Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Pedig a matek ott kezdődik, ahol több a betű, mint a szám.

:K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) szőröscica


szőröscica
addikt

Használd a space-t, én ezt nem bírtam így elolvasni.

(#3) Egorov válasza szőröscica (#2) üzenetére


Egorov
aktív tag

Igen, mocsok idegesítő, hogy a vesszők, pontok után nincs szóköz. Nekem is mocskosul bántotta a szemem, illetve "...nem igazán vagyok tisztában...".
Szerintem menj el valami jó kis OKJ-s képzésre.

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4) Z86


Z86
őstag

intézmény kommunikátor, rendezvény szervezés - szerintem ezekkel nehéz lesz elhelyezkedni (kivétel protekció)
A rendőri pálya jobbnak tűnik.
A többiekhez csatlakozva megjegyezném, hogy ez az idétlen írásmód elég nehezen emészthető.

(#5) ftc


ftc
nagyúr

Ha ebből nem megy a matek akkor fősulin hogy menne?

(#6) föccer


föccer
nagyúr

egyszerűen csak leadja nekünk az anyagot,azt otthon tanuljuk meg valahogy.De a legnagyobb probléma az,hogy még példákkal sem gyakoroljuk az éppen aktuális anyagot,hanem csak betűkkel gyakoroljuk,úgy hogy erről ennyit a matekról.

Ne aggódj, a felső oktatában ezt még megfejelik annyival, hogy 1: nem annyira közérthető és triviális az anyag, mint szakközépben, 2: kb 2x akkor anyagot adnak le, fél év alatt, mint a szakközépben 1 év alatt. Szóval még azt is mondhatnám, hogy legalább felkészít a magasabb szintű oktatásra. :)

A matematikában meg nem is igazán van szükség a számokra. Az csak a könnyebb magyarázhatóság miatt van. Az igazi matematikában egyszerűen nincs rájuk szükség. Az összefüggések működnek a konstans értékek nélkül is. Ezért is olyan jó tudomány a Matematika. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Javítva,raktam bele szóközöket. Így már könnyebben el lehet olvasni ?

best regards, egy fórumozó blogger

(#8) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Felmentés matekból? Ilyet még nem hallottam. mármint, hogy bármiből felmentést adnának.
Ez a döntés amúgy, hogy született meg? A többi tanár rájött, hogy béna a tanár és törölték a matekot? vagy hogy? :F

Egyébként a leírásodból az jön le, hogy max nem tud/akar jól magyarázni. De ettől még nem értem miért ne kellene matekból érettségizni.

Egyébként pedig semmilyen normális főiskolán/egyetemen nem fogják az emberek szájába rágni az anyagot. Leadják, figyelsz megérted vagy majd utánajársz. Na jó, persze azért, ha van értelmes kérdésed általában segítenek, de már csak idő hiányában sem magyaráznak el mindig mindent teljes részletében.

- http://pazsitz.hu -

(#9) Dyrtyho válasza PazsitZ (#8) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Az osztályban csak nekem van felmentésem matekból, és ez úgy jött, hogy tavasszal adtak egy fél felmentést matekból, és csak szóban kellet felelnem a táblánál, én azt hittem hogy na majd év végén úgy majd talán sikerül átmennem 12. osztályba, hogy csak félig leszek felmentve matekból, de aztán év végén meghúzott a tanár,hiába igyekeztem kőkemény 2 hónapon keresztül. Nyáron beadtunk egy fajta kérvényt, amit a magán matektanárom is javasolt, hogy matekból kérjünk felmentést, és helyette valami könnyebb tananyagot válasszak érettségi tantárgynak, persze ettől még egészen augusztusig jártam a magán tanárhoz, ami azt jelenti, hogy durván olyan 70.000Ft ment el a magán tanárra, de aztán augusztus közepén megadták a matektantárgy alóli felmentést, ami azt jelenti, hogy az órákon ott kell lennem ,meg dolgozatot is kell írnom, de nem osztályozhatnak le, és a matek helyett a művészettörténetet választottam érettségi tantárgynak.

A matek tanárral konkrétan az a baj, hogy óra helyett túl sokat mesél a Való Világról, az
államadósságról, a történelemről, filmekről, meg a politikáról ,és egyszerűen nem tud magyarázni. Nálam amúgy nem a matekkal van a baj, hanem azzal, hogy a mi osztályunknak egy kicsit nagyobb türelem kell, az első két évbe kettes-hármas voltam matekból,de mióta 11.osztály óta ezt a fiatal matektanárt kaptuk meg, azóta az osztály elég gyengén áll matekból.

best regards, egy fórumozó blogger

(#10) PazsitZ válasza Dyrtyho (#9) üzenetére


PazsitZ
addikt

Az mondjuk akkor szakmailag is probléma ha Való Világról, az
államadósságról, a történelemről, filmekről, meg a politikáról
beszél.

Művészettörténet; hát én inkább tanulnék matekot :D

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#11) Dyrtyho válasza PazsitZ (#10) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

A művtörit megtanulom annyira, hogy érettségin egy olyan kettes osztályzatra meglegyen, mert pontot amúgy se kapok rá, és amúgy is csak azért választottam a művtörit, hogy azért az érettségi után legyen egyfajta érettségi bizonyítványom,a többi érettségi tantárgyra meg rá kapcsolók, és akkor szerzek egy olyan 250 - 330 közti pontszámot, amivel talán már felvesznek egy kommunikációs szakra, vagy pedig a rendőrtisztire :)

best regards, egy fórumozó blogger

(#12) Crystalheart válasza Dyrtyho (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

70 ezret költöttetek magántanárra, és még így sem menne a matek érettségi? Uh.

(#13) Gergő_ válasza Dyrtyho (#11) üzenetére


Gergő_
őstag

végülis azon elgondolkodtál, hogy mit szeretnél csinálni?
Az okj-s dolog időt adhat erre.
Amúgy szerintem nem a matektanárt kellene okolni, kicsit régebben simán megránthattak mindenkit. Én már a kétszintű rendszerben toltam, ezért tudom hogy a középszintű kettes matekhoz szó szerint összeadás és szorzás kell meg egy kis alapvető halmazelmélet háromszögekkel ha jól emlékszem.

(#14) föccer válasza Dyrtyho (#9) üzenetére


föccer
nagyúr

Matekból hogyan lehet felmentést kapni? Vagy úgy általában bármelyik kötelező érettségi tantárgyból? Nem azért kötelező, mert az az a a minimum szint, amit teljesíteni kell?

Egyébként melyik témakör nem megy?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) Dyrtyho válasza Gergő_ (#13) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Persze, hogy már elgondolkoztam azon, hogy mi szeretnék lenni. Hát szívem szerint rendezvény szervező szeretnék lenni, mert mióta megszülettem és anyum elvitt életem első rendezvényére, azóta szinte már majdnem az összes rendezvényen ott voltam már, főleg azokon a témájú rendezvényeken, amik úgy közel állnak hozzám, mint pl a Tuning Show, Hangfoglalás, Event Expo, és még sorolhatnám, szóval először is rendezvényszervező szeretnék lenni, ha az nem jön össze, akkor sajtó konferenciákat szeretnék szervezni, és ezért is gondoltam az intézmény kommunikátor szakon, vagy pedig ha a második se jönne össze, akkor szívesen elmennék rendőrnek. Végül is a matek tanárral van inkább a gond, mert egyrészt rosszul magyaráz, másrészt pedig néha nagyol el kalandozik a matekról más témákra, pl politika, államadósság, Való Világ, Fűrész, Történelem

(#12) Crystalheart Nem az, hogy nem menne, mert menne, csak ezzel a matektanárnak a tanításával egy kicsit többet kellene magántanárhoz járnom, és az még több pénzbe kerülne....

(#14) föccer : Hogy-hogy lehet matekból felmentést kapni ? A válasz egyszerű, egy bizottság által, aminek a központja a Deák Téren lévő beszédjavító és nem tudom milyen intézetbe van.

best regards, egy fórumozó blogger

(#16) föccer válasza Dyrtyho (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt értem, hogy ennek van egy menete, csak a miértjét nem értem. Ha a matematika az éretséginek a kötelező eleme, akkor az kötelező. Tehát ha valaki nem tud matekból annyit, hogy az éretségije meglegyen, akkor az nem kap éretségit, hiszen nem felet meg a kötelező minimumnak. Vagy én látom rosszul a helyzetet?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) Иван válasza föccer (#16) üzenetére


Иван
őstag

Nekem is furcsa a dolog, egy matek érettségit kettesre aki nem tud megugrani, az legyen utcaseprő. Az középszintű érettségik bármelyik értelmes gyereknek megugroható léc, méga ha nem is vagy jó matekból és nem érdekel, akkor is hármas négyes még belefér tanulással.

Na meg persze szerintem alap, hogy aki nem tud matekból érettségizni, annak egyetemen semmi helye.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Érettségit fogok kapni, mert a matek helyett választottam a művészet történetet, amire igaz,hogy nem kapok pontot, de attól még kapok érettségi bizonyítványt

best regards, egy fórumozó blogger

(#19) Psychonaut válasza Иван (#17) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tenyleg, igy belegondolva a kozepszintu erettsegit 20% felett teljesiteni...nem tul nagy kihivas azert. Annyit meg talan az elso "villamkerdeses" reszben is ossze lehet szedni.

(#20) PazsitZ válasza föccer (#16) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez már egy más világ :U

- http://pazsitz.hu -

(#21) Crystalheart válasza Dyrtyho (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akárhogy tanítson vagy ne tanítson az a szerencsétlen tanár, a kettes matek érettségit jóformán egy általános iskolás is el tudja érni...

(#22) ftc


ftc
nagyúr

Lehet 1 kérdésem... az osztáylból a többieknek megy a matek?

őszintén ki akar az könvyekből is megtanulja... átszámol pár példát s éérted is.

amúgy ha ennyire nem érdekel a matek akkro szakácsnak kitanulni?

[ Szerkesztve ]

(#23) Dyrtyho válasza ftc (#22) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

A többieknek se megy valami túl jól a matek...

best regards, egy fórumozó blogger

(#24) cucka


cucka
addikt

A hozzászólásod illetve a sztori alapján én valamilyen konkrét szakma magas szintű elsajátítását javaslom. Akár rendőr (bár az sok szempontból elég sz*pó), akár más, amit szeretsz. Ha szakmailag magas szinten vagy, akkor szinte bármilyen, szakértelmet igénylő kétkezi munkából meg lehet elég jól élni.

A kommunikáció és a rendezvényszervező szakokra egyaránt igaz, hogy
- Önmagában az értékük közelít a nullához. Ahhoz, hogy sikeres legyél valamilyen szakterület ismeretére és/vagy pedig komoly kapcsolati tőkére van szükséged.
- Kevés a munkalehetőség.

Hogy értsd az elsőt: a Hangfoglalás nevű rendezvény létrejötte nem annak köszönhető, hogy a szervező elvégezte a rendezvényszervezői szakot, hanem annak, hogy személyesen ismeri a zenei élet szereplőit, legyenek azok zenészek vagy cégek.

[ Szerkesztve ]

(#25) aXXon


aXXon
senior tag

Szerintem rendőrnek jó leszel :Y :Y

(bocs minden rendőrtől :R )

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#26) Dyrtyho válasza cucka (#24) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Szóval akkor azt javaslod, hogy a Rendőrtiszti Főiskolára felvételizzek mint tovább tanulási lehetőség ?

(#25) aXXon : Miért ne lennék jó rendőrnek ? Hmm ? Nem értem a hozászolásodat, mert ha apait-anyait beleadok, akkor simán lehetek a legjobb akármilyen területen

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#27) föccer válasza Dyrtyho (#18) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne haragudj, hogy ezt mondom, nem szeretnék sem személyeskedő, sem sértő lenni. Amit most leírni készülök, azt nem mint nagybetűs hardverapród, hanem mint Földvári Gábor teszem.

Aki valamiért nem képes matematikából azt a minimális szintet megütni, hogy megszerezze az éretségi 2-et, az ne kapjon éretségit, mert nem felel meg. Ha valaki nem tudja elérni ezt a minimális szintet, annak nem felmentést kell adni a tantárgyból (LOL), hanem megoldást. Ismét nem bántásból, de az éretségi matek még az én időmben is (2001) annyira primitív volt, hogy 4 év 0 (azaz nulla) tanulás mellett, majdhogynem józan paraszti ésszel 3-as lettem, úgy, hogy egy feladatot hibátlanul oldottam volna meg, ha nem értem félre a kérdést. Tényleg azt modnható, hogy általános iskolai tudással át lehet menni.

Mindemellett az élet minden területén kell a matek. Legalább azon a minimális szinten, amit az éretségi 2-es jelenti. Nem tudok elképzelni olyan szakmát, ahol ne kellene. Még a szakácsnak is, hiszen ki kell számolnia, hogy egy rendezvény vacsorájához mennyi alapanyag kell, azok mennyibe kerülnek stbstb.

Hozzáteszem a mai oktatási rendszer szinvonalát is megmutatja, hogy inkább felmentést adnak egy alapvető tantárgyből, mintsem megtanítanák a diáknak, hogy hogyan kell a matematikát tanulni. Tényleg elszomorító. :(

Ismételten kérlek, ne haragudj, nem személyeskedés, vagy leértékelés akar lenni, csak muszáj rajtad példálóznom, hiszen te hoztad fel a témát.

Viszont arra a kérdésemre még nem feletél,hogy melyik téma (témák) azok, amiket nem értessz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28) aXXon válasza aXXon (#25) üzenetére


aXXon
senior tag

Nem kívánom magam bannoltatni, ezért nem mennék bele mélyebben, de sehol nem írtam és nem is céloztam rá, hogy ne lennél jó rendőrnek, pont az ellenkezőjét állítottam az előző hozzászólásomban. Továbbiakban a saját érdekemben nem szólok hozzá a topikhoz, sok sikert mindenben.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#29) Ramius válasza Dyrtyho (#26) üzenetére


Ramius
őstag

"mert ha apait-anyait beleadok,"

Akkor a matek is menne kettes szintre. Én a fizikához vagyok hülye, végig kettes voltam belőle, de összehoztam egy négyes érettségit, mert kellett.
Ilyen felmentéses dologról meg még nem is hallottam, ez nekem új.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#30) Z86


Z86
őstag

Ez a tantárgy alóli felmentés dolog nálunk csak tesiből fordult elő, pl. nem úszhatott a delikvens, mert fülműtétje volt. Az, hogy matekból valaki felmentést kapjon azért, mert gyenge belőle szerintem nettó hülyeség. Nem tudom ezt a lehetőséget kik találták ki, de abban biztos vagyok, hogy bölcsészek voltak ;]

(#31) föccer válasza Z86 (#30) üzenetére


föccer
nagyúr

Tesiből a fizikai terhelés miatt még csak-csak megérti az ember a felmetést, bár ott is végezhetőek olyan gyakorlatok, ami az adott probléma mellett nem okoz problémát.

Erre lehetne alkalmazni az iskolákban gyógytestnevelést, ahová a felmentett tanulók járnának. Nem szégyen az. Törött lábbal nem futni kell mint a többieknek, hanem tornagyakorlatokat végezni, amik nem igénylik a lábat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32) Z86 válasza föccer (#31) üzenetére


Z86
őstag

Ezzel egyetértek, bár ilyesmire egészen biztosan nem sok helyen áldoznának plusz pénzeket.

(#33) föccer válasza Z86 (#32) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos egyik oldalról mindig azt hajtogatják, hogy költségcsökkentés, meg nincs pénz, a másik oldalról meg 2 kézzel megy a pénzszórás. Sajnos nincs ez másképpen az oktatással sem. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34) cucka válasza Dyrtyho (#26) üzenetére


cucka
addikt

Azt javaslom, hogy szerezd meg az érettségit és válassz olyan továbbtanulási lehetőséget, ami
- Valamilyen konkrét szakmát ad - akár rendőr, akár asztalos vagy szakács.
- Téged is érdekel annyira a szakma, hogy magadtól tudj fejlődni. Az iskola (és különösen a felsőoktatás) feladata nem az, hogy a fejedbe töltse a tudást, hanem hogy megteremtse annak a kereteit, hogy te magad meg tudd szerezni azt. Nem attól fog múlni, hogy sikeres leszel a munkaerőpiacon, hogy milyen papírod van, hanem attól, hogy mennyire értesz a szakmádhoz - a szakértelmet pedig leginkább munkatapasztalattal és önképzéssel tudod megszerezni. (Hogy értsd: szakácsként süthetsz sültkrumplit valami szar étteremben szar pénzért, meg lehetsz sok pénzt kereső sztárséf is, a különbség nem ott van, hogy ki milyen iskolát végzett)

mod: ja, az kimaradt, hogy ez a tudásalapú dolog leginkább a versenyszférára érvényes, amibe ugye a rendőrség nem tartozik bele - hogy ott mi hogy működik, azt így kívülről nehéz átlátni :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Psychonaut válasza Dyrtyho (#26) üzenetére


Psychonaut
addikt

ha apait-anyait beleadok, akkor simán lehetek a legjobb akármilyen területen
Dehogy lehetnel...nem akarlak megbantani, de amennyit ez alapjan a bejegyzes alapjan elmondtal magadrol, kizarja ezt.

Nem azt mondom, hogy ne lehetnel jo akarmiben. De a legjobbnak lenni, az nagy szo.

(#36) Иван válasza Z86 (#30) üzenetére


Иван
őstag

Nekem osztálytársam van, akinek nyelvtanból a helyesírást nem lehet osztályozni, mert nemtom milyen papírja van. Ez is egy sületlenség. Ha a gyerek nem tud helyesen írni, akkor nem tud, nincs ezen mit szépíteni, az oka teljesen irreleváns.

Nem értem ezeket a dolgokat, főleg hogy érettséginél is lehet ezeket a "felmentéseket" használni. Az illető ezek szerint nem képes dolgokra -> ne menjen a felsőoktatásba. Ezt dobta az élet. Van olyan osztálytársam szintén, aki tesiből permanens felmentett mert komoly műtétjei voltak a lábával. Ennyi erővel elmehetne testnevelés tanárnak ő is...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#37) vamzi


vamzi
őstag

Diszkalkuliás vagy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.