Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hmmm nem lesz rossz, bár nem hiszem hogy "csak" a DX11-nek köszönhetjük ezt a grafikai világot

(#2) Tituka


Tituka
senior tag

nem rossz... :C

Skizofrén vagyok, és én is...

(#3) djg


djg
aktív tag

Akkor tudnánk eldönteni a lentebbi képekkel, ha be lenne mutatva rajtuk hol látszik a dx11...

(#4) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ezt a képminőséget dx9 vagy dx10-el nem lehet elérni? :U

(#5) keIdor


keIdor
titán

Xbox360-on is ugyanilyen szép, semmivel se szebb a DX11..

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) gV


gV
őstag

azt lehet tudni h a képeken mivan tesszalálva?

am ide is kellett volna ezeknek a jelenteknek a dx10es változata hasonlóan stalker-hez, biztos feltünne h most miért is szebb

(#7) aram01


aram01
nagyúr

mindegy,jöhet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#8) rudi


rudi
nagyúr

A DX11 potenciális előnye majd mozgás közben jöhet elő. Persze, az első húzósabb versenyben már nem a plusz árnyékokra és grafikai elemekre fog figyelni a virtuális pilóta.

Jó kis évvége lesz ez, november 3 Aragon Age, december 2 DiRT 2. Aztán januárban meg Mass Effect 2. Ezekkel szerintem elleszek jövő év végéig. :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) zH.


zH.
senior tag

Csak az irányítás legyen jó ,és akkor eszméletlen jó játék lehet belőle. :R

DX11? Azt hiszem 9-nél leragadtam ,mert sok játéknál még azon sem tudtam élvezhető sebességgel játszani.

[ Szerkesztve ]

just be

(#10) Dr. Romano válasza juliabrilke (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

El lehet érni, de nem mindegy milyen áron. DX10 és afelett azokat az effekteket könnyebben, kevesebb munkával meg lehet oldani (épp ezért hangoztatták anno a DX10 idején, hogy ez leginkább a fejlesztőknek hasznos).

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11) Tomcat


Tomcat
őstag

A képek alapján nagyon odab***ós grafikára lehet számítani. Remélem hogy ezek a képek a játékból FRAPS-el lőtt képek és nem holmi utólag renderelt látványgrafika. Tényleg csinálhatnának egy DX10-DX11 összehasonlító képsorozatot hogy mindenki láthassa tisztán a különbségeket.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#12) mephi666 válasza Tomcat (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

ph-n pár hete volt egy cikk erről... nincs erőm most előkeresni, de pl. ilyen háztető lett bemutatva egyik oldalon (dx10) egyszerű felület+bumpmapping+textúra+shadowmap felállással... másik oldalon meg a tesszalátorok besegítésével, amikor cserépszinten le volt modellezve az egész és arra volt ráhúzva a bumpmapping/textúra... és itt már talán dinamikus árnyékok is voltak... azért volt különbség ránézésre is (kb. csak a vakok nem láthatják) és ez csak 1 dolog a sok közül...

linkelje már valaki a cikket :)

ez a dirt2 pedig tényleg szép, de azért "műanyaghatása" van még mindig... szerintem messze még a tökéletes realitás... ma sétáltam hazafelé és láttam pl. egy wartburg-ot... 1pillanatra eszembe jutott róla, hogy: itt egy több évtizedes bádoghangú-2ütemű kocsi és még játékban ezt sem tudják visszaadni élethűen... (oké, kb. ugyanolyan nehéz lesz lemodellezni 100% élethűséggel, mint egy enzo-t) egyszerűen műanyaghatása van a kocsiknak... nem élethűek a sok csilivili és társai miatt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) tomi319


tomi319
tag

már megjelent két új videó is:
DiRT 2 PC Trailer HD
DiRT 2 DirectX 11 Tech Video HD
Szerintem pc-n is durva leszmár ha lesz oylna gép ami elviszi. :)

(#14) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

mephi666:
[link] - Itt vannak az Unigine modellek tesszellálva. :)

Itt van a Benchmarkból egy kép. Hamarosan megjelenik:

gV: Az első képen a zászló, míg a másodikon az a köves épület. Sajna vizes rész nincs, így nem látható a legjobb effekt. :D

tomi319: Na a második vidiben van vizes rész. Az odabasz. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Tomcat válasza mephi666 (#12) üzenetére


Tomcat
őstag

Azt láttam én is, de az egy techdemo volt nem?
Én arra gondoltam hogy a DiRT 2-ből mi a különbség DX10 és DX11 grafika között.

mod: Abu be is linkelte. A lap aján a háztetőn a cserép a leglátványosabb.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#16) CUskater


CUskater
tag

Igazából boxon is kb így néz ki, és ott legalább atomstabil FPS-t kapsz!Nekem a dirt 1 a 4850-el, ha több autós verseny volt már akadt.... :(
Ezért is vettem boxot, annyiba került mint egy proci meg egy közepes videókari!Szerintem megéri a konzol!

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#17) Fortissimus


Fortissimus
őstag

jol nez ki :C

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#18) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Ha a DX11-en miatt, ha nem, ez akkor is gyönyörű játék lesz!

sweetlou6.wordpress.com

(#19) boeing


boeing
senior tag

Szépnek szép a gama, :C csak ne legyen bugos mint a elödje,és jó legyen a portolása.
Na de majd Dec 2 minden kiderül. :Y

[ Szerkesztve ]

(#21) 30z.Samu válasza keIdor (#5) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ahogy mondod! :) De azért DX11 ide, vagy oda ez egy nagyon szép játék! :) És az irányítást sem szúrták el! Szóval nálam idén No1! Csak be kéne szerezni. :B

Sic Parvis Magna

(#22) mephi666 válasza ,,no name" (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

húzzák? hova húzzák? szerintem tartják magukat rendesen az időpontokhoz :)

(és arra is mernék fogadni, hogy a dx10-zel ellentétben ez hozni is fog valamit... anno a 10.1-gyel volt kisebb kozmetika, de az is már későn volt... itt most jönnek a nagyobbnál nagyobb címek dx11-re és be fog ez még jobban is indulni...)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) #85552128


#85552128
törölt tag

Az lehet, hogy Xboxon is ugyanilyen, de az Xboxban CPU-t tekintve sokkal erősebb hardver van mint egy PC-ben a DX11 pedig a sebesség miatt kell, de igen meglehetne dx9-ben csak akkor úgy járnánk mint a Crysis-el, egy erőmű kellene a futtatásához.

(#24) gV válasza Abu85 (#14) üzenetére


gV
őstag

kösz, az épület elmegy, de a zászló... az még a videon sem olyan látványos nekem, a víz viszont tényleg szép
am nem is tudtam h Ati mellett "Intel"-es játék is, ezekszerint 4 magot kihasználja majd :F bár dx11 erről is szól szal természetesnek kéne lenni mostantól

(#25) konas


konas
senior tag

Varos ez a Dirt 2..
Plane igy hogy megszunt a Dirt online...Azert ez is looool,nem??
Mindegy nekem dx10 vagy 11 csak jonne mar...

(#26) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Szerintem lényeges különbség a sebességben lesz és nem a grafikában (minimális változás).

(#27) JoolsNOS válasza BalaNce87 (#26) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A dx11 előnye nem feltétlenül a grafika. Illetve de: ugyanazt a szintet jobban képes teljesíteni, és a lényeg, hogy nem kell külön dx 9re meg 10re megírni, hanem elég a dx11, és ebből a dx9 és 10 leadja amit tud.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#28) Arena87 válasza djg (#3) üzenetére


Arena87
aktív tag

Én szerény véleményem szerint, sehol. Legalábbis én nem vettem észre, de lehet csak az én szemem csal. :F

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#29) Arena87 válasza ,,no name" (#20) üzenetére


Arena87
aktív tag

Majd, egy-két év és már azt mondogatjuk, hogy milyen ócska is volt DX9 kinézete. Legalábbis remélem! Majd kiderül.

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#30) DriderG válasza Abu85 (#14) üzenetére


DriderG
tag

Hol van zászló az első képen? :S A másodiknál a köves épületről már sejtettem, viszont nem tudom, hogy néz ki a dx9-es verzióban, mert lehet, hogy ugyanúgy. :)

(#31) DriderG


DriderG
tag

Végignéztem közben a DX11 HD Techdemo-t és az alábbi következtetéseket vontam le: -Első, ugye a zászlók és azoknak a mozgása: A tesszeláció sokat javít a minőségükön, sokkal dinamikusabb/összetettebb viselkedést produkálnak.
-Szinte ugyanez a helyzet a víz-effektekkel is, tulajdonképp ugyanaz az eljárás: egy többé-kevésbé dinamikus objektumra hatást gyakorol egy másik, ezáltal az feltöredezik, immár az újonnan tesszelált polygonok figyelembe vételével.
-Más a helyzet statikus esetben: ha van egy lemodellezett objektum, és azon alkalmazzák, akkor szinte fölöslegessé válik az eljárás, kivéve, ha nincs Displacement map. Ezesetben nincs(lásd a közönséget 0:30-0:34 között: a zöld ruhás nő mellkasán látni a tesszeláció eredményét, ami abban merül ki, hogy felbontódik kb 6 db polygon rengeteg részre, ami viszont síkban marad). Ha a wire-t nézzük tényleg sokkal bonyolultabbak a nézők, de ennek nincs befolyása a látványvilágra: a négyzetes felületek lebontódtak apróbbakra, viszont nincs mellékhatásuk.
-A fények tekintetében nem látok különösebb eltéréseket, itt is inkább a dinamikus füst-por (esetleg az út, bár én nem vettem észre, nem úgy, mint a Sega Rally Revo sárdagasztásában) effektek frissülhettek.

Tehát van még mit javulni, remélem a közönségre húznak Displacement map-ot (összesen 4-5 ember, amit ismételgetnek), és a sár-effekteken is javítanak. Egyébként a PhysX használatával is hasonló ruha-víz effekteket el lehetne érni, igaz ott nincs dedikált Tesszelációs egység, ezért nem ilyen minőségben.

(#32) gV válasza DriderG (#30) üzenetére


gV
őstag

a kocsi hátsó szárnyától (nekünk) jobbra kicsit feljebb

(#33) LackoMester


LackoMester
addikt

van egy ingyen letöltésem a Dirt-re,egyébként nem várok töle semmit,majd meglátjuk :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#34) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Névnapi meglepi nekem ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36) Dr. Romano válasza ,,no name" (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem tudom mirefel aggódsz a játék miatt, hisz a notidon ezt biztosan nem tudod majd játszani ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37) mephi666 válasza Dr. Romano (#36) üzenetére


mephi666
nagyúr

hehe... ez jó...

#35: Abu linkelte lejjebb a cikket a tesszalátorokról, amik dx11 alatt ki is lesznek már használva... ez itt nem csak olyan parasztvakítás, mint ami ment a dx9-10 esetében pl. a flight simulator-os képeknél... többek között elvileg kb. minimális erőforrásigénnyel olyan lekerekített tárgyakat lehet létrehozni/forgatni/stb, hogy csak néz majd az ember... én sokat várok a dx11-től (és szerintem kapni is fogok) tisztán dx10-re meg hány játék jött ki kb 3év alatt? nem sok... dx11-re meg itt van kapásból fél tucat név... ezt sem kell figyelmen kívül hagyni...
...az igp meg mit támogat? dx9-et? :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#38) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ez még csak az alapkőletétel! Ha bejön, lesz mire építeni. Eddig azért nem nagyon favorizálták dx10et mert ugyis tudták hogy sokan xp-t használnak még. Most mindegy lesz ki milyen rendszert használ mert dx11 visszafelé kompatibilis. Egyenlőre a programozóknak lesz marha jó, amiből remélhetőleg mi "profitálhatunk".

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39) Abu85 válasza DriderG (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PhysX-szel is lehet ilyen minőséget elérni. Csak ott a teljesítményben iszonyatos árat kell fizetni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) Thom! válasza Abu85 (#39) üzenetére


Thom!
veterán

Radeon HD 4000 széria a tesszalálást kenheti a hajára?

(#41) Abu85 válasza Thom! (#40) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amíg nincs konkurens ... addig igen. Elképzelhető, hogy később egy-két játék kihasználja, de az AMD-nek most az a fontos, hogy vegyél DX11-es karit, és olyat csak tőlük kapsz. Megkötötték a fejlesztők kezét. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) No-kia


No-kia
őstag

szépnek szép lesz, gondolom a gépeigénye sem nőtt vmi hú de sokat

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#43) pete_21


pete_21
addikt

Kíváncsi vagyok... Akkor ezekszerint a DX11 nem hoz sok grafikai újdonságot, inkább csak teljesítményjavulást?
Gépigényről lehet tudni valamit? :U

(#44) smkb


smkb
őstag

Na ezért kár volt agyon hypeolni a Dirt 2 DX11-et. Látványban semmivel nem nyújt többet, mint az "elavult" DX9 Shift, a zászló nevetségesen mozog, tömeg tesszellációjának látványa semmi, a víztócsa... ehh... akkor hullámzott így, mikor gyerekkoromban nagyapám trágyástalicskáját toltam bele... 100-al belemenő autók esetén ez inkább nevetséges, mint szép. Ott egyazegyben kivágja a vizet. (elég ha csak a városban lát valaki átmenni akár 40 el egy autót egy ilyen tócsán.. az égvilágon semmi köze annak ahhoz, amit itt a techdemo felvonultat a vízmozgáshoz, sőt, engem személy szerint még zavar is mert még annál is természetellenesebben viselkedik mintha csak odaeffekteznének valami vízkiverődést, és hagynák a hullámzást). Így egy higanytócsa mozog ekkora erőhatásnál, nem víz. Erre nem lennék büszke a kóderektől.

(#45) JoolsNOS válasza smkb (#44) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A vízzel egyetértek. Ilyet a 90es évek végén az alien vs predator már tudott.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46) BiP válasza Abu85 (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

Guru3D-n már kint van a letöltés.
Amúgy a Dx10.1-es Unigine Tropics engem nem győzött meg, remélem ez jobb. Majd megsasolom.

(#47) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Rohadt jó... :C Az első részt is imádtam, sztem az a legjobb autós jéátk xboxra!

(#48) No-kia válasza Laci_a_Paci (#47) üzenetére


No-kia
őstag

most már ez ;]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#49) Barthezz2 válasza Abu85 (#41) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És akkor most egy dx10.1-es 4000-es széria annyit ér, mint semmit? Vagyhát gyakorlatilag az lesz, mintha DX9 karin futtatnám, vagy azért lesz előnye? :U

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.