Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

no ez már kezd alakulni. sata pipa, ir pipa, usb pipa. giga lant még neki, tudom telhetetlen vagyok ;]

(#2) kzkz


kzkz
őstag

"A10 központi egység miatt Android 4.0.4 és Ubuntu 12.04 máris elérhető a rendszerhez."

És ez honnan tölthető le?
Csak azért kérdem mert van egy tablet-em, ami ugyanilyen specikkel rendelkezik (Hyundai A7) és erre ráraknám...
(1x már volt fent rajta lubuntu, de az nem hivatalos volt...)

(#3) lujó55


lujó55
őstag

egyre jobb :R
Ezek mennyire melegednek? Nem kell nekik külön hűtő?

(#4) Balinov válasza lujó55 (#3) üzenetére


Balinov
félisten

kb, mintha egy tabletet neznel melegedesileg. Mondjuk en, ha lenne hozza szakertelmem (nincs) linuxos tapasztalatom (nincs) akkor biztos tennek ra legalabb egy ramsunihez hasonlo bordat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) smkb


smkb
őstag

Jó drága... ennyiért van tokkal vonóval, táppal, házzal, kábelekkel stb MK802 II is... (+szállítási ktg) amire készült a 12.04 es Ubuntu plusz társai image.

[ Szerkesztve ]

(#6) lujó55 válasza smkb (#5) üzenetére


lujó55
őstag

49 dollárért? :F
még nem láttam annyiért...

(#7) mepet válasza smkb (#5) üzenetére


mepet
addikt

Miben hansonlít a "pendrájv PC"-hez a témaadó masina? Ezen van Ethernet, SATA, IR...

[ Szerkesztve ]

(#8) ryke1 válasza smkb (#5) üzenetére


ryke1
tag

Hol?
Itt 99 Euro: http://www.satkontor.de/Computer/rikomagic/rikomagic-MK802-Android-4-0-mini-PC-schwarz-1024MB-DDR3-4GB.html

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#9) McSpy


McSpy
őstag

Még egy pár év beépítik az ember-be,ősszekötik az aggyal,és a gondolaton keresztül lehet pc-zni :C

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#10) lujó55 válasza McSpy (#9) üzenetére


lujó55
őstag

unlike

(#11) misran válasza McSpy (#9) üzenetére


misran
tag

Ilyesmire gondolsz?: http://www.youtube.com/watch?v=L8xgYcoH0tA

Egyébként, jónak tűnik a cucc, több másik jó cucc is van, de a lényeg az, milyen támogatása lesz, mekkora a közösség ami foglalkozik vele. Ennek is nagy van/lesz várhatóan. Most vegyek egy ilyet is? Ez a jövőkép: tele a fiók mini-PC-kkel.. :)

MiSRaN

(#12) ZCoyote válasza #56573440 (#1) üzenetére


ZCoyote
őstag

Giga lant ki sem tudna szolgálni.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#13) Cifu válasza smkb (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Mk.802 közel kétszer ilyen drága, nincs rajta SATA, nincs LAN, stb.
Szóval konkrétan a Cubieboard a sokkal jobb döntés.

Mellékszál: az Allwinner ARM procikra nincs hardveres XMBC támogatás, így az Mk.802-re sincs, és a Cubieboard-ra sincs. Szóval 1080p-t ne akarjál ezeken nézni. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) TESCO-Zsömle válasza McSpy (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Aztán bekapsz egy spéci vírust, és távirányítású zombivá leszel... ;]

(#8) ryke1: ebay.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15) azbest válasza Cifu (#13) üzenetére


azbest
félisten

Minden attól függ, hogy mire szeretné valaki használni. A stick változaton nincs lan, de van wifi. A stickhez komplett ház-táp-távirányító kombó jár(hat).

XBMC for Android? Gondolom android alatt megy a hardveres video lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#16) pakriksz


pakriksz
őstag

na már csak gigabit lan kéne és tökéletes lenne.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) aram01


aram01
nagyúr

monitor hátuljára,wifis egér+bill netezni youtube-ozni,flash játékokra,jó lehet ez a holmi?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18) Cifu válasza azbest (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Minden attól függ, hogy mire szeretné valaki használni. A stick változaton nincs lan, de van wifi. A stickhez komplett ház-táp-távirányító kombó jár(hat).

Természetesen biztos van olyan dolog, amire jó az Mk.802, de minden figyelembe véve én legalábbis nem látom, hogy átlag egyorrú user számára jó döntés lenne.

XBMC for Android? Gondolom android alatt megy a hardveres video lejátszás.

So the AmLogic 8726-M1 in the XIOS has a different VPU to the AllWinner A10 in the MK802, meaning no hardware acceleration natively on the MK802 at this time.

Forrás @ Forum.XMBC.org

Szóval nem, nincs hardveres lejátszás XMBC alatt, most külső lejátszóprogrammal próbálkoznak páran (J1nx blogján a többi)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) .mf válasza #56573440 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Akkor én még telhetetlenebb vagyok :) Bár már régóta leírtam, hogy mit várok, lassacskán közelednek hozzá, ez már majdnem, csak még a kétmagos CPU, Gb LAN, még 1 SATA (soft-RAID1), még 1 USB (bill, egér, + még egy periféria), több RAM (esetleg cserélhető) hiányzik nekem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Cifu válasza aram01 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Engem most nagyon utálnak már az Arm-PC pártiak, mert folyton ezt hangoztatom, de a saját véleményem az, hogy ha nem értesz a linux-hoz (nincs linuxos géped amúgy) és ha nem szeretsz órának, napokat szöszölni parancssorban, akkor inkább egy Brazos / Atom rendszerben gondolkodj (vagy esetleg AMD A4-3400-ban). Egy nagyságrenddel drágább, de (remélhetőleg) kevesebb a szívás, és van Win támogatás, szóval a hálózaton lévő win eszközökkel is egyszerűbb az élet adott esetben.

Hangsúlyoznám, hogy én is ilyesmi célból vágtam bele az Rpi-be, aztán kezdtem nézegetni más Arm-os megoldásokat is, de a vége az lett, hogy olcsónak olcsó, viszont sok kézimunka van vele, és ha nem mozogsz otthonosan a linux területén, akkor vakarhatod a fejedet sokszor.

Ettől függetlenül ha szeretsz mókolni, nem félsz a linuxtól, és van szabadidőd bőven, akkor nyugodtan vágj bele.

@.mf: Ahogy fent írtam. Ezt már tudják a Brazos gépek is, kicsivel többért...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) aram01 válasza Cifu (#20) üzenetére


aram01
nagyúr

barátnőmnek szeretnék egy olcsó "robotos" megoldást,az működne? esetleg tudsz linkelni valami anyagot róla? köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#22) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A végén már a csatlakozó szabványokat kell csökkenteni...

megoldható lenne ha MIN/MICRO Usb csati lenne az alaplapokon normális végű kábellel?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23) Cifu válasza aram01 (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szvsz végy egy tabletet... :)

Viccen kívül, amit alant írtam, azt tudom a témában prezentálni. Ha biztosan működő megoldást keresel, és nem akarsz hosszasan vacakolni vele, akkor én inkább egy Brazos rendszert javasolnék.

Bevallom az Androidos rendszert egyszer próbáltam egy kölcsön Pandaboardon, de ott nem volt flash (ICS Android). Ezzel kapcsolatban valaki tapasztaltabb véleményét kellene kikérni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Oldmobil válasza Cifu (#18) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Valóban nincs, de ez nem is jelenti ezt, hogy nem is lesz. Nagyon remélem, hogy hamarosan elkészül.
Nekem mondjuk zenehallgató célgépnek kellene, arra már jó. Külső USB hangkártya támogatás Android alatt mondjuk nincs, de Linux alatt viszont van, így nagyon vonzó dolog!

(#25) pakriksz válasza .mf (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

Ez nem vinfos ehhez 1gb ram is bőven elég. Usb-ből pedig 255 db lehet... néhány száz forint egy hub

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) pakriksz válasza Cifu (#20) üzenetére


pakriksz
őstag

windóz és a hálózatos nem szívás! hahaha

mindig amikor megosztásról van szó, már ideges vagyok, mert az a hulladék SMB vindózon soha sem működik normálisan. linuxon meg ott az NFS amit minden ismer, nem csak a vinfos, akármég androidról is hozzányúlhatok. Arról nem is beszélve hogy napokat kell rakosgatni(telepítgetni, keresni hogy most éppen mi baja) a dolgokat hogy összejöjjön valami...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#27) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Érdekes lenne tudni, hogy mennyi a _valós_ fogyasztása egy ilyen lapnak. Ahogy néztem a 5V/2A van rászitázva a lapra, ami 10W, de ez nyilván egy maximális érték. Van valakinek tapasztalata mondjuk Rpi-vel?

(#28) Cifu válasza pakriksz (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Oldmobil: Valóban nincs, de ez nem is jelenti ezt, hogy nem is lesz. Nagyon remélem, hogy hamarosan elkészül.

Ott van J1nx blogja, több, mint fél éve hitegeti őket az Allwinner, hogy megfelelő támogatást nyújt, többször hazudtak, stb.
Egyszer lezárták már a dolgot azzal, hogy itt és most elég, nem lesz Allwinner A10 alá XMBC támogatás és kész. Aztán jött az Allwinner bocsánatkérés, de nem az igényelt támogatás. Szóval ki tudja...

pakriksz: Usb-ből pedig 255 db lehet... néhány száz forint egy hub

Egy aktív Hub meg inkább pár ezer, lévén ezek a kis kártyák nem igazán sok delejt adnak tovább. Az Rpi például max. 1100mA-t vehet fel, ebből ugye alaphangon olyan 500-600mA-t meg tud enni maga a gép, még ha nem is tuningoltál, és akkor marad a két USB portnak párszáz mA, szóval energiaigényesebb dolgot ne nagyon akarj passzív hubra kötni.

windóz és a hálózatos nem szívás! hahaha

Nem, én azt írtam, hogy Win-es hálózatra rákötni egy Arm-os PC-t szívás (legalábbis a Win RT-ig). Márpedig azért az emberek elsöprő többségének alapból Win-es hálózata van otthon...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) ngabor2 válasza Cifu (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

most programokat akarsz futtatni, vagy egy (több) adott feladatot megoldani? mi az a feladat, amit egy ilyen kis gépen nem tudsz megoldani, mert mindenképp kell hozzá a win/linux? ne atomrobbanás-szimulálást, meg nagy táblázatok szerkesztgetését mondd, mert ez nagyon nem arra van tervezve. amire viszont tervezve van, azt tudja.

mint írod, egy nagyságrenddel drágábban lehet venni komolyan x86 alapú gépeket. én itt az egy nagyságrenddel drágább részt emelném ki (ami imho inkább néhányszoros akarna lenni, nem 10x-es). ezeknek a pirinyóknak pont az a lényege, hogy olcsóbb.

(#30) pakriksz válasza Cifu (#28) üzenetére


pakriksz
őstag

aktív hub kb vinyóra kell csak (de mivel van sata, erre nincs szükség).
pendrive, billentyűzet, egérből, egy rakás elmegy 1A-ról is.
wines hálózat nincs SMB van ami egy inkompatibilis és instabil hulladék, jobb alternatívot használni, más dolgokra szerencsére nem elterjedt m$-es borzalom.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#31) vinibali


vinibali
őstag

lehet, hogy szívtam valamit... de a sata mellett az valami dev port? én mintha egy IDE sort látnék :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#32) kicsitrash


kicsitrash
aktív tag

átlag netezős gépnek lassan elég lenne :)

(#33) Cifu válasza ngabor2 (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy Logout bejegyzés már félig készen van, csak sose jutok vele sehova, meg képek sincsenek... De 1x majd befejezem. :Đ

Én anno a következő célokat tűztem ki ( A saját tapasztalatom Rpi-vel (850Mhz-re felhúzva): )

-Böngészés ( lassú, youtube videók szaggatnak )
-Szövegszerkesztés ( lassú, körülményes )
-Torrent ( USB-s meghajtóra macerásan ment rá, viszont a Win-es gép meg nem látja így, tehát mókolni kell(ene) még vele )
-Videolejátszás ( 1080p-t nem viszi mindig akadásmentesen, digi audio nincs )

Szóval mindent összevetve az Rpi még a fel sem emlegett problémái (csak 256Mbyte ram, elég lassú hálózat / USB (egy vezérlőn megy a hálózat és a két USB, zajos az analóg kimenet) ellenére sem bírkózott meg az elvárásaimmal.

Nem azt mondom, hogy ezek mindegyike megoldhatattlan, de magasabb szintű Linux tudás mindenképpen kell mellé, továbbá egyik-másik problémára a megoldás (pl. USB hangkártya) olyan plusz költség és problémaforrás, amivel én legalábbis már nem álltam neki harcolni. Ezért mondtam, hogy aki szeret mókolni, és ért a Linux-hoz, annak éri meg vele foglalkozni, és nekik ajánlható.

A lényeg pedig nem csak a hardver, hanem a támogatás kérdése. Ebben pedig az Rpi nagyon jó, folyamatosan jönnek az újabb buildek a különféle distro-kból, Rpi-re szánt programokból, stb. Van egy élő és igencsak lüktető community-je, ami mindenképpen jó jel.

A kérdés, hogy lesz-e hasonló a Cubieboard-nak is. Ezt viszont előre megmondani nem lehet, és azt sem, hogy fog élni a támogatás - ez az, ahol pl. az Mk.802 elvérzett (szerintem).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) McSpy válasza misran (#11) üzenetére


McSpy
őstag

Nem rossz,csak ez már tényleg zombivá tesz

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#35) pakriksz válasza Cifu (#33) üzenetére


pakriksz
őstag

"youtube videók szaggatnak"
nem gáz, 4 magos 3,1ghz-s x86-on is néha ;) mert a flash egy hulladék
"Szövegszerkesztés ( lassú, körülményes )"
Mindig is körülményes volt, lassú nem hiszem, anno p120-on is száguldott ;)

"viszont a Win-es gép meg nem látja így, tehát mókolni kell(ene) még vele"
az általában semmit sem lát, még magát sem. NFS a megoldás

"Videolejátszás ( 1080p-t nem viszi mindig akadásmentesen, digi audio nincs )"

pedig mindenki azt mondja hogy viszi, digi audio pedig van, hdmi a neve.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#36) Cifu válasza pakriksz (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

nem gáz, 4 magos 3,1ghz-s x86-on is néha ;) mert a flash egy hulladék

Nem 1080p-s videókat akartam lejátszani, hanem 480p-seket, tény persze, hogy itt a hardveres gyorsítás hiányzik (ha jól tudom).

Mindig is körülményes volt, lassú nem hiszem, anno p120-on is száguldott

Ezt is aláírom, de azért egy 850Mhz-es Arm procitól nagyobb sebességet is várok el, mint egy Pentiumtól.

az általában semmit sem lát, még magát sem. NFS a megoldás

Ezért írtam, hogy lehet, hogy az én Linux tudásom kevés már ide, szóval lehet akár user error kategória is.

pedig mindenki azt mondja hogy viszi, digi audio pedig van, hdmi a neve.

Én is írtam, hogy akad olyan, ami szaggat (akár USB-s, akár SD kártyás lejátszásánál), másnál is voltak gondok. A HDMI jellel igazad van, csak hogy szedem le onnan, ha nem TV-be / erősítőbe megy a jel? :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37) ngabor2 válasza Cifu (#33) üzenetére


ngabor2
nagyúr

androidra van böngésző, van szövegszerkesztő (pénzes és ingyenes is). videolejátszás szintén. sőt, torrentet is láttam már, de mivel okostelefonon nem sok értelmét láttam torrentnek, ezért nem próbáltam ki. hdmi és fülhallgató kimenet van rajta, tehát hangot is ad, sokkal jobbat nem hiszem, hogy ki lehet belőle csiholni. szerintem fájlátvitelre meg van androidra ftp szerver.

eddig csak telepítgettél, nem kódoltál rajta semmit. minek erőltetni a parancssoros linuxot, mikor ott az android? ha meg linux és ubuntu, ott se hiszem, hogy túl sok parancssor előjönne.

(#38) A szerzetes


A szerzetes
csendes tag

Vajon egy 3-4 ezer forintos DVB-T tunert meg tudna hajtani ubuntu+vlc kombóval, vagy valami komolyabb hardveresen tömörítő tunerre lenne szükség hozzá?

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#39) .mf válasza pakriksz (#25) üzenetére


.mf
veterán

1.) Amire használnám (amolyan mindenes, házi és távoli elérésű fájlszerver, ftp, médiagép), oda azért nem árt kicsivel több RAM, még linux alapokon is.
2.) Sávszél és áram

Cifu:
Atomos gépem (kétmagos 330 és Ion), fogyasztása 24/7 szervernek sok, teljesítménye háziszervernél több, viszont x86-nak, még retro-játékokra is kevés. Sajnos Brazos sem lenne sokkal jobb teljesítményben. Trinity-n gondolkozom eléggé, de ott még magasabb a fogyasztás, s talán jobb lenne, ha különválasztanám a szervert és a médiát / játszást, ezért gondolkozom egy nagyon alacsony fogyasztású, de szerver-feladatokra elégséges ARM platformon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) kzkz válasza Cifu (#33) üzenetére


kzkz
őstag

Csatlakozom! Eddig még semmire nem tudtam használni a mindenre jó Rpi-t!
GUI-t használni bármire, azaz pl netezni lassú.
NAS-nak lassú, 5MB-tal másol kb.
XBMC klónok nálam kifagynak ha sokat mozgolódok a menükben, sokat váltok filmet, és amúgy ez is lassú.
1-wire fűtésvezérlésemet nem hajta rendesen, amikor egy TP-link router openwrt-vel simán viszi.
Torrent-re lehet max jó, ha nem akarjuk a letöltött nagy tartalmat átmásolni másik gépre...

Valami automatizálására lehetne használni szerintem, de hát ugye ezzel is megszívtam, másra meg csak akkor jó, ha az ember imád várakozni a gép előtt (vagy a lassúság vagy a fagyások miatt), mert nem tudja mással tölteni az idejét... Szóval csak a szívás van vele sajna... :(((

(#41) banhammer


banhammer
veterán

49 dollár plusz a tápegység.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#42) lionhearted válasza Cifu (#33) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor add nekem. : D

Egyébként, sok dolog megoldható, és a flash egy hányadék. MKV-val mi a helyzet?

Tegnap még működött...

(#43) Osiris


Osiris
őstag

...hanyadik Rpi verő mini pc-t látom már, miközben 12hete várom a 12 hete kifizetett Rpi-met.. :W
Kiváncsi lennék mennyivel kevesebb rendelést kapott volna az RS Components ha előre lehet tudni, hogy a szállítás annyi időt vesz igénybe mint, 30 éve egy új autóé..?

(#44) GIJoe válasza Osiris (#43) üzenetére


GIJoe
addikt

Nya, szóval MK802t nem érdemes, venni inkább UG802 70$

Rockchip 3066 Android 4.0.4 van rajta 2 db 1,6 Ghz-ig pötyögő mag, + 4 magos gpu
A medieljátszás támogatva van az androidon, ugyan úgy mint az Allwinnernél android alatt...

http://img170.poco.cn/mypoco/myphoto/20120430/16/64697647201204301610073841139703610_002.jpg

Ezeknek a valós fogyasztása engem is érdekelne... :K

.mf: Írod hogy Brazos nem elég retró játékokhoz sem, pedig sok helyen ha rákeresel a youtubeon C60al nyomnak egy csomó modern játékot... ha építenék X86 szervert ECS HDC-I2/C-60 (V1.0)-t tennék bele...

[ Szerkesztve ]

(#45) GIJoe válasza GIJoe (#44) üzenetére


GIJoe
addikt

Még egy retro játék C60on :)

(#46) GIJoe válasza GIJoe (#45) üzenetére


GIJoe
addikt

ö valaki kérdezte hogy tablet+ DVB-T, nekem is tetszik az ötlet nagyon
sikerült is hbk-nak, de nem egyszerű

(#47) .mf válasza GIJoe (#44) üzenetére


.mf
veterán

Aha... nézd meg a beállításokat, minden low, 800*600 / 800*480, és épphogydöcög...

Próbálkoztam én is az atommal, néhány újabb játék, ami a több magot és szálat ki tudta használni, ment, pl. CoD4 felbontást kivéve minden low egész tűrhető volt. De pl. egy Morrowind, aminek a gépigénye 500MHz P3 volt, egyszerűen élvezhetetlen volt a maga 1x FPS-ével, amint több mozgó lény volt a látómezőben. CoH alapjáték 2-3 játékosig, kis-közepes pályán még elment (ha az ember húzta is a procit, akkor már kevésbé döcögött), de a később kijött patcheket telepítve minden egyes lövésnél egyszámjegyűre esett az FPS, a proci egyszerűen nem tudta az effekteket, lövések és robbanások fizikáját számolni.
Én is vártam a Brazost, hogy hátha majd az, de utána kiderült, hogy alig tud többet, nagyot csalódtam benne. Azóta ezeket a lebutított procira alapozókat inkább kerülöm. A Trinity érdekel, mITX-es olcsó lanparty-gépnek, és otthonra a nagygépemhez képest alacsony fogyasztású médiagépnek és retro-játék-gépnek erősen gondolkozom rajta.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#48) GIJoe válasza .mf (#47) üzenetére


GIJoe
addikt

Aha tehát nem próbáltad a Brazost, csak az atomot értem én

(#49) .mf válasza GIJoe (#48) üzenetére


.mf
veterán

Miért kéne megvennem, amikor a tesztekből is látszik, hogy ugyan erősebb, de messze nem annyival, mint amennyire én szeretném? Mármint, releváns tesztekből, nem pedig abból, amit linkeltél, ahol a lehető legelcsezsettebb Atommal összehasonlítva vonod le a következtetést, nem egy Ionnal megtámogatott + 2GHz-re húzott darabból, mint amilyen nekem van, értem én... :U
Itt egy ph-s teszt, ami ezt a kettőt hasonlítja össze.
Hiába próbálod rámtukmálni, egyszerűen nem hozza azt a szintet, amit én szeretnék (lanpartyn gyakori játékokat akár vidkari nélkül, de megfelelő felbontáson és beállításokkal), tudom, hogy nem ez kell nekem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#50) azbest válasza .mf (#49) üzenetére


azbest
félisten

Abban a tesztben pont a brazost dicsertek.
Abban viszon igazad van, hogy netbook szint nem felel meg a "csak jatekra kell" gepigenyenek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.