Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Erről nemrég beszéltünk a fórumon valahol.
UN-DO-RÍ-TÓ
A gyártó meg azt hajtogatja, hogy persze, ők "csak" igazodnak a helyi ízléshez, elvárásokhoz...
Tényleg bicskanyitogató. Nyílvánosságra KELL hozni a listát, jogunk van dönteni a pénztárcánkkal.

(#2) Mr X


Mr X
veterán

Úgy vannak vele, hogy csóriéknak a szar is jó lesz. A bosszantó az, hogy meg akarják magyarázni, hogy a minőségibb cucc drágább lenne, nem venné senki. Közben meg megy külföldre a jó minőség, olcsóbban, mint amennyiért mi a vackot kapjuk.

(#3) darál0w válasza danih (#1) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

szal' nekünk a sz*arabb kell drágábban...értem...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4) Dany007 válasza darál0w (#3) üzenetére


Dany007
veterán

A fenéket ez csak humbug. Kb az, mint amit a linkelt cikkben lévő videón mond a fazon. Hogy a gyártók azzal indokolják a minőségromlást, hogy itthoni alapanyagokból dolgoztak ami gyengébb minőségű... Na nemár... :U
Továbbá gondolom ezt a vizsgálat is cáfolta.

Egyszerűen a magyar ember nem tudja mit adnak el neki minőségi címen. Nyilván nem mindenkinek van lehetősége a német vagy francia termékeket összehasonlítani az itthonival.
Mindenképpen nyilvánosságra kell hozni ezeknek a termékeknek a listáját. Aztán perelni akár bojkottálni, vagy tiltani is valami módon. Nem beszélve a kártérítésről is.
Azt még a fazon is, ha vonakodva de elismerte, hogy ez így ebben a formában átb****s.

(#5) bullseye


bullseye
addikt

túl fiatalok vagytok... cuclizmusban ez természetes volt, exportra mindenből a jobb, szebb ment, mert azért vagy keményvalutát kaptunk, vagy beszólt volna a nagy testvér, ha nem... nekünk jó a maradék is.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#6) Z86 válasza bullseye (#5) üzenetére


Z86
őstag

Cuclizmusnak megvolt az a nagyszerű előnye, hogy a keleti piacra a vacak minőségű árut is el lehetett adni. Nyugati irányban ez már nem működik, így már nekünk kell megenni azt.
Természetesen én is túl fiatal vagyok, ezt az infót is ősz hajú emberektől hallottam ;]

(#7) Kassadin válasza bullseye (#5) üzenetére


Kassadin
addikt

Csak már nem cuclizmus van...

Danny007: Nincsen ebben semmi meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lenry


Lenry
félisten

azt a rézfánfütyülős irgumburgum

erre gondoltál? :))

egyébként meg tényleg ******** ***** a jó ***** ******
de amúgy nem lepődtem meg. egyáltalán nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) #65675776 válasza Dany007 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem csak nem tudja, de nem is érdekli. A magyar vásárlók töredéke tudatos csak.

(#10) Dany007 válasza Lenry (#8) üzenetére


Dany007
veterán

De én meglepődtem :)
Azért azt gondoltam volna, így az elmúlt 20 évben csak történt annyi változás, hogyha már kifizettetik velünk a nyugati árakat - vagy épp többet - akkor azért azt a minőséget is kapjuk.
Jaja naív voltam tudom :D

(#11) k.


k.
őstag

Alapvetően azt gondolom, hogy kár ezen szomorkodni/bosszankodni, semmi értelme nem lesz.
Azt kapjuk, amit megérdemlünk. Te sem gondolod, hogyha itt mindenki rinyálna, hogy ez szar, nem növelnék a minőséget. Francot nem, csak itt mindenkinek jó az alsó/közép szint.

Voltunk nyáron ausztriában, az ottani zsömle drágább mint az itteni, de 2-3 napig simán pöpec, nagy, és jó izű. Itthon egyik sem igazán stimmel.

Elkezdtem németül tanulni, nagyon érik, hogy elhúzom osztrák földre nemsokára. :U

(#12) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez egy pöcegödör.
Ha milliomos lennék, sehol nem vennék kaját, hanem lenne egy nagy birtokom, mindenféle állatokkal meg ültetvénnyel, és fizetnék embereket hogy állítsanak elő belőle kaját nekem.
A többit asszony megcsinálja :DDD
Még jó hogy a csapvíz még nem méreg. Egyébként sok más dolog van ami bicskanyitogató, de én amondó vagyok hogy inkább nem olvasok ilyen híreket, nem nézek híradót, mert olyan információk vannak benne amitől csak mérges leszek, dühös, tudom amit tudok és nem tehetek ellenne SEMMIT.

Így inkább nem foglalkozom az ilyenekkel és boldog vagyok. :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) Mr X válasza k. (#11) üzenetére


Mr X
veterán

Ha valaki csak ezt a minőséget kapja, honnan tudná, hogy van jobb is?

(#14) k. válasza Mr X (#13) üzenetére


k.
őstag

Alapvetően azt gondolom, hogyha az emberek fogékonyak lennének itthon, akkor megtalálnák a minőségi árút.
Mert van azis, mégha nem is annyi. De amig sokan a tescos zsömle/felvágott stb, szinten leragadnak, és elfogadják, hogy ez van. Aztán persze sok helyi pékségben klasszisokkal jobb cuccot adnak, csak hát azzal foglalkozni kellene.

Ugyanis én azt gondolom, hogy azt a szintű árut kapják, amit kb "akarnak".
Marketinget tanulok, tudom jól, hogy nem hülye népségek ezek a gyártók, ha megszagolják, hogy a húst sosem látott párizsit is halomra veszik, akkor lesz olyan is a jó mellett, majd késöbb csak az.
Persze, ittvannak a piszkos anyagiak is ,de azért nem hiszem, hogy egy kis igényesség ne férne bele az emberek mindennapjaiba.

(#15) Mr X válasza k. (#14) üzenetére


Mr X
veterán

Például, ha nem jársz külföldre, honnan szerzel mondjuk jobb minőségű kólát, pelenkát, bármit? Mivel pont az van, hogy hazai piacon a silányabbat találod. Nem hinném, hogy van olyan cég, aki mondjuk a hazai forgalmazású Coca Cola helyett Amerikából rendeli be a készletet. Vagyis nem lesz viszonyítási alap.

Nem azon árukról beszélünk, aminek kapható itthon a jobb minőségű alternatívája, például a felvágottak. Bár az is érdekes lenne, hogy az vajon mennyivel rosszabb, mint mondjuk egy német vagy angol piacra szánt ugyanolyan termék. Arról van szó, hogy pl. a Pampers pelenkát itthon drágábban kapod meg rosszabb minőségben, mint a németeknél. És ha nem mész ki a németekhez, akkor nem is fogod tudni, hogy rosszabb minőséget kapsz.

(#16) Lenry válasza k. (#14) üzenetére


Lenry
félisten

de belefér az igényesség.
én pl ha zsömlét veszek, akkor az a Sparos "suli zsömle" néven futó péksüti, ami igaz, hogy 54 Ft/db, de olyan is.
ezzel nem versenyez a 9 Ft-os Tescos, ami egy száraz, felfújt zsömlehéj, ürességgel a belsejében.

fontos különbség viszont, hogy míg nekem nem okoz gondot 54Ft-ot kiadni egyetlen zsömléért, addig van akinek nem sokkal többől a komplett reggelijét/tízóraiát kell megoldani.
ő hiába lenne igényes, egy darabbal nem fog jóllakni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) danih válasza darál0w (#3) üzenetére


danih
addikt

szerintem félreérthettél...

(#18) DopeBob


DopeBob
addikt

Érdekes (nagyon-nagyon finoman fogalmazva) Ha lesz folytatása, és valaki látja majd valahol (nem hiszem, hogy benne lesz az esti hiradóban) ossza már meg itt a linket majd legyen kedves.

MZ/X

(#19) k. válasza Lenry (#16) üzenetére


k.
őstag

Nem azokról beszéltem, akik -sajnos- úgy állnak anyagilag, hogy nem fér bele. Valjuk be sokan vannak, de azért 40%-a az országnak a közép/értelmiségi réteg, azért ott nem erről szólnak a dolgok.
Hanem arról, hogy nem foglalkoznak azzal, hanem kvázi TÉNYKÉNT elfogadják, hogy kész ez "ennyi" és meg sem kóstolják a jobbat, mondván túlárazott vacak.

Mr. X:
Ebben igazad van, de mondom, én a saját tanulmányaimból indulok ki-mégha 1 hónapja tanulok marketinget-.
Lényeg, hogy mindíg próbálkoznak a cégek, piackutatás stb.
Ha itt gyengébb a pelenka, az azért van, mert fogtak x darabot-azért nem 3 dbra értem- ami gyengébb minőségű volt, kiadták próbára "valós tesztre" és kvázi a tesztelőknek elég volt.
Ugyanúgy a zsömle és tsai sem egyik napról a másikra lettek gyengébbek, hanem folyamatosan állt be.
Nehezen hiszem, hogy pl a pelenkánál nem a jót hozták ide elsőnek, hiszen egyszerű volt, csak behozták és kész, aztán a profit orientáltság miatt levitték a minőségét, hogy olcsóbban több hasznot lehessen kihozni.

(#20) Dany007 válasza k. (#14) üzenetére


Dany007
veterán

Van benne valami. Csak ugye mit tehet az átlagember. Ha mondjuk melóban az a bolt esik útban akkor ott veszi meg a tízórai zsemlét. Mert pékség nincs a közelben. De amúgy még az sem 100%. Hiszen már ott is szokás felpuffasztani a zsemlét aminek a fele levegő. :)
Tehát az egyetlen lehetőség a kísérletezés. Több boltban is kell zsemlét venni, aztán az ember rájön, hogy hoppá ez meg az szar, de a 15. már frankó.
Aztán ha útba esik akkor ezentúl ott fog vásárolni. Ha meg nem, akkor nyilván nem éri meg az a zsemle plusz 15 perc autókázást mindennap. Vagy gyaloglást. Persze már az is kérdés, hogy egy zsemle megér-e ennyit? Nyilván nem.

Na de mi van az olyan termékekkel amiket az ember saját maga nem tud letesztelni. Pl. ásványvizek, üdítők tartalma. Vagy épp a cikkben is említett bébiétel. Honnan a fenéből tudná megállapítani a polgár, hogy abban a bébiételben 20%-kal kevesebb 'energia' kalória van, mint ami rá van írva? :) Vagy épp hogyan állapítsam meg, hogy az Xy ásványvízben kevesebb az ásványi anyag, mint az Xz-ben? Hát sehogy...

Viszont tök jó, hogy erre a célra van egy hivatalos szervezet. Aminek van joga, lehetősége, tudása és felszerelése is arra, hogy ilyen minőség-ellenőrzési dolgokat megcsináljon helyettünk. Na, az ő dolguk lenne igazán, hogy ellenőrizzék a minőséget. De lehet, hogy ők is csak a boltok polcaira kerülő árút tudják csekkolni, az exportot nem. Nem tudom.

Szóval az embereknek tudatosabbnak kellene lenniük. Viszont hivatalból is kellene ezeket vizsgálni. Mert a jelenlegi helyzet egy hasonló szlovák vizsgálat után derült ki itthon is.

"Ebben igazad van, de mondom, én a saját tanulmányaimból indulok ki-mégha 1 hónapja tanulok marketinget-.
Lényeg, hogy mindíg próbálkoznak a cégek, piackutatás stb.
Ha itt gyengébb a pelenka, az azért van, mert fogtak x darabot-azért nem 3 dbra értem- ami gyengébb minőségű volt, kiadták próbára "valós tesztre" és kvázi a tesztelőknek elég volt."

Ezzel egyetértek. Persze ennek is több oka lehet. Mondjuk van egy réteg, ami szerintem több, mint 60%, akik ha meglátnak egy olcsóbb terméket egyből lecsapnak rá, mert azzal is spórolhatnak párszáz forintot, ami havonta több ezer is lehet. Ami meg náluk már sokat számít. Aztán persze lehet, hogy rájönne, hogy az gagyibb, de akkor meg már késő ahogy írtad is már csak a gagyi marad. Ez meg nagy tételben rohadt sok pénz a gyártóknak így nemcsoda, hogy bepróbálkoznak.

Mostanában mi is sokféle pelenkát kipróbáltunk. A legjobb márkákról kezdve a Tescosig.
Nem a reklám helye, de nekünk a Pempers jött be a legjobban. Viszont volt olyan márkás pelenka is, ami egyáltalán nem szívta fel a nedvességet. Majdhogynem állt benn a pisi...
Na azt többet nem is használtuk. A 6-7 féle márkából kb 2-3 az ami bejött. Ezekből kiválasztjuk az olcsóbbat és azt vesszük. A többi meg csődbe mehet... :)
Hiszen a pelenka nagy biznisz. Egy átlagos csomag 2500-3500 forint körül van. Nálunk ez kb 1,5 hétig elég. Tehát elég sok pénz megy el pelenkára.
De szerintem más sem olyan hülye, hogy ne próbálna kis többféle pelenkát is. Hiszen ha kifolyik belőle a cucc, akkor mosni kell egyből a gyereknek a ruház. Ezáltal pénzt költünk a mosásra, a vízre, mosóporra stb... Nembeszélve, hogy emiatt elvileg több ruhát is kéne tartalékolni ilyen esetekre...
Ergo azzal, hogy kipróbálok többféle pelenkát és a jobbat veszem még akkoris ha valamivel drágább, összességében spórolok vele! :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Kassadin válasza k. (#14) üzenetére


Kassadin
addikt

"Alapvetően azt gondolom, hogyha az emberek fogékonyak lennének itthon, akkor megtalálnák a minőségi árút.
Mert van azis, mégha nem is annyi. De amig sokan a tescos zsömle/felvágott stb, szinten leragadnak, és elfogadják, hogy ez van. Aztán persze sok helyi pékségben klasszisokkal jobb cuccot adnak, csak hát azzal foglalkozni kellene."

A minőségért többet kell fizetni, de nálunk, ahol a legtöbb ember árérzékeny a csodálatos fizetések miatt, a legolcsóbbat veszi. Lehet venni 1kg noname rizst 240 forintért, meg 250g minőségi Uncle Ben's rizst 330 forintért. Hatalmas nagy a difi nemcsak árban, de minőségben is, de ettől függetlenül a legtöbb ember az előbbit fogja választani.

Mr X: Kérdésre kérdéssel válaszolok. Miért kerül itt minden annyiba, mint nyugaton, vagy többe?

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr X válasza k. (#19) üzenetére


Mr X
veterán

Sajnos én azt sem tartom kizártnak, hogy a piackutatást elvégezték a jobb minőségű áruval, aztán forgalomba már egyből a gyengébb került, vagy szépen csendben kezdtek el átállni rá.

Mégegyszer, nem olyan termékekre gondolok, amiből meg tudod venni a gagyibb és a minőségibb fajtát is, hiszen ott megvan a választási lehetőséged.

Kassadin:

Árérzékenység rendben, de akkor hogy van az, hogy A jó minőségű pelenka kimegy külföldre 2k/db áron, itthon meg megkapod a rosszabbat 3,5k/db áron? (az összegek hasraütés eredményei)

[ Szerkesztve ]

(#23) Lenry válasza k. (#19) üzenetére


Lenry
félisten

Ha itt gyengébb a pelenka, az azért van, mert fogtak x darabot-azért nem 3 dbra értem- ami gyengébb minőségű volt, kiadták próbára "valós tesztre" és kvázi a tesztelőknek elég volt.

azért volt elég, mert azt látjuk, hogy mindennek csökken a minősége, és a fene gondolná, hogy máshol ez nem így van.
durván sarkalatos példa, de az észak-koreaiak úgy tudják, hogy az ő államuk a leggazdagabb a világon és hogy ők hihetetlenül jól élnek. mivel totál el vannak zárva a külvilágtól, így nincs összehasonlítási alapjuk és elhiszik, hogy ez tényleg így van.
itt ugyanez van a termékekkel, honnan tudnám, hogy a német ugyanilyen Pampers jobb, ha sosem tapasztalom? mi alapján reklamáljak a gyártónál, ha - teljesen jogosan - úgy tudom, hogy mindenhol ugyanez van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) Mr X válasza Kassadin (#21) üzenetére


Mr X
veterán

Ez jó kérdés. Ha van rá válaszod, ne tartsd magadban. :DDD

(#25) Kassadin válasza Mr X (#22) üzenetére


Kassadin
addikt

Lejárt a szerk.

Van egy elméletem, mégpedig az, hogy Mo. Európa szeméttárolója, minden értelemben. Valamint a hülye magyaroknak jó lesz a rosszabb is, mit számít... Minden szemetet behordanak hozzánk, a legtöbbször minőségi magyar dolgokat meg kiviszik.

"Miért kerül itt minden annyiba, mint nyugaton, vagy többe?"

Sajnos nem tudom, arra tudok gondolni, hogy valakiknek érdeke, hogy minél csóróbbak legyenek az emberek. Ugyanis ez kikövetkeztethető abból, hogy a bérek szép lassan, de biztosan csökkenek, a kiadások egyenes arányosságban nőnek, valamint a forint a tárcádban teljesen értéktelen lesz, nem lesz semmi vásárlóereje.

[ Szerkesztve ]

(#26) k. válasza Lenry (#23) üzenetére


k.
őstag

Most erre lehet azt írni, hogy ez az egész a 22es csapdája.
Lévén, ha tanultabbak lennének az emberek-fejletebb oktatás- többet látnának világot-jobban működő gazdaság, több fizu- akkor gyak sok ember megtapasztalná, hogy milyenek a dolgok kint.
De kvázi amíg sok ember nem beszél nyelvet, sajnos nem elég a fizetése, hogy kijusson külföldre, addig nem igen változik a helyzet.

(#27) Mr X válasza k. (#26) üzenetére


Mr X
veterán

A tanultság jó dolog, de emellett meg kellene fizetni az ácsot, a lakatost, meg a többi "kulimelóst" is, akik előállítják az adott terméket.

Az meg szerintem nem jó dolog, hogy ki kellene menni külföldre, hogy egyáltalán megtudjuk, mennyire vernek át minket a minőséggel.

Kassadin:

Érdekes elmélet, és nagyjából hasonlít is arra, amit én gondolok. Valakik azt gondolják, hogy ide jó a szutyok is drágán, mert úgyis kénytelenek vagyunk megvenni. És igazuk is van. Ugyanaz megy nagyban, mint amit kicsiben csinálnak mostanság az uzsorások. Nyitnak egy boltot, ahol háromszoros áron adják a cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#28) Lenry válasza k. (#26) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem a premisszád rossz, illetve fordított.

nem az embereknek kellene utánajárni, hogy át akarnak-e baszni, hanem a gyártóknak kellene alapból normálisan hozzáállni az országhoz és nem szeméttelepként kezelni minket, meg idiótáknak, hanem azt hiszem az lenne a tisztességes (és törvényes!) ha az ugyanazon a néven és kategóriában forgalomba hozott termékek mindenhol molekulára ugyanazok lennének.

és ez nem bilibe-kézlógás, csak szimpla egyenlőség-követelés. legalábbis valami fecni arról magyaráz, hogy mindannyian egyelők vagyunk, vagy mi...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29) Kassadin válasza k. (#26) üzenetére


Kassadin
addikt

Még fiatal lehetsz, ha szerinted összefügg az emberek műveltsége az egyetemmel(még mindig ezt a bullshitet nyomják az iskolákban?). Egy hegesztő vagy ács is lehet olyan szinten a szakmájában, amit te, én sose fogunk elérni. Könyvet olvasni, informálódni, ismeretterjesztő műsorokat nézni neveltetés kérdése, nem az egyetemé.
Vagy ha nem erre gondoltál, akkor tekints rá úgy, mintha nem is írtam volna semmit sem.

Alapvetően mindenkit meg kellene fizetni, legyen az csak egy szimpla melós, és nemcsak mérnök vagy valami szaki. Aki kijut ebből a pokolból, a legtöbbje nem fog visszajönni addig, amíg itt nem lesznek pozitív változások. Azoktól várják a változást, akik a kimenetelük előtt is sz*rtak már rájuk, szóval én nem vagyok benne olyan biztos, hogy aki egyszer kint megteremti magának az anyagi függetlenségét, az visszaszeretne ide jönni. Bizonyára vannak kivételek, de én ezt a honvágy számlájára írnám.

"De kvázi amíg sok ember nem beszél nyelvet, sajnos nem elég a fizetése, hogy kijusson külföldre, addig nem igen változik a helyzet."

Ha mindkettő meglenne az embereknek, akkor igen kevesen lennénk, ebben biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#30) k. válasza Kassadin (#29) üzenetére


k.
őstag

Írtam én egy szóval is egyetemet?
Azt írtam, hogy az oktatás színvonala.
A középsulikban a nyelvoktatás a béka segge alatt van-oroszból angolra átképezett tanárok FTW..-, a tanárok egykedvűek, nem tudnak fegyelmezni-igen, volt olyan tanárom, ami ordított egyet, és kuss lett, és tiszteletet parancsolt, pedig egy 40kg-s törékeny nő volt, mig a másik 100 kg-s, kevésbé törékeny férfi nem tudott- ilyenek.
Nem a főiskola/egyetem függ össze, hanem hogy a szülők/család mennyire tanult, képzett(érsd mennyire jó a szakmájában, mennyire olvas/infórmálódik stb).

(#31) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ami azt illeti, amikor sajtot adtunk el, én is csak a jobban sikerülteket voltam hajlandó értékesíteni, a rosszabbakat magunk ettük meg. Igaz, nem a szomszédnak adtuk el drágábban. :D

(#32) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

A kakas csípje meg!

Hogy is mondjam? Nem kedvelem nyugat-európát és az usát. De nagyon :)

Mentalita'

(#33) Kassadin válasza k. (#30) üzenetére


Kassadin
addikt

"Azt írtam, hogy az oktatás színvonala.
A középsulikban a nyelvoktatás a béka segge alatt van-oroszból angolra átképezett tanárok FTW..-, a tanárok egykedvűek, nem tudnak fegyelmezni-igen, volt olyan tanárom, ami ordított egyet, és kuss lett, és tiszteletet parancsolt, pedig egy 40kg-s törékeny nő volt, mig a másik 100 kg-s, kevésbé törékeny férfi nem tudott- ilyenek.
Nem a főiskola/egyetem függ össze, hanem hogy a szülők/család mennyire tanult, képzett(érsd mennyire jó a szakmájában, mennyire olvas/infórmálódik stb)."

Ezzel mondjuk egyet tudok érteni, de annyit tennék hozzá, hogy sok felesleges dolgot tanítanak, és olyat, ami igazán kellene a mai modern világba, pénzügyet meg mondjuk jogot, nem(persze alapszinten, nem bankár és jogász szinten kellene).

"Nem a főiskola/egyetem függ össze, hanem hogy a szülők/család mennyire tanult, képzett(érsd mennyire jó a szakmájában, mennyire olvas/infórmálódik stb)."

Anyám meg az élettársa is híradót/barátok köztöt/való világot néz tízből kilencszer, a maradék egy, az pedig ismeretterjesztő. Erre van igényük. Én meg nem nézek tévét, rengeteg könyvet elolvastam már a zsenge korom ellenére, és sok minden érdekel. Szóval baromira nem függ össze szvsz azzal, hogy te művelt leszel-e, hiába "csak" rakodómunkás a faterod...Inkább azzal, hogy milyen leszel és a lehetőségeid mértékétől is függ természetesen.

(#34) gaborbol


gaborbol
őstag

Nalunk a csalad no tagjai egymastol fugetlenul mondogatjak, hogy amit ausztriaban vagy nemetorszagban vettek mosoport nem csak olcsobb volt, de jobban is mosott...

(#35) moha21 válasza Dany007 (#4) üzenetére


moha21
addikt

Aha, nyugatról idehozzák a szart, ami meg jó azt kiexportáljuk.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#36) darál0w válasza danih (#17) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

dehogy...lényegében az nem is neked ment, illetve enyhe ironia is van benne :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#37) knbs


knbs
senior tag

Hollandiaban elek lassan 6 eve, es ez a minosegbeli kulonbseget en is tapasztaltam. Asszem ugye nem lehet boltot megnevezni, arra az L-betusre gondolok,ami van magyarorszagon is es persze itt is: kek es sarga logoval :)
Gyakran vasarolgatok ebben a boltban idekint. Szuleim mostmar 4 alkalommal is voltak kint az evek soran es allandoan ez megy. Ancikam kis fejszamolo muvesz (beruhazasi osztalyon dolgozik szoval megy neki a matek gyorsan) mindig szamolja mi mennyi forintba kerul es allandoan ezt hallom: ez is olcsobb mint nalunk, ez is olcsobb stb. megnevezek par dolgot:

-szeletelt zacskos kenyer
-tej
-felvagott
-uditok

Meg sorolhatnam.... Ezt marhamod felhaboritonak tartom mar csak azt nezve, hogy en ugy mond nem felso beosztasban levo egyszeru irodai munkaskent keresek x forintot. Most ne akarjatok megolni erte de ezt nyilvan sejti amugy is mindenki, hogy nem 2 vagy 3 szorosa a magyar atlagnak.
Sokszor probalom tobb kollegamnak is elmagyarazni ezeket a szamokat, probalom picit tetelesen felsorolni mi ott egy fizu es kb. mik a havi koltsegek. Nem fogjak fel, hogy penzt az ember a honap vegen mar szinte nem lat a szamlajan... Egyszeruen latom az arcukon minden esetben, hogy: "Hogy a p!264ba elnek ezek meg mindig ott?!!!"

Most kanyarodnek az eredeti temahoz vissza, a minoseg. Tobb termeket a fent emlitett aruhaznak otthon is es idekint is fogyasztottam es a Magyar sajnos tenylegesen gyengebb volt szinte minden esetben. Megjegyzem lehet mar megszoktam a kintit es azert nem izlik, de akkor is lehet benne valami a minoseget illetoen.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#38) dabadab válasza Kassadin (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Még fiatal lehetsz, ha szerinted összefügg az emberek műveltsége az egyetemmel(még mindig ezt a bullshitet nyomják az iskolákban?)."

Szerintem egyrészt nem ezt mondtam, másrészt meg de.
Persze, lehet művelődni egyetemi diploma nélkül is, meg lehet bunkónak lenni diplomával is, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a felsőfokú végzettség meg a műveltség között igenis van korreláció.

DRM is theft

(#39) gaborbol válasza knbs (#37) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk is ez megy amikor kerdezik hogy mennyi az atlag fizetse, amikor meg megmondom,meg hogy hogy 25-rol 27%-re valtozik az afa, akkor altlag 3 szor szoktak visszakerdezni, mert nalunk 6%.

Benzin, LCD TV, egy menu a mekibe, csaladi haz nem a gettoba, kovetkezo kerdes, hogy akkor mibol elnek meg?

[ Szerkesztve ]

(#40) Z86 válasza gaborbol (#39) üzenetére


Z86
őstag

Valószínűleg a 27%-kal világelsők leszünk ebben a kategóriában Európa, világ

[ Szerkesztve ]

(#41) tildy válasza moha21 (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Tejfölt és szárazkolbászt , hegyes erős paprikát pl. nehezen lehet bevinni, mert max a környező országokban van olyan. De mondhattam volna a baracknektárt is, amit itt csak lengyel boltban , vagy törökben kapsz meg, otthon meg mindenütt van.

Hidd el, helyi ételekben áll olyan jó minőségben Magyarország, mint itt.
Ráadásul a zöldségek sem édesek.

Én nem vettem észre különbséget a magyar meg az angol kólák közt. Viszont ízre az otthoni ízek jönnek be, itt még a tejfölük is zsíros, nem finom :(

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) Huma


Huma
addikt

Welcome to Absurdistan.

Egy olyan országban élünk ahol nyugati árak vannak viszont a fizetés kb a nyolcada.
A fizetések nemhogy nem emelkednek, de még sok esetben csökkennek is. Viszont az ára mindennek folyamatosan nő.

Az hogy emellett még mindenből a rosszabb minőséget kapjuk ugyanazért az árért ill drágábban már csak hab a tortán.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) moha21 válasza tildy (#41) üzenetére


moha21
addikt

Akkor mégis miért van az, hogy a dinnyetermelők nem tudják eladni itthon a dinnyét ( konkrét ismerőseim vannak ), külföldre pedig igen. A zöldségesnék meg megveszed a máshol termelt dinnyét.

Vagy mi van a cukorral? Direktbe leépített az ország. Van 1 cukorgyárunk, illetve mégsem, mert eladták. Falumtól 7 km-re volt a Sarkadi cukorgyár, hagyták szétrohadni, szétlopni, pedig sok embernek adott munkát, a vasút is ki van építve ( Persze a Cargo sem magyar már.. )

Komolyan olyan rossz volt a szovjetektől való függés? ( És nem a háborús rémségekre gondolok itt, mert egy háborúban minden fél csinál iszonyatos dolgokat ), hanem utána.

Most a törökök is beintettek az uniónak. Jól tették, hogy Ázsiát választották.
Azt hiszem ( nem tudom megnézni, mert nagyon lassú a net/ mobilnet és lejárt ), hogy Oroszország az egyetlen ország aki nem tartozik senkinek semmivel. Hosszútávon meg még inkább jobb lett volna, mert ugye elég jelentős fosszilis energiával rendelkezik, no meg a hadsereg sem egy tucat grippen.:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#44) Dany007 válasza moha21 (#43) üzenetére


Dany007
veterán

"Vagy mi van a cukorral? Direktbe leépített az ország. "

Ha jóltudom ez direkt van így. Az Unió megszabta, hogy miből mennyit termelhetünk egy évben, a többit pedig külföldről kell importálni. Gondolom ezzel az Unión belüli gazdaság mozgatása lenne a cél. Illetve, hogy mi is egyfajta felvásárló piacot jelentsünk külföldi termelőknek. És ezzel bizony mocskosul rosszul járunk...
Tényleg röhej, a sok cukorgyár, amiből talán már egy sincs magyar kézben. Vagyis az az egy ami még megvan. Erre a többit meg szerezhetjük be külföldről, drágábban. Fasza.

Amúgy köszönöm a hsz-eket. Érdekes olvasni őket.

(#45) tildy válasza moha21 (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Cukornál konkrétan az volt, hogy 80 ezret vagy mennyit fizettek a termelőknek hektáronként (unió) , ha nem termelnek cukorrépát.
Hogy mennyire lehetett volna, vag nem nemet mondani, nem tudom. De így azért a gazdák is benne voltak a cukorgyártás szétverésében....

Dinnye: mert drága. Hiába minőségi, ha kilója 90 forint. Odahaza nem fogják tudni megvenni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) dabadab válasza Dany007 (#44) üzenetére


dabadab
titán

A cukornál az történt, hogy mindent elárasztott a dél-amerikai cukor (hatékonyság terén a cukorrépa nem nagyon veheti fel a versenyt a cukornáddal), az EU meg egy darabig öntötte a pénzt az EU-s cukortermelők támogatásába, aztán egy idő után arra jutottak, hogy ez így nem lesz jó és nekiálltak leépíteni a támogatásokat, a termelők meg erre nekiálltak cukorrépa helyett mást termelni. Az egésszel a cukorgyárak jártak igazán rosszul, mert egyszer csak nyersanyag nélkül maradtak és az EU csak a gyárak bezárásához adott támogatást. A dolgok akkor fordultak rosszra, amikor már nem jött annyi cukor dél-amerikából (többek között azért, mert inkább etanolt csináltak belőle).

Mondjuk a magyar cukorárak ezzel együtt totál rejtélyesek, mert amikor a soproni boltokban 400 Ft felett volt a cukor kilója, akkor pár kilométerrel arrébb, a siegendorfi Billában 1 euró (az akkoriban úgy 270 Ft lehetett) alatt volt az ára és rögtön a bejáratnál ott volt pár raklappal, hadd vigyék a magyarok. Egy kicsit eltöprengtem azon, hogy nagykeráron venni kéne Ausztriában pár tonnát, aztán hangosbeszélős kisteherről (a'la Family Frost) árulni Mo-n háromszázért :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#47) moha21 válasza dabadab (#46) üzenetére


moha21
addikt

Arról nem is beszélve, hogy Romániából cukrot hordtuk be.

Na, de most kérdem én miért nem lehet újraépíteni a dolgot? Biztos van rá ok.

És ok, hogy a gazdák kapnak pénzt és a mai napig jól elvannak, de a környékünket biztosította a munkahely jelentős részét, a vasút szintén. Csizmás tudja biztos:)
És a gazdák száma aki ebből a támogatást élvezi az az 1600 fős falunkban 2 ember meg a rokonai.
Bezárt Csabán is a tejüzem úgy tudom. Pedig még a falumban is volt tejüzem 13-14 éve még működött.
Gyulán is vergődik húsüzem, rokonomat 30 év után elbocsájtották...
Egyre szarabb piák jelennek meg, nálunk már nincs csapolt sör és a tulajok megmondják, hogy a 3%-os szar Kanizsai meg Szent István meg ki tudja miből fogy a legtöbb...
Csak még annyit, hogy relatív sok jószágunk volt mindig. Most 2 disznó van saját részre, meg persze tyúk pulyka. 8 disznóól áll üresen..
Még valami, anno a falunkban nem lehetett közlekedni, mikor hajtották a teheneket legelni, rengeteg volt, ma egy sincs..

Gondolom van az a mennyiség ami "csempészésnek" számít.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#48) dabadab válasza moha21 (#47) üzenetére


dabadab
titán

"Gondolom van az a mennyiség ami "csempészésnek" számít."

Nincs. EU.

(#43) moha21: "Komolyan olyan rossz volt a szovjetektől való függés?"

Igen.

DRM is theft

(#49) Kassadin válasza dabadab (#38) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, mert csak az intelligens emberek jutnak be egyetemre?

#50: Nem, de a wiki igen: "A matematikában (a statisztikában) a korreláció jelzi két tetszőleges érték közötti lineáris kapcsolat nagyságát és irányát (avagy ezek egymáshoz való viszonyát). Az általános statisztikai használat során a korreláció jelzi azt, hogy két tetszőleges érték nem független egymástól. Az ilyen széles körű használat során számos együttható, érték jellemzi a korrelációt, alkalmazkodva az adatok fajtájához."

Kényszert érzel a szakszavak használatára amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#50) dabadab válasza Kassadin (#49) üzenetére


dabadab
titán

Tenyleg nem tudod, hogy mi az a korrelacio?

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.