Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snake1977


snake1977
őstag

Hali!

Kissé sötéten látod a jövőt, vagyis inkább sokat ugorsz előre az időben, és a mai visznyokat veszed alapértékül. Érdekes egy utópia... Én másképp látom, zúgunk lefelé a lejtőn amin próbál fékezni az új kormány, kevés sikerrel. Tkp a fő probléma hogy termelő országból fogyasztó országgá váltunk röpke 20-25 év alatt. Igy a megkeresett pénzünket külföldről behozott termékekbe öljük, mivel csökkent az életszínvonal kénytelenek vagyunk megvenni az olcsóbb külföldi "hulladék" íztelen élelmiszereket, mert a hazai termelés kissebb volumenü ezáltal drágább az előállitási költsége is. Ami megintcsak visszavezethető a termelés visszaeséséhez.
Nemrég olvastam egy Magyar prof.-ról aki szélerőművet épitett ha az ország ezt a találmányt remélhetőleg nem engedi ki a kezéből. Olcsón energiát mindenkinek!! Szerény személyem abban bízik hogy leküzdve a korrupciót, és a diktatúrát ami manapság az energia piacon fellelhető, befektetünk ebbe a lehetőségbe, jobban jönne mint egy 4-es metró... A cikk amiről irtam [link]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#2) danih válasza snake1977 (#1) üzenetére


danih
addikt

Populista cikk a semmiről, kommenteket is olvasd.
Annyira deja vu-m van, nem olvastunk hasonló cikkeket pl. nullponti vagy vákuum vagy milyen energiáról, persze az is magyar találmány volt?

[ Szerkesztve ]

(#3) snake1977 válasza danih (#2) üzenetére


snake1977
őstag

Nézőpont kérdése, sokan próbálkoznak, születhetnek hasonló eredmények, pl. a napenergiát is favorizálják, de a legmodernebb technológiával számolva is 20év körül lenne az egyéni fogyasztóknak a megtérülés, viszont az elemek élettartama 15 maximum 20év, tehát "csak" környezet barátként viselkedünk ezzel. Mindemellett óriási beruházás, amit az átlag polgár nem tud megengedni magának még jópár évig.
De a kérdésedre válaszolva, nem hinném hogy nagyobb a füstje mint a lángja ennek a fejlesztésnek, ámbár természetesen fenntartásokkal kell kezelni amig valós eredmények nem állnak rendelkezésre, mindenesetre erősen megfontolandó dolog.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.