Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

magyarország 2009, ott húznak le ahol csak tudnak, mert megtehetik...

(#2) Hetfield28


Hetfield28
csendes tag

Hmm, mintha csak én írtam volna. Dunaweb pont ugyanilyen most velem is :W

(#3) cizoe


cizoe
őstag

Akárhol is olvasok ilyesmit, az jön le, hogy az ADSL-lel csak a baj van. Világ életemben kábelnetes voltam (rubicom, t-kábel) és a kisebb 1-2 órás lassulásokon kívül hál istennek nem sok zavar támadt. Az ADSL topikok ehhez képest izzanak, az userek dühöngnek (érthető okból) a szolgáltatók meg röhögnek a markukba.

[ Szerkesztve ]

(#4) Rammm


Rammm
csendes tag

Sziasztok!

Nos, én is Drávanetes előfizető vagyok az elégedettebb fajtából. pl mikor a modem lett gázos, 1 óra alatt kicserélték a lakásomon !
Nálam "csak" egy ügy volt, az amikor valami elszámolási vitájuk volt pár éve asszem, akkor nem volt net másfél napig -ezt is jóváírták-, egyéb rossz tapasztalatom nincs.
Olyan volt már, hogy nem volt net, de az matávos hiba volt, vagy a dilitv-sek vágták el a kábelt az utcában :((

(#5) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én a UPC-vel nem voltam elégedett!
De szerencsére a hűségidő lejártával sikerült megszabadulnom tőlük...

(#6) #41635072


#41635072
törölt tag

Invitel a király, ultrasegítőkész support, még a seggedet is kinyalják, de tényleg, T-Home meg mocskos szemétláda!

(#7) BlackRaven0 válasza Rammm (#4) üzenetére


BlackRaven0
csendes tag

"nem volt net másfél napig -ezt is jóváírták-"

nekem még azt sem írták jóvá, mikor 2, azaz KETTŐ teljes héten nem volt EGYÁLTALÁN internet. :DD

"Akárhol is olvasok ilyesmit, az jön le, hogy az ADSL-lel csak a baj van."

az a baj én meg a csomegváltáskor most aláírtam +1 évre. :(

[ Szerkesztve ]

Phenom X3 720@X4 955 | 4GB@1333MHz | HD5770

(#8) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

Nekem pont t-online alias t-home kábelnetem van már jópár éve és nem volt semmi gáz vele egészen tavaly októberig. Akkor egy rövidebb huzavona után megcsinálták és azóta jól megy megint. Nekem nincs bajom velük. Az viszont tény hogy az ADSL többször hibásodik meg valamiért.
kíváncsi vagyok, mi sül majd ki ebből az egészből?

(#9) Samus


Samus
addikt

Drávakábel. No cmment. Wifi-s net, egyetlen előnye, hogy nem kell hozzá telefonvonal, semmiféle kiépített telefonvonal, csak egy vevő van a háztetőn (nálunk a kémény oldalán). Hátránya: 4200 pénz / 384 (ez megvan 45 kiló/s)/96kbps (ez nincs, csak max 5kiló/s, a 12 helyett), a kapcsolat néha instabil, lassulások mindennaposak, percekre megszakad, de nem ritka, hogy órákra, esetleg napokra...jobb esetben helyreáll, roszabb esetben szervíz, ami vagy kijön mánap, vagy a következő héten...Ügyfélszolgálta...szőke cicababa, fogalma sincs semmiről, szerintem ha azt mondom neki, hogy UTP, biztos kijavítaná UPC-re...De legalább van, bár lehetne ennyi pénzért két megás ADSL-em, de ahhoz kellene telefonvonal, ami nálunk tabu, nem kell...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#10) Nordik


Nordik
őstag

Nekem a T-Onlineal nincs semmi bajom. :U Kb. 3 éve van nálunk előfizetésem és eddig talán ha 3szor nem volt netem pár órára. Karácsonykor, 24.-én viszont tönkrement a modemem, sőt a kábelezéssel is volt problémám. Felhívtam őket 1 körül, délután 3kor már jöttek is szerelni és modemet is cseréltek. Igaz, hogy nem ment 1 napnál többet az Askey modem amit itt hagytak... :D Szóval másnap megint hívtam őket és pár órán belül szintén itt volt az új modem, már egy D-Link.
Szerintem korrektek és ahhoz képest, hogy karácsonykor volt problémám, nagyon gyorsak és segítőkészek voltak. :)

(#11) BlackRaven0 válasza Samus (#9) üzenetére


BlackRaven0
csendes tag

akkor neked a naked adsl lenne jó, nem? ahhoz nem kell asztali telefon előfizetés. vagy telefonvonal úgy ahogy van nem akarjátok h legyen behuzatva a házba?

Phenom X3 720@X4 955 | 4GB@1333MHz | HD5770

(#12) Necc válasza cizoe (#3) üzenetére


Necc
addikt

Sajnos cáfolnom kell, van a kábelnettel is bőségesen probléma, Tatabányán rendszeresen széthullik a UPC hálózata, ott is dühöngenek a felhasználók, de rendesen.

-----------------

A legtöbbször sajnos nem éppen a szolgáltatóval van a hiba, hanem valahol az előfizető lakásában. Tipikus példa, hogy a telefonvonal ahol becsatlakozik a lakásba az eddigi (kevés, de elég) tapasztalatom szerint egy forrasztás nélküli összekötözés, és ez az idők folyamán úgy bizony eloxidálódik, és cserélni kell! Ezt maximum 10 évente el kell végezni ha ADSL-el is rendelkezel, azon belül is ha a gyorsabb előfizetésed van, akkor akár 5-6 évente is cserélni kell.

Én is rengeteget szívtam amikor ADSL-re váltottam, rejtélyes módon állandóan megszakadt a net, de 2 hónap után kiderült, hogy a fenti hibaforrás maradt csak hátra, és íme, megjavult :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#13) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Hali!

Énis leírnám a következő "tapasztalataimat" egy másik netszolgáltatóval kapcsolatban. A történet úgy kezdődött, hogy a mocskos Tré-onlájn(kb 2007. májusában) lekapcsolta az adsl kapcsolatunkat. Ők arra hivatkoztak, hogy a 2006 decemberi számla nem lett befizetve(be lett, mégpedig a Tré-pontban csak kicsit késve) és ezért küldtek nekünk egy 50 ezer forintos csekket, hogy fizessünk azért, mert jogtalanul használtuk a netet. Ez még ugyan ezelőtt volt, de 2007. februárjában volt a nagy gyorsítás, hogy minden netet meg 2x-eztek vagy 4x-eztek sávszélességben. Ugye akkor még 10 ezret fizettünk havonta a netért, ez 1megás sávszélt takart, de gyorsították, így 4 megás lett ugyanannyi pénzért. Aztán kb 1-2 nap után bejelentettük, hogy a net szakadozik a modem elveszti a jelet meg minden. Másnap kijött a szervízes csávóka, hozott egy erősebb modemet(d-link 360r helyett 360t-t) és mondta hogy ezzel jónak kell lennie. Na szóval kipróbáltuk és láss csodát! Megint szakadozott. Na mondja, hogy 1 megásra le kell lassítani a netet, mert annyit bír a vonal(kb 5 km-re lakunk a központjuktól) és az volt a poén, hogy ugyanannyit kellett fizetnünk, mikor másoknak az 1 megás volt 6 ezer ft. Ugye ezek után jött a számlás dolog, itt váltottunk netszolgáltatót, de ez már a következő történet.

Ugyanis 2007. júniusában sikerült szolgáltatót váltanunk melynek neve akkor még HetényNet volt, mostmár Deltakom(Kecskeméti) mely azzal a kecsegtető ajánlattal rendelkezett, hogy Kecskemét 20km-es körzetében korlátlan internetet biztosít mikrohullámon(Wifi, aki nem tudná). Az előfizetés nem is volt drága cserébe kaptunk egy 256/64-es csomagot(akkoriban nem volt másra pénz) és nagy örömmel rendeltük meg, és rá 2-3 napra be is kötötték. Akkor még viszonylag rendesen működött, de aztán nyár vége felé azt vettem észre, hogy CoD2-ben 130 alá nem süllyed a pingem, sokszor ugye a játék megfagyott és elérte a maximális 999-es pinget. Na felhívom őket, hogy mi a gond, ők azt mondják, hogymegcsinálják 15 percen belül. Na remek, megvártam a 15 percet, újraindítottam a routert(igazán nem is tudom minek nevezik, mert ez egy Ovislink WL-5460AP v2 típusú Access point) és tényleg megcsinálták. Pár napra rá viszont megint nem tudtam játszani. Na frankó, ügyfélszolgálatra megint telefon stb. Aztán rájuk hagytam a problémát, de innentől nincs kedvem leírni az egészet, így röviden elmondom. Az elmúlt másfél évben, amióta ők a szolgáltatóm, kb. 15ször(!) jöttek ki routert cserélni, és kb karácsony óta, úgy szar a net ahogy van! Az oldalak alig jönnek be, vagy nagyon lassúak, képet nem tudok feltölteni, a letöltés alig éri el az isdn szintet is. 2x telefonáltam be, de ők nem láttak problémát, szóval no comment :(((

Bocs a hosszú kommentért.

Üdv

(#14) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

No, akkor énis írok egy keveset!

T-kábel-nél vagyunk, és kábelnetem van. Még annó mikor beköttetük 1megabit/128as volt 9500ft-ért...Már akkor drágállottuk de az volt. Azóta emelték 2megabitre úgy volt 2hétig, majd emelték 4megabitre. Ez is elég régen volt már. Probléma nincsen vele, tán 1-2szer fordult elő, hogy 1-2órára elment a kábeltv, telefon, net is. 4megabitem nincsen, de stabilan 3,8megabitem van 256kbit felfelé. Néha van hogy a böngészőben "hálózati időtúllépés" üzit kapok, de ezt betudom a kínaisz@r SMC routeremnek. Hát ennyi lennék :R

Smoke & Torque

(#15) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

nekem dunaweb van ( wlan net, úgyszint vevő a kéményen ), már 2,5 éve. az első évben szidtam, mint a bokrot, akkor még 1/128 volt. úgy 1-1,5 éve megjavult a cucc, ritkán van kimaradás, viszont 192 helyett csak 180 a letöltés, a feltöltés meg 8-18kb/s között alakul ( 1536/128 ). asszem ilyen 4500 vagy 5e ft havonta. nem egy álom, de itt falun ez van :(. telefonvonalunk nincs, upc, digi nincs.

amugy elég érdekes, ha nem netezik senki a faluban, akkor akár 10mb/s ( igen, megabájt ) is elérhető vele, bár 1 perc alatt beáll normálisra, de azért fura :D

[ Szerkesztve ]

(#16) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én a UPC-nél vagyok. Most ismét bevezettek egy p2p korlátozást, úgyhogy gondolom csuklanak rendesen...

(#17) MaTTeS válasza ^Clown (#16) üzenetére


MaTTeS
senior tag

milyen jó, hogy tudatták a kedves felhasználoval...

(#18) ^Clown válasza MaTTeS (#17) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A UPC arról híres, hogy az ilyeneket nagy dobra veri... A 300Gb-os adatkorlátjukkal együtt.

(#19) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

a p2p korlátozás milyen b*ziság már?
pár magyar trackeren kezd elterjedni egy-két technika amivel nem tudják szűrni h torrentezel pl...

(#20) MaTTeS válasza ^Clown (#18) üzenetére


MaTTeS
senior tag

főleg a supportos jóemberek (akár nagyanyámat is berakhatnánk oda) meghallják azt a szót, hogy router és egyből benyögi, kérem várjon kapcsolom az informatikus kollegát, aki szintén annyira sokat ért ám hozzá....

Főleg itt Gyálon ez a fasza szarabbik adslje van az upc-nek. 1.2mbites net 4500ft+1000ft asszem a telefon havidíja csak hogy van és búg, ennyiért köszi de nemkell 6990ér van a thomenal 8mbites net, amint lejár a szerződés see ya upc (főleg rühellem az adslt... elavult szar technológia) főleg, hogy még a modemet is basszák kicserélni "mert nem találtak hibát"... mégis 60-as pingem van speedtest.net-re míg az ugyszintén gyáli rokonomnak t-homenál 8as pingje van (nekem 1.2mbit, neki 2mbit....)

(#21) ^Clown válasza MaTTeS (#20) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem a UPC Chelloval 3 hónapig volt 200 körüli pingem, b.sztak megcsinálni.

(#22) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Én csatlakozom a kábelnetesek elégedett táborába!
PR Telekomos vagyok és korrektek a szolgáltatást illetően, az előfizetésben foglalt le és feltöltési értékek mindig megvannak(1,5/256). A többi kábelesnél ott úszik el a dolog, hogy túlságosan nagy sávszéleket adnak meg és jó hogy nem tudják tartani a forgalmat, PR-nél 10MBit/1MBit a legnagyobb csomag, de ezt meg is kapod. Csak azt ígérik amit be is tartanak. Na jó ezt túl idilli :DDD biztos vannak olyanok akiknél ratyi de nálam eddig ok.

(#23) buherton


buherton
őstag

Az ilyen dolgokat, egyre szigorúbban nézik. Talán a fogyasztó védelmiseknél lehet feljelentés tenni. Nem tom pontosan, nem vok benne járatos.

Kapcsolódok a jó netettel rendelkezők táborába. 1megabites van jelenleg és 10 ping környékén van.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#24) PHM


PHM
addikt

Gts-Datanet, 1,76 Mbps ADSL, kb 70-es pinggel.
(Egy wifi routeren lóg a fiam gépe.)
A letöltési sebesség többnyire a névleges közelében van.
Eddig egyszer volt néhány órás szünet, akkor a telefon sem működött.
Összességében meg vagyok velük elégedve.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#25) pinyo18


pinyo18
csendes tag

Hát ez tiszta szánalom.
Én a t-online-nál vagyok, az isdn korszak óta előfizetőjük vagyok és egyre jobban idegesítenek.
1. az utóbbi 2-3évben mindig nekem kellett utánajárnom annak, h az előfizetési díjamat csökkentsék már le ugyan, mert már az új előfizető 2-3e ft-tal olcsóbban kapja meg, de ÉN, meg aki több éve előfizetője vagyok a szolgáltatásuknak, nekem nem képesek lejjebb vinni az előfizetési díjamat??
2. legutóbb is (1,5-2 hónapja kb) írtam nekik egy e-mail-t h a jelenlegi 9e ft-os díjat (8mbit/s-es net) vigyék le 6900-ra. Jött is a levél rá 3-4hétre - sűrű bocsánatkérés közepette, hogy ennyi idő után válaszoltak - hogy csak telefonon vagy személyesen intézhetem el. Ezen meglepődtem, ugyanis korábban, mikor először váltottam át másik, nagyobb csomagra akkor emailben el tudtam intézni, 3nap jött is a levél tőlük, csak alá kellett írnom és visszaküldeni. De most...
3. kb. 2008. nyár elejétől volt érezhető az, hogy a 8megás netem nem 8megás..
most ott tartok h jó ha megütöm a 4megát napközbe.. tisztában vagyok vele h bejött az a törvény h felkell tüntetniük az elérhető legkisebb sebességet, de szerintetek ez TISZTESSÉGES dolog, hogy (még jelenleg is!) 8900ft-ot fizetek a 8megás netért, és kapok cserébe 4megát, plusz az új belépők ugyan annyiért vehetik meg a szolgáltatást, mint aki több éve előfizetőjük.
Egyszerűen nem tudom felfogni épp ésszel, hogy hova tart m.o., hogy azt hiszik, hogy itt mindent lehet?? nyúljunk a néptől?!
Itt jön/jöhet be az is, hogy váltsak szolgáltatót. Fölösleges. Mégpedig azért mert a telefonvonalat a tré-komosok adják... ez van ha monopólhelyzet van.. vicc..

Semmi sem örök e gonosz világban, még a gondjaink sem.

(#26) negyedes


negyedes
addikt

Nekem is ADSL netem van 4 Mbps. Hála nekem nincs ilyen gondom, de akad más, pl ha megszólal a csengőnk akkor elszáll a modem :Y (Speedtouch 330 USB csatolós, de ki az "!+#& aki USB-re tervez Ethernet adaptert :W ) vagy elmegy az áram akkor elszál a modem megint pedig a noti maxon adja az áramot neki :W . Egy uj Ethernetes modem pedig a szolgáltatótól kb 60 Euró :(( . Ha boltbol veszek az kb 10 ezer HUF az megint sok. Nemsokara megyek én is kábelnetre :) (jó kis Diginetre váltok ;] )

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

Én vidéken egy kis faluban lakom. Sajna annak is az üdülő részén. És örülhetek , hogy az Invitel a 8M csomagjából 3,3M megkapok. Konkurencia egy kábelnet szolgáltató van a Tarr Kft., de vele is az a baj , hogy ő is 12000 Ft adja a 8M netet. :Y

Van ám választási lehetőség! Mi? :W

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) Samus válasza BlackRaven0 (#11) üzenetére


Samus
addikt

Igen, pontosan, a baj a kábelezéssel van. Akármennyire is olcsó, nagy az ellenzék itthon...Majd egyszer, saját házban...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#29) zoo8800


zoo8800
veterán

nézzetek már be ide, itt mennyi gáz van.
Örüljetek, hogy van drótos netetek, én irigyellek Titeket.

rip and tear, until it is done

(#30) pinyo18 válasza zoo8800 (#29) üzenetére


pinyo18
csendes tag

pannonnal még mindig jobban jártál mint mondjuk a vodafone-nal. vodafone volt a legszarabb ezek közül a hordozható szar netek közül.
a tré-onlineosról meg konkrétan tudom h szar volt.. olyan volt mint hunok, hun itt..hun ott.
2centivel arrébb toltad laptopot/gépet elment. borzalmas.

Semmi sem örök e gonosz világban, még a gondjaink sem.

(#31) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

94 óta voltunk UPC előfizetők (akkoriban még a jogelődjéé) es a telefon/tv ért kb 3* annyit fizettunk mint egy új előfizető. Persze a lemondás/ujrarendel dolog nem mukodott, mert varni kellett volna vmi horribilis időt (ami nemrég 2 hónap lett). Később a netem is tőlük lett akkoriban jónak számító 1.2/512-es amiért tavaly 5000-et fizettem. Annyi gond volt velük (a net ok volt de a szolgáltaó...) hogy nem írnám le ugysem érdekel senkit. Amint tudtuk lemondtuk a telefont es a tv-t és beköttettük a digit mindenestül hogy majd a netet is csak rá kelljen dugni, meg rányomni az ok gombra a szolgaltatónal. Nemrég kijött a digis csavó (láttam rajta hogy nem ért a dologhoz :D ) be is dugta a kábelt a kariba, aztán segítettem neki beállítani a hálózatot. Kb 4 órával később szolgaltató is rászánta magát és bekapcsolta.
Azóta a 20/10 -es csomagom kb 19/15-os ami nekem még jobb is mivel teljesen legális p2p-zésre használom. Nem tudom mi volt upc-nel az a korlat (pls vki ossza meg, mert ha tényleg korlatoztak én eladom a modemjüket) azzal jött kb 50el jobb esetben, amugy kb 20al digivel jon átlag 500al 4-5 cucc , ha egyet szedek az kb 2200-al visszafelé 1100al megy, de az le van korlátozva. Eddig nem tapasztaltam instabilitást, meg vagyok elégedve,

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#32) Kami11


Kami11
őstag

Had gyarapítsam az elégedett előfizetők táborát:
GTS Datanet, 4 megás net, 3 hónap híján 2 éve vagyok előfizető és eddig -kop,kop- semmi gondom nem volt a szolgáltatással, szolgáltatóval. Ráadásul egy kis faluban lakom, a sötét Borsodban, ahol szinte csoda számba megy, hogy eljutott ide is az adsl. Azt még hozzá kell tenni, hogy amikor megrendeltem az adsl-t a Tonline-tól kijöttek és az oszloptól a fali csatlakozóig lecseréltek minden kábelt, ajzatot. Úgyhogy lehet benne valami, amit a kábelek felújításáról írt az előttem szóló "kolléga"!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#33) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Amugy az szerintem is hülyeség, hogy az adsl el sokkal több probléma van, mint mondjuk a kábel nettel. Csak sajnos az emberek nagy része képtelen azt felfogni, hogy az adslnél bizony számít az, hogy mekkora távolságra van a központtól, ellenben a kábel netnél egy adott fix sávszélt osztanak szét az előfizetők közt.Tehát ha túl sok előfizető lesz, akkor hiába a 8 megás net, az bizony nem fog annyival menni, főleg ha szolgáltató baszik fejleszteni.
Meg már várom azt, hogy mikor fög összedölni ez a digis kártyavár, mert enyhén szólva is bagóért adják a 20 megás netet. De van egy olyan érzésem, hogy bizony ez elég hamar el fog jönni, és akkor már nem adnak 20 megás netet.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#34) Khan13


Khan13
senior tag

Üdv! A szakadozó, sz@rakodó netet ADSL esetében az ADSL modem is okozhatja! Próbálj ki egy másikat, lehet hogy nem csak a szolgáltató a hibás.

(#35) negyedes válasza Jégkokó (#33) üzenetére


negyedes
addikt

Itt nalunk is Digi van csak mashogy hivjak. Regen kb 1-2 evvel ezelot szerintem volt napi 3-4 uj elofizeto net-tv-telefonra. Amikor nem birta mar a halozat csereltek a kabelek fibre-re. Nem omlott ossze a rendszer, es nagyon jol megy. Kulfoldrol tudtam tolteni 400KB-tol egesz 1 MB/s al(HTTP/FTP). Neha a torrent is 4 MB/s(mivel az egesz varos LAN-ban van :D )

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#36) Nándiee


Nándiee
tag

Most jelen pillanatban 3kb/s-en funkciónál a 8mb-es netem. A képeket be sem tölti. Amióta elköltöztem és Enternetre váltottam azóta folyamatosan valami baj van. De ami most van az már elfogadhatatlan. A 8mb-et soha nem tudtam ki használni eddig a plafon 400kb/s volt. Úgy 40 levelet írtam nekik és úgy 50x fel is hívtam őket. Három napja hol van, hol nincs internet ha van akkor is nagyon lassú.

(#37) subidu


subidu
tag

Nekem UPC-m van. Meg vagyok vele elégedve. 10/2-esem van, de lehet, hogy váltani fogok 20/3-asra.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#38) shtml válasza Necc (#12) üzenetére


shtml
őstag

Nem lenne egyszerűbb jól megforrasztani?

"két héten át nem volt internetkapcsolat, egyáltalán. Be is ismerték a hibát, de azért ültek rajta 2 hetet, persze eszük ágában sem valamilyen formában kárpótlást felajánlani."

Nem is fogják maguktól felajánlani, azt neked kell kérned. Ez már csak egy ilyen üzleti mentalitás.

Edit: Nálam most kb. egy hónapja UPC van és meg vagyok elégedve vele. Régebben egyszer már volt UPC-m, akkor totálisan szar volt, de más helyen.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#39) yerico válasza Rammm (#4) üzenetére


yerico
senior tag

Olyan nincs, hogy matávos hiba, csak az, hogy a Drávanet sz@rik arra, hogy ő szolgáltat, a hibás kérdéseket rendezze le ő a Matávval, az ügyfelet nem érdekli, ő a Drávanettel áll szerződésben. Nekem az Externettel volt ilyen bajom, azóta visszamentem a T-hez, és megszűnt minden probléma. A T ügyfélszolgálatát nehéz elérni, de utána mindig gyorsan megoldódott a probléma, sőt a műholdas tévéjüket ingyen szerelték, nincs letéti díj, és havi egy ezresért van tévém. Maradok náluk.

(#40) yerico válasza shtml (#38) üzenetére


yerico
senior tag

Az Externetes szerződés szerint 99%-os rendelkezésre állást vállaltak, ez 3.65 nap net nélkül egy év alatt. 2 hét esetén közölni kell velük, hogy hibás teljesítés miatt elállsz a szerződéstől, és megrendeled mástól a netet, ennyi, nem tudnak belekötni.

(#41) peba0706


peba0706
csendes tag

Én nem tudom gyerekek... már vagy 4 éve van itthon ADSL, először a FreeStart-os volt, aztán lett Euroweb, majd Invitel... (így alakultak a nevek) De soha egyszer nem fordult még elő, hogy hosszabb ideig vacakolt volna a net. Ha az év 365 napját veszem alapul, talán olyan 12 órányi volt a max kimaradás. Mindig van net, és mindig jön max sávszél. Igaz csak 1 megabit, de nekem elég.

Valószínű ezek a problémák ott fordulnak elő, ahol sok az előfizető.

(#42) norbszt


norbszt
tag

Hi

Én nekem 11 hónapja van drávanetnél adsllem és én nagyon megvagyok elégedve mindig meg van a megfelelő sávszéleség és soha nem vettem észe hogy nem lett volna kapcsolat pedig minden nap használom

(#43) pinyo18


pinyo18
csendes tag

sztem meg a tréonline azt műveli a háttérben, hogy akiknek nagyobb netjük van, attól "lopják el" a sávszélességet az új előfizetőknek, és ez a 4mb alsó határ még pont nincs telítődve. ha eljön az ideje, akkor majd kitalálnak rá vmi mendemondát, hogy a távolság, meg légnyomás vagy a mágneses tér. kinézem belőlük.. de ha mákjuk van akk addigra fejlődik vmit megint a világ, és nagyobb sávszélek lesznek elérhetők.

Semmi sem örök e gonosz világban, még a gondjaink sem.

(#44) BlackRaven0 válasza Khan13 (#34) üzenetére


BlackRaven0
csendes tag

amikor megcsinálja a netet a drávanet, olyankor megy jól, csak éppen két hetente elromlik valami megint. emg teljesen más ip-ket kapok, eddig pécsi drávanetes ip-m volt a whois szeirnt, most budapesti tvnetwork-ös van. ez nem csak a dinamikus ip miatt, itt valamit nagyon máshova dugtak be.

Phenom X3 720@X4 955 | 4GB@1333MHz | HD5770

(#45) Csoky


Csoky
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit azt hiszem kilógok a sorból mivel Szlovákiában élek... Mondjuk úgy, hogy egy vidéki kisfaluban (Dunaszerdahelytől kb. 1km-re) és van ám választási lehetőség!

Kezdjük a mikrohullámossal: RealN*t, Júpíszí, PanelN*t- jelenleg tőlük van a "netem". Kábelnet?! Azt itt nem ismerik... TréMobil nincs, de már két éve ígérgetik, hogy majd jövőre, és hogy felírtuk a listára...PanelN*t kínál vezetékest, csak nem itt... Oh fibernet az Or*nge-tól... ha nincs 200e felett a városod lakossága,felejtsd el. A legjobb az egészben, hogy amikor a jelenlegi WiFis netem lett kötve, Dunaszerdahelyi adóról "ment"... kb 8-900-as volt a ping a sebesség pedig az előfizetett (192kb/s!!!!) tizede... Sokadszorra lettek kihívva mire végre egy szervízes rászánta magát hogy felmásszon a tetőre ÉS átfordítsa a vevőt serény falucskám fele, MIVEL OTT IS VAN nem is egy, egyenesen KETTŐ adótorony...

Jah, hogy innentől boldog előfizető lettem? Kétszer voltak routert cserélni, egyszer pedig mert a központban nem látták a hibát. Köszönöm, hogy a felhasználó van a központban!
egyébként ~4000HUF-t fizetek, igaz már meggyorsították... 512kbit rulz :DD

Legalábbis én így gondolom.

(#46) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Én a harmadik évemet töltöm a dravanal, eddig komolyabb problémáink nem voltak, néha kis belassulás, egykét szakadás melynek valószínűleg a ratyi modem(360R) az oka, de emiatt nem cserélek, adták anno azóta is megy kissé melegszik de ez van. Legtöbb esetben nekik sok tennivalójuk nincs hiszen a Tcom netjét árulják végül is így tőlük függenek, a Tcom hozzáállásról meg annyit hogy 3hét alatt nem sikerült egy netet kötni, nevetséges...

Igazából egy dolgot nem értek de biztos azért van mert nem járok utána a dolognak, mért van az hogy aki most kötteti be a netet annak feleannyiba van mint annak aki már 3. éve rendesen fizeti a számláját?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#47) negyedes válasza MZsoltee (#46) üzenetére


negyedes
addikt

Ezt hivjak marketing fogasnak. Az szolgaltatomnal ha kotsz netet, 1 evig a fel havidijat kell fizesd vagy kapsz 1 desktop gepet vagy 1 laptopot. Bezzeg amikor en kotottem akkor nem jott semmi ingyen :O es mondom jo ujrakotom a netet es kapok en is vlm :D (gondoltam en hulye) hat nem tudodtam megszabadulni toluk, 2 hetig jartam minden nap az irodajukba/telefonon beszeltem veluk es nem tudtam elintezni. Februarba ugy is kikotettem, ugy h nem fizetek es levagjak. ;]
Anno igy csinaltuk a regi kabeltv szolgaltatoval is. :C

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#48) shtml válasza yerico (#40) üzenetére


shtml
őstag

Ez rendben is van, a baj ott kezdődik, hogy bárhová mégy, csak drágábban kapsz netet (szolgáltatóváltás szerinti díj), mert nem számítasz új előfizetőnek. Bár aki most sem fizet kevesebbet, annak mindegy.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#49) szkorhetz


szkorhetz
őstag

nekem is drávanetem van.
És elméletben 4,4 megás netnek kéne hogy legyen, ehelyett van 1 mega, mert ennyit bír a rendszer.
No komment.

(#50) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Nekem UPC netem, chello silver csomagom van már 2,3 éve.
Kapcsolat stabil, nem szakad meg, 10 Mbit/s, 1,25MB/s az elérhető letöltési sebesség 0-24H
A feltöltés kb 230 kb/s stabilan.

Egyszer volt problémám vele, múlt év karácsonykor 3-4 napig nem volt net, mert valami elosztó központ felmondta a szolgálatot.
Meg a telefonos ügyfélszolgálat, arról a jóérzés határain belül nem tudok nyilatkozni. Személyesen járok be hozzájuk inkább. Az a biztos.

Én a helyedben a Drávafosnettől :(( kapásból megszabadulnék, ha ilyen silány a szolgáltatás minősége. Nem érdemes az ilyennel vesződni. Mond fel a p...
Nincs más szolgáltató a környéken????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.