Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

pukk

DRM is theft

(#2) RootRulez


RootRulez
félisten

Én is épp a napokban gondolkodtam egy játékon, amit még szintén a szomszédok gépén nyomtam, igaz az már a 90-es évek elején volt... Én se tudtam a konzolt, de rémlett, hogy Rambo van a nevében, így megtaláltam. Kiderült, hogy a "valódi neve": Atari 2600.

És a játék, amit a legtöbbet játszottam rajta: Egy valamivel (talán autóval vagy nem tom :D) alulról alagutat kellett ásnom és össze kellett szednem (tlaán) 8 cuccot fentről, közben pedig nem szabadott, hogy elkapjanak. Először az üldözők csak azon az alagúton tudtak jönni, amit én ástam, aztán a szintek nehezedésével már ők is tudtak utánam áskálódni... Na szóval ezt a játékot nem tudom mi volt és ki tudja, talán már megírta valaki PC.re is...

Ezt követte nálam a nintendo, illetve piaci testvérén, amin a tankos játék volt a kedvencem. Amikor az erődöt kell megvédeni az ellenséges tankoktól. Bratyóval mindig együtt nyomtuk...

Ez az:

Ez van PC-re is, de nem az igazi... Akkor mér inkább emulátorban játszok vele néha...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én annyira fiatal vagyok, hogy DOS-szal kezdtem a pályafutásomat, majd egy Nintendoval.

Jobb oldalt jelent meg a most frissült listában.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#4) danih válasza RootRulez (#2) üzenetére


danih
addikt

Lemaradt a link, engem érdekel az a tankos game...

(#5) Cucuska2 válasza danih (#4) üzenetére


Cucuska2
őstag

Most tűnik fel, a címet elírtad.

Fölöttem lévőnek: Missile Tank néven szerintem megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) brownus


brownus
veterán

:)

egy játék jutott most eszembe, a gunship 2000:) azzal sokat játszottam
info

[ Szerkesztve ]

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

80-as évek elején 7éves körül lehettél... hm... mindig azt hittem, hogy olyan 45 körüli lehetsz, de akkor egy 10-est tévedtem :B

én a '80-as évek elején születtem és főleg nővérem akkori udvarlója (már férje) révén kezdtem ismerkedni az informatikával... kecskemét mellett laknak szüleim, nővérem pedig szombathelyre járt főiskolára és ott ismerkedett meg a férjével: kb. '86-90 között tanult ott... ritkán jártak haza, de amikor jöttek, mindig hozták sógorom c64-esét, majd később pc-jét... c64-re nem sok játék volt, mert sógorom főleg dolgozott, de a sokoban-ra tisztán emlékszem :) később pc-re meg már ott volt a prince of persia, simearth, simcity... főleg ezek mentek, de volt még valami ősrégi quartzjátékom és a szomszédban gyilkoltuk a vásári "100.000játékos" játékgépeket is ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Csemike válasza Kalandor (#6) üzenetére


Csemike
csendes tag

"a kedvencem egy ősemberes játék volt, nem tudom mi volt a neve" Nem a Prehistorik az? Vagy az nem C64-es játék volt? :B

'88-ban kapott a bátyám egy C64-et. Akkor én még óvodás voltam, de nem sokkal később már kentem vágtam a syntax errort :DDD, profin vittem végig a Gianna Sisterst, nővéremmel egymás ellen harcoltunk a Wizard of wor-ban (persze, csak akkor, amikor bratyó nem volt otthon), a Falcon Patrolt is szerettem, meg egy olyan játékot, amiben az egérrel kellett menni a labirintusban, megenni a sajtokat és a felbukkanó macskákat kikerülni. Pacmanról nem is beszélve. :)

Szerk.: érdekes kérdés, hogyan láttam meg? A Blogoutot megnyitottam és ott volt, aztán belenéztem és végigolvastam, pedig egyébként nem szoktam az ilyen kockabejegyzéseket olvasni. :D De szerencsére ebben a szövegben több betű van, mint szám és érdekes is, jó kis írás. :K

[ Szerkesztve ]

(#11) tildy válasza Kalandor (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

UGH? Bár az lehet már újabb.

Nekem emlékeimben az Aztec van meg, meg egy ilyen kötéllengős játék, aminek nem tudom a nevét.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) #25954560 válasza Kalandor (#10) üzenetére


#25954560
törölt tag

quest for tires

(#14) RootRulez válasza danih (#4) üzenetére


RootRulez
félisten

Battle_City.nes a fájl neve, amit be kell tenni az emulátorba. :K

═════════════════════════════════════════

(#15) Thunderzolee

A Gunfighter játékban a piros figura miért mindig a jobb alsó sarokba megy?
Ez valami feature volt? :F
Mert akkor elég egyértelmű, h úgy általában ki nyerte a játékot. :U
Pedig ahogy elnéztem a képernyőt, a "fák" között, ha nem is COD szinten, de elég jól lehetett volna bújócskázni, mielőtt lelövik egymást. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) dabadab válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


dabadab
titán

"a piros figura miért mindig a jobb alsó sarokba megy?"

Mert aki csinalta a videot, az odavezette :) Sajnos jobb videot nem talaltam, amin normalisabb jatekmenet volt, azoknak a kepminosege volt problemas. Egyebkent az online leirasok szerint azert voltak finomsagai a jateknak, a jatekossal azonos szinu bokornal ujra lehet tolteni a pisztolyt es kozelrol bokron keresztul is le lehet loni az ellent.

DRM is theft

(#17) Thunderzolee válasza dabadab (#16) üzenetére

Ohhh... micsoda feature-ök voltak már akkoriban is.. :P

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#18) SennaHikari


SennaHikari
újonc

Sziasztok!

Én is sokat játszottam C64-es játékokkal.
Szeretnék segítséget kérni. Van egy játék, ami a boulder dash-hoz hasonló, csak nem lehet a köveket tologatni, valamint akivel vagyunk az vagy egy olyan emberkéhez hasonlít, akinek furán van tartva a keze, vagy egy ormányos valamihez. A játék C64-es, és azt hiszem hasonló zene van benne mint a rózsaszín párduc.

Tud valaki segíteni? Nagyon megköszönném!!!
Köszönöm!

(#19) ollie válasza SennaHikari (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#20) bambano


bambano
titán

Nem is emlékszem, hogy láttam-e valaha vákuumcsöves számológépet. amit én láttam, abban mind itron volt.
de majd dabadab választ innen :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) bambano


bambano
titán

nekem a gimis koromra is: [link] :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) dabadab válasza SennaHikari (#18) üzenetére


dabadab
titán

Tutira a Flaschbier volt az. [link]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.