Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokee78


dokee78
félisten

Készülnek az új telefonok érkezésére?

(#2) leslieke válasza dokee78 (#1) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nagyon úgy tűnik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) Entryy


Entryy
aktív tag

Lehet,hogy más oldalról kellene megközelíteni a dologot és " az Európai Uniós átlagtól még mindig elmaradó hazai okostelefon-penetráció" helyett inkább "az átlagtól még mindig jóval magasabb hazai mobilkommunikációs ár/érték arány" feljebb tornázásával kellene javítani a helyzetet.

Klasszikus példa

Az € szimbólum feletti kis i-nformációra kattintva érhetőek el az árak.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#4) Spancho válasza Entryy (#3) üzenetére


Spancho
őstag

És szerintem a fizetések is elmaradnak az EU átlagtól szóval nem tudom mit sírnak.
És ezen a listán is elég alja telefonok vannak.
Ha ingyen adnák őket 2 évre a legolcsóbb előfizuval akkor talán azt mondanám ,hogy haladnak valamerre.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#5) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Elég nevetséges árak vannak itt is, egy SII 1 évre aláírva 20 ezres havidíjjal 117, függetlenül 99-ért is van már számlával... és ez igaz a többi készülékre és telefonra is, szánalmas árak vannak a szolgáltatóknál újabban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) kengyel


kengyel
nagyúr

Ez komoly készletsöprés :)

kengyel

(#7) dabadab válasza Entryy (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Klasszikus példa"

Ez inkabb klasszikus rossz pelda, az ilyen nullaforintazajfone!!! ajanlatok a vegen eleg dragak tudnak lenni es akik ezeket emlegetik, azt sose teszik hozza, hogy ez akkor igaz, ha az ember keteves husegszerzodest kot havi 50 euros csomagra (amiben persze vannak olyan vicces kitetelek, minthogy pl: "korlatlan adatforgalom (kisbetuvel: 6 GB utan lekorlatoz 64 kb/s-re)").

DRM is theft

(#8) atike


atike
nagyúr

Durva... Okostelefonos árcsökkentés mi? Mondjuk a Tipo-nál, amit amúgy már a kutya sem vesz, finoman szólva is kifutó modell... :(

Félreértés ne essék, örvendetes, hogy csökkentenek, de egyrészt csak az alsó kategóriát érinti, másrészt meg az sem mindegy, hogy milyen tarifacsomagnál...

A lényeg, jól hangzik leírva... Közben meg.... Pff... :(((

(#9) dajkopali válasza atike (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

csak azért írom le, mert már másodszor jön elő a topikban: " az árcsökkentés nemcsak néhány telefonra, hanem a teljes készülékkínálatra vonatkozik"
igaz, a kedvezmények mértéke nem egyforma

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) tomatos


tomatos
aktív tag

Inkább a tarifákat kéne rendszabályozni. Épp a minap nézegettem az Orange szolgáltató ausztriai árait és most odatévedtem a Tré osztrák áraihoz is. 10 EURért havidíjba adnak 1000 perc beszélgetést 1000 sms-t és min 1Giga netet. A Tré korlátlan netet ad 2Mbit/sec-el a szomszédban 10 ajrójért.

Tré osztrák 27.18ért 1000 osztrák és 200 perc eu beszélgetést ad, eu smst és korlátlan netet (1GBig full sebesség, majd utána csökkentés). Lassan jobban megéri, ha veszek osztrák előfizetést és Mo.-n használom.

Nálunk még mindig min 20 forintos a percdíj és a havidíj nem minden esetben beszélhető le, plusz az internet is az olcsóbb csomagoknál plusz pénzbe kerül. Vicc az egész. A voda red csomagja kezd jó lenni, de tényleg csinálhatnának ilyet, hogy Red Light (vagy annak nevezik aminek akarják) 1000 perc bárhova 1000 sms bárhova giga net 4-5000ért. (Mo.-n belül)

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#11) B1T3 válasza tomatos (#10) üzenetére


B1T3
addikt

Azt várhatod egy darabig… :(

(#12) tomatos válasza B1T3 (#11) üzenetére


tomatos
aktív tag

Én is úgy látom. Most megnéztem a románoknál mi a helyzet, hát elszomorító, hogy csak velünk b*sznak ki. Ott 15 euroért kapsz 700 percet 700 sms és 100mega netet.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#13) dfsz34 válasza tomatos (#10) üzenetére


dfsz34
őstag

Na az nem mostanában lesz. Nem tudom, hogy van-e kartell Ausztriában, de nálunk nagyon kilóg a lóláb sokszor. Állandóan a magas állandó költségekre hivatkoznak a szolgáltatók (adók, koncessziós díjak, most a különadók) de soha nem említik meg, hogy pl 1/3 fizetést adnak, mint az osztráknak, miközben az előfizetői díjak magasabbak, tehát a profit hasonló lehet, legalább egy előfizetőre nézve.

Nekem is olyan szépen odavágta a voda a különadót, hogy ihaj, pedig flottacsomagom van és sokszor alig beszélek le róla. Aztán némi nyomásra tudtak olyan csomagot ajánlani, ahol nem kapásból a teljes különadót kifizetnem, csak drágább a percdíj, de nagyon nem érdekel, mert így is alig beszélem le. Feltöltőkártyás nem jó nekem, mert egy konferenciaszámot viszont gyakran kell hívnom és az csak ebben a csomagban ingyenes.

Az persze más kérdés, hogy mennyien engedhetnek meg maguknak akárcsak egy havi 5e forintos előfizetést, mert Ausztriában nyilván sokkal többen, de ezzel már messzire megyünk.

(#14) djculture


djculture
félisten

Az is lökött aki készülékekért ír alá 2 évet itthon. Semmi nem garantálja hogy élő szerződésben lévő árakat úgy változtassák ahogy jónak látják. Külföldön ilyen nincs, szerződés szegésnek minősül. Magyarhonban meg kiküldik a papírt ha nem fogadod el hogy következő hónaptól ennyivel többet fizetsz akkor fizesd vissza a készülék árát. Aki már egyszer megszívta ezzel többet ezerszer meggondolja mit ír alá.

[ Szerkesztve ]

(#15) Entryy válasza dabadab (#7) üzenetére


Entryy
aktív tag

Az € szimbólum feletti kis i-nformációra kattintva érhetőek el az árak.

350€ a 32Gb os I5 havi 23€ csomaggal amiben 1000perc és 1000sms mellett 1gb adatforgalom van.

~105e huf és havi 7e huf. Ha csak a perceket és az sms eket vesszük egységárban 7e/2e=3,5 forint egységenként. De ne beszéljen ennyit senki, illetve a nem másodperc alapú számlázás miatt vegyük csak a felét akkor is még mindig csak 7 forintos egységárnál tartunk!

A 6gb után lekorlátoz 64kb/s re megjegyzésedre pedig csak annyit,hogy itthon egy 6gigás mobilnet önmagában ennyibe kerül.
Jah és az is ott van,hogy az összes mobilhálózatba(országon belül) - nálunk az van a kisbetűknél,hogy a saját hálózatba vagy ennyi % ide és annyi% oda.

Az meg ismét gyönyörű,hogy vannak Europán belül érvényes csomagok, hasonló feltételekkel.
Te az itthoni előfizuddal kimész külföldre (csak eun belül) nem lesz elég 7e hufos keret 10óra beszélgetésre!

Várom erre a magyarázatodat vagy akár csak egy itthoni példát.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#16) dabadab válasza Entryy (#15) üzenetére


dabadab
titán

"350€ a 32Gb os I5 havi 23€ csomaggal amiben 1000perc és 1000sms mellett 1gb adatforgalom van."

Pontosan errol beszeltem, hogy az, amit linkeltel, az baromi rossz pelda, mert az van nagy betukkel kiirva, hogy iPhone 5 0 EUR - ebbol nem derul ki, hogy milyen kulonbseg van a magyar meg a nemet arak kozott. (A kulonbsegekrol meg elso kezbol tudok, mert van magyar meg osztrak telefonelofizetes is itthon.)

DRM is theft

(#17) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ace Plusz megéri sztem.
Amúgy mo drága a mobilnet sajna mindenkinél.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#18) Entryy válasza dabadab (#16) üzenetére


Entryy
aktív tag

Tehát még egyszer az alap hsz em így néz ki:

Klasszikus példa

Az € szimbólum feletti kis i-nformációra kattintva érhetőek el az árak.

Hogy te nem tudod elolvasni az OFFba tett részt vagy egyszerűen csak le**arod, arról nem tehetek, pedig pont azért írtam oda,hogy ABBÓL PONT kiderüljenek az árak, hiszen tudom én is,hogy a 0ás ár nem mérvadó és nem a vásárlónak előnyös az olyan díjcsomag.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#19) Reignman


Reignman
aktív tag

Azt vettem észre, hogy a független telefonok a MediaMarktban (ami azért nem a legolcsóbb) lassan olcsóbbak, mint Tré mobilnál 2 év hűséggel, függősítve. Pedig régebben díjjazták a hűségidőt, ma már csak a brutális havidíjas előfizetéseket jutalmazzák olcsó készülékárakkal... :((

[ Szerkesztve ]

(#20) djculture válasza Reignman (#19) üzenetére


djculture
félisten

Hát ja elég vicces mikor egy 40-50 ezres telefon árából adnak 3-4 ezer engedményt ha aláírsz egy 5000ft-os havonta fizetendő csomagra 2 évre. Az első havidíj többe kerül mint ami engedményt adnak.
Ráadásul ezt még úgy reklámozzák mint valami világraszóló óriási árengedményt!

[ Szerkesztve ]

(#21) tomazin


tomazin
veterán

Most én vagyok a hülye, vagy a voda néz tökéletesen fogyatékkal élőnek?
Láttam a hírt, gondolom megnézem a flottás árakat, és azt látom,h 2év hűséggel egy 100k-s telefon náluk 150k-ba kerül. Miért is venném tőlük?Mert úgy szeretném a bootlogoban ott látni a sok pirosat? :Y
múltkor már mondta valaki, de inkább nem hittem el, hogy drágábban adj a szolg a készüléket úgy hogy még az előfizt is fizeted, mintha megvenném az elektronikus bótba...

(#22) maláj válasza tomazin (#21) üzenetére


maláj
őstag

ez a "szolgáltatónak" nevezett valami a geb*szos nyugi :)

(#23) szabogabor10 válasza Entryy (#15) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én is megnéztem az osztrák T árait, ahogy én rendelném meg. A 16 GB-os iPhone 5 ingyen lenne úgy, hogy havi ~13380 Ft-ot fizetek és ezért a pénzért 2000 percet, 1000 SMS-t, 6 GB adatforgalmat, 10 centes percdíjat bármely EU országbeli telefonszámra (+ még néhány ország) és Deezer Premium+ hozzáférést kapok.

A magyar T-nél Mozaik XL csomaggal (havidíja 16890 Ft) a telefon 40 ezer Ft, havi 2 GB adatforgalommal. Akárhogy számolok, még az összes osztrák telko cégnél bevezetett "Servicepauschale" (azaz szolgáltatási átalány) évi 20 euróját és az 50 eurós egyszeri aktiválási díjat beleszámolva is lényegesen olcsóbban jövök ki az osztrák T-vel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#24) olbaidhun válasza tomazin (#21) üzenetére


olbaidhun
őstag

+1 jogos!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#25) remington2 válasza tomazin (#21) üzenetére


remington2
senior tag

"múltkor már mondta valaki, de inkább nem hittem el, hogy drágábban adj a szolg a készüléket úgy hogy még az előfizt is fizeted, mintha megvenném az elektronikus bótba..."

Én ezt még most se hiszem el, ilyen állat márpediglen nincsen. Szerintem valószínűbb az, hogy mindketten, illetve mindenki haluzik, vagy ugyanazt álmodjuk :DDD

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#26) #79621120


#79621120
törölt tag

Kíváncsi vagyok , hogy majd mennyi készülék fog egy éven belül a hardveraprón kikötni .

(#27) djculture válasza #79621120 (#26) üzenetére


djculture
félisten

Nem kell ahhoz egy év se. Most komolyan mit ér egy 100ezeres készülék fél év múlva? Semmit mert kijött száz másik ami olyat tud 100ezerért amit a fél éves készülék még hírből se halott. Telefonkészülék a legrosszabb befektetés. iPhone tartotta még az árát eddig de már az se valami nagy szám.

[ Szerkesztve ]

(#28) #79621120


#79621120
törölt tag

Én maradok az " ősöreg " Nokia 6280 -as készülékemnél .

(#29) djculture válasza #79621120 (#28) üzenetére


djculture
félisten

Akkor én mit mondjak a Nokia 7110-mel. Van egy új alcatelem minden hülyeséggel meg ez az ezer éves nokia, vettem egy új aksit bele tökéletesen üzemel. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) #79621120 válasza djculture (#29) üzenetére


#79621120
törölt tag

Azt hittem itt csak én vagyok ilyen " őskövület " . :D ( nem akartalak megsérteni )

(#31) sbazsi


sbazsi
veterán

A mobilnetcsomaggal rendelkezők között nagyobb arányban képviseltetik magukat a férfiak, mint a nők (32,1% és 24,1%)

A maradék 43,8 milyen nemű? :F

(#32) atike válasza sbazsi (#31) üzenetére


atike
nagyúr

:D :D :D :D

Találós kérdés adott... :)

(#33) Pixa válasza djculture (#27) üzenetére


Pixa
aktív tag

Egyetértek! :)

Ugyebár a Galaxy S3 nem egy baromi régi készülék. Mivel a pontos megjelenését nem tudom, így az angol Wiki-re hivatkozva ezt a dátumot 2012. májusára teszem. (Vagy igaz vagy nem...), akkor bejött 160-180 ezer forintos nyitóáron. Majd ez elkezdett lemenni 120-140-ig. Jelenleg 80.000-ért is lehet venni 0 perceset... :U És beszélünk majdnem egy évről. S tegyük is gyorsan hozzá, hogy az S3-nak azért van még (fele)akkora ára, mivel nem került még ki az S4 a piacra. Utána majd 40-60 körül lesz kelendő.

A Vodánál jelenleg a Galaxy S3 mini listaára 165.800! Ez vicces egy "kicsit"... A Nokia Lumia 800 ára 210.000... :U S mennyi a Galaxy S3? :) "285.600"
Kell egy kávé... :D

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#34) Pixa válasza sbazsi (#31) üzenetére


Pixa
aktív tag

Hímnős!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#35) Dilikutya válasza remington2 (#25) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig van ilyen, és nem csak az Edigital és a többi jobb online bolt, hanem néha már a Media Markt is alá megy, ami szégyen, mert a Media Markt sem olcsó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) MageRG válasza dfsz34 (#13) üzenetére


MageRG
addikt

Állandóan a magas állandó költségekre hivatkoznak a szolgáltatók (adók, koncessziós díjak, most a különadók) de soha nem említik meg, hogy pl 1/3 fizetést adnak, mint az osztráknak, miközben az előfizetői díjak magasabbak, tehát a profit hasonló lehet...

Azt ugye tudod, hogy Magyarországra sem adják olcsóbban a bázisállomást. Sőt, jobbat mondok: a Huawei/Ericsson/KisPista Global sem köt sokkal olcsóbb szerződéseket az itteni szolgáltatókkal, csak mert magyarok vagyunk. (Mert support is kéne az infrastruktúrához.)
A bérek nem teszik ki akkora részét a kiadásoknak, mint hiszed.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#37) tomazin válasza remington2 (#25) üzenetére


tomazin
veterán

az a baj a nagy flesseléssel, hogy aki nem nyitja ki a kicsi szemét az hirtelen ideggörcsöt fog kapni, amikor a jól,ügyesen,frissen megvásárolt telefonjával bezötyög az mm-be porszívót venni és meglátja 20kval olcsóbban a polcon. vagy ne adj isten a banner odatolja elé, hogy hahááá készletkisöprés van a Mindenteladok ktfnél, emiatt most mindent 20%-al drágábban adok és még úgy is olcsóbb....

mellesleg ha ez mindegyik szolgnál így megy, kíváncsi lennék hogy a versenyhivatal ránézett-e már erre a csudálatos gyakorlatra.
lehet azt mondani,h sok kiadása van egy telkószolgnak (ami a csodás adók miatt igaz is), nade könyörgöm azt mi igazolja, hogy drágábban adom el a terméket, BOUNDLE konstrukcióban, mint az aki nem is ad el a telefon mellé semmit...

(#31) sbazsi : +1 ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) Dilikutya válasza tomazin (#37) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kell ide versenyhivatal. Épp ez a szép a piaci versenyben, hogy ha értelmetlenül többért adod, mint a másik, akkor a vevő a másiktól veszi, nem tőled. Voda árlistán láttam 117-ért SII-őt 20-as előfizetéssel. Függetlenül az Edigitalban már 79... és van ilyen sok, nem csak itt, a többi szolgáltatónál is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) tomazin válasza Dilikutya (#38) üzenetére


tomazin
veterán

szerintem nincs igazad. szvsz az átlagember meg sem gondolja ezt (én sem akartam elhinni), mert annyira irreális. és pont emiatt nem néz szét,h máshol mennyi, mert logikusnak tartja,h készülékkedvezményért köt előfizt. És ha 10emberből csak 1 lesz "átejtve" már azon több haszon volt, mintha "reális" áron adnák, nem véletlenül éri meg nekik ezt csinálni. Ha meg erre a turpira mindenki rájön akkor szépen leveszik az árakat.
De lehet én gondolkozom rosszul.

(#40) Reignman


Reignman
aktív tag

ÉRDEKESSÉGKÉPP PÁR TELÓ TRÉ-NÉL ÉS AZ EDIGITALNÁL:

Samsung e1190
EDigital: 7990
Tré: hűség nélkül: 13990
2 év hűséggel: 9900

Nokia 100
EDigital: 7990
Tré: hűség nélkül: 10990

Nokia C2-05
EDigital: 16900
Tré: hűség nélkül: 21990

Nokia C2-03
Edigital: 29900
Tré: hűség nélkül: 33990
2 év hűséggel: 35990

Ezek őrültek?

(#41) raper válasza Reignman (#40) üzenetére


raper
senior tag

Nem azok, csak haszonnal szeretnék eladni az EDIGITAL-nál vett telefonokat. :D

(#42) djculture válasza Reignman (#40) üzenetére


djculture
félisten

Arra megy ki az egész játék hogy hitelre adják annak aki él és mozog az összes telót. Aki csóró és nem tudja egybe kifizetni a függetlent készüléket /ami sokszor olcsóbb is/ máshol az azt hiszi így jól jár.

(#43) Armahun válasza djculture (#42) üzenetére


Armahun
addikt

Minden nagyobb, de szerintem a kisebb műszaki áruházakban is lehet részletre venni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#44) djculture válasza Armahun (#43) üzenetére


djculture
félisten

Jó de ott hitelképesség vizsgálat van, a válság óta nem nagyon adnak bárkinek árú hitelt. A szolgáltató féle részletre vásárlás meg mindenkinél működik maximum ha elmaradás van mobil előleget kérnek.

(#45) int válasza Pixa (#33) üzenetére


int
tag

"S tegyük is gyorsan hozzá, hogy az S3-nak azért van még (fele)akkora ára, mivel nem került még ki az S4 a piacra. Utána majd 40-60 körül lesz kelendő."

Szerintem addig nem megy le, inkább kivonják a forgalomból. Vagy ha lesz is, akkor már bőven S5 jön majd ki, és S3 már nem fog kelleni senkinek.

törölt acc

(#46) Pixa válasza int (#45) üzenetére


Pixa
aktív tag

Már most 10 ftos ajánlatba szerepel (igaz olyan tarifacsomaggal...), ami igen meglepő egy ilyen mondhatni friss készülékért. A piacon 120 helyett 80 körül mozog az ára. A szolgáltatók persze tarthatják az árakat, de ettől az jobban nem fog fogyni. Kénytelen lesz vagy nagyot akciózni vagy okosítani valamit.

Kivonni... Hmmm... Ha mondjuk veszem az i9250-et, az is hamar eltűnt a süllyesztőbe amint kijött a Nexus 4...

Na, majd lesz ami lesz! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#47) kali válasza Reignman (#40) üzenetére


kali
legenda

a t-s webshop árakat is kiírhatod, úgy kicsivel olcsóbbak!
a szolgáltatók szolgáltatást adnak el, a telefonok értékesítése másodlagos dolog, nem feltétlenül érdekük legolcsóbban adni.

(#48) Dilikutya válasza Pixa (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hiába 10Ft, ha legalább 20000 az előfizetés. 80-ért meg S2-őt kapni legfeljebb, én pl. ekkora értékű készüléknél nem bízok a számla nélküli használt megoldásokban. Számlával, teljes garanciával nem kapsz 80-ért S3-at.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#49) jeni


jeni
félisten

Hello
Tud valaki arról,hogy a Vodafone csomagban milyen telók vannak amelyek véletlenül nem függősek?
Mivel lejárt a szerződésem így vennék a faternak egy telót hoszabítással,vagy esetleg eldnám. Melyek szoktak elmenni ily módon az aprón?

[ Szerkesztve ]

(#50) attilav2 válasza jeni (#49) üzenetére


attilav2
őstag

Inkább rendelj kínából,
jobban megéri!
Pl ezt:[link]

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.