Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Memora válasza kiborg (#34) üzenetére


Memora
senior tag

Tényleg érdemes elolvasni őket (legalább is nekem csak szép emlékek derengnek fel róla).

Már linkeltek fentebb egy cikket a két könyvhöz, de azért én is leírom a címüket:

Doom – A pokol kapui · Damien Forrestal
Doom 2. – Tisztítótűz · Damien Forrestalű

ill. itt egy moly link.

A két -de valójában mégis egy- szereplő kapcsolata valószínűleg a játékos/karakter metaforája akar lenni, és elég kellemesek a cyberpunk elemek is (a "testzsák" pl: elég hátborzongató), de ebben már volt egy kis gyakorlata Gáspár Andrásnak. A személyiség több irányú fejlődéséről való filozófiai elmélázgatás meg szintén egy nagyon érdekes gondolat.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#52) Findzs válasza pomorski (#50) üzenetére


Findzs
addikt

Én is a kisfiammal néztem meg moziban és felnőtt fejjel nekem is tetszett :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#53) davidsone válasza Findzs (#48) üzenetére


davidsone
addikt

Áh ez a fekáknál alap köszönési/üdvözlési forma onnan ered :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#54) Memora válasza Memora (#51) üzenetére


Memora
senior tag

szerk: szóval egy második szinten amolyan meta-regény is egyben a Doom.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#55) exedoc


exedoc
senior tag

Nekem tetszett a 3 is iszonyatosan, de ugyanígy bejön ez is. A 3-ba én szerettem félni, rohadt jo volt a grafika, itt meg szeretek hentelni, éés rohadtjó a grafika.

(#56) davidsone válasza exedoc (#55) üzenetére


davidsone
addikt

ez kb ennyi :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#57) Melorin válasza Memora (#49) üzenetére


Melorin
addikt

A 3 pedig egészen más volt mint a kettő, szóval ebből kiindulva miért lett elvárható, hogy az új rész olyan legyen mint a 3?
Nekem csak annyi a bajom, hogy 1millió ember különböző igényét nem lehet kielégíteni egy játékkal, hogy az mindenkinek megfeleljen. Ezért van sokféle játék. Akinek az egyik nem jött be, játszon a másikkal.

(#58) kbhuinfo válasza Jhonny06 (#46) üzenetére


kbhuinfo
tag

Hát, erről szól a marketing :(

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#59) Memora válasza Melorin (#57) üzenetére


Memora
senior tag

A 3. korszerű volt a játékmechanikát tekintve (is), ill. egy "komoly", a mai kor igényeihez fazonírozott játék volt.
A régi részek egy egész más kor szülöttei. De ha erre van igény, akkor jó lóra tett az ID. Az más kérdés, hogy azért szerencsére nem mindenkit érdekel ez a fajta játékmenet, így sokan messziről el fogják kerülni.
Engem azért zavar ez az egész, mert a 3. rész után 10 évvel szívesen elmerültem volna ismét a pokol bugyraiban, ill. a Marsi bázis kihalt, ijesztő helyszínein, de egy agyaggalamb-lövészetre kihegyezett játékban, metál zenére nekem nem fog menni.

Fancy quote placeholder

(#60) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A Doom is megteszi ha épp nincs egy Quake kéznél. De inkább legyen. Lehetőleg az 1-es stílusában.

(#61) Redneck


Redneck
veterán

Kipróbáltam a singlet PS4-en. A megvalósítás jó, bár elég egyhangú volt a játék első órája. Nekem személy szerint primitív játéknak tűnt. A multi videók alapján nekem túl konzolos.

Inkább Quake 3 Arena Remaster. Az úgyis divat mostanában.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62) Dr. Akula válasza Redneck (#61) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A Quake / Doom sose a bonyolultságáról volt híres. Ez ügyességi játék.

(#63) davidsone válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


davidsone
addikt

ennyi, megy A-ból B-be, keres, HENTEL!!!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#64) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Nah pont ma fejeztem be. Játékstílustól függetlenül azt kell, hogy mondjam, hogy a Doom3 sokkal jobb volt ennél (bár a Doom3 rengeteg játéknál jobb). Ez egy tipikus aréna shooter, se több se kevesebb.

A harcok nagyon jók, a fegyverek nagyon jól kiegyensúlyozottak (érdemes mindet használni), mindnek megvan az előnye, hátránya, a maga bája. A karabély 1 lövése leszakítja a zombi fejét, amiből spriccel a vér, a chain gun halálos golyózáport zúdit, de ugribugri közben nehéz célratartani, a supershotgun széttép közelről, de folyton tölteni kell, a gauss cannon halálosan pontos, de hátralök, ami a szakadék szélén nem túl jó ötlet, a BFG pedig kuglibábuként tarolja a démonokat, ha van hozzá lőszer. A szörnyek is jól sikerültek. Agresszívan támadnak, lebecsülni egyiket sem szabad és csak jönnek végeláthatatlanul. Nekik is megvannak az erősségeik, gyenge pontjaik. A cacodemonnak kilőheted a szemét, ezzel előnyre téve szert, a pinkyt meg érdemes hátulról támadni, mert szemből lőve nagyon ellenálló stb... Grafikailag is nagyon szép a játék (még a sok rikitó színű lebegő powerup sem rontja el), és rohadt simán fut egy gyengébb hardveren is. A hangok is szinten remekek. Ez a része egy élmény. De ...

A többi része a játéknak meg elég átlagos. A tűzharcok között szinte semmi nincs, max keresgethetünk a pályákon mindenféle hülyeséget (vagy a következő arénát) amik teljesen megtörik a játék lendületét. A nyomorék codok nyomán ittsem maradhatott el, hogy perkeket rakjunk a ruhára meg mindenféle attachmentet a fegyverekre. A tűzharcok közötti rész ennél sokkal finomabban kellett volna megoldani szerintem.

Sztori gyakorlatilag nincs, és az a kevés is háttérbe szorul ami van. Megnyitnak egy portál a pokolba, ahonnét elszabadulnak a démonok, mi meg vagyunk a megjövendölt harcos, aki megállítja őket. Robot barátunk minden map elején elmondja mit kell ott csinálni, aztán szinte teljesen háttérbe szorul az egész. Mehetsz arénáról arénára (gyakorlatilag céltalanul), azt ha kész akkor a következő mapon is teheted ugyanezt. Nem csoda ha vannak akik monotonnak meg önismétlőnek találják a játékot. Kb mint a 93-as Doom felújítva 2016-ban. Kevés.

Aztán a démonok ugyanazok, akiket a klasszikus Doomokból ismerhettünk. 1 új nincs köztük. Hát ez szintén kevés.

Azon is meglepődnék, ha 10 óránál tovább nyomtam volna a játékot, mindezt az elérhető legerősebb fokozaton. Persze ha minden titkot fel akarsz kutatni, akkor lehet h kijön a 13-15 óra, csak az teljesen üresjárat. Kevés.

A multiplayert sokan szidják, pedig szerintem ugyanolyan mint a single. Ugyanazt az élményt nyújtja (már akinek megvan hozzá a skillje), kivéve azt a tényt, hogy a fegyveregyensúly gyengébb. A chain gunnal nagyon könnyű találni, de van 1-2 fegyver amit nagyon gyorsan el kell felejteni, ha nem akarsz béna agyaggalambként röpködni a sok fragre éhes játékos között.

Összességében a játékról elmondható, hogy korrekt alkotás, de semmi extra. Nálam kb. 7,5-8/10. Akit nem érdekel a multiplayer az inkább várjon egy leárazásra.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#65) davidsone válasza hunspirit (#64) üzenetére


davidsone
addikt

5-6K körül majd megéri az árát, persze PC-re ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#66) Redneck válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor mondom másképp. Dögünalom volt a single, a multit pedig elég volt videón megnéznem.

Quake 3 remasternek örülnék, mert az arena shooter, de a legjobb és legegyszerűbb formában. Konzolos majomkodásoktól mentesen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#67) Jhonny06 válasza Dr. Akula (#62) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván mindent meg lehet magyarázni, de ez még a játék a saját szintjén is nagyon buta.

(#68) Dr. Akula válasza Redneck (#66) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Aki a Quake 1 után született, annak lehet, de nekünk ez nosztalgia. Kell az ilyen is. Ez arra való hogy meló után hazamész és lerendezed az "ügyfeleket". :) Nincs már ilyenkor kedve gondolkodni az embernek, fasságokat olvasgatni: menj ide, öld meg azt, vigyázz a túszokra, stb, csak nyomni a tűzgombot. Ha meg bonyolultabb kell, akkor legalább egy Stalker szintet elvárnék, azt meg nem képesek hozni az ilyen COD, BF félék.

(#69) Dr. Akula válasza Jhonny06 (#67) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hogy lehet butábbnak lenni egy Quake / Doom / Duke Nukemnél? :) Ezek ilyenek. Carmack anno megmondta hogy minek egy fps-be cselekmény, azóta tartják is magukat hozzá. Ezzel persze lehet (és kell) vitatkozni, de néha ilyen se árt. Mivel nincsenek magas elvárásaim (illetve vannak, csak olyanok hogy ne csak bambán álljanak a célkeresztben az ellenfelek), nehéz lesz csalódnom. Ez nem a COD célközönségének készült.

(#70) davidsone válasza Dr. Akula (#69) üzenetére


davidsone
addikt

Ezt cáfolta meg a HL ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#71) Dr. Akula válasza davidsone (#70) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem is volt olyan jó mint a Quake. Nekem az a vonal sose jött be. Az inkább a COD előfutára. Akinek az kellett, az továbbállt COD-ra, BF-re. Nekem az is kevés sztorinak, Stalkert meg épp nem gyártanak.

(#72) davidsone válasza Dr. Akula (#71) üzenetére


davidsone
addikt

Ez már ízlés kérdése de én a HL-t soha nem hasonlítanám a COD-hoz amúgy meg nagy quake fan voltam/vagyok néha még fel is nézek live-ra placcsantgatni :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#73) TTTotya válasza Dr. Akula (#68) üzenetére


TTTotya
senior tag

+1

(#74) Redneck válasza Dr. Akula (#68) üzenetére


Redneck
veterán

Toltam az eredetit is, sőt még a Wolf3D és oldalnézetes Duke Nukem is pörgött nálam. Egyszerűen ez most nem kötött le, pedig látszik hogy dolgoztak rajta. Lehet majd PC-n adok neki még egy esélyt, bár nem zavar a kontrolleres célzás.

A New Order se volt bonyolult de arra rákaptam. 😅 Mindegy, elképzelhető hogy egérrel rátorzulok majd...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#75) Memora válasza davidsone (#72) üzenetére


Memora
senior tag

Na igen, a Half Life 2 és a Doom 3 nagyjából egy időben jöttek ki, és volt egy Quake 4 is, ami szintén egy komolyabb sci-fi vonalat célzott meg (nekem legalább is nem az rémlik, hogy a pályákon ostobán dülöngélő ellenfelek várták volna hogy egy lövéssel leszedjem őket...). Szép idők voltak! :C

Fancy quote placeholder

(#76) Memora válasza Dr. Akula (#71) üzenetére


Memora
senior tag

Én sose játszottam Cod-al vagy BF-el, viszont a HL3-at még mindig "reménytelenül" várom, vagy legalább egy szellemi örökösét, de csak nem akar jönni...

Fancy quote placeholder

(#77) KillHates válasza Findzs (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen! Plálálálálálááá.... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#78) KillHates válasza Dr. Akula (#71) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem még a számológépemen is DOOM fut, és a Quake multijánál (főleg a mod-oknál) nincs jobb, de a Half-Life az ami sztoriban, hangulatban mindent visz.

Amióta megjelent az utolsó rész minden notimra fel vannak installálva a HL epizódok. De addig amíg az Episode3 nem fog kijönni, nem adok ki pénzt egy Valve játékra sem, gebedjenek meg!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#79) Luck Dragon

Köszönöm szépen tesztet, rosszabbra számítottam. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80) pomorski válasza KillHates (#78) üzenetére


pomorski
őstag

Hát miféle számológép az?! Létezik?!

(#81) davidsone válasza pomorski (#80) üzenetére


davidsone
addikt

okos ;]

én meg nyomtatón tolom :DDD :

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#82) pomorski válasza davidsone (#81) üzenetére


pomorski
őstag

Hát én nem is sejtettem, hogy ennyire okosak mostanában a cuccok. Nekünk egy okos mosógépünk van..., megpróbálom arra "felküzdeni" a játékot.

(#83) KillHates válasza pomorski (#82) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megy ez

Digitális fényképezőn:

Ebook olvasón:

Texas számológépen (is)

Szkópon is:

ZX spectrumon :Y :

Kézi Nintendo-n:

Ősöreg HP jornada menedzserkalkulátoron:

ATM automatán is fut természetesen:

MP3 lejátszón:

De elindul a DOOM3 alatt is ;]

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#84) pomorski válasza KillHates (#83) üzenetére


pomorski
őstag

Én még csak ATM automatán láttam futni játékot (nem DOOM-ot), de azon persze meg sem lepődtem, mert az ATM-eken valamilyen spéci ATM-re specializált XP futott régebben -tudomásom szerint-.

(#85) davidsone válasza KillHates (#83) üzenetére


davidsone
addikt

:C elfut ez mindenen még kenyérpirítón is...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#86) pomorski válasza davidsone (#85) üzenetére


pomorski
őstag

Ügyesen összegyűjtögette a kolléga...! :R

(#87) davidsone válasza pomorski (#86) üzenetére


davidsone
addikt

:K rendes melót rakott bele :D

UP! Neki!

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#88) TTTotya válasza KillHates (#83) üzenetére


TTTotya
senior tag

:C

(#89) KillHates válasza davidsone (#85) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy óhajtod:

és hogy nem kamu:

#87: ilyen egy fanatikus :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#90) davidsone válasza KillHates (#89) üzenetére


davidsone
addikt

:DD ááh ez már beteg :D
Ez az igazi multiplatform :C

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#91) atike


atike
nagyúr

Akkor már... :)

(#92) pomorski válasza KillHates (#89) üzenetére


pomorski
őstag

Ez igen, és tényleg a kenyérpirítón...

(#93) pomorski


pomorski
őstag

Nekem speciel ez volna az álmom:

(#94) davidsone válasza pomorski (#93) üzenetére


davidsone
addikt

:DDD legalább nem unatkozol még le nem jár a mosás :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#95) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

(#96) pomorski válasza davidsone (#94) üzenetére


pomorski
őstag

Vagy egy hosszú, unalmas, monoton út során...

(#97) davidsone válasza pomorski (#96) üzenetére


davidsone
addikt

karambolra fel!!! ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#98) mildwood


mildwood
tag

Na nekem is sikerült nagynehezen kitolni...először. Aztán jön majd még pár. Én nem mondanám rövidnek, ha nem rohansz és darálsz megállás nélkül, hanem néha körbenézel, akkor el lehet lenni vele bőven. Láttam megjött a sok "megmondó" ember is...nekem tetszik, tényleg mész és darálsz, ha kicsit pihenni akarsz keresgélsz. A fejlesztések pont arra jók, hogy szusszanj kicsit. Már ki lett vesézve ez az "Az a baj" effektus. Egy játékba annyi legyen, amennyit elbír, de az üssön. Ennél többet ebbe nem is szabad belerakni, még így is határeset a ruhafejlesztés része, de a fegyverek másodlagos cuccai királyak.

SPOILER!SPOILER!SPOILER!SPOILER!

A záró videó nagyon fasza lett, de sztem mehetett volna 1-2 helységgel több a játékba és kevesebb idő annak az elkészítésére. Bár lehet nem volt sok idő, mert megvolt minden hozzá, csak összedobták, de amúgy zsír lett. A másik a végén a kulcsból lett kard. Hát könyörgöm, miért lett az olyan ronda? Mindent kidolgoztak mint a szar, és a záró jelenetbe a legfeltűnőbb dolog egy egy sima egyenes kis biszbasz. Egy kínai akciófigurának jobban ki van dolgozva a játékkardja.

[ Szerkesztve ]

P

(#99) pomorski válasza davidsone (#97) üzenetére


pomorski
őstag

Biztosan veszélyes lenne úgy kocsikázgatni... De ahogy én autópályán már megfigyeltem a forgalmat, szerintem az sem veszélytelenebb, ha valaki vezetés közben könyvet olvas, vagy az okos telefonján játszik, vagy esetleg tetrisezik, stb.

(#100) Dr. Akula válasza pomorski (#96) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Emellett szinte kötelező a mobiltelefonálás vezetés közben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.