Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Elég merész :R

(#2) EmberXY


EmberXY
addikt

De akkor minek a teherautó? Csak félútig szállítja ki az árut, onnan a drón viszi el a címzettnek? Biztos nem látok át valamit, de akkor már vagy az egyik, vagy a másik legyen, nem? :F

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#3) #16939776 válasza EmberXY (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

jó esetben 1,5km-re kell megközelítenie a címzetteteket, ha egy parkolásból, 2 perc alatt 3 csomagot ki tud kézbesíteni az nem rossz.

(#4) EmberXY válasza #16939776 (#3) üzenetére


EmberXY
addikt

De a drón teljesen automatikus, vagy távvezérelt?
Honnan tudja, hogy kinek adhatja át a csomagot? Ha Kolompár Kevinkosztner akasztja le róla a szomszédból a csomagot, akkor az is kézbesítésnek számít?
Emeletes házban az ablakon repül be, vagy az erkélyre száll le? Nekem ez a technológiai újítás kicsit magas... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#5) dajkopali válasza EmberXY (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

persze, ezek még mind kidolgozatlan részek :)
de pl. olyanról már mi is írtunk, hogy a szállító jármű leteszi a terméket szállító dobozt, és azt csak a telefonon megkapott PIN-nel lehet kinyitni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) dajkopali válasza EmberXY (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

meg ezeket kezdetben extra szolgáltatásoknak tervezik: ha a megrendelő egy napot sem akar várni, neki azonnal kell, kifizeti a felárat azért, hogy mondjuk egy-félórán belül megkapja, megadja a méterre pontos koordinátákat, és ott várja a küldeményt, melynek átvételéhez szintén igazolnia kell magát
ezeken a fontos részleteken azért még most is dolgoznak

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) EmberXY válasza dajkopali (#5) üzenetére


EmberXY
addikt

A pin záras doboz már egy fokkal jobbnak tűnik, de ott gondolom, a dobozt vissza kell szolgáltatni, ami már macerásabb lehet...

Szerk.: a személyes átvétellel nyilván kevesebb gond lehet.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8) #16939776 válasza EmberXY (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azonosítani magát egy telefonnal és egy QR kóddal tudja magát a megrendelő, előre figyelmeztetheti hogy jöjjön ki az utcára, és a drón a kamerája felé tartva a telefont ledobja a lábad elé a csomagot.

(#9) customer114


customer114
senior tag

Száguldó vipera.

(#10) Robert_F


Robert_F
tag

Kinek ugrott be egyböl a járgány a Macskafogóból? 😉😊

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#11) EmberXY válasza #16939776 (#8) üzenetére


EmberXY
addikt

Így már alakul, kezdem érteni. :D

Up the Irons!

(#12) derive


derive
senior tag

Jo, es hogy jon be a lepcsohazba?

@Duracellm...: Ha percre pontosan ki kell jonni erte, akkor meg mindig kevesbe vonzo, mint a hagyomanyos hazhozszallitas. Olyan megoldas kene, aminel nem kell varni a csomagot, hanem egyszeruen este, munka utan ott van. A PINkodos megoldas szimpatikusnak tunik. (En pl ezert a munkahelyemre rendelek, mert ott van postaszerviz. :D )

[ Szerkesztve ]

(#13) customer114 válasza derive (#12) üzenetére


customer114
senior tag

Kinyitja az ajtót, bemegy a lépcsőházba, becsukja az ajtót. *ba dum ts* ;]

Elnézést kérek. :(

(#14) EmberXY válasza customer114 (#13) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy olyan típust kell használni, ami csinál magának utat ( pl: [link]). ;]

Up the Irons!

(#15) Pttypang


Pttypang
veterán

Eleg lenne egy adott helyre kitenni vagy rajzolni egy kvazi leszallohelyet, telefont, akarmit, amihez leszall.

Everybody lies.

(#16) customer114 válasza EmberXY (#14) üzenetére


customer114
senior tag

;]

(#17) xmaas


xmaas
őstag

Maga a Mercedes kamion jopofa de ez a dronos buzeralas meg annyira messze van hogy csak na valahogy ketlem hogy gazdasagosabb lenne az hogy dronokat uzemeltetunk mint hogy Joska futar bevinne a csomagokat ahogy eddig is.
Persze lehet lesz letjogosultsaga de valahogy ketlem hogy ez lenne a nagy vilagmegvalto jovokepunk amikor annyi ember van akinek kell a munka hogy megelhessen

(#18) Pttypang válasza xmaas (#17) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha pista egyebkent megy manualisan a csomagokkal es addig a dron kiszallit egyet a 3 utcaval odebb levo masik cimzettnek, akkor maris mas a kep.

Everybody lies.

(#19) xmaas válasza Pttypang (#18) üzenetére


xmaas
őstag

Aha persze csak szamoljuk csak ki mennyibe fog kerulni egy dron +uzemeltetes karbantartas stb. es mennyibe kerul olcso jancsi munkas gyerek aki "szare-hugye" megcsinalja ?:)
Messze vagyunk nagyon attol a vilagtol ahol mar annyira jol keress mindenki megelhetes stb. hogy mar az ilyen apro munkakat gazdasagosabb emberek nelkul intezni .

(#20) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem rossz, de szerintem ehhez a művelethez túl kicsi az akkumulátor idő. Másrészt a címzettnek le kell menni az utcára a csomagért. Ha a címzett egy nagyon forgalmas környéken lakik, akkor a csomagátvétel problematikus lehet. Az is kérdés, hogy hogyan igazolja a címzett, hogy átvette a csomagot?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Pttypang válasza xmaas (#19) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, de ez egy bemutato, hogy kepesek ra. :)

Everybody lies.

(#22) kakuk.tamas válasza Pttypang (#15) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ilyen megoldást használ(t) az Amazon.
Egy 'plakátot' kell(ett) lerakni a földre, ahova leszállhat a drón, és a drón leste a kamerájával, hogy hol van.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#23) Pttypang válasza kakuk.tamas (#22) üzenetére


Pttypang
veterán

A telefon azert is lenne jobb, mivel az ugye az azonositast is meegoldja es szerveroldalrol kezelheto, vagyis a dronnak koordinatak kuldhetoek keszen a szerverrol, nem kell maganak keresgelnie.

Everybody lies.

(#24) Bluesummers válasza Kékes525 (#20) üzenetére


Bluesummers
őstag

A cèl olyan helyekre eljuttatni a csomagot, ahová nehezebben lehetne megoldani, tehát urbán vidèkek.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#25) Kékes525 válasza Bluesummers (#24) üzenetére


Kékes525
félisten

Az átvétel hogyan igazolja?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) Cathfaern válasza Kékes525 (#20) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Másrészt a címzettnek le kell menni az utcára a csomagért."
Ha lemész, akkor ingyen kiszállítják, ha szeretnéd, hogy felmenjen a futár, akkor 1000 Ft. És máris sokan lemennének :) (nyilván az összeg változtatható... )

(#27) Kékes525 válasza Cathfaern (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! Hogy tovább kötözködjek:): Mi van akkor, ha feljelentem a céget, hogy nem hozták ki nekem? Nem tudja bizonyítani, hogy pedig igen. Meg van a jogi háttere? Aláírok előtte egy nyilatkozatot és/vagy a drón készít egy fotót az átvételről?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) EmberXY válasza Kékes525 (#27) üzenetére


EmberXY
addikt

Pl. az SMS-ben kapott PIN kóddal kinyitható tárolódoboz, amiről szó volt korábban. Azzal már kvázi egyértelmű, hogy ki tudhatta a kódot, plusz némi előzetes egyeztetés, azonosítás telefonon...

Up the Irons!

(#29) Kékes525 válasza EmberXY (#28) üzenetére


Kékes525
félisten

OK! Meggyőztél. Most hirtelen nem tudok kitalálni semmit, amibe beleköthetnék. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30) EmberXY válasza Kékes525 (#29) üzenetére


EmberXY
addikt

Engem is ezzel győztek meg a topik elején, előtte én sem adtam volna egy lyukas garast se azért, hogy ez működhet... :D

Up the Irons!

(#31) Cathfaern válasza EmberXY (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vagy Drón megjelenít egy QR kódot, amit neked telefonnal be kell olvasnod az Amazon appjával, ahova előzőleg bejelentkeztél. Beolvastad, telód elküldi a szervernek, ha minden klappol szerver szól a drónnak, hogy nyithatsz, telefonon pedig megjeleníti, hogy kinyílt a drón. Ha a drón valami problémát észlel (beragad az ajtó, akármi), akkor meg szól a szervernek hogy gebasz van és azt jeleníti meg a telód. Ha a drón nem jelez hibát, de valamiért mégse nyílt ki, vagy nincs benne doboz vagy akármi, akkor az appban rögtön van lehetőség fotót küldeni a drónról és indulhat a support folyamat.

(#32) derive


derive
senior tag

Jut eszembe, valakinek van tapasztalata az ilyen dronokkal szelben, hoban vagy esoben? Mennyire befolyasolja a kapacitast az idojaras?

(#33) fornettisuti


fornettisuti
veterán

És mi lesz akkor, ha nem stimmel a rendelt cucc, nem azt hozták vagy sérült, a termék. Mondom a dronnak, hogy várj mig kibontom?
Jegyzőkönyvet irás a hibás teljesítésről, hogy?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#34) Kékes525 válasza fornettisuti (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom a rizikó megosztott lesz és a felhasználónak ezt el kell fogadnia, ha az adott területre, ami nehezen elérhető, gyorsan akar csomagot kapni. Másrészt megbízható helyről vállalja a rizikót.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) EmberXY válasza fornettisuti (#33) üzenetére


EmberXY
addikt

[link].... :)

Up the Irons!

(#36) Bluesummers válasza Kékes525 (#25) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szerintem ugyanolyan egyszerű mint a mai dobozos átvételes / feladós helyek. Tegyük fel, hogy kiválasztottad a magadnak alkalmas: 13.00-13.30 közötti időt.
Amikor a drónt látod, s 100 méteren belül van, kapsz egy kódot, visszaigazolod, leszáll.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#37) Kékes525 válasza Bluesummers (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez tényleg egyszerű. Marad az estleges reklamálás. Hogyan igazolod, hogy a csomag volt sérült? Sérült csomagolást lefényképezheted, de ezt utólag is tudod hamisítani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) Borzoló válasza Kékes525 (#37) üzenetére


Borzoló
senior tag

valoban ennek sok a buktatója az előnyei mellett. De az ötlet tetszik.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#39) Bluesummers válasza Kékes525 (#37) üzenetére


Bluesummers
őstag

Aki olyan messze lakik mindentől, az nem fog szórakozni az ilyenekkel, örül, hogy kiviszi neki valaki a postát expressz módon. Az, hogy sérült / nem sérült, mindig benne van a pakliban. Nem tudom Magyarországon még hogy megy a doboz-dobálgatás, de itt Lengyelországban (félig lengyel révén ez a 2. hazám mielőtt megdobálnátok hazaárulással... :P) 1 złoty-ért (kb. 75Ft) lehet 50.000złoty (azaz kb. 3.750.000Ft-os) értékbiztosítást kötni. Feltétel, hogy legyen róla dokumentum / számla, s tudd valahogy igazolni, hogy az van / volt benne a csomagban, amit Te megreklamálsz.
Reptéri videófelvételen láttam állat módon csomagdobálozást. Az ilyet azonnal ki kell rúgni, van más helyette.

Volt nemrég rendőrségi ügyem, ezt azért írom le, mert más is tanulhat belőle. Notebook cég nem akart a kötelességének eleget tenni, s végül az itteni rendőrség segített nekem, mert mindig mindent dokumentáltam.

Hogy történt? Medion Erazerben levő GTX 670M ment tönkre (itt adtam el hardveraprón, s sajnos felhasználónál tönkrement. Találkoztunk, visszautaltam neki a 100%-os pénzösszeget, nem akarok ilyennel másokat szívatni. Ha egyszer bedöglött, sanszos, hogy többször is be fog!).
Tehát 3.szorra szállt el benne a videókártya, elküldtem javításra a protokoll leírása szerint. 1 hónap, 2 hónap, se notebook, se pénz. Folyamatosan próbáltam kontaktolni, de mivel a cég már megszűnt (sokkal inkább mondva átalakult), telefonszám nem volt, csak e-mail. Mindig hivatalosan, hidegvérrel írtam ezeket az e-maileket ... néha jött rá válasz, hogy legyek türelemmel, blablabla.
Még anno saját SSD-t és saját 2×4GB-ot küldtem nekik beszerelésre (mert a notebook felnyitásával garanciát vesztesz!!! Még jó, hogy ezt sohase tettem meg!!!), s a lényeg, hogy rendőrség pénz mellett még azt is behajtotta nekem (mert ez lopásnak minősül). Amikor megkaptam a csomagot (s ide akarok Neked végre kitérni --->>), felvétel készítése mellett bontottam ki. Az egész művelet benne volt, s kiderült, hogy csak 4GB-ot küldtek vissza. A meg nem szakított felvételen többször átnéztem a csomag tartalmát, kívül belül mindent lekamerázva

Utólag már nem reklamáltam azt meg, lesz@rtam, de a lényeg, hogy ha Te ennyire nem bízol meg senkiben, akkor mindig készítsél / készítsetek videofelvételt. Kész. Itt most nem a 100Ft-os tételekre gondolok, hanem ha pl. rendeltél egy Lenovo P70-es notebookot aminek az ára röpke 1M Ft.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#40) macskea válasza xmaas (#19) üzenetére


macskea
őstag

Neked tényleg nem tűnt fel, hogy nem csak kis hazánkból áll a világ?!

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#41) Bluesummers válasza macskea (#40) üzenetére


Bluesummers
őstag

Szerk.: Nem Neked szántam a választ macskea, csak plusz infó:

Az amerikai rendőr vs. magyar rendőr, avagy hogy kinek kell bizonyítania az igazát.

"Az alábbi kis párbeszéd a demokrácia hazájában, az USA-ban zajlott egy magyar zsaru meg egy amerikai sheriff között kint valami verseny alkalmával. Arról volt szó, hogy a seriff elmesélte, hogy ha valaki gyorsan hajt, mögé megy az autóval, és felveszi azt a tempót, amivel az előtte haladó megy. Ha ez a tempó magasabb a megengedettnél, akkor kiszedi a kocsit és bírságol. A magyar zsaru tolmácson keresztül tette fel a kérdéseit a sheriffnek.

- És hogy bizonyítod, hogy valóban gyorsan hajtott?
- Nem értem a kérdést. Még egyszer, please!
- Hogy bizonyítod be, hogy tényleg gyorsan hajtott?
- Hát, mögé megyek és megnézem a km-órámat, hogy mennyit mutat, ha felveszem a tempóját.
- Igen, de hogy bizonyítod?
- Nem értem...
- Hát, tegyük fel, az ember azt mondja, hogy nem is ment annyival.
- Nem mond ilyet.
- Miért nem?
- Mert én vagyok a sheriff. Én megmondom, mennyivel ment, és ő fizet.
- És ha nem fizet?
- Akkor 24 órán belül bíróság elé állítjuk.
- És ott mivel bizonyítod, hogy gyorsan ment?
- Nem értem...- gondolkodik a sheriff, majd a tolmácshoz fordul - Azt lefordítottátok neki, hogy én vagyok a sheriff?
"

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#42) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes koncepció, nagyon várom már, hogy a postai küldeményekhez ember ne nyúlhasson - több, mint 1 hónapja húzódik egy ügyem, amiben a kedves DHL kilopta a nemzetközi csomagból a VGA-mat, és még nekik áll feljebb :W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Bluesummers válasza t72killer (#42) üzenetére


Bluesummers
őstag

Remélem nem írták rá a csomagra, hogy GTX 1080. Viccet félretéve nekem 2 hetet körözött, valaki aláírta a csomagot, aki nem én voltam. Jeleztem ügyfélszolgálaton. Végül megkaptam, remélem Neked is meglesz!!!
Ezek a kütyük jobbak lesznek. Most húzzák az emberek a szájukat, de ha megértik, hogy jobb lesz, s beválik tényleg, akkor jobb lesz. Nem kell sajnálni a munkahelyeket, lesznek mások. Ez a fejlődés menete.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#44) t72killer válasza Bluesummers (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kioperálták a csomagból, a vevő kapott egy doboz csokit a kari helyett - a kari tuti nem lesz már meg. Magyar posta átvételkor dokumentálta a 600g súlyveszteséget, a németek meg pampognak nekem, hogy nem az ő hibájuk - ok, akkor biztos a dzsinnek vették ki. Most vagyok a fellebbezési fázisban. Elég nevetséges, hogy a csilivili "500EUR biztosítás" jelszó után még nekem kell a pénzem után rohangálni meg bizonyítgatni:(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) dabadab válasza Bluesummers (#41) üzenetére


dabadab
titán

Ez hülyeség, egyébként.

DRM is theft

(#46) Bluesummers válasza dabadab (#45) üzenetére


Bluesummers
őstag

Miért hülyeség? Ez nem hülyeség. Próbálj európai rendőrrel és amerikai rendőrrel szórakozni. Én nem mernék egyikkel sem, de amerikaival aztán tuti nem.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#47) dabadab válasza Bluesummers (#46) üzenetére


dabadab
titán

Azért, mert az USA jogállam, ott a "due process" meg hasonló kifejezések mélyen beépültek a közösség tudatában és nyilván pont egy rendőr tud erről elég sokat (még ha csak egy seriff is).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#48) Borzoló válasza t72killer (#42) üzenetére


Borzoló
senior tag

Az kemény!
Legjobb védekezés a támadás...
Azt hitték hülye vagy és "beakad" a dolog.
Sok sikert.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#49) dstern válasza Borzoló (#48) üzenetére


dstern
tag

Hát igen az USA-ban ezt nem tennék meg, mert ott egy ügyvéd filléres költség és simán bepereld őket. Mo-n ennek nincs meg a kultúrája, így nem is figyelnek oda, hogy megfelelő szolgáltatást adjanak :(

De azért sok sikert ;)

(#50) Borzoló válasza dstern (#49) üzenetére


Borzoló
senior tag

Igen sajnos nem vagyunk hozzászokva a normális igazságszolgáltatáshoz. Sőt ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy mindenhol szivatnak, megtehetnek velünk bármit és kussoljunk, mert csak rosszabb...Kommunista-Balkán-Rulez! ;]

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.