Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tuti jó! :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Tetszik a hangulata. Abszolut kikapcsolodasnak igerkezik egy nehez nap utan.
Remelem lesz Chuck Norris mod :D

(#3) #10691584


#10691584
törölt tag

Ez poén :D

(#4) iMaverick


iMaverick
addikt

Ez beteg, de aranyos. Viszont azt hittem, hogy a Doom3 enginre épül, nem az eredetire.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Na, ezt kipróbálom, talán még a D3-at is végigtolom miatta (korábban nem volt hozzá türelmem).

Vajon a BFG Edition-re is telepíthető?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ez nagyon beteg :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7) xtremez


xtremez
aktív tag

Az igen :DDD Akkor ez doom 1-2 -re épül ?

(#8) mentoloshypo


mentoloshypo
senior tag

Ez már 60 fps-el fut full hd-n?

(#9) xtremez válasza mentoloshypo (#8) üzenetére


xtremez
aktív tag

Megatextúrák miatt nem biztos :DDD

(#10) kriszpontaz válasza AxBattler (#5) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hát az a verzió elég MOD ellenes. Még a csíteket is letiltották benne, az IDDQD, IDKFA, IDDT, IDSPISPOPD, IDCLIP, IDKEYS sem megy benne. :D Pedig végigpróbáltam mindet. :D. Így kénytelen voltam megizzadni vele ott ahol nem ment de nem is bánom. :D

(#11) #10691584 válasza kriszpontaz (#10) üzenetére


#10691584
törölt tag

cheater=retard loser ultranoob. Ez egy ilyen történet. A mod kérdés más tészta, ennyiből totál visszalépés szerintem is.

(#12) AxBattler válasza kriszpontaz (#10) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem megy az iddqd? :Y Tuti passzolom azt a verziót, marad a régi D3... :D

(#11) Nick Marshal
Multiban ez igaz, de Doom-ban ez hagyomány. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Big Bopper


Big Bopper
tag

:Y zseniális, remélem kontroller támogatás lesz benne :C

(#14) kriszpontaz válasza #10691584 (#11) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ezt keményen odamondtad...az bezzeg eszedbe sem jutott hogy csak azért írtam be, mert még tizenéves voltam amikor megjelent (még C64-en nőttem fel) a DOOM, és belém rögzült ha ezt értetlenül fogadod, sajnállak. Aki tudja miről beszélek nem a csítert ugatja hanem a nosztalgiát hozza vissza az IDDQD-t látva.
Így ultranoobozz.

[ Szerkesztve ]

(#15) Kasya válasza kriszpontaz (#14) üzenetére


Kasya
nagyúr

Aki nem tudja hova tenni azt az ot betut es/vagy ket szot, hogy IDDQD/DOOM, az egy generacioval levan maradba :)

(#16) kriszpontaz válasza Kasya (#15) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nick Marshal aláírásából azt vettem ki hogy nem mai csirke (C64, GeOS), de nem baj, Te, és AxBattler fogta az adást ;).

(#17) AxBattler válasza kriszpontaz (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

Arra emlékeztek, hogy anno az 576 Kbyte-ban leadták a Doom összes pályájának részletes térképét + a végigjátszásukat? Később ugyanezt csinálták a második résszel, de az már az újság közepébe fűzött, kis piros füzeteken jelent meg.
Hősi idők voltak azok... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) Plazmacucci válasza AxBattler (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csalj, hogy meg ne halj!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19) AxBattler válasza Plazmacucci (#18) üzenetére


AxBattler
félisten

Azaz! :C

Nna, tőtöm' is lefelé a Steam-ről...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) kriszpontaz válasza AxBattler (#19) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Emlékszem hát, főleg arra amikor 286-oson toltuk és megláttuk a TV-ben a DOOM I.-ről szóló bemutatót. Az állunk koppant a földön, és azonnali gépcsere lett a vége, mert 386-os alatt nem indult el, és kellett neki a min. 4MB ram, trükközni kellett a Config.sys -el is, profilozni kellett az XMS (vagy EMS?) memória mennyiséget. Hangkártyára már nem futotta, úgyhogy PC Speakerrel toltuk végig a Doomot, majd egy Adlib kártyát kaptunk kölcsön, akkor már a zenéje legalább ment, majd egy Sound Blasteren meghallottuk az eredeti hanggal, hát az mekkora élmény volt a PC Speaker után, mint először látni igazi 3D grafikát!
Ezek voltak az igazi élmények, még postán rendeltük egy cikk alapján az 576 újságból, 5,25-ös lemezeken, amit 2x kellett megtennünk mert az első szállítmányt a postás kettéhajtotta és begyűrte a postaládába :D.


Akkoriban még nem volt jogi szabályozás a szoftvermásolásra :D.

Nem vagy egyedül, a héten kezdtem ez a DOOM I-II-3 sorozatot végignyomni a BFG edisünnel.

(#21) iMaverick válasza AxBattler (#17) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem a Doom2-es füzetecske még mindig meg is van... :DD

Godlike79: a 79 1979-re utal? Akkor csak egy évvel vagy idősebb nálam...

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#22) kriszpontaz válasza iMaverick (#21) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Igen, arra utal, 79es vagyok. A DOOM füzetek nekem már eltűntek, pedig van egy jó pár 576-om még abból a szériából isamikor még Amiga játékokkal is bőven tele volt. :D Az is megvan valahol amiben elsőként szerepel a Playstation 1, a SEGA Dreamcast, vagy az Amiga CD32. :D

Egy kis nosztalgia az IDDQD Blogról, ha valaki szívesen nézelődne :D.

[ Szerkesztve ]

(#23) proci985 válasza Kasya (#15) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ilm?:)

doom1et par napja vittem vegig megint, meg mindig remekul szorakoztato. ugy, hogy az eger alapbol nezegetesre van beallitva es konnyu mindent emiatt korbetancolni mar annyira nem is nehez.

egyebkent remekul oregedett: egyszeru mint a faek egy modernebb shooterhez kepest (pl dishonored), de ultra-violencen azert kemeny, meg ha az ember ugyesen strafel is.

---

mindenesetre jo latni, hogy meg mindig keszulnek hozza modok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) kriszpontaz válasza proci985 (#23) üzenetére


kriszpontaz
veterán

ILM? A jó öreg Wolf :D. Már végigtoltuk mire meghallottuk hogy ilyen is van :D.
7végén összepakoltam a padláson lévő alkatrészekből egy 486-ost, feltettem rá a DOOM II-t, hát tényleg szenvedés csak billentyűzettel, sokkal jobb hogy a BFG-ben van egér támogatás. Sokkal könnyebb.

(#25) Kasya válasza kriszpontaz (#24) üzenetére


Kasya
nagyúr

Irigyellek. Nekem sajnos ilyen kincsek mar nincsenek sehol se. Mindig eladasra kerultek es ugy ujitottam a rendszert...
Azert az igazi elmenyhez a gep is tarsul. Nekem a notebookon nincs az a feeling mar, mint mikor a "korhazi" billentyuzeten "csapkodtunk".

(#26) kriszpontaz válasza Kasya (#25) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem is csak a kukába szánt régi iskolai kiselejtezésből maradtak ilyen cuccaim. Kár hogy amikor a Commodore+4, C16, C64, C128 meg Videoton gépek selejtezésénél nem tudtam anno ott lenni :D.
Sajnálom, pedig szép gyűjtemény lett volna. Azért 320*200-as felbontásban nem valami szívderítő látvány a DOOM, ennyi pixelt rég láttam egy rakáson, főleg a távoli ellenfeleket nehéz meglátni amikor 3-4 pixel csúszkál a monitoron :D. Szerencsére nálam a mikrokapcsolós billentyűzetekből nem maradt egy sem, nagyon utáltam őket, de van olyan, amin még nincs Windows gomb :), jó nagy AT csatlakozóval. Az akkori soros portos egereket nem találni már sehol, így bajban vagyok vele, mert abból egy sincs a régi gépeken meg nuku PS2 port. Átalakítót meg sehol nem találok (PS2-AT).

(#27) iMaverick válasza kriszpontaz (#22) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem még meg vannak a PC Guru-k (a legelső számtól, szépen be is vannak kötve).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#28) AxBattler válasza iMaverick (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Én nagymamám padlásán őrizgetem az 576-os gyűjteményt, vízhatlan csomagolásban - az összes számot '94 áprilisától, a füzetekkel együtt... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.