Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

Ha lesz egy 5,5 vagy 6 colos iPhone lehet, hogy veszek egyet :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) floatr


floatr
veterán

Így van, vegyék az iphone-t drágán, mert az ár nem számít. Az csak idehaza jellemző, hogy a 4s szolgáltatói akciók miatt megvásárolhatatlan, mert annyira sokan szeretnének olcsón hozzájutni.

(#3) Frozzy válasza jacis (#1) üzenetére


Frozzy
őstag

aha.. 300-400 ezer forintért biztos is meg fogja érni :C

egyébként jó marketing fogás.. ismét dupla bevétel a semmiért.. valamit jól csinál az almás cég :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#4) RaZroX


RaZroX
addikt

Még drágább... ?! :F

This is the way

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nekem mindegy...semennyi dollárért nem vennék... :((

B.Cs.

(#6) Frozzy válasza RaZroX (#4) üzenetére


Frozzy
őstag

már miért ne :F

ha így is veszik simán! :Y :W

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#7) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Ennél drágábban? Azt hogy képzelik.. :F

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#8) gaben88


gaben88
őstag

Remélem hatalmas bukta lesz. Szeretem az Apple termékeket, totálisan elismerem őket, volt már több iPhone-om is és most agyalok egy Mini retina vagy egy 11"-os MacBook Air-en, de ez az ár már totál pofátlan és nem szeretném, hogy a többi gyártó is azt lássa, hogy há ennyiért is el lehet adni csúcs telefont, akkor adjuk mi is ennyiért... :( Régen még 100-120-at is sokalltunk, most meg már egy autó áráért veszünk telefont. :(

Remélem a Google megtartja a Nexus vonalat és azt is, hogy továbbra is olcsón tartja őket.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#9) Paul119 válasza Johnny194 (#7) üzenetére


Paul119
addikt

Majd pofára esnek :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#10) Xero válasza Frozzy (#3) üzenetére


Xero
nagyúr

A 3-400e hogy jött ki? :U
Ez 15%-os emelés lenne a legkisebb modellnél, ami itthon egy 255e-s árat jelentene.

Egyébként kell a francnak bohóctelefon. :P

(#11) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Akinek kell ki fogja fizetni. Kár ezen rugózni.

Sosem az ár-érték arányról volt híres a márka.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#12) Frozzy válasza Xero (#10) üzenetére


Frozzy
őstag

hasamra vertem egy jó nagyot meg, hogy miért ne ;] :DDD

hidd el simán megcsinálják.. :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#13) Xero válasza M5Norbi (#11) üzenetére


Xero
nagyúr

Terméke válogatja. Sorolom mik voltak ár/érték arányban megfelelőek (legalább egy évig):
- iBook 12"
- PowerBook 12"
- MacBook Pro 13"
- MacBook Pro 15" retina
- MacBook Air
- PowerMac G5
- MacPro (az első generációk, majd most a legújabb modell)
- iPad

(#12) frozzyZTE: Ez a hasra verés erős lett.

Tőlem egyébként egészen nyugodtan megcsinálhatják, ameddig elérhető normális méretben az aktuális top. Ha iPad Air - iPad mini retina mintára csinálják, akkor bánja kánya.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Ezt meddig tudják még lenyomni az emberek torkán? A mostani iPhone is tízezrekkel drágább, mint a Galaxy S/Note, Xperia, pedig kisebb. Egyforma méretben hülye lesz aki kifizet plusz 60-70 ezret. Az elvakult Apple fanokon kívül előbb-utóbb már nem lesz aki többet fog kiadni csak, mert iPhone. Szerintem a hétköznapi vásárlók egyre jobban ráfognak jönni, hogy a konkurencia semmivel sem rosszabb és akkor vége a szárnyalásnak.

(#15) Xero válasza Dr. X (#14) üzenetére


Xero
nagyúr

A Note és az S is magasabban indult mint az 5S, de nyilván lement az áruk jócskán.
Az hogy nagyobb van akinek hátrány.
Aki 7 éve iOS platformot használ, az hülye lenne másra váltani, hiszen ott van minden appja és az iCloud is kiszolgálja.

Elsődleges telefont én sem váltanék. Nem feltétlenül azért mert csak az iPhone-al tudok szimbiózisban élni, hanem egyszerűen a droid alapú csúcsmodellek túl nagyok, valamint nem kívánok ismét elkölteni 300€-t appokra. So simple.

(#16) xperiasigi


xperiasigi
őstag

hulyeseg ezen gondolkozni hogy elhasalanak meg csak a fanok veszik meg ennyiert.tovabbra is elfogjak adni..es ne ehez a porfeszekhez merjuk azt h ki teheti meg es ki nem..kulfoldon egy minimal bert kereso ember siman megtudja venni.(jo ez lehet tulzas :D)

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s

(#17) Xero válasza xperiasigi (#16) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem túlzás. :N

(#18) RaZroX válasza xperiasigi (#16) üzenetére


RaZroX
addikt

+1

This is the way

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd meglatjuk, ha megjelenik.

(#20) M5Norbi válasza Xero (#13) üzenetére


M5Norbi
őstag

Szerintem meg ezek is drágák de az igaz hogy ezek jobban megérik a felárukat egy átlagos laptophoz/tablethez képest mint az Iphone a telefonok között.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#21) Steve1207 válasza xperiasigi (#16) üzenetére


Steve1207
veterán

Lehet ők meg azért veszik, mert ugyanígy nézik, hogy "külföldön meg nem tudják megvenni lassan normális fizetésből sem, vegyünk egyből kettőt belőle". Aztán ott van egyből a haszon :D

.

(#22) joey04


joey04
titán

Nem kell meglepődni, korábban drágábbak voltak az Apple telefonjai, de egy ideje, kb egyébként azóta, amióta elkezdték a kijelzők méretét növelni a többiek, már nem így van, lásd 5s. Az más kérdés, hogy a többiek bezuhannak, bár ha nem a sufni boltos árakat vesszük, hanem azokat az üzleteket amik rendesen üzemelnek, tehát van normális üzlethelyiség, nem játszanak az áfával, vannak eladók stb, ott a note 3 sem esett pl akkorát, mert ott az 210k, az 5s meg 220k.

14: van akinek éppen előny a kis méret. ez nem úgy működik, hogy minél nagyobb annál jobb. btw a z1c is drágább most néztem a MM-ban mint a sima z1. de még sufniban is picit drágább.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) floatr válasza Xero (#15) üzenetére


floatr
veterán

Szerintem meg egész egyszerűen tesztelik, hogy mennyit hajlandóak még adni a márkahű vásárlók. Ha nem jön be, akkor ráfogják valamire, ha meg bejön, akkor vígan emelik az áraikat a csillagos égbe.
Engem amúgy ez bosszant a samuban is. Állati nagy nyereséggel adják a top telefonokat, és ez évről-évre csak növekszik. A Sony is be-bepróbálkozik ezzel, de nem sikerült még nagyot akasztania, a HTC meg már belefutott a pofonba.

Amúgy érdemes lenne utánajárni, hogy milyen költsége lenne egy tényleges váltásnak, mert ez a 300€ nem hangzik olyan vészesnek. Bár gondolom ha eddig nem számított, akkor utána sem fog.

(#24) Xero válasza M5Norbi (#20) üzenetére


Xero
nagyúr

Nézzük akkor:
iBook és PowerBook - Ilyen méretben akkoriban csak subnoti volt elérhető legalább 25-50%-os felárral.
MacBook Pro 13" - Szintén az elején csak subnoti volt ilyen méretben azonos, vagy 25%-al magasabb áron.
MacBook Pro 15" retina - Ilyen kijelző és teljesítmény ekkora form factor mellett még mindig ritkaság.
MacBook Air - Megjelenésekor szintén subnoti territóriumba ment be lényegesen kisebb form factor és erősebb aksi idő mellett.
PowerMac G5 - A megjelenésekor szinte minden workstationt lenyomott mind nyers teljesítményben, mind pedig kialakításban.
MacPro - Ugyan az mint a G5-nél, de lemaradtak a fejlesztésben. A 2013-as modell ismét hozza a teljes ws piac teljesítményét, sok esetben még olcsóbb is, ráadásul negyed akkora méretben és tized akkora zajjal.
iPad - Ezen nincs mit magyarázni. Ez A tablet mind a mai napig minden szempontból.

(#23) floatr: Meglátjuk, de nyilván nem szeretetszolgálat egyik cég sem. Fő cél a profit maximalizálás.

A 300€ és a méret csak egy-egy tétel. Mivel iOS-re (is) fejlesztek, így a Mac-eket sem tudom (és nem is akarom) megkerülni, egy Mac mellé pedig nincs jobb választás egy iOS alapú eszköznél. Egyszerűen csak működnek, együtt.

[ Szerkesztve ]

(#25) catroot


catroot
veterán

Fú de nagyon megvagyok én most lepve! :Y

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#26) tonerz


tonerz
aktív tag

Hiába lesz drágább, aki szereti az alma cuccokat úgy is megveszi.

(#27) M5Norbi válasza Xero (#24) üzenetére


M5Norbi
őstag

Oké elfogadom.De te ezt nyilván professzionális szempontok alapján mondod.

Én meg szimplán egy átlag vásárló vagyok nyilvánvaló kütyümániás beütéssel.

Hogy leegyszerűsítsem: Jó cuccok ezek? Igen. Megérnek ennyivel többet mint egy normál feladatokra alkalmas laptop? Nem egy átlagembernek nem hiszem.

Ipad: Ez egy jó cucc és az ára sem túl vészes.De pl az Ipad mini már nem ilyen jó.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#28) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Mennyi nyereség lehet egy ilyenen? Pl 5s?

Minden szavam magánvélemény!

(#29) RaZroX válasza tothmaxy182 (#28) üzenetére


RaZroX
addikt

Szerintem nem akarod tudni :DD

This is the way

(#30) Paul119 válasza tothmaxy182 (#28) üzenetére


Paul119
addikt

200~225% minimum :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#31) floatr válasza Xero (#24) üzenetére


floatr
veterán

Értem persze, csak a piac birka hozzáállása is kell ahhoz, hogy az ilyen cégek sikeresek legyenek. Itt már nem létezik olyan mutató, hogy ár/érték arány, csak egyszerűen be van állva a vásárló az irányba, aztán fizet, amennyit ki tudnak sajtolni belőle. Érdekes dolog erre építeni egy üzletet, csak én kissé kockázatosnak érzem, és mint potenciális vásárló baromira átvágva érzem magam.

(#32) notafa3 válasza Dr. X (#14) üzenetére


notafa3
tag

Ezt meddig tudják még lenyomni az emberek torkán?

Tényleg ennyire buta vagy? Az vesz iphone-t, aki szeretne. Az vesz iphone-t, akinek van rá pénze. Annak adják el, bármennyiért, akinek akarják. OMG.

[ Szerkesztve ]

(#33) #65675776 válasza xperiasigi (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amennyiben már kifizette a lakásfenntartás 5-8x-os költségeit?

(#34) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Ezért egymást fogják taposni az emberek.. ;] :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#35) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ki találta ezt ki? Az Apple árat emel? Nó fákking véj, sosem csináltak olyat. :DDD

(#36) Syl válasza jacis (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen méretben engem is érdekelne :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#37) helixP válasza Xero (#24) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezen nincs mit magyarázni. Ez A tablet mind a mai napig minden szempontból. :DDD :DDD

Made my day my friend! A nap PH!-hozzászlóása díjat már 1 órakor kioszthatom!

(#38) joey04 válasza Lomha 8V (#35) üzenetére


joey04
titán

hát valóban ritka. az iphone pl 5s-nél kapott először áremelést azt is csak az eu-ban. ja, hogy a magyar t az egekbe emelte az árakat és a forint is zuhan? arról nem az apple tehet.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) Xero válasza helixP (#37) üzenetére


Xero
nagyúr

Meséld el melyik közelíti meg?
Egyik droid tábla sem ér a nyomába, ameddig a software kínálat a béka seggét súrolja minőségben.
A surfacet pedig hagyjuk. :DDD

De sebaj most én is jót röhögtem rajtad. Köszi. ;)

(#35) Lomha 8V: US-ben sosem változott az ár fölfelé. :U Carrier plan-el az induló ár mindig 199$ (kivéve a 2G), míg függetlenül 649$. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) #09819904


#09819904
törölt tag

Micsoda hír! :U

(#41) merkucyo válasza jacis (#1) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Azért 5,5 -6 " már kicsit meredek .

Szerintem 4,5 -5" az optimum és nem is hiszem h ennél nagyobbra lőnének .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#42) Totheground


Totheground
addikt

4.6-4.8" szerintem ideális lenne. Főleg hogy már majdnem mindenhol működik a "swipe2back" funkció, tehát nem kell felnyúlkalni a nyílhoz.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#43) floatr válasza Xero (#39) üzenetére


floatr
veterán

Ez is egy baromi szubjektív dolog. A tavalyi év volt az első (lehet h csak q3/q4, nemtom), amikor a droidos tabletekből többet adtak el, mint ipadekből. Persze lehet csavarni a dolgot, hogy milyen a gyártói sorrend, de attól tény marad. Az alkalmazások nagy része tableten ugyanúgy fut, mint telefonon, mivel androidnál már a FHD felbontás megvan egy ideje. Nyilván lehetne rajta még bőven mit javítani, de alkalmazásokon keresztül értékelni ebben a formában egy platformot önámítás.

Az lenne az ideális, ha az alkalmazásokat olyanokhoz igazítanák, mint amilyen a nexus7 (2012) volt, és akkor nagyon mellé nem lehetne lőni

(#44) Xero válasza Totheground (#42) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem a kezelés a fő probléma, hanem a fizikai méretek. Ne csússzon ki a zsebből és egy kézzel is stabilan tudjam fogni. Ezt nem tudja ilyen méretben biztosítani.

(#43) floatr: Egy tabletre teljesen másként kell tervezni a felhasználói felületet mint egy telefonra. Azzal nem vagyunk beljebb, hogy a telefon ui ott van tableten megfelelő felbontásban.

[ Szerkesztve ]

(#45) Syl007


Syl007
csendes tag

Az embereknek arra sincsen pénzük hogy megéljenek de az Apple telefont azt megveszik. Föleg a fiataloknál látok akiknek még keresetük sincsen. Biztos anyuci vagy apuci megveszi nekik. Vagy diákmunkával összegyüjtik rá a pénzt. De ezt kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#46) joey04 válasza floatr (#43) üzenetére


joey04
titán

A tavalyi év volt az első (lehet h csak q3/q4, nemtom), amikor a droidos tabletekből többet adtak el, mint ipadekből.
én azt hittem ez már nagyon régóta így van. na akkor még sajnálatosabb, hogy egy ilyen "siker" ellenére is ennyire hanyagolva vannak a tabeletes appok nálunk, droidon. :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) lolal


lolal
senior tag

Sok "ájfon" vérpisti aki kiadott ennyi pénzt egy 5s-ért is akár , nem hiszem hogy pont azon a 20-30.000 forint többleten fog megbotránkozni. Az Aplle mindig is pofátlanul drágán adt a termékeit de ez már tényleg nevetséges. Prémium ide vagy oda ennyit egyszerűen semmilyen körülmények között nem ér meg a telefonjuk. Az "olcsó " 5C-vel is befürödtek az árazás miatt. Pedig ha picit is logikusan gondolkoznának az olcsó szóból következtetve az ember nem 180.000 forintos hanem mondjuk 80.000 Ft alatti árra gondolna.
De úgy látom az Apple sohasem tanul a sznobságából és a hibáiból sem...

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#48) floatr válasza Xero (#44) üzenetére


floatr
veterán

Én is félve vettem 4.7"-es méretűt a régebbi 3.5" után, de meglepően problémamentes volt a váltás. Sőt

(#49) dragon11


dragon11
aktív tag

Nagyobb kijelző lesz ugyanezzel a fostalicska felbontással ?
5S-em van, mielőtt hurrogtok =) nem lehet 1 kibszott üzenetet normálisan leírni, annyira pontatlan..

(#50) Xero válasza Syl007 (#45) üzenetére


Xero
nagyúr

Aki úgy vesz ilyen árú terméket, hogy nem tud megélni, az simán csak hülye.
Szerintem senkinek nem tartanak a fejéhez pisztolyt, hogy 2-300e Ft-os telefonnal rohangáljon. Az ilyen vegyen használtan, vagy pár ezresért hűséggel és jónapot.

(#48) floatr: Volt nálam One egy kis időre, mivel a másodlagos telefonomat ki akartam vele váltani. Nem volt kényelmes. Egy kézzel nem tudtam kellő biztonsággal használni, és állandóan kicsúszott a zsebemből, ha beültem a kocsiba.

Csak akkor tartanám elfogadhatónak a méret növelését, ha mindezt azonos méretű házban, vagy nagyon minimális méret növekedés mellett oldanák meg.

(#49) dragon11: A felbontásnak mégis mi köze a pontossághoz? Kicsit azért ezen gondolkozz el. Amúgy kiválóan írok emaileket akár séta közben is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.