Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) galocza


galocza
aktív tag

tegye fel a kezét akinek a debris-nél nem esett le az álla amoikor először látta...

(#2) Umbar


Umbar
csendes tag

Jó kis összefoglaló cikk lett, grat! Már alig várom az idei Function-t! :DD

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

A '90-es évek elején először C+4-en, majd C64-en rajta voltunk a magyar demo scene térképén a cimborákkal. Micsoda idők voltak... Vörösmarty művház rulez! ;)

#tarcsad

(#4) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Nekem a kedvencem ez: elevated bz Rbga and TBC
2004-ben láttam először ilyesmit - kkrieger 96k-s játék volt ami grafikailag párban volt az akkori csúccsal.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#5) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem inkább a viccesebb (dúrvább) Immortal Rat-féle (nem is tudom jó műfaj megnevezés-e) lamer demók tetszettek, a júhtúbon pont mostanában nézegettem.

(#6) danih


danih
addikt

Farbrausch régi kedvencem, respect! :R

(#7) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Jó írás, köszönjük.
Zenében mai napig ütnek, a C64, Atari,amiga chiptune-ok, Razor1911-ból Zabutom és Dubmood a legjobbak

amúgy Árok Party-ra valaki jön???

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#8) O_L_I


O_L_I
őstag

A kortárs művészet szinte egyetlen formája amit elismerek :K
A Tate-ben mindenféle rettenetnek külön tárlat van. Bezzeg az ilyen demóknak amiben valódi munka, tudás és művészet van, nincs helyet ott.

(#9) looser


looser
addikt

2nd reality zenéje most is itt van az mp3 lejátszómon... Jó kis bemutató, köszi :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#10) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A 4K-s művektől szoktam letenni a hajam, az valami eszméletlen. Persze az egész demoscene-nek max. respect :R

(#11) 8zabi


8zabi
őstag

nekem máig a kedvencem a 64kb-os kategóriában a zoom III 2003-ból

(#12) Yutani válasza 8zabi (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az bizony egy csoda, egyik kedvencem volt abban az időben!

Nekem máig az egyik legkedvesebb demo a farbrausch-tól a Popular Demo (fr-25). Populáris, mint ahogy a címe is mutatja, de nagyon hangulatos. :)
Ja és elég neki egy GF4 MX440 is. :DDD

Asztán ha ezt megnéztétek, lessétek meg a Conspiracy-tól a Saturday Night Scenert is! ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#13) adrian360


adrian360
őstag

régebben én is foglalkoztam a témával, örültem volna egy kicsit bővebb cikknek is :)
btw régebben voltak 256 byte -os demók is amik általában egy egy forgó-változó ábrák voltak ( fraktálok, plasma effektek stb), zene kategóriában is (mikor még it, ft2 volt a divat) voltak külön 2-4-32 csatornás compók. és akkor még nem beszéltünk a c64 / amiga compókról :)

(#14) Yutani válasza Yutani (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asztán

Hú vazze, jól vagyok! :DDD

#tarcsad

(#15) hohoo


hohoo
senior tag

ezeket még kéne nézetni a játékfejllesztőkkel, hogy legalább egyszer lássanak példát mi az az optimalizáció, aztán dönthetnének hogy szánalmas munkáik miatt harakirit követnek-e el, vagy csak másik munkát keresnek :DD

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Óh, régi szép emlékek... és még ma is él a dolog :)

@hohoo : Sajnos a játékfejlesztők fleg a határidők miatt nem optimalizálnak, mindnen más tekintetben igazad van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) ceia


ceia
őstag

Én még Amigán néztem demókat. Spaceballs, Mad Elks, Andromeda, Melon Dezign, Kefrens, Sanity, Absolute!, Anarchy, Majic 12, Phenomena..
Nagy nevek, nagy idők! :R

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#18) icecave


icecave
nagyúr

Hehhe, jó kis cikk :)

csirke néven tagja vagyok a Fresh!Mindworkz-nek és a Rebels-nek. Racers néven, szoktunk poén cuccokat is csinálni. Sajnos, már rég nem csináltam a demokba grafikát, mert sok a meló :(

(#19) lenox


lenox
veterán

Egyszer 10-ek lettunk 64k introban Assembly-n. Regi szep idok.

(#20) motorhead


motorhead
aktív tag

Partikon a 90'-es években többször voltunk a cimborákkal. Én spec. a C16-tól felfelé követtem a demoscene-t.Természetesen a csúcsot az amigás évek jelentették, de ma is szívesen olvasom a scene.hu oldalait és nézegetem az alkotásokat. Sajnos a mai arcok nem igazán értik meg a demozás lényegét, mit is jelent valami maximumot "kihozni" a jelenkor gépeiből, mert nincs már adott hardver és gyakorlatilag korlátlanok a lehetőségek.Persze ma is vannak új ötletek és komoly alkotások, de nincs olyan átütő dolog mint annak idején amikor állva tapsoltak az emberek egy-egy partin ha olyan dolgot hoztak ki a demókészítők az éppen aktuális amigákból amitől az állu(n)k leesett.
Boldog vagyok, hogy abban az időben voltam és abban a korban nőttem fel amikor a demoscene mint fogalom létrejött. Ezt azt gondolom nem tudná pótolni semmi a mai számtech. világban.
Amatőr zenészként egy negyedik hellyel kellett beérnem a 96'-os scenest-en a 4ch music compón. Nagyon nagy élmény volt. :)
Kellemes volt olvasni a cikket.. (de talán már olvastam valahol.. :U )

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.