Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MineFox54


MineFox54
őstag

Végre "benőtt a fejed lágya".
Tápból szerintem felesleges az 500-as főleg a SeaSonic-ból.

(#2) ldave válasza MineFox54 (#1) üzenetére


ldave
félisten

Hát nem tudom, 500W alá nem mennék, az ASUS oldalán csak annyit írnak a 290-esnél, hogy

Energiafogyasztás | max. 300 W további 6+8 tűs PCIe tápcsatlakozó szükséges.

Ez alapján választottam a 500W-os teljesítményt.

A Slime draws near! Command?

(#3) MineFox54 válasza ldave (#2) üzenetére


MineFox54
őstag


Tesztgép:
Core i7-3770K @ 4,3GHZ
MSI Z77 MPOWER
G.Skill RipjawsX 16 GB (4 x 4 GB) DDR3-1866 F3-14900CL9Q-16GBXL
Intel SSD 320 160 GB SSDSA2CW160G310 (SATA 3 Gbps)
Seagate Barracuda 7200.12 500 GB (SATA, 7200 rpm, 16 MB cache)
Seasonic Platinum Fanless 520 – 520 watt

Szerintem felesleges az 500-as táp. Meg gondolom, tudod te is, hogy az az érték a Vargányé tápok miatt van odaírva

[ Szerkesztve ]

(#4) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Táp: Bőven elég lesz az S12II 520. Nem hiszem, hogy az ennél olcsóbb SS-ek osztatlan 12V-os ággal rendelkeznének. Maradhat, nem nem hiszem, hogy jót tesz egy tápnak az, hogyha 90-100%-on megy.
Ez is jó: Seasonic M12II 520 EVO

RAM: Elég nekem az 1600MHz is. Pl HyperX Fury(piros/fekete/fehér/kék), HyperX Savage(piros), Crucial Ballastix(Sport: zöld NYÁK, kék vagy zöld borda; Tactical: sárga).

Alaplap: Ehhez mit szólnál?

CPU:
"Amúgy mi a különbség az intel 44xx/45xx/46xx szériája között?"
Órajel. Haswell: i5 4430, 4440, 4570, 4670(K), Haswell-Refresh: i5 4460, 4590, 4690(K)

Szerk.: Ugye lesz kép a kész gépről? :))

[ Szerkesztve ]

(#5) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Akkor mar miert nem M12II 520W Evo?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6) mqm


mqm
senior tag

290<-->960 szerintem nem egy kategória..
780/780ti esetleg Titan nem jatszik használtan? AMD-t én kihagynám a helyedben ha nem vagy az a mazoista tipus! :D (Kedves AMD fan-ok, nem bántásból írtam!)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#7) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hazat valasztottal, vettel mar?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) DeFranco válasza Bjørgersson (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És hogy fog érte elmenni? Csak kérdem...

(#9) Bjørgersson válasza DeFranco (#8) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Futarrol senki nem hallott meg ezen a szerencsetlen forumon? Csak kerdem...

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) DeFranco válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megvárom, hátha leesik :P

(#11) Bjørgersson válasza DeFranco (#10) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jahogy, nyaldmeg... szerintem nem fog. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nehogy kidobj egy fillért is az i5-45xx vagy i5-46xx szériára, bőven jó a i5-44xx. A másik kettő csak vállalati szolgáltatásokat tud pluszban (vPro, SIPP, TXT), illetve a plusz 300-500MHz-ért (10-15%) meg a kb 8-16k (15-30%) felár nagyon nem éri meg, főleg ha játszol. Egyetlen kivétel van, ha az e-penis faktor is játszik a proci választásánál, ez esetben a legnagyobbat kell megvenni, függetlenül attól, hogy kihasználod-e. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) ldave


ldave
félisten

@DR|FTK|NG: persze, lesz majd róla még beszámoló :) Komolyan mondom tök jó érzés újra ezen agyalni, hogy mi és hogy, olvasni a teszteket, fórumokat, youtube videókat.

@kovy29: azt még nem, egyik se tetszik :D

@lezso6: köszi, akkor maradok az i5-4460 mellett, ahogy nézem csak egy ezressel drágább, mint a 4440.

A Slime draws near! Command?

(#14) MineFox54 válasza ldave (#13) üzenetére


MineFox54
őstag

Iponon nem hogy ezerrel drágább, 200-al olcsóbb a 4460 :C

(#15) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

Am az r9 290 és a gtx 960 hogy jött össze egy kategóriában,mert nagyon nagy köztük a különbség. A 960 az r9 280 szintjén van(igazából kicist gyengébb is nála),a 290 meg a 970 környékén.

[ Szerkesztve ]

(#16) ldave válasza TreXesZ (#15) üzenetére


ldave
félisten

Hát az árak alapján, a 960 valamivel olcsóbb, mint a 290, a 970 viszont drágább annál.

A Slime draws near! Command?

(#17) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

igen árakat nézve ez igaz,de teljesítményben viszont úgy van,ahogy leírtam.

(#18) Luck Dragon válasza DR|FTK|NG (#4) üzenetére

A sima 4690 is Haswell-Refresh?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#19) kaszaking válasza ldave (#13) üzenetére


kaszaking
tag

Az I5-4460 processzorral szerintem jól fogsz járni. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Még a gyári hűtője is viszonylag hűvösen tudja tartani

(#20) DR|FTK|NG válasza Luck Dragon (#18) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Igen. Az i5 4690K és az i7 4790K Devil's Canyon, kb egy időben jelentek meg a Haswell Refresh procikkal.

(#21) ldave válasza kaszaking (#19) üzenetére


ldave
félisten

Mondjuk hűtő terén pont azon gondolkozom, hogy valami zárt vizes megoldást megpróbálok, sose volt még vízhűtésem, valamely Cooler Master vagy Zalman hűtővel, de ennek még utána kéne olvasnom.

A Slime draws near! Command?

(#22) MineFox54 válasza ldave (#21) üzenetére


MineFox54
őstag

Milyen árban gondolkodsz ezen a téren?

(#23) ldave válasza MineFox54 (#22) üzenetére


ldave
félisten

Passz, még nem nagyon néztem utána, hogy mi számít már minőségnek vízhűtés terén és az milyen áron van. Csak annyit olvastam a gyári i5 hűtőről, hogy jól teszi a dolgát, viszont elég hangos tud lenni, ha maxon pörög.

A Slime draws near! Command?

(#24) aAron_ válasza MineFox54 (#3) üzenetére


aAron_
őstag

Igen, azonban itt a VGA nem lett tuningolva. Feszültség emelésével hatványozottan növekszik a fogyasztás. Egy 290-el egy 500W-os PSU-t szerintem simán kilehet használni, pláne ha egy ágon nem is tud leadni ekkora teljesítményt.

(#6) mqm: Nem hát. Ezt én sem értettem. GTX 960 R9 280 alatt teljesít általánosságban. Teljesen másik kategória, mint a 290.

(#12) lezso6: Ha viszont az alacsony órajel miatt nem fogja tudni kihajtani az erősebb VGA-t, az ugyanúgy pénzkidobás. A tökéletes kombinációt kell megtalálni, amely a játékoktól is függ.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#25) MineFox54 válasza ldave (#23) üzenetére


MineFox54
őstag

[link]
mondjuk?
Nem teljesen figyelmesen olvastam végig, de volt szó vga oc-ről?

[ Szerkesztve ]

(#26) aAron_ válasza DR|FTK|NG (#4) üzenetére


aAron_
őstag

Ilyen alaplapba bűn lenne nem egy 4690K-t rakni minimum. :O

Szerintem a kedves gépépítő fórumtársunk akkor járna a legjobban, ha betérne a "Milyen asztali gépet vegyek?" topicba, és ott megválaszolná az összefoglalóban feltett kérdéseket. Ez így elég káosz. :(

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#27) MineFox54 válasza aAron_ (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

:K

(#28) ldave


ldave
félisten

@aAron_: okés, értem, benéztem, a 960 gyengébb, mint a 290. Abban azért bízom, hogy a i5-4460 elég lesz egy 290 mellé, nem hiszem, az a proci visszafogná a vga-t.

@MineFox54: nincs tervben semmilyen tuning, se proci, se vga. Igazából ez a vízhűtés csak egy kósza gondolat, első körben marad a gyári hűtő, talán majd egyszer,

A Slime draws near! Command?

(#29) aAron_ válasza ldave (#28) üzenetére


aAron_
őstag

Pedig visszafogná, 290 mellé 4690 kéne, ha egyébként nem OC-olsz. Saját méréseim is ezt igazolják.

Későbbiekben lehet fogok írni erről egy komolyabb tesztet is. Neten nem találni túl sokat erről.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#30) ldave válasza aAron_ (#29) üzenetére


ldave
félisten

A kérdés az, hogy mennyire fogja vissza? 5%? 10%? Mert árban 30%-kal több a 4690K.

A Slime draws near! Command?

(#31) Bjørgersson válasza ldave (#30) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyszerubb lenne szerintem egy gyengebb, olcsobb videokartyat valasztani, aztan azt a pendzt ami megmarad, elkolteni masra, akar a gepre, akar sorre. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32) AxBattler válasza lezso6 (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, ez hasznos infó! :R
Egyébként erről van valamilyen benchmark, mert én csak a Techspot-osat találtam?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33) Xmister válasza Bjørgersson (#31) üzenetére


Xmister
senior tag

De egy gyengébb, olcsóbb videokártyával lassabb, csúnyább is lesz a játék.

Szerintem a legokosabb és időtállóbb egy K-s proci + tuning később.

(#32) AxBattler: Az a teszt elég félrevezető, mert single-ben tesztel, egy 64 fős szerveren sokkal nagyobb a terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#34) DR|FTK|NG válasza Xmister (#33) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ahol egy non-K-s proci kevés, ott a tuningolt testvére sem segít sokat. :(
Viszont e-penis növelésre tökéletes. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) AxBattler válasza Xmister (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, ez már jobb:
Battlefield 4 Benchmark – Multiplayer CPU and GPU W7 vs W8.1

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36) Xmister válasza DR|FTK|NG (#34) üzenetére


Xmister
senior tag

Vagy mégis. Egy 2500k 3.7-rol 4.8-ra kb 30% tuning. Ennyit gyorsult azóta kb. azonos órajelen az i5 (ha nem kevesebbet). És egy 5 éves procirol beszélünk.

(#35) AxBattler: Sajnos nem, mert a CPU-t üres szerveren tesztelték.

[ Szerkesztve ]

(#37) AxBattler válasza Xmister (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

No, alakul. Akkor marad a szájhagyomány... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) aAron_ válasza DR|FTK|NG (#34) üzenetére


aAron_
őstag

Szerintem ez nagy hülyeség, de mindegy. :DDD

CPU limit esetén már 5% plusz is rengeteget jelent, hát még 3.4 GHz helyett 4.2-4.4 Ghz, ami úgyszintén ~30%-os tuning.

What is your ikigai?

(#39) D1Rect


D1Rect
félisten

Kicsit olyan érzésem van, hogy túl sokáig nézegettél alkatrészeket és már mindenre 2x annyit szánsz mint eredetileg. :)

Ha jól emlékszem nem ebben a kategóriában nézegettél VGA-t, szerintem iszonyat overkill a 290.
A másik, hogy ~100K-ért inkább 970, összességében egy jobban sikerült VGA, de az eredeti elképzelés szerint a 750Ti volt az a kategória amit nézegettél. Az úgy ~fele ezeknek.

A proci+lap és memória is elszállt rendesen, szedd elő az eredeti bejegyzésedet! ;)

(#40) ldave válasza D1Rect (#39) üzenetére


ldave
félisten

Tudom :) Csak aztán elkezdtem teszteket és fórumokat olvasgatni, hiba volt ;)

Amúgy már máshol is a 970-et ajánlották inkább a 290 helyett, ami végülis igaz, ráadásul jár mellég Witcher kupon, amit eladva kb ugyanannyiba kerülne.

A Slime draws near! Command?

(#41) D1Rect válasza ldave (#40) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert a ph!-n minden topikban az megy, hogy "szánjál rá 2x annyit és vegyél egy 3x jobb terméket". :D
Persze tök jó gépet raktál össze, csak sokkal erősebb mint amire valójában szükséged van.

Én is nézetegem VGA-t, aztán rájöttem, hogy amivel játszom az 80, 120, 300 fps-sel megy, és az első az még optimalizálatlan beta.

(#42) ldave válasza D1Rect (#41) üzenetére


ldave
félisten

Eh, igazad van :) Tök jó, hogy azt se tudom már mit akarok :)

A Slime draws near! Command?

(#43) joysefke válasza ldave (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1, Ne dobj ki több pénzt gépre mint ami szükséges, ha hosszútávon elég az i3/750Ti akkor azt vedd

2, Ha esetleg komoly gépet veszel (amiben 970 vagy 290 van az már bőven komoly) akkor, ha non-K i5 kerül bele, akkor abból mindenképpen a leggyorsabb közelit vegyed. 500MHz rengeteget tud számítani.
15% órajel többletért bizony megéri 30%-al többet fizetni. Nem csak a proid, hanem az egész géped gyorsabb lesz 15%-al...
-Minden ellentétes híreszteléssel szemben, a játékoknak kell a CPU erő, főleg ha egy 290 vagy 970 futtatja őket.
-A fejlődés CPU fronton manapság nagyon lassú, egy top i5 pedig nagyon hosszan ki fog tartani. Egy 500MHz-el lassabb példányról már nem lennék meggyőződve.

3, Memóriából nekem Crucial van, merem ajánlani, jók az áraik, leginkább mert nem költenek marketingre.

4, Használtan minden olcsóbb, ettől függetlenül az alaplapot és a tápot én mindenképpen újonnan venném.

[ Szerkesztve ]

(#44) ldave válasza joysefke (#43) üzenetére


ldave
félisten

Köszi a tippeket. Mivel úgy látszik, hogy én se tudom pontosan, hogy mit is akarok, így egyelőre kivárok, Windows 10, DX12, E3, akármi, talán átrendezi, átalakítja picit a piacot amúgy is.

A Slime draws near! Command?

(#45) joysefke válasza ldave (#44) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

dehogy fogja :)

ezt kell eldönteni: ígérgetés kell vagy számítógép ami itt és most működik?

J.

(#46) ldave válasza joysefke (#45) üzenetére


ldave
félisten

Á, én álmodozó vagyok, szeretem az ígéreteket :) Volt Nokia N9-em, Blackberry és WinRT tabletem, van Wii U-m és hasonlók ;)

Szerencsére anyagilag megtehetem, hogy szinte bármit választhassak (jó, most nem Titan X-re és hasonlókra gondolok, szóval reálisan) ha úgy döntök, hogy vásárolok, de túllőni tényleg nincs értelme a gépet, ha nem használom ki. Alapvetően konzolon játszom, PC-n szinte csak PC-only címekkel (MMO-k, stratégiai játékok), ezeknek pedig nem nagyon kell erőmű az élvezetes játékhoz. Szóval ha a WoW és társai elfutnak 1080p-ben, high beállításokon akadásmentesen, az már talán elég is. Mondjuk egy alap i5 és egy GTX960.

A Slime draws near! Command?

(#47) ldave válasza joysefke (#45) üzenetére


ldave
félisten

Amúgy nézegettem ezt az Alienware Alpha-t is, csak kéne neki egy upgrade még az idei intel és nvidia hardverekre.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.