Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Szuksegszeru a frissites ilyen ar mellett.
A nagytesok megszelloztetett kameraszigetere viszont nehez szavakat talalni. :N

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#2) INGJOKE válasza LurkerSheik (#1) üzenetére


INGJOKE
veterán

majd ha kijön elmondják a fanok, hogy miért a hüvej másolta... :D

(#3) Narancskoma


Narancskoma
tag

Vajon mennyit fog drágulni az előző verziókhoz képest? :F

(#4) joey04 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


joey04
titán

Veled is fogadok, hogy nem fogják ezt mondani. Tartod?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) nozs23 válasza INGJOKE (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Nem egészen értem az iróniát. Dupla kamerát nem a Huawei találta ki. Számos más telefonban volt már évekkel azelőtt, hogy ők belerakták volna. Az első telés kamerát, amit mára minden gyártó -köztük a Huawei is- lekoppintott átvett valóban az Apple használta először.

[ Szerkesztve ]

(#6) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

De miért lenne XR 2? Ha már nagyon XR 2 akkor XRS, de a fene tudja már. Amúgy a 11-es széria jön az meg XIR :DDD lenne.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#7) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Dicséretes, hogy lesz utódja a XR-nek is, kíváncsian várom!

(#8) -secret- válasza .Szaki. (#7) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#9) Noukoum


Noukoum
veterán

Uraim, ez már innováció!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) kali


kali
legenda

A kijelző felbontásával is kezdhetnének valamit, FHD(+) minimum illő lenne adott (ár)kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#11) nozs23 válasza kali (#10) üzenetére


nozs23
addikt

Nem hiszem, hogy lenne pofájuk kiadni még egyszer ezzel kijelzővel. Bár szerintem rendben van az XR kijelzője, ezen az áron/méretben tényleg illene bele a FHD.

(#12) -secret- válasza nozs23 (#11) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Kétlem, hogy maradna az lcd.

(#13) noro79 válasza Narancskoma (#3) üzenetére


noro79
tag

Mint a Samsung S10 az S 9-hez képest

(#14) lmno válasza -secret- (#12) üzenetére


lmno
őstag

Remélem marad. Akkor már nem lenne PWM mentes kijelzős normális telefonjuk.

(#15) BiP válasza Mr.Grincs (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Bízom benne, hogy az apple valami frappánsabb nevet fog kitalálni, mint hogy XR 2.

(#16) Tibee86 válasza kali (#10) üzenetére


Tibee86
veterán

Illő lenne, de az emberek így is szebbnek látják ilyen gagyi felbontás mellett is, mint az FHD+-os kijelzőt.

(#17) kali válasza Tibee86 (#16) üzenetére


kali
legenda

Aki annak látja, az az ő dolga, azt lát bele mindenki, amit csak akar, de ez így nem korrekt felbontás.
Nem hiszem, hogy sokan ellenkeznének, ha jobbat kapnának, a(z) (ár)kategóriához méltót.
Tudom, ott spórol az Apple, ahol csak tud, de ilyen speckóknál nagyon kilóg a lóláb.

[ Szerkesztve ]

(#18) Tibee86 válasza kali (#17) üzenetére


Tibee86
veterán

Nyilván egy ilyen fórumon sokakat a specifikációk érdekelnek, de az átlagembert leginkább a végeredmény. Nem azzal foglalkozik, hogy milyen felbontású a kijelző, vagy mennyi memória van a készülékében, hanem hogy ha a kezébe veszi és használja, akkor hogyan teljesít.
És ahogy írod, az Apple ezt ki is használja maximálisan, mivel aki iOS-t akar használni, az úgy is tőlük vásárol. A konkurensek is ugyanezt csinálnák ha megtehetnék.

(#19) natë


natë
nagyúr

Várós, ha nem Amoled lesz, megvan az Xr utódja nálam.

(#20) Tibee86 válasza natë (#19) üzenetére


Tibee86
veterán

Legyen, de akkor jöjjön egy SE2 lcd-vel. :D

(#21) 30z.Samu válasza Tibee86 (#20) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én örülnék egy új SE-nek, de ezt a témát már kezdem elengedni.

Sic Parvis Magna

(#22) Tibee86 válasza 30z.Samu (#21) üzenetére


Tibee86
veterán

Én is, de sok reményt nem fűzök már hozzá. Az embereknek tepsik kellenek...

(#23) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Jobb lenne akkor inkább már a XR (2019) elnevezés.

(#24) joey04 válasza Tibee86 (#18) üzenetére


joey04
titán

Így is a Xr fogyott a legjobban. Fölösleges lenne növelni a felbontást, már ha lcd marad.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Szabcsizz válasza Narancskoma (#3) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Inkább csökkenteni kéne az árazáson..
Én még mindig azt vallom, hogy egy telefon sem ér 200ezernél többet. (attól függetlenül, hogy nekem is drágább van)

(#26) Tibee86 válasza joey04 (#24) üzenetére


Tibee86
veterán

De a legfontosabb tényező egy készüléknél, hogy mi szerepel a specifikációknál, így muszáj. ;] :D

(#27) borand válasza noro79 (#13) üzenetére


borand
aktív tag

Mondjuk a Samsung többet is kínált annál. Hiába de az S10-zel az S9+-t is leválthatod, míg az S10+ 1 mérettel nagyobb is lett. S10e meg olcsóbb lett, mint az S9...

Ez az Xr egy bazári kinézetű telefon, szerencséje az Applenek, hogy a hívei gondolkozás nélkül veszik.

(#28) kali válasza Tibee86 (#26) üzenetére


kali
legenda

Nem, igazad van, sok embernél nem számít, akár még rosszabb is lehetne, mindegy, csak (új) iPhone legyen, az aktuális generációból meg nyilván az XR fogy legjobban, mert az a legolcsóbb.
Nem általánosítok persze, a fentiek csak egy csoportra igaz.

(#29) Noukoum válasza kali (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért tegyük hozzá hogy itthon ez nem csak az iPhone-al van így.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#30) kali válasza Noukoum (#29) üzenetére


kali
legenda

Nem, de arra látok leginkább, illetve a legtöbb példát.
Ha elhanyagolható lenne az arány, akkor még nekem sem tűnne fel.

(#31) K0vasz


K0vasz
aktív tag

engem inkább az izgat, hogy idén, immár harmadik éve, megmarad-e ez a hatalmas noccs, vagy sikerül végre valóban teljes képernyős előlapot csinálniuk (cseppnoccs szerintem nem lesz, mert jelenleg kb. 5-ből 4 androidos teló úgy néz ki)

(#32) BiP válasza kali (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Mi van akkor, ha valaki azért veszi, mert nem apple hívő, hanem csak simán szereti az iOSt. Hogy folyamatos, tetszenek neki az alkalmazások, stb. Vagy csak nem akar Androidot.
De mindezért nem fizetne ki 1000 eurót. Nem sok akternatívája marad.

Samsungból is vették a túlárazott A szériát, mégse Samsung hívőzte le senki őket.

(#33) lmno válasza K0vasz (#31) üzenetére


lmno
őstag

Megmarad, nem tudják hova tenni a szenzorokat.

(#34) janeszgol válasza kali (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

És ha a Xr a legjobb ár/érték arányú telefon alma oldalon? Ez senkinek nem jutott az eszébe? Szerintem egy klassz telefon, érdemes megvenni!
Ha én most iPhone telefont vennék, csak a Xr jöhetne szóba, semmi más. Aki szeret FHD felbontású filmeket nézni a telefonján, annak pedig ott a Xs vagy az i8 Plus és esetleg a X.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#35) kali válasza BiP (#32) üzenetére


kali
legenda

Olyan is van, azzal nincs is gond.

janeszgol: Ahhoz túl drága és amellett nagyon sok negatívuma van szerintem, hogy a legjobb ár-érték arányú legyen.

(#36) 30z.Samu válasza kali (#35) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem rossz telefon az a gyengeségei ellenére sem, gondolok itt a kijelzőre. Bár amikor egymás mellé raktam a XR-t meg a XS-t normális távolságból igazán láttam különbséget. Gondolom azért mondják hogy jó az ár/érték aránya, mert ugyanazt a hardvert kapod meg, mint az XS-ben. Ha a X-ek közül kellene most választani szerintem én is XR-t vennék, mert nekem inkább a vas a lényeg, ami a telefonban van. Anno ezért is vettem inkább SE-t, mert ugyanaz a hardver van benne, mint a 6S-ben és olcsóbb volt lényegesen. Nekem meg fontosabb az, hogy jól menjen a rendszer, mint mondjuk a 3D Touch meg a sok MP-s selfie kamera, amivel ugyanazt a zajos sz@rt csinálod meg, mint ami az SE-n van. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#37) natë válasza kali (#35) üzenetére


natë
nagyúr

Számomra nincs negatívuma és nem vagyok fanatikus. Fogadd el, hogy van olyan, akinek bejön, logótól független :K

(#38) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Jól van akkor.

(#39) mackoman válasza BiP (#32) üzenetére


mackoman
tag

Igazad van,én szeretem az iost,egyszerű használni.Persze 10%-át nem használom ki az okostelefonban rejlő adottságokat ,de ezzel nem vagyok egyedül ,és ez érvényes android fanokra is.De kezdek picit kiábrándulni az Appleből.Nekem irtózatosan kényelmes a gesztusvezérlés,androidon nincs ilyen jelenleg ,max a P30on,a másik ,hogy évente kap főverziót.Sajna néha úgy érzem nincs alternatíva nekem.Szóval nem vagyok ,,Apple hívő ,, amúgy meg soha nem értem miért kell degradálni azt aki Apple cuccot használ.Nekem is van I7em meg Ipadem.Én pl nem használok már számítógépet ,persze van itthon kettő is,de tartalom fogyasztásra tökéletes az iPad.Dolgozni soha nem dolgozom rajta ,sem számítógépen.

(#40) kali válasza 30z.Samu (#36) üzenetére


kali
legenda

Egy szóval sem írtam, hogy rossz, csak 300.000 Ft-os indulóval mást várna az ember, én legalábbis.

Moz: Írtam korábban is, hogy azzal nincs is gond.
Logótól függetlenül írtam, csak gyártón belül nézve mindent, a hátrányokat és az ár-érték arányt is az XS két variánsához képest. (Ellenkező esetben hátránynak írtam volna még ár-érték tekintetében a csak 64 GB induló tárat és más dolgokat is.)
Azért gondolom te sem nagyon ellenkeznél, ha több RAM-ot, jobb felbontású és HDR kijelzőt, 3D Touch funkciót, dupla hátlapi kamerát, jobb IP védelmet...stb. kapnál.

[ Szerkesztve ]

(#41) 30z.Samu válasza kali (#40) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, az ár már más tészta, az amolyan Apple-ös. :))

Sic Parvis Magna

(#42) natë válasza kali (#40) üzenetére


natë
nagyúr

Azért gondolom te sem nagyon ellenkeznél, ha több RAM-ot, jobb felbontású és HDR kijelzőt, 3D Touch funkciót, dupla hátlapi kamerát, jobb IP védelmet...stb. kapnál.

Nem érzem hátrányát a 3 Gb-nak, a kijelzőjét jobban szeretem, mint a korábbi mobiljaimnak, a kevesebb ppi-t sem veszem észre, ha Amoled kijelzőt kapna az utód, nem venném meg.
A 3D Touchot nem használom a 6s-emen sem, az IP védelem pedig soha nem érdekelt :N

(#43) 30z.Samu válasza natë (#42) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mi a baj az Amoleddel?

Sic Parvis Magna

(#44) kali válasza natë (#42) üzenetére


kali
legenda

Hát, akkor neked mindegy, vagy akár bajban is leszel, ha esetleg adott tekintetben változtat/fejleszt valamit az Apple. :)

(#45) natë válasza kali (#44) üzenetére


natë
nagyúr

Bármi jöhet pluszban, csak Oled ne! ;]

(#46) lmno válasza 30z.Samu (#43) üzenetére


lmno
őstag

A PWM

(#47) Nandish

A széleslátószögű kamera annyira hiáyzik mint egy falat kenyér!
az más kérdés hogy az almás cégnk kellett volna ezt elkezdenie tolni, erről megint lemaradt a drága vezetőség! Valahogy azt érzem, hogy nem találják a ritmust nem tudnak diktálni semmiben :S

12 éve vagyok Ph-n! 13 éve szerelek Apple készülékeket...

(#48) Noukoum válasza Nandish (#47) üzenetére


Noukoum
veterán

De tudnak. Árban, profitban, brandben. Jó cuccok, de újítások zömét már rég nem ők adják.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#49) joey04 válasza Nandish (#47) üzenetére


joey04
titán

Kamerában soha nem is diktáltak. Mekkora gané volt az első 2-3 kamerája?! Most csak simán ott vannak a top 3-ban. A ritmust meg diktálják, lásd forma (notch vonatra mindenki felugrott), gesztusvezérlés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Nandish válasza joey04 (#49) üzenetére

Technikai ujitasokra gondoltam nem a nocsra...

12 éve vagyok Ph-n! 13 éve szerelek Apple készülékeket...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.