Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktor77


Viktor77
titán

Egyre jobb világban élünk. Annyira nincs már mit kitalálni, hogy itt van ez.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#2) Pioneer válasza Viktor77 (#1) üzenetére


Pioneer
senior tag

A gyengébb képességű cikkírók kedvéért az nem "festősablon", hanem maszkoló sablon! :C
Hányhatnéka van mindenkinek a sok félrefordításodtól és a általad kitalált szaktól is, amivel a írásaidban megerőszakolod a magyar nyelvet... :W

Sokszor már a címből lehet tudni, hogy te követted el ezt a gyalázatot, meg sem kell nézni a szerzőt... legalja!

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3) 42861


42861
senior tag

Reménykedtem benne, hogy ez is rgb-s lesz.. :(

(#4) Viktor77 válasza Pioneer (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Én nem értek hozzá, a guglira hagyatkozom, ami ezt dobja ki. Nekem ugyanolyannak tűnik mint ami a cikkben szerepel.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) Piftuka válasza 42861 (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Csak a címet látva, én is rögtön azt gondoltam, hogy "na, az egyik cég piacra dobta az első RGB hővezető pasztát!"... :P

Amúgy látványos... amíg fel nem helyezed a processzorra a hűtőbordát. Azért inkább én maradok a "köépre egy rizsszemnyit" módszernél. ;)

(A Thermaltake marketingesei pedig zsenik!)

"Aquila non captat muscas."

(#6) siposz válasza Pioneer (#2) üzenetére


siposz
aktív tag

Egy egészen hangyányit nem reagálod túl?

(#7) pjani válasza Pioneer (#2) üzenetére


pjani
tag

és a általad kitalált szaktól is, amivel a írásaidban megerőszakolod a magyar nyelvet...

khm

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#8) F e Z o


F e Z o
veterán

Egy-két szakbarbárnak tökéletes megoldás... :)

H2O über alles!

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Megyek fogok egy műanyag lapot és nekiesek a lyukasztó géppel. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Synthwave válasza Pioneer (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A szintén nem túl acélos képességű olvasók kedvéért a "honeycomb (pattern) stencil" teljesen jó lesz méhsejtes (mintázatú) festősablonnak.

Van baj.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) aginor válasza Pioneer (#2) üzenetére


aginor
addikt

Valakinek megjöhetett.. Még jó hogy hányhatnéka van mindenkinek a sok általad kitalált szótól is, amivel a írásaidban megerőszakolod a magyar nyelvet.. :C

Bocsi, magas labda volt. ;] :P

pjani: +1 :)

Synthwave: abban igaza van, hogy itt viszont nem festesz, inkább csak maszkolsz, mielőtt felviszed a cuccot. ;)

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#12) Szeleya válasza F e Z o (#8) üzenetére


Szeleya
tag

Aki nem tud pasztázni, az ìgy se fog tudni.
Max még vastagabban keni.
Láttam én márd ram foglalatban , meg PCI-e foglalatban is pasztát :DD

(#13) F e Z o válasza Szeleya (#12) üzenetére


F e Z o
veterán

Miért, oda nem kell? :DDD

H2O über alles!

(#14) green dude


green dude
tag

Én is maradok a nekem eddig még mindig bevált módszernél. Középre kb. egy borsószemnyi nagyságú pasztát teszek, majd a hűtő felülete szétnyomja, minimalizálva a légbuborékok előfordulását.

(#15) Synthwave válasza aginor (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Cikkíráskor gondolkodtam rajta, de azt is lehet mondani, hogy rárakod a kivágott mintát tartalmazó sablont, amit aztán meg/felfestesz (meg a stencilt nem nagyon láttam maszkoló sablonként, de szerintem még a legrosszabb esetben is elfogadható mindkét verzió, és nem kell miatta agyérgörcsöt kapni).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) Top cat válasza Szeleya (#12) üzenetére


Top cat
őstag

Ezzel majd az lesz a baj, hogy rajtahagyják a sablont. :)

Túl van ez a hűtőpaszta felhelyezés lihegve. Kenjünk be mindent is, abból baj nem lehet. :D

(#17) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Évenként egyszer inkább rászánom azt az akár 5-10 percet is, és teljesen eloszlatom a pasztát vékony rétegben a felszínen, ami ennél a méhsejtes eloszlás szétpaszírozódásánál is mindenképpen egyenletesebb fedést biztosít.

(#18) Szeleya válasza Top cat (#16) üzenetére


Szeleya
tag

Erre nem is gondoltam. Aio coolereknél láttam képeket fentmaradt fòliáròl. Majd az emberünk levette a coolert, bekente vastagon a procit, majd vissza (fòliával).

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Azta :DDD

(#20) Televan74 válasza Top cat (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az első még hagyján,szó szerint vették hogy a hűtő és a processzor közé paszta kell! A második sem kutya,annál mehetett a teljes foglalat csere! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) flexxx2


flexxx2
őstag

A "kifejlesztés" költségei vajon hány %-a a 9 és 12 dollárnak? :N

(#22) aginor válasza Synthwave (#15) üzenetére


aginor
addikt

Nem kötekedésből írtam, engem nem zavar értettem, hogy mire gondoltál. :)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#23) lemusz


lemusz
addikt

Ezt a szépérzetet valahogy nem tudom hova tenni, amikor jó esetben max fél percig látja így az ember...

(#24) twollah1976


twollah1976
őstag

Nem RGBs a paszta!
Csalodott vagyok.

Egy nagyobb csepp a processzor sapkajara a tobbit elintezik a leszoritok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#25) Lacok


Lacok
őstag

A következő lépés egy glettelő készlet lesz. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) Synthwave válasza lemusz (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az ember lehet kényszeres is. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27) Top cat válasza twollah1976 (#24) üzenetére


Top cat
őstag

Már kifejlesztettek olyant, amitől kigyullad a proci és változó színekben ég. ;]
De valahogy nincs nagy piaci kereslet iránta.

(#28) flexxx2 válasza lemusz (#23) üzenetére


flexxx2
őstag

de a video megy youtubera, és az örökélet :)

(#29) Szeleya válasza Lacok (#25) üzenetére


Szeleya
tag

Csak ha rgb

(#30) Synthwave válasza Top cat (#27) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

: D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) sb


sb
veterán

Ha most tudományosan megvizsgáljuk a kérdést akkor:
1. Van a sablonnak magassága, afelett húzod le a trutyit róla (nem közvetlenül a kupak felett, mint a sablon nélküli, múlt századi megoldás esetén). A lyukakban marad benne a többi.
2. A lyukaknak van - nyilván mérnöki alapossággal kimért - alapterülete.

1+2 lyuk térfogatban pont kiadja az ideális mennyiségű pasztát ami az adott felületre kell.
A túl sok/kevés pedig pasztából nem jó, tudjuk.

Tehát musthave a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#32) ollie


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy hölgyek számára készült ez a sablon. Nem, nem azért, mert nem értenek a műszaki dolgokhoz, hanem mert többet számít náluk a külsőség. Azt, hogy mi történik a pasztával a hűtő felhelyezése után, most hagyjuk...

***

(#33) kalmani


kalmani
tag

Hiánypótló!
Gyémántport tartalmazó pasztáról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#34) moleculez válasza Pioneer (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Rendesen elkapott a harctéri idegroham, egy szó láttán? Szerintem zárd be mára a zinternetet :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35) zetor2000 válasza Szeleya (#18) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én bontottam 10+ éves IBM gépeket, 2-3 nál benne volt a hűtő alatt egy zöld műanyag "Remove this first" felirattal. Azaz a CPU hűtő és a CPU között volt egy uszkve félmilis műanyag darab, 10+ évig, és ez a masina nagyjából hibamentesen üzemelt. :D
P4, 1.8-2.4GHz, 128-256 MB SD ram, AGP VGA, semmi extra. Csak jó tervezés.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#36) Szeleya válasza zetor2000 (#35) üzenetére


Szeleya
tag

Nice. Az általam emlìtett esetben az ember nem tudta hogy a 9900k mért melegszik.
(Mondanám hogy mentségére legyen szòlva higy nem ő rakta össze, de szétszedte, rányomott plusz pasztát és visszarakta ugyan ùgy foliával)

(#37) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Srácok! Félig off kérdés: De manapság melyik az a paszta ami nem folyékony fém, de tényleg nagyon jó a hővezető képessége?
Az MX4 csak 8,5w/mk a Noctua NT-H2-ről meg több helyen olvastam, hogy nagyon változó a minősége. A laposomra már nagyon ráférne a pasztázás, de kicsit tanácstalan vagyok.
Vagy létezik ennél jobb alternatíva?

(#38) DRB válasza Patrik.Varga (#37) üzenetére


DRB
senior tag

Thermal grizzly kryonaut 12.5 W/mk, ennél nagyon nincs jobb.

Szerk: Várj, lehet még is van jobb [link] ;), most leltem rá, viszont ez nem paszta, hanem „thermal pad”, de ettől még a célnak tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#39) Patrik.Varga válasza DRB (#38) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Ezzel már én is találkoztam, de a cég maga is csak 4 csillagot ad hővezetésre és levegős hűtésre is, míg a kryonaut pasztájára meg 5 csillagot. Ami azért is fura, mert az egyik 12.x W a másik meg 60w feletti... :-D

(#40) ollie válasza DRB (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A thermal padok mindig rosszabbak, mint a paszták.

***

(#41) DRB válasza Patrik.Varga (#39) üzenetére


DRB
senior tag

Igen, ez a 4* fura nekem is, de a leírás alapján biztos, hogy jobb mint a paszta: „Thermal Grizzly Carbonaut has a very high thermal conductivity even with very little contact pressure”. Viszont vezeti az áramot, de mivel nem folyik, ezért a folyékony fém helyett tökéletes megoldás, és nem sokkal rosszabb a hővezető képessége. Egyébként van a Thermal Grizzly-nek még egy újabb cucca, az 14.2 W/mk, ha mindenképp paszta kell. [link]

(#40) ollie:
Azért ez nem egy sima pad 62.5 W/mk-val. Meg ott van amit idéztem Patriknak.

szerk: Azt elfelejtettem megjegyezni, hogy a thermal grizzly nem egy gagyi/kamu cucc, amit odaírnak az úgy is van(95%-ban ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#42) Viktor77 válasza Patrik.Varga (#37) üzenetére


Viktor77
titán

Felesleges az MX4-nél jobb paszta, nem nagyon nyersz vele 2-3 foknál többet. [link]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) Televan74 válasza Viktor77 (#42) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt én is tanúsíthatom. Az MX4 a legjobb vétel. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#44) Szeleya válasza Televan74 (#43) üzenetére


Szeleya
tag

Én is használom. Igaz csak 3600 hoz, ami azért nem a legerősebb.

(#45) DRB válasza Televan74 (#43) üzenetére


DRB
senior tag

Jaja, tényleg jó az MX-4, sokáig azt használtam én is, viszont a TG alig kerül többe(mindkettőből a legkisebb kiszerelést figyelembe véve), akkor meg miért ne a jobbat vegye. Jó tudom, az MX-4 legkisebb 2g, míg a Kryonaut csak 1g, és még +500 Ft, de hát mit számít manapság 500 Ft?! Meg amúgy is csak egy procihoz kell neki a paszta, így sok sem kell. Ne értsetek félre, nem vagyok a TG marketingese, vagy valamelyik forgalmazóé :D, csak simán ez a véleményem.

(#46) Szeleya válasza DRB (#45) üzenetére


Szeleya
tag

Nálam egy dolog döntött. Az volt helyben elérhető :))

(#47) #16939776 válasza sb (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

+1

Fel lehet vele tisztábban, gyorsabban és megismételhetően hordani a pasztát.

iróni ON->Tehát semmi értelme annak megvenni, aki úgy sem szokott azzal időt tölteni, hogy letakarítja a véletlenül odakerült felesleget pl.: a foglalatról, mert az "úgy sem látszik", és teljesen véletlenszerű metódust követve, véletlenszerű eredménnyel megelégszik, mert az is "teljesen mindegy".
-> irónia OFF//

De azért halkan megjegyzem, hogy a legtöbb boot probléma, - amíg foglalkoztam bérmunkában "számítógépek javításával" - a user által pasztával összekent CPU/RAM érintkezők miatt volt .

Szóval "megéri" igénytelennek lenni, és ezt az eszközt is - egymás hátát veregetve - hangosan sz@rozni, mert ettől másoknak egész kényelmesen el lehetett éldegélni, az ilyen hozzáállású emberek pénzéből. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) #16939776


#16939776
törölt tag

(#20) Televan: Nem kell foglalatot kicserélni, mert moshatóak az alkatrészek az alaplapon. Oldószer kell ami felbontja a zsírt, majd ki kell öblíteni, ezt ismételgetni. Majd kifújni a vizet és kiszárítani.

(#49) Tuhajohn válasza Szeleya (#12) üzenetére


Tuhajohn
tag

"Láttam én márd ram foglalatban , meg PCI-e foglalatban is pasztát"
Erről írnák kicsit részletesebben?

(#50) Szeleya válasza Tuhajohn (#49) üzenetére


Szeleya
tag

Az illető levette a coolert, majd kívette a procit (amd) és nem akarta hogy koszos legyen az alja, ezért nemes egyszerűséggel fejre fordìtotta a procit a lapon, a pasztás oldala meg a ram foglalatra került.
A másik esetnél az illető kézben!!!!! Pasztázta a procit, majd bele akarta rakni a foglalatba. Állìtása szerint mìg nyitotta fel a foglalat rögzitőt addig elejtette a procit, rá a lapra. Ìgy került pcie foglalatba

A top az volt amikor a srác elfelejtette berakni a procit, és elkezdett pasztázni, tele is nyomta a foglalatot Ő csak figyelmetlen volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.