Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jamby18


Jamby18
senior tag

Szerencséd van, kifogtad.
Én eddig a Samsungommal vagyok így 2006 novemberben vettem. 535nap, 8 óra, 0perc.
100/100 SP2004C. És ugyanennyi üzemóra van a csifi 450ben.

(#2) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nekem van egy 5 és fél éves Maxtorom, 160GB, világéletében torrentre volt használva 0-24, de már ki vontam a forgalomból mert IDE-s, és lassú az újakhoz képest, amúgy az is 100%-os kondícióban van. Én se értettem mér mondja mki hogy szar a maxtor :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3) Gergő_


Gergő_
őstag

40-es slim maxtoraim voltak régen , amelyek nagyon bírták a strapát.

(#4) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Bizti jó vinyók voltak, csak sokan használták őket kodegányéstsai táppal... :D

mp

(#5) moha21


moha21
addikt

Van még 20 mb-os hdd-m idősebb, mint én mai napig megy nincs bad sector.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Nálunk is van egy 5-6 éves 80 GB-os Maxtor, eddig semmi baja, pedig rendszervinyónak van haszálva.

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#7) kmisi99


kmisi99
addikt

Nálam 2 maxtor is haldoklik 20-25% kondícióval. Az egyik ha melege van úgy sípol hogy zárt ajtó mögül is hangos.

(#8) Davidof92


Davidof92
senior tag

eleinte ez is kódgánnyal ment, most van fsp alatta :DDD

(#9) Lenry


Lenry
félisten

sok maxtorom volt, és sokkal találkoztam.
volt, amelyik olvasófeje egy hangos vísítás közepette mintát mart a lemezbe, volt amelyiknek megállt a motorja, volt, amelyiknek elszállt az elektronikája (utóbbi kettőből egy lemezt csináltam, azóta is megy :) ), és szinte mind tele volt bad sectorral, pedig nem nagyon ment egyik se sehova a gépben...

na ezért nem szeretem a maxtort.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Davidof92 válasza Lenry (#9) üzenetére


Davidof92
senior tag

akkor nagy volt a szórás úgy látszik.

(#11) Raucher válasza molnarpeter (#4) üzenetére


Raucher
tag

Bizti jó vinyók voltak, csak..

Annyira nem voltak jók, de volt köztük néhány igen jól sikerült darab.

Van egy 40GB-os ami még hibátlan.
A 20GB-os, ami még eredeti Quantum gyártmány, 1 hibás szektorral, de még életképes.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#12) moha21 válasza Lenry (#9) üzenetére


moha21
addikt

Maxtor volt a legtöbb hibás amivel találkoztam anno meg seagate.. melegedtek, de ez persze a 20-40 Gb-osok voltak.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) Sandrew


Sandrew
őstag

Értelmes méretű particiók :DDD

(#14) Davidof92 válasza Sandrew (#13) üzenetére


Davidof92
senior tag

így sikerült. a 15-ös régebben szét volt szedve egy 8 gigásra meg egy 5-ösre, meg 2 giga volt formázatlan :DDD
kezd kevés lenni a hely...

(#15) Thunderzolee

Nem akarsz modernebb ("trendibb") kinézetet az XP-nek? ;)
http://www.crystalxp.net/galerie/en.id.130.htm

Ez a Vista Inspirat 2.
Mielőtt átváltottam egy újabb oprendszerre, ezt használtam az XP-n.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) Móci válasza Davidof92 (#14) üzenetére


Móci
addikt

Nem semmi a felosztás, az biztos. :D
A vékony szériából én is láttam már jó pár döglött darabot. Amúgy a könyvtárban is egy ilyen csoda megy jó pár éve, szóval akad azért normálisan működő is.
A régi, 'quantum-maxtorok' voltak nagyon jók, azokat szerettük.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) #27483136


#27483136
törölt tag

Nekem is mindig maxtorok voltak, és csak azóta van más típus, hogy megszűnt.
Soha nem volt baj velük.
Kivéve az utolsót, ami 2 év után megadta magát.

Hátha van valakinek jó ötlete, vagy felvilágosít a hibájáról. Please!
250GB-os sata2-es.
-kb fél óra működés után eldobja a sata-t. Megszűnik a kapcsolat az alaplappal. Hűtöttem: semmi hatás. (Arra gondoltam, hogy ennyi idő alatt bemelegszik valamije)
-a javító/tesztelő progikat sem tudom végignyomatni rajta, mert mindig megszakad a kapcsolat mielőtt végeznének.
-láttam bad-szektort rajta, de gyanús, hogy csak a lehalás miatt jegyződnek be bad-nek, valójában jók azok is. (minden javítószoftver futáskor többet látok, de nem vészes a mennyiségük.)
-mikor legelőször találtam bad-et, csináltam több partíciót, hogy ne használja azt, amelyikben van a bad. Kihagyta, de ismét lecsatlakozott fél óra múlva. Ezért gyanús, hogy semmi köze a bad-hez, ill, azok csak téves bejegyzések.
???

[ Szerkesztve ]

(#18) Davidof92 válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


Davidof92
senior tag

köszi az ajánlást, de ez egy olyan hihetetlenül teleszemetelt op rendszer, hogy olyan még1 biztos nincs :DDD volt már alatta: 3850 x1900xt 8600gts 8800gtx integrált driverét felraktam egy csomószor aztán most a 4850. Elindítom a mozillát, várni kell 2-3 percet amikor elindult mert csak seekelteti a vinyót orrba szájba. Újra kéne már rakni, de lusta vagyok :B . Egyébként annyira nem nagyon tettszik. Ezért sem váltottam még el XP-ről.

[ Szerkesztve ]

(#19) huntermati


huntermati
tag

Nekem is van 2 db Maxtor 6Y080L0 80Gb-os vinyóm és mind a mai napig 100/100-s :))

(#20) necer


necer
újonc

Csak néha kapcsolom be a külső Maxtor vinyomat (320 Mb; OneTouch III), ennek ellenére most már fel sem pörög. Vajon mit lehet ilyenkor tenni, ha nem akarok mindjárt adatmentő céghez fordulni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.