Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Tetszik az ötlet! Nálam helye lenne az biztos...

1 projektornak +2 db monitor nem rossz az!. Melózni most is jól jönne 2 digitális és egy VGA kimenettel karöltve.

Bár ahogy nézem DVI+HDMI a másik HDMI-n VGA átalakítóval mehetne nálam most is.
Amúgy is HD7750-esen gondolkozom.

De úgy max egy 20ezerért, az ára nem kevés. 80 kb euróért realizálnám is a lehetőséget-

2.hozzászólás -Retekegér
Nem 1 solt félmagason sajnos kevés lenne a hely hűtésnek, de 2 slotosba már most is van ilyen megoldás.

55W TDP-vel én is játszanék a gyártók helyett ,hogy kapós kis termék jöjjön ebből ki.

[ Szerkesztve ]

(#2) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Egy passzív hűtés is elég lenne neki, nem?

<< Heimdal >>

(#3) Chp


Chp
őstag

Tetszenek ezek a megoldások amikor aprócska dVGA-ból vállalható teljesítmény csikarható ki. Praktikusság érzését kelti bennem mindig. :K

(#4) kromatika


kromatika
veterán

Jó ötletnek tartom a több kijelzős támogatást ilyen megoldással.

(#5) MZperX75 válasza Retekegér (#2) üzenetére


MZperX75
addikt

Egy két céget találtam csak így gyorsan de mindegyik 2 slotos ....

SAPPHIRE ULTIMATE HD 7750 1GB GDDR5

/1471/HD7750_Ultimate_C02_634661198113245864_600_600.jpg]
[link]

Powercolor

[link]

Retekegér
Ja ja ezért mondtam amit mondtam ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) Retekegér válasza MZperX75 (#5) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ösmerem ezeket, de nem félmagasak...

<< Heimdal >>

(#7) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"és egy speciális port került, utóbbiból a melléket Y-kábel segítségével két dual-link DVI kimenetet varázsolhatunk a három kijelző támogatása érdekében."

jobb helyen szerintem dms-59-nek hívják...
van is csatlakozós kártyám. (hp 8400gs.)
elég drága a dms-59 -> 2*dvi, ha külön kell megvenni...

***

valaki felvetette a passzív hűtést:
alacsony profil + 1 solt méretben megoldhatatlan. legalább 1 irányban kinőné.
még egy 30w körüli hőtermelőre is kevés lenne a hely.

most nézem az egyik képet: egyáltalán 1 slot vastag a hűtő?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8) BiP


BiP
nagyúr

Alcímhez: Most "Nem rendhagyó" vagy "egyedi"? Az én szótáramban a rendhagyó jelenti a spéci, egyedi, a megszokottól eltérő megoldást. A nem rendhagyó meg azt, hogy a szokásos.

(#7) szab.tam: Nekem 1 slotosnak tűnik. A felső kép csalóka, mert a bordán a keret beljebb kezdődik, és abból a szögből 2 slotosnak látszik, de a jobb alsón látszik, hogy belefér 1 slotba.

(#9) MZperX75 válasza BiP (#8) üzenetére


MZperX75
addikt

1 slotos illetve egy negyeddel magasabb de 1 slot helyre szerintem beférne.

(#10) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

A visiontek is kínál ilyen megoldásokat!

[link]

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#11) Gave


Gave
addikt

Ez beférne vajon 1 slotba? Eléggé bejövős a hűtése. Pont a szemből képet vágták le :)

(#12) szab.tam


szab.tam
nagyúr

egyébként nem értem, miért jó ezzela dms-59 kábellel túlbonyolítani, amikor egyszerűbben megoldják más gyártók a 3*digit kimenetet.
cikk is említi a saphire-t, meg pl ez.

***

közben ezt az elmebetegséget találtam még...

****

(#10) RepeatSector
:D

***

(#11) Gave
biztos, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) MZperX75 válasza Gave (#11) üzenetére


MZperX75
addikt

nem csak a kivezetése 1 slot hozzám biztos nem férne el illetve neccesen.

(#12) szab.tam Melózni úgy hogy 3-4-5 moncsin monitorozol real time arra jó az ,ez nem otthoni cucc az biztos. Nem ér hogy te is folyamatosan szerkeszted :DDD

Persze VGA kimenettel,de az már mindegy monitorozni

[ Szerkesztve ]

(#14) bartucc válasza Gave (#11) üzenetére


bartucc
addikt

Kettőbe is szűkösen, utolsó képen elég jól látszik.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15) djculture


djculture
félisten

De utálom az ilyen speciális kimenettel rendelkező kártyákat, tele vannak ilyenekkel a használt gépes boltok persze a kábel már rég elveszett vagy a vezeték megtört és semmire se jó.

[ Szerkesztve ]

(#16) Formaster válasza szab.tam (#12) üzenetére


Formaster
addikt

uhhhhh

(#17) #65675776 válasza djculture (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem speciális kimenet, professzionális körökben mondhatni szabványos megoldás.

(#18) szab.tam válasza #65675776 (#17) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez pontosan így van.

jó példa a hp 8400gs-em is.
az ugyan nem prof kártya, hanem gariból kapott oem. amiket összerakott, célkonfigokba építettek be.
(igaz, itt vettem az apróban, de egyértelműen erre következtettem a csomagolásból...)

de az is igaz, hogy nem egyszerű, nem olcsó az utólagos beszerzése, pótlása az átalakítóknak. főként a digitális elosztóké. az analóg mindig egyszerűbb...
és ebben pedig (#15) djculture teljesen igazat mondott. én is megszenvedtem vele: egy ilyen átalakító rendes ára 6k körül van.
utána kell járni, hogy 2.5-3k-ért megkapja az ember.
és azért egy 4-5k-s kártyánál ez a költség eléggé fáj.

én ezt a jleneséget a lefogató nélküli, olcsó, gyári tesztekből "idezuhant" cpu hűtőkhöz hasonlítanám.
könnyű beleesni, és után pedig sokaknál megy a vakaródzás...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#19) djculture válasza szab.tam (#18) üzenetére


djculture
félisten

Olyan ez mint amikor vettem egy 24 colos crt cad monitort vagy 10 éve, németországból rendeltem. Persze rgb csatija volt. Kábel sehol nem volt kapható hozzá a környéken, 10k-ért nagy nehezen sikerült szereznem hozzá kábelt. 2 év múlva megdöglött a monitor az rgb kábel meg itt lóg a falon diszként.
Ezeknek a nem elterjedt csatiknak kb ennyi értelme van, csak a szívás van velük.
Akkor már inkább tegyenek rá egy displayportot még az is több eszközön használatos mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#20) szab.tam válasza djculture (#19) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö, igen.

(#17) daa-raa kollégának tökéletesen igaza van, hogy ez egy elterjedt szabvány.
prof, ipari, üzelti célú fehasználásnál.
(csodálkozom is, hogy a hír írója nem említette konkrétan...)

viszont ezt talán nem kéne erőlteni a privát felhasználású kártyáknál.
pláne akkor, amikor van más megoldás. (mint linkeltünk is kártyákat + ahírben is volt sapphire.)
mert ha elférne 3 db dms-59, és abból alacsony profil + 1 slot + 6 digit kijelző, akkor még ok.
de a dp ezt már rég kiváltotta a sávszéllel...
(a tb-ról ne is beszéljünk...)

tehát a különlegességet kivéve totál értelmetlen vergődés ez a megoldás.
habár az aktív dp->dvi helyzetet nem követem mostanság. mert az ugye rendesen bekavart a 3. kijezőre való kiterjesztésbe.
a 3. konfigomhoz, a mini ninja-val passzivizált hd5750-hez, a mai napig kéne egy ilyen aktív átalakító az "eyefinity minimal" teszthez.
(mert ugye ott még nem megy enélkül a 3. kiterjesztés...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21) #65675776 válasza szab.tam (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma az, hogy a DVI csatlakozó "kissé" túlméretezett. Egy DMS59 kevesebb helyet foglal (pontosabban alig többet), mint két DVI. Ebből a szempontból érthető a dolog.

(#22) ibmfan válasza kromatika (#4) üzenetére


ibmfan
tag

Belegondolok elférne 4 db minidisplayport is rajta, és akkor már rögtön 4 monitor támogatása lép előtérbe.

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#23) vinibali


vinibali
őstag

már elképzelem, hogy valaki továbbadna egy ilyen kártyát a HA-n, kábel nélkül :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#24) szab.tam válasza vinibali (#23) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én meg azt, hogy valaki megpróbálja a dms-59-be beletuszkolni a dvi-t. és sikerül neki...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#25) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Nem értek különösen hozzá, csak a fejlécben látom hogy "nem rendhagyó" az azt jelenti átlagos, ámbár ha ez egy speciális megoldás, akkor ez egy rendhagyó megoldás :)

(#26) Töki bácsi válasza Ivy.4.Ever (#25) üzenetére


Töki bácsi
aktív tag

Én is épp ezen gondolkodom.
A "rendhagyó" vagy a "nem hétköznapi" jobban illene ide szerintem is :)

osu-no seishin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.