Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) S-Attila válasza Dany007 (#29) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"Nekem legalábbis 4. osztálytól kezdve volt."

Igen, neked volt. Hidd el, hogy ezzel te egy nagyon szerencsés ember vagy. Nekem pl. általános iskola 7. osztályától volt heti egy óra informatika, fél évig, 8.osztályban heti egy egész éven át. Pedig tippem szerint én pár évvel fiatalabb is vagyok, mint te. Egyszerűen olyan környezetben nőttél fel, ahol ez természetessé vált a számodra. Sokan meg nem olyan környezetben nőnek fel, és ha nincsen - vagy nem volt - otthon saját számítógépük, akkor nem tudtak mit tenni. Akit nem érdekelt a téma, annak úgyis mindegy volt, akit érdekelt volna, az meg meg volt lőve. Ennyi.

"Szerintem még itthon is alig van olyan fiatal akinek ne lenne otthon egy PC-je vagy laptopja, akár mindkettő."

Megint csak kérdezem: reprezentatív felmérés, saját tapasztalat, vagy...?

"De ha valaki össze tud spórolni 10 ezer forintot egy ilyen alap 5-10 éves konfigra,..."

Lehet, hogy össze tud, és itt ügyesen el is siklottál az időtényező felett. :) Kel 5-kor, hazaér este 7-re, a munkahelyén nem számítógéppel dolgozik. Család, gyerekek. Kérdés: mikor van ideje számítógéppel foglalkozni? 40 éves nő saját maga kijelentette, hogy ha napi 3-4 órája lenne foglalkozni vele, ő is benne lenne a témában. De nincsen, mert a hétköznapjait elviszi a munka és a család.

"Tehát okés, hogy szar az oktatás és ez súlyos probléma, de legalább egy mai fiatalban lehetne annyi, hogy továbblát a facebook-nál."

Motiváció. Illetve annak hiánya. Meg amit a "fiatal" a környezetében tapasztal. Ez a probléma jóval túlmutat az oktatáson, meg annak minőségén. Szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.