Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

A nyelvvel önmagában nem sokra mész, hacsak nem nyelvtanár akarsz lenni (de én abban nem sok fantáziát látok). Mindenképpen nyelvet azért kell tanulni, hogy a munkásban legyen segítségre.

Viszont a műszaki pályát jól gondold meg, mert én is 2 évig jártam kémia faktra, hogy majd milyen jó kis vegyészmérnök leszek, és a felsőoktatási jelentkezési határidő előtt 2 héttel jöttem rá, hogy nekem türelmem nem lesz ezt tanulni meg száraz és egyáltalán nem érdekel.

Szóval gondold át :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) dipeti válasza Иван (#1) üzenetére


dipeti
senior tag

A faktos papírt leadtam. Azon már nincs mit változtatni.
Úgy gondolom, most két év kemény tanulás következik, és utána kell okosan döntenem.

Köszi a választ! :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#3) Иван válasza dipeti (#2) üzenetére


Иван
őstag

A faktos papír egy dolog. Nálunk ha megbeszélted a szaktanárral és az igazgatóval, lehetett változtatni, csak előadtad értelmesen hogy miért és megengedték az átmenést. Legfeljebb papíron még a régi fakton voltál a félév végéig, de már beülhettél az új faktodra. A régin meg beadtál két fogalmazást, arra adott egy ötöst és lezárt.

Szerintem nálatok sincsenek a dolgok kőbe vésve :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) dipeti válasza Иван (#3) üzenetére


dipeti
senior tag

Hát igen, csak akkor rögtön féléves lemaradásban leszek. Azt meg nem szeretném.
A matekot biztos nem adom le, hisz az szinte mindenhez kell. Max az infót cserélhetem valamire.

Majd meglátom szeptembertől.

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#5) frescho


frescho
addikt

Muszakin is el lehet menni gazdasagi info vonalra, vagy rendszervervezonek. OK, hogy az elejen kemeny a matek, de aztan lehet erdekes is a dolog. Pl. nekem volt konyveles, logisztika, raktarozas mikozben adatbazis kezelesi volt. Ha extrovertalt vagy es jo a beszeloked, akkor eleg jol el lehet vele helyezkedni es erdekes dolgokkal foglalkozhat az ember.

https://frescho.hu

(#6) dipeti válasza frescho (#5) üzenetére


dipeti
senior tag

Mert mi a különbség, hogy a BME-re vagy a BGF-re megyek mondjuk gazd.infóra? Nem mind 1 hol végzem el? Úgysem mérnöki diplomát ad az előbbi, csak annyi hogy műszaki egyetemen végeztem, nem?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#7) frescho válasza dipeti (#6) üzenetére


frescho
addikt

Mind a ket oldalrol megkozelitheted. A BME az muszki lesz, az elso resz a szakosodasik bizony mernoki. Matek, villanytan...

https://frescho.hu

(#8) Иван válasza dipeti (#4) üzenetére


Иван
őstag

Matekot szeriontem se ad le, mert a jogászon meg bölcsészen kívül mindenhez jól jön.

Amúgy meg nem gáz a lemaradás, ha tanulni akarsz, behozod. Egyik osztálytársam januárban döntötte el, hogy fizikából érettségizik, beült pár faktra meg tanulta otthon és nem lett gáz.

Mondjuk szerencsésebb, ha végigtolod a két évet, csak azt mondom, ha útközben derül ki, hogy te nem is villanymérnök akarsz lenni, hanem tengerbiológus, akkor lehet változtatni :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.