megütni, hogy megszerezze az éretségi 2-et, az ne kapjon éretségit, mert nem felel meg. Ha valaki nem tudja elérni ezt a minimális szintet, annak nem felmentést kell adni a tantárgyból (LOL), hanem megoldást. Ismét nem bántásból, de az éretségi matek még az én időmben is (2001) annyira primitív volt, hogy 4 év 0 (azaz nulla) tanulás mellett, majdhogynem józan paraszti ésszel 3-as lettem, úgy, hogy egy feladatot hibátlanul oldottam volna meg, ha nem értem félre a kérdést. Tényleg azt modnható, hogy általános iskolai tudással át lehet menni.

Mindemellett az élet minden területén kell a matek. Legalább azon a minimális szinten, amit az éretségi 2-es jelenti. Nem tudok elképzelni olyan szakmát, ahol ne kellene. Még a szakácsnak is, hiszen ki kell számolnia, hogy egy rendezvény vacsorájához mennyi alapanyag kell, azok mennyibe kerülnek stbstb.

Hozzáteszem a mai oktatási rendszer szinvonalát is megmutatja, hogy inkább felmentést adnak egy alapvető tantárgyből, mintsem megtanítanák a diáknak, hogy hogyan kell a matematikát tanulni. Tényleg elszomorító. :(

Ismételten kérlek, ne haragudj, nem személyeskedés, vagy leértékelés akar lenni, csak muszáj rajtad példálóznom, hiszen te hoztad fel a témát.

Viszont arra a kérdésemre még nem feletél,hogy melyik téma (témák) azok, amiket nem értessz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.