Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szablya


szablya
tag

Ááááááá!
Én néztem egy darabig csak úgy, aztán egyszer csak látom, hogy a másik fele forog, azt hittem én hülyültem meg :DDD Ozt olvasom a szöveget, és most azon mérgelődök, hogy nem tudom visszafordítani :U Szóval most ellentétes, de az előbb még megegyező volt. Nem bírom az agyam :W :D

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#2) Ice!?


Ice!?
őstag

A múltkor volt már szó erről a gifről, és valami olyasmire jutottak itt páran, hogy bizonyos időközönként irányt vált automatikusan. Nem tudom, hogy mi igaz és mi nem, az egyszer biztos, hogy fordítva is forog egy idő után.

Amúgy balkezesek a jobb féltekét, a jobbkezesek pedig a bal féltekét használják, nem?

Bocs, ha marhaság.

(#3) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Vó't má'! Két-szer is.

A címben agyféteke van, egy L kimaradt.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Olyan szinten tudom váltogatni, hogy ha nagyon akarom, ki is merevítem. :DDD

(#5) szablya válasza Peter Kiss (#4) üzenetére


szablya
tag

Fixálnád míí, fixálnád! :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) Tikakukac válasza Ice!? (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

Tuti hogy változik az irány, épp most néztem és tényleg átfordul :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) <NewL>


<NewL>
addikt

megfordítottam. ...fejjel lefelé van a csajé,brékel:D

csak a mellbimbóját néztem eddig:D

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8) tkazmer


tkazmer
addikt

Az érdekesség a dologban, hogy a forgásirányt meg lehet fordítani egyszerű kérdések feltevésével

aha, én tüsszentettem, és azzal is sikerült :))

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) szablya válasza Tikakukac (#6) üzenetére


szablya
tag

Tuti, hogy nem változik, leszedtem és megnéztem. 34 képkocka az egész, azaz 1 körbeforgás.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#10) bozont válasza Tikakukac (#6) üzenetére


bozont
veterán

Először én is azt hittem, aztán áthívtam öcsémet és ő teljesen ellentétesen irányba látta forogni, talán mégis van valóságalapja. :F Bár azt nem tudom, hogy az agyféltekéknek van-e ilyen módon köze hozzá, de erős koncentrálással simán meg fordítom a forgásirányt (alapból az óramutatóval megegyező irányba forog nekem).

(#11) ^Clown válasza szablya (#5) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Blokkolná :D

Nekem csak óramutató járásával megegyezően forog. Fene :)

(#12) moha21


moha21
addikt

Ha akarja az ember mindkét irányba látja forogni. Apummal néztük régen.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#13) PuMbA


PuMbA
titán

Hát én hiába matekozok (operációkutatás vizsgára tanulok) vagy képzelődök nem vált forgási irányt. :C

[ Szerkesztve ]

(#14) szablya


szablya
tag

Próbáljátok az alsó sarkakat nézni, én úgy simán változtatom! :D
hülyeség :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#15) Piloss


Piloss
senior tag

Nézzétek a sarka körüli részt,úgy könnyebb

megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#16) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

[link] :U

Harrrr!!!!

(#17) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Fogalmam sincs mennyire kompetens a teszt, mennyire igaz, hogy ez bármit mond az egyfélteke dominálásról, bár némileg szkeptikus vagyok.

Mindenesetre nekem csak az óramutatóval ellentétesen forog. Nézhetem az alját, sarkát, nézhetek oda később, bármikor, bárhogy, csak az óramutató járásával ellentétesen.

Ndruu:
Látom, amit linkeltél, de nem értem. Most akkor hogy is van ez? :D
Most minden porcikáját néztem. Lábfejét, karját, hajtincsét. Kétséget kizáróan óramutató járásával ellentétesen megy, akárhogy gúvasztom a szemem, szóval még jobban érdekelne, hogy hogy is van ez a két kép, amit betettél, és mi ez. Pontról pontra követem és csak ellentétesen.

[ Szerkesztve ]

(#18) Alexios


Alexios
veterán

hát én akárhogy koncentrálok, akárhogy nézem akkoris csak megegyezően forog, hiába számolok közben, stb:D

(#19) Lenry


Lenry
félisten

nem vált irányt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

A gif jópofa a többi erősen bullshit.

(#21) blokad


blokad
senior tag

Először az óramutató járásával megegyezően, majd ha sokáig nézem és közbe arra gondolok hogy minden szép és jó, elkezd ellentétesen forogni, majd nem sokkal később visszaáll.

(#22) Lauda


Lauda
félisten

Ahogy nyultam a sorert, iranyt valtott. Amint letettem megint. ;] :P

(#23) Ndruu válasza Szten Márs (#17) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nézd a padlón lévő tükörképét, ez a kulcs.
Ha az előre álló láb tükörképét követed, akkor látszik, hogy a kép jobb alsó sarkán tűnik fel és a bal alsóban tűnik el. Ha ezt a mozgást (óramutató járásával ellentétes) fejben összekapcsolod a sziluett mozgásával, akkor láthatod balra forogni a sziluettet is.
Amikor eltűnik a bal alsó sarokban, akkor nézz fel mondjuk a karjára vagy a fejére, így kapcsolja össze az agy a tükörkép látott és a sziluett vélt forgásirányát.
Nem baj ha elsőre nem sikerül, nézz máshova, majd vissza a képre.

A két kép amit legutoljára linkeltem annyival segít, hogy a sziluett belső körvonalait belerajzolták, így ha lelassítod a mozgást, akkor látszik az átfedés.

Harrrr!!!!

(#24) Tikakukac válasza szablya (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

És tényleg nem fordul át :DDD

Részegen próbálta már valaki? :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25) ^Clown válasza Ndruu (#23) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Valóban, nekem is így sikerült. Alig tudtam visszaállítani magamat az alapértelmezettre :D

(#26) Lauda válasza Ndruu (#23) üzenetére


Lauda
félisten

A linkelt kepeiden nem forditva van jelolve? Az R forog balra, az L pedig jobbra. ;)

(vagy ez mar a totalis megorules :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#27) Szten Márs válasza Ndruu (#23) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, így megy. Érdekes. A tükörép figyelése nem jutott eszembe.

(#28) Ndruu válasza Lauda (#26) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem én jelöltem meg őket, de egyébként helyes a jelölés.
Ha a forgó sziluettet helyében lennénk, akkor viszont rossz a megjelölés.

Harrrr!!!!

(#29) joey04


joey04
titán

Ndruu leírása alapján már tudom "irányítani" de korábban nálam akkor fordult meg, amikor hirtelen valóban dühös lettem...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) CséZé


CséZé
őstag

vazze, eddig óramutató járással megegyezőnek láttam, átfordítottam. mostmár meg nem tudom h csináljam vissza :( :DDD

szerk: na mostmár jó

[ Szerkesztve ]

(#31) PuMbA válasza Ndruu (#23) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is sikerült ezzel,de ha elnézek akkor sem áll vissza sokszor az eredeti forgásirányra.

[ Szerkesztve ]

(#32) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Folyamatosan vekkerirányba forog és sehogy se tudom megfordítani, pedig már régebben láttam a képet és akkor gond nélkül ment. Lehet, hogy közrejátszik a fáradtság. :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#33) Dany007 válasza Szten Márs (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Én is szkeptikus vagyok... Azért is kérdeztem hátha valaki tud érdemi infot adni a helyességéről. Az, hogy bullshit (valaki írta), lehet, de ettől még nem lettem okosabb. :)

Elvileg egy gif animátor progiban meg lehet nézni milyen és hány képkockából áll, vagyis egyértelműen eldönteni, hogy bele van e "tervezve" az irányváltás vagy nincs.

Ha szablya kollega tényleg megnézte, akkor egyértelmű, hogy nem kamu és a váltást az agyunk csinálja.

"Tuti, hogy nem változik, leszedtem és megnéztem. 34 képkocka az egész, azaz 1 körbeforgás."

De ez nem feltétlenül az agyfélteke műve, lehet akár érzéki csalódás is. Ahogy azt Ndruu is leírta.

Abban szinte biztos vagyok, hogy nincs a gifbe kódolva az irányváltás. Az biztos az agy műve így vagy úgy. Kollegával egyszerre néztük, miközben nekem váltott, neki pedig nem.

A kérdésfeltevős próbám sem valószínű, hogy érdemi eredményt adhat, de úgy próbáltam ki, hogy szüleim és tesóm semmit nem tudtak az egészről, csak annyit mondtam nekik, hogy nézzék én meg kérdezek.
Próbáltam húgomat logikus gondolkodásra rávenni :) pár másodperc és kérdés nélkül mondta, hogy átfordult. Aztán mondtam h képzeljen el egy tájat. Leírtam neki szavakban és szinte azonnal visszafordult. Persze mindezt úgy, hogy neki fogalma se volt arról, hogy milyen reakcióra számítok (meg szőke is... :) ).
Szóval a dolog továbbra is érdekes, de szkeptikus maradok a messzemenő következtetést illetően (tehát, hogy kimutatja, hogy éppen melyik agyféltekét használom aktívabban).

(#34) Szten Márs válasza Dany007 (#33) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk azóta hullafáradt lettem, plusz egy órája zongorajátékot hallgatok, és az óramuattó járásával azonos irányba megy. És akármit csinálok, csak abba, most az árnyék figyelése sem segít. Fura.

(#35) Dany007 válasza Szten Márs (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel arra célzol, hogy inkább a kreatív éned került előtérbe és ezért a jobb agyféltekéd dominál most jobban? :)
Én nem mondom h kamu, sőt inkább hinnék benne, de sajnos nagyon kevés az info, amit a forrásoldalon írnak, voltaképp semmi.
Van egy pszichiáter ismerősöm, lehet megkérdezem tőle mennyi reális alapja van ennek. De lehet hülyének nézne, azért ezen még gondolkozom :)

(#36) Szten Márs válasza Dany007 (#35) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem kreatívkodtam, csak hallgattam a zenét - kb. semmi mást nem is csináltam mellette. Arra célzok, hogy a szépérzékem került előtérbe.
Majd azért különböző tevékenységek után, különböző állapotokban rá-ránézek, csak kíváncsiságból.

(#37) Dany007 válasza Szten Márs (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Na most próbálgattam én is egy kicsit. Igaz már elég fáradt vagyok.
De az árnyék tényleg segít. Voltaképp 2 másodpercenként meg tudom fordítani az irányt ha arra koncentrálok. Lehet, hogy tényleg csak érzéki csalódásról van szó. De ez még nem zárja ki, hogy magához az érzéki csalódáshoz ne lenne kövez az agynak, illetve az agyféltekének.
Nemtudom :)

Az a furcsa, hogy most mindenféle szándékos gondolkodás nélkül, csakúgy néztem... Többnyire jobbra fordult nálam is. De sokszor váltott irányt. Amin meglepődtem. Vagyis nem koncentráltam a váltásra. Sőt, még fel is tűnt, olyan látvány volt, mintha a holtponton megállna és elindulna visszafelé :s Lehet csak túl fáradt vagyok már...

[ Szerkesztve ]

(#38) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintem ennek vajmi kevés köze van hogy milyen "agyféltekés" az ember. Komplett látásközpont becsapása a dolog, mivel egy 2D-s képről van szó, így a kulcslépés az hogy amikor átfordul, akkor az agyad a felemelt lábat 180°-nál ill. 360°-nál a támasztó láb elé képzeli, vagy mögé.
Fókuszáljatok a kép mögé (duplán látjátok, így egy inkább billegő ábrát láttok és könnyen fordítható).

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Dany007 válasza Ijk (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Nyilván valamiféle illúzióról van szó. Egy vizuális trükk az egész.
Ahogy olvastam korábbi topicokat szépen mindenki leírta a magyarázatát, hogy miért illúzió, miért csak érzéki csalódás. Tiszta sor.
A fontosabb kérdés inkább az, hogy mindehhez mennyi köze van a jobb és / vagy bal agyfélteke aktuális aktivitásának? Nyilván az agyat csapja be, elvégre ott "keletkezik" inkább értelmeződik maga a kép amit látunk. De vajon a keletkezett képet (forgásirányt) befolyásolja-e a jobb v. bal agyfélteke aktivitása?

Ha lenne megfelelő műszerünk, meg pár kísérleti alany, akkor könnyedén be lehetne bizonyítani. Csak meg kéne mérni, hogy az adott forgásiránynál melyik félteke mutat nagyobb aktivitást. Ezt szerintem már simán tudják műszeresen mérni (persze konkrét infóm nincs róla), így elvileg 100%-osan kideríthető a kérdés, csak nekünk nincs meg rá a megfelelő technikánk.

(#40) Ijk válasza Dany007 (#39) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én nem hinném, hogy van köze hozzá. Úgy lehet tesztelni, ha ismersz jópár olyan embert aki tudja milyen féltekés, és azoknak megmutatod.
Addig is: [link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) Csemike


Csemike
csendes tag

Akármit csinálok, nekem ez a nő csak óramutató szerint forog. :)

(#42) koxx


koxx
MODERÁTOR

Előző topikban linkelték a megoldást [link]

(#43) Szten Márs válasza Ijk (#40) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ennek a színezett képhármasnak a hátteréről mesélnél?

koxx: Köszi a linket!

Ugyanakkor szörnyen idegesít a forgás irányának meghatározásakor a "balra" meg "jobbra" kifejezés, ugyanis, tekintve, hogy teljes körmozgásról van szó, akár az óramutatóval megegyezően, akár ellentétesen forog, balra és jobbra is elmozdulnak a testrészei közben, így ez a két irány a forgás irányának egyértelmű meghatározására egyszerűen használhatatlan, a kontextusban értelmezhetetlen. Olyannyira, hogy nem is értem, hogy mit jelent esetünkben a balra meg jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dany007 válasza Szten Márs (#43) üzenetére


Dany007
veterán

A háttér olyan alacsony színmélységűre butítottnak tűnik. Egy alap színátmenet mondjuk 256 különböző árnyalatból épül fel. A képen lévő meg jóval kevesebből.
Régi VGA-knál lehetett olyan csinálni, hogy a színmélységet leszede (akkor még) 24 bitről 8bitre és hirtelen minden kép hasonlóan sávos színeket mutatott :)

"Ugyanakkor szörnyen idegesít a forgás irányának meghatározása..."

Egyetértek. Ezért is próbáltam mindig az óramutató járásának irányával példálozni :)
Balra is meg jobbra is fordul a kérdés, hogy mihez viszonyítjuk az irányt.
A megoldás érdekes :) Kevés a tudásom ahhoz, hogy felülbíráljam. Sajnos. De az egyértelmű, hogy az agy játssza a főszerepet. Azt meg, hogy mennyi köze van mindehhez a féltekéknek elég könnyelmű mindenféle műszeres vizsgálat nélkül kijelenteni.

(#45) finest


finest
őstag

Az új monitoromon faszán látom még a cicigombját is! :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#46) Csemike válasza finest (#45) üzenetére


Csemike
csendes tag

A lényeg. :DDD

(#47) Szten Márs válasza Dany007 (#44) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én arra gondoltam ennél a színezett képhármasnál, amit Ijk linkelt, hogy a színezés mikéntjétől függően csak óramutató járásával ellentétesen, vagy csak megegyező irányba forog - teljesen egyértelműen. Itt nincs olyan, hogy megfordul, hogy néha így néha úgy, az egyik csak így a másik csak úgy, ha épp rá fókuszálunk és ennek megfelelően ha odapillantunk a középsőre, az is úgy fog forogni (meg az a színezett is, amire épp nem fókuszálunk, csak a szemünk sarkában van). Na és ennek a hátterére lettem volna kíváncsi :K

[ Szerkesztve ]

(#48) No-kia


No-kia
őstag

xD ez tök jó xD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#49) Ijk válasza Szten Márs (#47) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a lényeg, hogy a forgás irányát egy 2D-s animáción nem tudod semmiképpen meghatározni. Ilyenkor az agyad feltételez egy lehetőséget, ami a csupa fekete animációnál csapda, mivel nem lehet eldönteni mikor van a forgó végtag a a másik "előtt", vagy "mögött". A kiszínezett rajzon, már az agyad határozottan el tudja dönteni, mivel úgy vannak meghúzva a csíkok, hogy egyértelmű legyen mikor melyik végtag esik "közelebb" hozzád.
Azért nem hiszem, hogy féltekés a dolog az eredeti animációnál, mert ugyanaz a központ hoz egy döntést, hogy melyik irányba forog. A legtöbben feltehetőleg balra látják forogni, mivel az a megszokott az agy számára. De bármikor képes vagy megfordítani, márpedig az nem a féltekék gyors kapcsolásával érhető el, szerintem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#50) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

ez rohatt jó :D már megy balra is meg jobbra is ;] :R

amúgy a talpat kell nézni, meg az árnyékot, és már megy is a forgás :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.