Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Nem villog a LED,
A karácsony elmúlt már.
Bár kint dér csillog.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

joghurt haikuja zsír. A szabadvers ... hát nem akarnálak megsérteni, de megérdemled.

(#3) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem viccesen érdekes lett a post és mint ilyen jó. Márcsak azt nem értem hogy miért kell egy gépnek világítania? Az én csikó koromban ha fény jött a dobozból akkor az amper szaggal és szúrólánggel jött és nem volt jó ómen :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) proci985 válasza bitpork (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en pl onnan tudom, hogy alszik vagy megy, hogy vilagitanak a memorian a ledek. epitett vizzel csend van, monitoron meg van kalibralva sleep.

mondom ezt ugy, hogy egyebkent csak philips huebol ledbol van 30 meternyi vilagitas itthon, es meg agyalok meg egy 20meteres festavian.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) bitpork válasza proci985 (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem nem megy az alvás fényszennyezés közepén :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) Dr. Oid válasza bitpork (#3) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Ez az egész rgb ledes világítósdi nekem is wtf. Persze ízlés kérdése nyilván, de a világ legfeleslegesebb dolgának tartom.

(#7) joghurt válasza proci985 (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Erre egyetlen darab LED is képes.

Oldschool módon: Bekapcsolva = világít, sleep = lassan villog, kikapcsolva = nem világít.
Az én alaplapom egyetlen LEDdel: Bekapcsolva = zöld, sleep = sárga, kikapcsolva = piros.

A tej élet, erő, egészség.

(#8) Met válasza bitpork (#3) üzenetére


Met
nagyúr

Hát, 48 évesen találtam ki hogy nekem ledes gép kell.
[link]
Megláttam ezt a képet a PURE BASE 500DX Black-ről és rájöttem hogy kell ilyen.
Nem tudom megmondani hogy miért.
Persze fehér kellett és jobb ablakos, hogy ne legyen egyszerű :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) Samus válasza Met (#8) üzenetére


Samus
addikt

Itt most egy kicsit képzavar van nálam. Fejtetőn van a lap? Sohasem láttam még ilyen fordított házat, még képen sem...

Egyébként RGB. Már a kétezres évek óta, mikor elkezdődött a világító őrület (nálunk kb. A Sharkoon kezdte, ha jól informálódtam a GS újság reklámjaiból), de akkor még elég drága volt, és inkább csak egyszínű, szóval azóta akarok karacsonyfa gépet. A következő már olyan lesz...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) bitpork válasza Met (#8) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is 46 voltam amikor megvettem ezt és azóta is sötéten áll :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) Met válasza Samus (#9) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, minden fejjel lefelé van mivel az alaplap csatlakozóinak hátrafelé kell néznie.
A videókártyán a felirat kicsit zavaró hogy nem úgy áll mint kellene, a többi nem látszik :)

bitpork lehet azért mert sötét vagy, esetleg kapcsold be és világít ;] (viccelek, meg ne sértődj :U )

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#12) Samus válasza Met (#11) üzenetére


Samus
addikt

Egyébként mekkora ez a ház valójában? Eddig a Fractal Torrent Compact-al szemezgettem, de most láttam, hogy a Pure Base 500-ből van FX változat is, tiszta vizuális orgia, csak félek, hogy egy mATX lap elveszik benne, annyira nagy.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#13) updog válasza Met (#8) üzenetére


updog
senior tag

Nekem is BQ 500DX van csak fehérben (nem az RGB miatt vettem de amúgy tényleg dögösek a promóképek, lehet hogy az is hatott :D ), a fő ok az volt a megvételére hogy szuper szerelhetőséget és szellőzést írtak neki, amit azóta igazolt.

Ja és RGB-s RAM vannak bent (szintén nem amiatt, hanem ezek voltak jó árban 3600Mhz képesen amikor vettem) és RGB-s alaplappal (mert valamiért tilos kihagyni belőle :U ).

Kb. egy fél évig nekem is világított minden, aztán meguntam :D Így most kb. fekete-fehér a gép belseje (amúgy a ház tud RGB-ből kevert fehéret, azzal mondjuk jól néz ki, de általában ki van kapcsolva).

#12Samus ha megengeded, megírom (én is), hogy pont egy full ATX lap van benne, és egyébként az USB / hang / ház csatlakozók szerelése már igényelt egy kis logisztikát, elég koccra vannak és néhol már kicsit természetellenesen hajlanak a kábelek... szerintem mATX is normálisan állna benne.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#14) Met válasza Samus (#12) üzenetére


Met
nagyúr

mATX lap látható a képen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15) DraXoN válasza bitpork (#3) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Anno csak kísérleteztem vele, manapság inkább "világít mert alapból bekapcsol"... külön fel kell telepíteni az MSI alkalmazását, hogy kikapcsolja miután bekapcsolt a gép.
Csak ha jön egy frissítése az appjuknak akkor újra el kell fogadni a FAQ-ját és addig égve marad (persze, rainbow puke)..

Nem jegyzi meg szoftver nélkül, hogy "mi volt utoljára"... sajnos.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) DraXoN válasza ergoGnomik (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem vagyok egy költő :DDD ... csak gondoltam, ne 1 mondat legyen már a bejegyzés :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#17) Samus válasza Met (#14) üzenetére


Samus
addikt

Tudom, ezért kérdeztem. Látszik a képen, hogy elég szellősen van :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) Met válasza Samus (#17) üzenetére


Met
nagyúr

Ha lesz következő lap az már atx lesz.
Szellősebb, tehetek be rgb m2-es ssd-t.
Most nem látszana :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#19) proci985 válasza bitpork (#5) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

haloban nincs PC

joghurt: az alaplap nem nagyon latszik a vizhutestol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) bitpork válasza Met (#11) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Szélormúnos :333

(#22) DraXoN válasza angyalpc2 (#21) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jah, anno egy versenyre készítettem, igaz nem teljesen ezen formályában volt (más videókártya volt benne) akkor még.

Azóta változott újra, a CPU hűtő "kiegyenesedett" (gyártótól kaptam hozzá akár LGA1700/AM5 kompatibilis felfogatót (illetve LGA1200/AM4 se gond neki), egyenesen koreából rendeltem :DDD... ha már itthon nem volt, gyári mellékelt kerettel LGA1155/1156/2011-3/AM3 kompatibilitásai voltak csak).. Jól elvan AM4-en most, előtte 2 csavar fogta az inteles lyukakban átlósan :D, azért a fura pozíció, a gyári venti úgy rá se fért csak egy 9cm-es kisebb (az is átlósan).

A VGA meg a héten cserére került RTX3070-ről RX580-ra ... jah, downgrade, igazából átmeneti, majd valami RX7800 szerüséget vennék bele valamikor.. talán a nyáron, addig jó ez, bár... amikkel játszom (és amilyen gyakran), arra ez is elég.. De minden bajom volt az nvidia szoftverétől, sokkal jobban profilozható az amd szoftvere (bár jó lenne kicsit jobb Epic integráció vele, a steam, EA games, ubisoft rendben, csak epicre "pikkel" :\ ).

Sajnos már közel se teljes a pompája a háznak, a matrica az elején jön le róla.. Meg a gépház is jó pár éves, de még igaz, mindig jó... leginkább csak "a változást akarok", dobog bennem egyre erősebben :DDD ...
Ami biztos, lehet kisebb gépet építek legközelebb, bár a VGA mérete erősen behatárolja a lehetőségeket, hacsak nem maradok a közepes szintű kártyáknál (RX7600XT ami most megjelent elég szímpatikus, kb teljesítményben is RTX3070 környékén jár.. és kisebb, utóbbi kártyám nem kicsit volt hatalmas)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) CJ4567 válasza DraXoN (#22) üzenetére


CJ4567
veterán

Manapság elég sok kis gépházat lehet kapni, akár ITX méretben is, amikbe 4090-ek beleférnek, szóval a kisebb gép nem akadály a teljesítménynek :D Nekem most egy mATX házam van, Asus AP201 Mesh, és ebbe a 3080 XC3 könnyedén befér, hely is van nagyobb kártyának. Hivatalosan 338mm-es kártyát fogad, de a valóságban nagyobbat is beletettek modding nélkül :)

No Sana No Life

(#24) iday


iday
aktív tag

Aaaaaaaaa, ez a gépház!
KELL!

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#25) mefistofeles

A lényeg az, hogy megtaláltad a megoldást a ledek kikapcsolásával Ha a memóriák így tökéletesen üzemelnek akkor maximum az a döntés áll előtted, hogy cseréled ismét ledesre, vagy jó az így fény nélkül.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#26) DraXoN válasza mefistofeles (#25) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Igaz most már olcsóbb, de 64GB memóriát azért nem volna annyira költséghatékony cserélni :) ... mondjuk ez se azért let ledes mert azt akartam, csak "volt benne" az is.
Ha cserélek akkor már majd akkor ha platformot (AM4-et "lecserélném") és DDR5-re ... vagy 6-ra? bár utóbbiról még sok hír nincs, így valószínű csak 5-re váltok.

De igazi panaszom nincs a mostani gépemre, hogy cserélni akarjak.

A "designolás" meg később jött unatkozás elűzése miatt :D

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) mefistofeles válasza DraXoN (#26) üzenetére

A "designolás" szempontjából most pont ugyanabban a cipőben járok mint te anno. Sosem érdekeltek a csilivili gépek de öreg koromra meghülyültem és egy szolid modding van éppen folyamatban a gépemben. A memóriákat már lecseréltem ledesre, egy kis ledszalag is figyel a gépben de az egész nagyon visszafogott és szolid. Semmi szivárványos csillámpóni színkavalkád, egy dark belső, némi fehér fénnyel. Még fehér harsinyázott vezetékek jönnek és kész is lesz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.