Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

ÜP neki!

(#2) ferensz


ferensz
senior tag

No akkor kezdem a sort, második nekifutásom lesz a magyar felsőoktatásnak, ezúttal a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikus szakán :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#3) DeFranco válasza ferensz (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

LOL én is az NYME-re járok, csak nekünk házhoz jönnek a tanárok, nem kell utazni :))

(#4) ferensz válasza DeFranco (#3) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha házhoz nem is jönnek majd nekem, de legalább elég lesz ritkábban bejárnom hála a levelezőnek.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#5) Kiki18


Kiki18
őstag

ELTE Kémia szakára jelentkeztem,de mivel elrontottam a matek érettségit(nevetségesen könnyű volt) és kémia érettségim nem volt,így 334 pontot értem csak el.Ez édeskevés a 370-hez sajnos. Biosz szakon is hasonló ponthatár volt,valamint 3. esélyként a környezetvédelmi szakot is jelöltem,ez viszont jó,hogy nem jutottam be...3 ponttal lecsúsztam róla.
Gondolom vagy OKJ,vagy munka lesz ebből,és jövőre újrapróbálkozom. :K

(#6) Kombat


Kombat
őstag

SZTE műszaki menedzser levelező és bizony az a 2 pont hiányzott az államihoz.

(#7) Иван


Иван
őstag

Corvinus, gazdaságelemző, önköltség.

Legalább nyugodt szívvel elhagyhatom ezt az országféleséget :DD

SZERK
Amúgy 454 pontom volt.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) zhagyma


zhagyma
őstag

A nagyobbik csemete bejutott az ELTE-IK programozó informatikus szakra (ANA). Piszok kevés lett a bejutási ponthatár :F úgyhogy erősen túlteljesített.

(#9) Gergosz2


Gergosz2
veterán

szerencsére engem nem érint már ez pontosdi.
Mondjuk anno sem izgultam tudtam hogy felvesznek ;]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) DeFranco válasza Иван (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te? Gazdasamgelemzo? O uram irgalmazz!!! ;]

(#11) Иван válasza DeFranco (#10) üzenetére


Иван
őstag

Fizetek érte, úgyhogy egy szavatok nem lehet ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#12) Nexuiz


Nexuiz
tag

Sajnos nem vettek fel sehova... :(

Ja, amúgy nem is jelentkeztem sehova. :D

[ Szerkesztve ]

Nem én voltam!

(#13) DeFranco válasza Nexuiz (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mennyi pontod volt? Mennyi kellett volna?

szerk: fakju ;]

[ Szerkesztve ]

(#14) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Engem is felvettek Debrecenben építőmérnökire, úgyhogy örülés van! :D Egyébként nekem is egyik ismerősöm erre az Élelmiszermérnökire szeretett volna menni, de nem vették fel. Lehet a te ismerősöd miatt! ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15) Gergosz2 válasza zhagyma (#8) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ponthatár nem reprezentálja az adott szak nehézségét.
Pl én villamosmérnöknek tanulok és anno 256 pont volt alighanem a ponthatár.

Amúgy idén azt hittem jóval nehezebb lesz akárhova is bejutni, de most nézem ahova járok 254 pont idén a határ.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16) albert8


albert8
addikt

Én bekerültem a Roxfortba , Jövő héten megy a vonat, már nagyon izgulok

;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#17) Löncsi


Löncsi
őstag

Munkanélküli, ANK, 0 pont. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#18) tildy válasza Gergosz2 (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

ELTE pgrtervezo infon meg 85. Igaz nem ma volt :DDD BME infon meg 117. Na az se.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) horush válasza albert8 (#16) üzenetére


horush
addikt

Nekem sajnos nem jött a levél, de megtaláltam a nagybátyám gyűrűjét és felvettek a jediképzőbe is. Csak azt nem tudom, hogy mit csináljak most.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) GabN73 válasza Иван (#7) üzenetére


GabN73
addikt

Legalább lesz kitől anyagot kérnem ;] ;]

(Lehetséges, hogy követlek. Aztán irány küjföjd)

(#21) xlife11


xlife11
senior tag

;]

(#22) DeFranco válasza Bjørgersson (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagy valószínűséggel, mert az utolsó közt került be. Eléggé egyesélyes volt a dolog, úgy hogy örül a család.

Okos (lány) ő, csak kemény suliból jött, ahol dafke nem adják meg a jobb jegyet x,65- x,7-es átlagnál sem, mert hogy szhigorrúság van. Ez pedig óriási versenyhátrány.

@albert8: Roxfortot bezárták pár éve, azóta a lakói az utcákon ténferegnek céltalanul. Szerintem téged átvertek ;] Nem csak beutalót kaptál? ;]

(#23) Иван válasza GabN73 (#20) üzenetére


Иван
őstag

Szerintem a mi generációnk jelentős több tíz százaléka külföldön landol. Amit meg is értek.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#24) proof88


proof88
addikt

én idén újrafelvételiztem elte-IK-ra, mert elbocsátottak.
És nem vettek fel, 0 pont :D
Csak nemrég tudtam meg, hogy idén már nem fogadják el az informatikai alapismeretek érettségi vizsgámat informatika helyett, mint régen. Idei kormányrendelet módosítás szerint kivették a szakmai előkészítő tárgyat az elfogadható tárgyak közül, szóval boldog vagyok nagyon.
Az az ötlet merült fel, hogy az augusztusi pótfelvételit meg kéne próbálnom, mert az nem központi elbírálású. Igaz, hogy elvileg csak estisre lesz meghirdetve, de nekem most már az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#25) Иван válasza proof88 (#24) üzenetére


Иван
őstag

A kormányrendeletek nekem is a szívem csücskei. :))

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) Jim-Y válasza zhagyma (#8) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nem bekerülni nehéz, hanem benntmaradni:D Nem véletlenül alacsony a ponthatár, de a felvettek több mint fele egy év után pápá :)

Felvettek, ELTE-IK Proginf MSC

(#27) Gergosz2 válasza proof88 (#24) üzenetére


Gergosz2
veterán

asszem akkor már csak fizetős helyekre lehet bejutni.

Amúgy , hogy számítják a ponmtokat?
Nyílván az egyik fő tényező a jelentkezők száma lehet de fogalmam sincs hogyan húzzák meg a határt.

(#26) Jim-Y
Brámennyire sunyi duma ez de igaz.
A bekerülés a legkisebb dolog, a bentmaradás sokkal nehezebb.
Majd megtudják milyen egy vizsgaidőszak amikor az arcotokba tolják a gigabrokit:D

Anno 2010-ben mi 65-en kezdtük és már csak 15-en maradtunk.
Nálunk is azt hitték , hogy mivel csak 250 pont körül volt a határ akor ez biztos valami gagyi szar :D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#28) DeFranco válasza Jim-Y (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én a PSZF-en pilláztam egy sort. Ha jól látom csak Gazdinfó szak van államilag finanszírozott, az összes többi szakon alap nappalin csak költségtérítéses szakot láttam (pont a pénzügy számvitel meg a gazdasági szakok... érdekes).

Oda is extrém alacsony volt a ponthatár, ~240 pont, de én ennek örülök.

Én is ott végeztem, akkor is felvettek minden hülyét (engem is) 92 pont volt a ponthatár a 120+8 pontos rendszerben, extrém alacsony, fel is vettek 1200 embert az első évfolyamra.

Kész-passz, az esélyt mindenki megkapta, de meg is modták, hogy jó, ha 20%-unk elvégzi, a többiek több-kevesebb vért pisilés után elhagyják az alma matert és mehetnek vissza a balettba ugrálni. S lőn, 230-240-en végeztünk a 7. félév végére. :DDD

De az esélye mindenkinek megvolt. És ez szerintem maximálisan korrekt. A gond az, hogy ebben a gyógypedagógiás kisegítő bolognai rendszerben 3 évig az is elhéderez' aki teljesen tehetségtelen, így ezt már nem lehetne kivitelezni. Nálunk ha egyetlen egy ismétlem: egyetlen egy tárgyad nem volt meg, akkor ismételhetted az egész félévet, és ha másodszorra sem sikerült, vagy megvolt a harmadik félévismétlésed, akkor repültél az indexeddel együtt a balettintézetbe. A dékáni méltány szót többet használtuk, mint a b*zmeget, pedig abból csak kettő volt a 3 évre. Utóbbiból több szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Jim-Y válasza Gergosz2 (#27) üzenetére


Jim-Y
veterán

háhá, én 2007-ben kezdtem és 3év után a 400-ból mennyi fejezte be? na mennyi? úgy 15..bár pontos adatot nem tudok, mert én se 3 év alatt fejeztem be:D

Amúgy kétféle felfogás van, az egyik, hogy bekerülni nehéz, de el is végzed, a másik, hogy bekerülni könnyű, de elvégezni nehéz.. meg az orvosi :))

Na én az előbbivel jobban szimpatizálok, ugyanis nem vagyok hülyegyerek, ellenben lusta, ez azt eredményezi, hogy az évközi jegyeim mindig szarok, de az igazán fontosak mindig jók, általában ezek eredményeznek pontokat. a 144 pontos rendszerben olyan 130 körüli pontom volt, az IK-ra asszem 107 volt a határ, tehát belefért volna ha nagyobb a határ, de könnyebb az egyetem, így azért egyszer-kétszer izgulnom kellett:D

[ Szerkesztve ]

(#30) Gergosz2 válasza Jim-Y (#29) üzenetére


Gergosz2
veterán

De legalább befejezted.
Gondolom nálatok is az volt hogy első félévben már több mint felét megcsapták fő tárgyból. Nálunk ez Analízis 1 volt 8 kreditért:D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#31) Jim-Y válasza Gergosz2 (#30) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nálunk előzetesen azt lehetett tudni, hogy az analízis a buktató tantárgy, ha az megvan akkor jó vagy, na a nagy lóf..kukit. Ha azzal megvagy akkor jön még legalább 3-4 olyan amiből örülsz ha harmadik tárgyfelvétre, utolsó lehetőségre, egy minimálpontos kettest összeszedsz:D

Mondjuk ez a legtöbb helyen így van, de akit felvettek most, az erre készüljön fel, ne linkeskedje el az elejét, ne bulizzon annyit az első évben, utólag be tudja majd bőven pótolni a bulikat.. szerintem :U

(#32) Gergosz2 válasza Jim-Y (#31) üzenetére


Gergosz2
veterán

műszaki területen biza ilyen szopás van. Nekünk is ugyan ez a szisztéma.

Mondjuk gazdasági meg menedzser szakosok egész éveben buliznak és kb 2 hét alatt letudják az egész vizsgaidőszakot.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#33) GabN73 válasza Иван (#23) üzenetére


GabN73
addikt

Jelenleg a 90% kint akar dolgozni, de szerintem 89 százalékuknak csak nagy a szája :)

(#34) GabN73


GabN73
addikt

Amúgy nézte valaki a jogász ponthatárait? :C :C

(#35) Иван válasza GabN73 (#33) üzenetére


Иван
őstag

Lehet, de a statisztika akkor is egy hatalmas nagy tábla, amire az van írva, hogy "valami k*rvára rossz irányba megy." :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#36) DeFranco válasza Иван (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Lehetne ezt a vonalat bejegyzésen kívül tartani? Köszönöm :)

(#37) Иван válasza DeFranco (#36) üzenetére


Иван
őstag

Megpróbáljuk. mondjuk az oktatásról nehéz úgy beszélni, hogy ne jöjjön elő annak az állapota, és azon keresztül az ország állapota :(

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#38) DeFranco válasza Иван (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha beszélsz róla moderáltatom, ha nem moderálják bezárom. Ez van, itt ez a szabály :) Ezért kértem szépen, hogy ne legyen gond. Szándékosan kerülöm ezeket a témákat, ezért nem szeretném, hogy itt is ez tobzódjon. Remélem nem nagy kérés :)

(#39) zhagyma válasza Jim-Y (#31) üzenetére


zhagyma
őstag

" ... az analízis a buktató tantárgy ..."

Remélem ez rendben lesz. mat-fiz tagozatról jön a csemete matek beütéssel.

" ... jön még legalább 3-4 olyan amiből örülsz ha harmadik tárgyfelvétre ..."

Érdekelni az a 3-4 tárgy.

(#40) DeFranco válasza zhagyma (#39) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ezt el kell felejteni. Amit a csemete a középiskolából hoz, az maximum egy hatásos beugróra elég, de a negyedéves számonkérésekre (ha van) már bőven kínai lesz neki az anyag 80%-a. Félév végére meg, hajaj...

(#41) Jim-Y válasza zhagyma (#39) üzenetére


Jim-Y
veterán

Diszkrét matek, Numerikus módszerek, Valszám ... ezek nehezebbek még, bár ha jó matekból, és van szorgalma, akkor nem lesz gond :)

Ezen kívül 1-2 programozás beugró, de az is seggelés kérdése leginkább..

(#42) zhagyma válasza Jim-Y (#41) üzenetére


zhagyma
őstag

Köszi!

DeFranco: Tudom hogy kevés. Én is végigcsináltam annó a matekot, villanytant. stb. :)

(#43) DeFranco válasza zhagyma (#42) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem néha még mindig lábrázásom van tőle... három tárgyból volt UV-m, abból az egyik az analízis. Valszámból meg az mentett meg, hogy tudott deriválni-integrálni a számológépem. Brrr...

(#44) zhagyma válasza DeFranco (#43) üzenetére


zhagyma
őstag

Őszintén? Már olyan rég volt, hogy el is felejtettem. Az viszont biztos hegy nem volt UV-m. Erre határozottan emlékszem. Ja de mégis volt: másodiplománál később a PSZF-n számvitelből. Na megyek a kisebbik kölökért a kézművestáborba ...

(#45) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem indult idén szak. Yeah. :D

(#46) Gergosz2 válasza zhagyma (#39) üzenetére


Gergosz2
veterán

MIlyen szinten űzte a matekot?
Ha emelt szinten semmi baja sem lesz, sok újat nem fog hallani esetleg anal2-ben(már ha az ott van)
Amúgy tényleg egy buktató tárgy , a hallgatók fele eltaknyol rajta.
Villanytant melyik intéézményben tanultad? :))

(#41) Jim-Y

Ó ezeket nagyon szerettem mindegyikből 5-ös lettem :K
Mikor mentem Diszkrétből vizsgázni a tanár azzal kezdte: "Maga vizsgázott tavaly ötösre? "

Programozás nekünk 7+6 kerditben ment: első félévben Információs Technológia néven sima C, második félévben Programozás néven C++, de mindegyik villamosmérnököknek szánt dolog.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#47) DeFranco válasza zhagyma (#44) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Engem meg akartak verni, mert csak 3 UV-m volt a 7 félév alatt. Az nálunk extrém kevésnek számított. Ebből kettő az első félévben, meg egy egy olyan tanárnál, akinél senki sem ment át elsőre (Maci, ha ez mond valakinek valamit)

(#48) plömplöm


plömplöm
őstag

(miért) nem volt még?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#49) DeFranco válasza plömplöm (#48) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm :R Ez jaú!

[ Szerkesztve ]

(#50) plömplöm válasza DeFranco (#49) üzenetére


plömplöm
őstag

szívesen. utólag láttam most meg, hogy leméretezte nagyíthatatlannak a motor :W , ezért íme a linkje is a bizt.kedv.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.