Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [dabadab:] tgv

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

bumm

DRM is theft

(#2) nem_tom


nem_tom
őstag

Ehh! :D Attól függetlenül szívesen utaznék rajta.

(#3) baluka26 válasza dabadab (#1) üzenetére


baluka26
veterán

Utaztál rajta vagy csak láttál egyet élőben?
Mondjuk engem a távol-keleti gyors vonatok (pl. Maglev) jobban érdekelnének :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) lorcsi


lorcsi
veterán

és a nők a tgv-n ?

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:D

és nem is olyan kényelmes. ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) dabadab válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


dabadab
titán

nme tudom, nekem az elso osztalyon ilyen problemam nem volt :) , sikerult megoldaniuk, hogy a szek hatradonteskor ne essen a mogottem ulo olebe, a reggelijuk meg hatarozottan jo volt
ami erdekes volt, hogy mennyire nem feltuno az, ha gyorsan megy - na meg az is, hogy a munchen-parizs ut legnagyobb reszet eleg lassan, kb 150-es tempoban teszi meg

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) nem_tom válasza dabadab (#6) üzenetére


nem_tom
őstag

És nem lötykölődik ki a pohár tartalma.

(#8) Wictor


Wictor
senior tag

Már pont kérdezni akartam, hogy a francia gyöngyszem mikor gurult erre.

(#9) nem_tom válasza Wictor (#8) üzenetére


nem_tom
őstag

Nekem van egy a garázsban, azzal járok le még az utcasarokra is. ;]

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Írhatnál egy kicsit részletesebben is a dologról. Én most tervezek egy későbbi utazást vonattal.

Első körben Párizst gondoltam célnak. Aztán észre kellett vennem, hogy itthonról nem megy közvetlenül semmi sem Párizsba.
Viszont Svájcba igen. Onnan pedig már megy Párizsba is.
Ti hogy csináltátok? Ahogy olvasom talán elmentetek Pestről Münchenbe, majd onnan átszálltatok a párizsi TGV-re?
És ha így volt vagy hasonlóan, akkor a jegyeket hogy vettétek meg? Lehet a Mávon keresztül intézni ezt? Vagy neten "német oldalról" megvásárolni a jegyet?

Eddig csak gyorsban kerestem rá a neten, de elég kesze-kusza. Próbáltam Bécsből induló járatokat keresni, de nem találtam olyan egyértelmű timetable-t, mint ami például a mávnak van. Persze v.színű az én hibám :)

(#11) dabadab válasza Dany007 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Igen, Bp - Munchen EuroNight, onnan meg TGV. A szimpla atszallas elvileg csabito lehetoseg, mert ugyanazon a peronon all mindket vonat Munchenben, viszont csak par perc van az atszallasra es ha a Euronight valami miatt kesik, akkor a TGV nem varja meg, az meg gaz.

A legtutibb a bahn.de, ott lehet kedvezmenyes jegyeket is venni. Ha jol emlekszem, indulas elott max. 60 nappal lehet TGV jegyet venni, erdemes mar azon a napon megtenni. Konkret szamokra mar nem emlekszem, de az elso osztalyu jegyert lenyegesen kevesebbet fizettunk, mint a sima masodosztaly normal ara. Ezt siman ki kellett nyomtatni, az egyetlen gondot az okozta, hogy elvileg prezentalni kellett volna melle a bankkartyat, amivel vettuk es itt egy kis gondot okozott a webes bankkartya fogalma meg hogy azt semmikeppen nem tudjuk elovenni :D
EuroNightra jegyet szinten hasonlo modszerrel vettunk, csak azt mondjuk az oebb.at-n (es egy becsi palyaudvaron nyomtattam ki, ugyis jarok arra eleget), de szerintem azt is nyugodtan megveheted a nemeteknel.

A bahn.de-n meg ott van a bal felso sarokban a kereso, szerintem tok egyszeru.

DRM is theft

(#12) Dany007 válasza dabadab (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Köszi az infot.
Furcsa mód ezekre a vásárlós oldalakra nem találtam. Mármint az ÖBB-t igen, de a Bahn-t nem. Sokkal átláthatóbb, mint a többi.
Ahogy nézem viszont jobban megéri Bécsből indulni, mint Pestről. Úgy legalább megoldható átszállás nélkül. Innen a Dunántúl közepéről nekem mind1, hogy Pestre megyek, vagy Bécsbe.

Az árak mondjuk kicsit furcsák. Az előbb Pest - Frankfurt útvonalra kijött valami 500 euro, 2 főre, oda-vissza, másodosztályon. Az mondjuk kicsit meredek vonatjegynek. :) De még nem mélyedtem bele.

Én is jobban szeretem a pár órás átszállási időt, mint a pár percest. Egy ismeretlen állomáson, ismeretlen nyelvterületen jobb nem kockáztatni.
De ha összejön a dolog (majd v.mikor tavasszal) akkor én inkább itthon kinyomtatnám mindegyik jegyet, biztos ami biztos alapon.
Ez a bankkártya prezentálós dolog viszont nem tetszik :) Csak van ezeken az oldalakon egy azonosító kód, ami alapján a kalauz ellenőrizni tudja, hogy ki lett-e fizetve. Nincs ilyen kártyánk, amivel fizetni lehetne. Mindig valamelyik rokon kártyájával szoktunk online fizetni ha szükséges :) Azt meg biztos nem tudjuk magunkkal vinni.

Hát meglátjuk. Mindenesetre az oldalt elmentettem. Nekem nagyon káoszosnak tűnt az egész (minden járatfajtának külön oldala és foglalási lehetősége van), de így jóval átláthatóbb.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [dabadab:] tgv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.