Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) moha21 válasza dabadab (#48) üzenetére


moha21
addikt

Az elsőre [link], tudom mivel ismerősöm cukorra kiképezett felfüggesztést apprikált a kocsiba ( dupla rugó :D ), szóval sokan foglalkoztak vele.

Másodikra:
Így is tőlük fogunk függeni. És nem a megszállás idejére gondoltam. Oroszország ( bár rengeteg az éhező ), de azért fejlődik és egy nagyhatalom. Nem tudom az Ázsiai rész meddig nézi a jóllétünket. Bár a Józsefvárosi piaccal szembeni "Kínai negyedbe" is érdemes bemenni. ( Volt Ganz gyárterület)

Azt is bezárták/eladták ami marad működő rész belőle az asszem tajvani tulajdonba került.

Kis ráadás még az egeszségügy ami szintén kezd káosz lenni. 300 Ft-os gyógyszer 13000 Ft-ba kerül. Ezt anyum mondta tegnap.

És ok, hogy Pesten csinálnak egy 4-es metrót meg plázákat, de mindenki nem dolgozhat Pesten vagy a közelében. Mi lesz a megyékkel.

Aki a "Vad-keleten" él az tudja miről beszélek. Ki van mutatva, hogy békés megyében 20 ezert forintal keresnek kevesebbet az emberek, az átlagtól. EGY ORSZÁGBAN. Az most megint mi? Tehát egy nővér Pesten többet keres, mint vidéken.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#52) Dany007 válasza dabadab (#46) üzenetére


Dany007
veterán

A teljes storyt persze nem ismertem. Mi miőt és hogyan volt. Csak fél füllel hallottam, hogy meg van szabva hány tonnát termelhetünk egy évben. A többi szükséges mennyiséget pedig külföldről kell beszerezni.

Talán ezért is alakulhat ki olyan helyzet, hogy itthon 400 forint a cukor, pár km-rel nyugatabbra meg majdnem feleannyi.
Egyébként furcsa, hogy a teherautós ötleted még másnak nem jutott eszébe, illetve nem valósította meg. Ilyen helyzetben, mondjuk Sopron esetében adja magát a biznisz :)

(#53) Kassadin válasza moha21 (#51) üzenetére


Kassadin
addikt

Itt már rég nem vidékről van szó(habár a munkanélküliség a szó szoros értelmében borzasztó), hanem mindenkiről.

(#54) #53246592 válasza moha21 (#51) üzenetére


#53246592
törölt tag

Akkor még Románia nem volt EU tag, jó eséllyel a csempészés idöpontjában Magyarország sem. Mondjuk nekem is vannak kétségeim afelöl hogy legális lett volna-e a magánimport osztrák cukrot Magyarországon árulni.

(#55) moha21 válasza #53246592 (#54) üzenetére


moha21
addikt

Igazatok van elnézést, közben már én is rájöttem. Ettől független látszanak a mesterséges cukorárak. Nem tudok valamiért linkelni mostmeg /valami tetvezik a mobilnettel :D /

http://www.hirado.hu/Hirek/2011/05/12/15/Szazmillios_cukorbiznisz__Letoltendok_kaptak_a_csempeszek.aspx

Ez is elgondolkodtató azért.

Cukrozás akkor lett divat amikor M.O. már EU tag lett. Addig pia/cigi/ benzin ment. Most már csak nagy mennyiségben éri meg akármelyik is. 2005-ben 10 Euro volt akármilyen 1 literes whiskey ( Jack, Johny, Balentimes ) és nem pancsolt szar volt, igaz duty free shop.

Most már 20 Ft különség van benzinben is. Romániát sem irigyelem..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#56) dabadab válasza moha21 (#51) üzenetére


dabadab
titán

"Aki a "Vad-keleten" él az tudja miről beszélek. Ki van mutatva, hogy békés megyében 20 ezert forintal keresnek kevesebbet az emberek, az átlagtól."

Ez az egesz "rothado nyugat" mantra mogotti tragikomikum: az emberek alapvetoen a nyugati ertekekre vagynak es amikor azokat nem kapjak meg tokeletes formaban, akkor nekiallnak bezzegkeletezni, nagy ivben figyelmen kivul hagyva azt, hogy arrafele ezek az ertek vagy meg sokkal tokeletlenebb modon vagy sehogy sem leteznek.
Konkretan pl. erdemes megnezni a kulonbsegeket Moszkva meg random nem-Moszkva kozott a Szovjetunioban Oroszorszagban: sokkal durvabbak, mint nalunk.

DRM is theft

(#57) Kassadin válasza dabadab (#56) üzenetére


Kassadin
addikt

Akkor mit lehet tenni? Mármint, ha kidolgozod a beled éhbérért, hitel nélkül nem jutsz egyről a kettőre; ha lesznek gyerekeid, akkor nagy valószínűség szerint nem tudsz nekik mindent megadni és sorolhatnám a végtelenségig. Ezt a nyugati értékekre írtam. Nem mehet és nem is mehet mindenki egyetemre, hogy diplomásként annyit keressen a hiányszakmájában, amennyit nem szégyell.

(#58) dabadab válasza Kassadin (#57) üzenetére


dabadab
titán

Alapvetoen ket dolgot lehet tenni: lehet sirni, hogy nem soha nem fogod semmire se vinni es ezesetben valoszinuleg igazad is lesz. Meg lehet kemenyen dolgozni, tanulni es akkor meg lehet, hogy megis viszed valamire.

DRM is theft

(#59) Kassadin válasza dabadab (#58) üzenetére


Kassadin
addikt

"Meg lehet kemenyen dolgozni, tanulni es akkor meg lehet, hogy megis viszed valamire."

Igen, de nem lehet mindenki informatikus/mérnök.

(#60) dabadab válasza Kassadin (#59) üzenetére


dabadab
titán

Ez hogy jon ide? Eleg sok embert ismerek, aki vitte valamire es jo reszuk se nem informatikus, se nem mernuk.

DRM is theft

(#61) Kassadin válasza dabadab (#60) üzenetére


Kassadin
addikt

Azok keresnek itthon kiemelkedően=magasabb életszínvonal az átlagnál, csak úgy.
Arra akarok kilyukadni, hogy a kétkezi munkát nem fizetik meg.

[ Szerkesztve ]

(#62) Csakénvagyok válasza moha21 (#51) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Itt, Rromániában meg különösen érzékelhető ez. Amit a határon túlról veszek meg, annak simán jobb a minősége, pedig ugyanazon cég ugyanazon márkájáról van, esetekben ugyanazon üzemben készülnek. De, mondjuk a piacokon is drágább minden termék ami magyar. S most gondoljatok bele, itt azt dícsérik, amit ti épp szidtok, akkor milyen lehet a keleteurópának szánt minőség. Mindezt sokkal drágábban mint akár nálatok is. Tegyük már hozzá lényegesen alacsonyabb fizetésért. Én bruttó 150.000-160.000 Ft fizetésen pedig kiemelkedően magasnak számít. Pedig informatikus is vagyok meg mérnök is. Akkor mit tegyen egy kétgyerekes család havi kevesebből?

(#63) moha21 válasza Csakénvagyok (#62) üzenetére


moha21
addikt

Sajnos eléggé jól tudom mi van arrafelé. :(

Dabadab:Sokan hiszik azt, hogy alaptalanul ( tudatlanul ), mondom amit mondok, de jelenleg egy Szlovákiai Magyar barátnőm van, és egy olyan albérlőtársa aki 3 évet élt Spanyolban 2-őt meg Belgiumban. A nyáron majd egy hónapot töltöttem egy holland és 2 Belga lánnyal.
Mivel elég sok helyen dolgoztam ez is ad rálátást a dolgokra.
Testvérem most diplomázik a Corvinus egyetemen nemzetközi kapcsolatok szakon, mellette jogot tanul az ELTE-n. Valamennyi rálátása van a dolgokra.

És nem a kurucz info-n szoktam böngészni, sőt ilyen értelemben nagyon nem is foglalkozom ilyen "hírekkel". Van HVG, CNN stb.. persze ott sem kell mindent elhinni, de francia lapokat is forgatok.

És ez a lehet siránkozni ez nem erről szól. Neked ez lehet siránkozásnak tűnik, pedig csak egyszerűen bassza az ember agyát. Van ismerősöm vett Békéscsabán házat ( vagyis épített ), akkor ő most menjen ki dolgozni? Nem akar, mert szereti a házát, szereti Békés megyét.

Nekem most mindegy, mert én nov.12-14. megyek kifele. Sőt a külföldön élő ismerőseim tanácsára lehet majd ott fogok diplomát szerezni.

A falumban meg már nincs is fiatal egyáltalán, mindenki elhúzott nyugatra ( és most országon belül is gondolom, tehát Tata, Győr stb.. ). De pl én minek menjek Győrbe, ha mehetek Ausztriába, ami egy köpés gyakorolhatok nyelvet ( beszélek németül valamennyire csak régen használtam ) és még kapok érte 400 k-t havonta. Persze dolgozni kell, de azt itthon is már droid módon.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#64) tildy válasza moha21 (#63) üzenetére


tildy
nagyúr

Kap munkát? MErt lehet szeretni helyeket, de ha nincs miből megélni,miből enni akkor cseszheti az ember a házát , meg Békés megye szeretetét.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) Dany007 válasza tildy (#64) üzenetére


Dany007
veterán

Ebben teljesen igazad van.
De szerintem moha21 arra gondolt, hogy nem az lenne a megoldás(!), hogy mindenki megy amerre lát, illetve amerre a munka van. Jó persze ez is megoldás, de nem általánosságban véve. Úgy értem az nem lehet megoldás egy ország problémáira, hogy mindenki menjen ki külföldre dolgozni ha normálisan akar keresni. Márpedig jelenleg igencsak ez a helyzet a többség számára. De hosszútávon illetve magát az alapproblémát ez nem fogja megoldani itthon. Ezért írtam, hogy nem ez lenne a megoldás.

De viszont tényleg az a helyzet, hogy az ember hiába szereti a hazáját, a lakását, a városát ha ott nem kap munkát, illetve nem kap olyat, amiből a saját értékrendje szerint normálisan megtudna élni.

[ Szerkesztve ]

(#66) tildy válasza Dany007 (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

Ket -harom dologgal lehet igazan kikerulni abbol a kornyeztbol, ahol az ember nem kap munkat :
- rengeteg tanulassal , uj ismeretek megszerzesevel
- koltozessel
- ismerosi segitseggel.

A 3. nekem nem volt opcio. Ugy voltam vele, ha a hegy nem megy Mohamedhez, akkor Mohamed megy a hegyhez.
Hogy is varhatnam el, hogy barmelyik ceg pont Jaszalsoszentgyorgyre telepitsen informatikai fejlesztesi kozpontot?

Ergo az sem megoldas, hogy minden kis faluban letrehoznak minden szakmabol allashelyeket. Termeszetesen valahol azert van optimalis megoldas, de el kell fogadni, hogy helyben / kis faluban kevesebbet keres az ember, vagy pedig nincs mas hatra , koltoznie kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) moha21 válasza tildy (#66) üzenetére


moha21
addikt

Nem, de érted ott van 50 évesen nevelné a gyereket, akkor húzzon el? Mozdonyvezető az ember egyébként.

Így is bejárja az országot. Csak hát nem elég a pénz fizetni a hitelt. Pedig felesége diplomás OTP-nél dolgozik

És Békéscsabát azért nem nevezném kis falunak.

Ja és a dinnye volt 40 Ft is a Medgyesegyházi dinnyéről beszélek. Aki dolgozott dinnyeföldön az tudja ez mekkora összeg.

Kieg:Kicsit "vicces", hogy hozzánk Romániából átjárnak zöldségért/gyümölcsért az emberek Nagyszalontáról Sarkadra.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#68) tildy válasza moha21 (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Altalanossagban beszeltem, nem konkretan Bekescsabarol. Irhattam volna a keleti veget, ugy erthetobb lett volna. Hidd el , ugyanez a helyzet akar Szolnokon, de akar Nyiregyhazan is , megszuntek cegek, ujak nem vagy nem elegen jottek .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#69) Dany007 válasza tildy (#66) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, értem én. De sok embernek vidékről a munka miatt felköltözni Pestre kb annyi, mint kiköltözni Angliába. Sarkítva természetesen.
Hiszen ha már Magyarország, akkor csak Pestre van értelme költözni - hacsak nincs külön személyre szóló állás egy másik városban - hiszen ott van a legtöbb lehetőség, plusz országos szinten is ott a legmagasabb a fizetés. Így fölösleges közeli nagyvárosba menni plusz mondjuk 10k-ért azzal sincs sokkal előbbre az ember.

És hasonló a helyzet, ha már Pestre költözne az ember, akkor meg már inkább Anglia, esetleg valami közelebbi ország. Hiszen repcsi jön-megy hamar-gyorsan... Nagyváros, nagyváros... Csak épp Angliában mégjobb fizetéseket lehet összeszedni.

Szóval persze, az nyilván nem lehet megoldás, hogy nagycégeket költöztessenek minden kis faluba. De azért egy megyeszékhelynek illene olyan rendelkeznie a saját megyéjében, mint mondjuk amilyen Pest országos szinten. Viszont jelenleg inkább régiókra oszlik az ország. Van egy Pest, ami a best :) aztán egy észak nyugati régió, majd a többi, végül utolsónak a keleti, dél-észak keleti régió.
De mondom, még ha az ember a keleti országrészből is költözik Pestre, akkor sem tapasztal akkora fizetésbeli és ebből adódóan megélhetésbeli különbséget, mintha egyenest Angliába költözne dolgozni. És ez a probléma.

(#70) Kassadin válasza Dany007 (#65) üzenetére


Kassadin
addikt

Semmi sem lesz megoldva, mert nem lesz, aki megoldja. Ha "minden" fiatal kimegy és kint is marad, akkor itt maradnak azok a most aktívan dolgozó emberek, akik xy év múlva kifognak esni az egészségügyi állapotuk miatt. Tudom, hogy vidéken milyen sz@r a helyzet, abszolút megértem azt, aki menekül onnan a pénztelenség miatt.

Szerk: Igen, most nyafogok és nem a tényeket írtam le. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71) Huma válasza Kassadin (#70) üzenetére


Huma
addikt

Ha így megy tovább akkor hamarosan bedől az egész ország. Összeomlik a rendszar.
Nem megoldják a problémákat hanem a szőnyeg alá söprik.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#72) Kassadin válasza Huma (#71) üzenetére


Kassadin
addikt

Most még nem hiszem, de pár év múlva esélyes... Amikor már nem lesznek fiatalok(kimenekülnek) vagy annyian, amennyien nem tudják kitermelni a közterheket; amikor már nem lesz orvos, se nővér(szintén külföld vagy koporsó); amikor már iskola se lesz, mert elküldik a tanárokat és lehetne még pár példát felhozni.

Fogalmam sincsen, miből fogunk megélni jövő ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#73) Huma válasza Kassadin (#72) üzenetére


Huma
addikt

A hamarosant én sem holnapra értettem. 5-10-20 év és ha nem történik drasztikus változás akkor ennek az országnak befellegzett. De lehet csak én vagyok túlságosan pesszimista.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#74) knbs válasza tildy (#66) üzenetére


knbs
senior tag

Ehhez a szerencset is hozza tennem mint tenyezot. Mert nalam az altalad felsorolt 3-bol egyik sem jatszott szerepet.
Igazabol a fonokom ajanlotta fel a lehetoseget, hogy az anya cegnel(hollandiaban dolgozhatnek, ha van kedvem).
Persze miutan kijottem nyilvan nagyon sokat tanultam fejlodtem mint nyelvi szinten mint a szakmamban, szoval igaz amit irsz.
Csak pusztan a szerencse-t mint tenyezot nem hagynam ki a felsorolasbol :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#75) tildy válasza knbs (#74) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem hiszek a szerencseben , inkabb a sorsban : ertsd ok->okozat , illetve a kemeny munkaban .

Mondhatni mindenki a maga szerencsejenek a kovacsa.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#76) nem_tom


nem_tom
őstag

Gusztustalan. Ilyet manapság meg lehet csinálni. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.