Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Az elgondolás nem rossz, de én ismerek 2 egész jó GPU, illetve VGA adatbázist a neten:

[link]

[link]

Valami hasonlóra gondoltál?

(#2) rudi válasza stevve (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Hú, az a GPUReviewes nagyon jó, így már annyira nem érdekes a saját csinálása. A techpoweruposat ismertem, annál alaposabbat szeretnék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) stevve válasza rudi (#2) üzenetére


stevve
nagyúr

Én mindig a GPUReviewes-t használom. Nagyon jó az összehasonlítós része is. Külön kiemeli, melyik miben jobb - persze az adatok alapján. :)

A techpowerup csak azért jutott eszembe, mert a híreiket sűrűn nézem. Az annyira nem tetszik nekem se.

Ettől függetlenül, ha áll a dolog, segítek én is. Gondolom php lenne, amihez nem értek (.NET volnalon dolgozok), de más oldalról talán hozzá tudok szólni.

[ Szerkesztve ]

(#4) Vladi válasza stevve (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó kis adatbázisok! Csak sajna a fogyasztást nem mindenhol írják. Engem azért az is érdekelne meglehetősen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) Xirtam


Xirtam
veterán

Egy olyanhoz mit szólnátok, teszem azt megírunk egy programot! Ami végül is egy adatbázis, de hogy ne keljen x sort , oszlopot átnéznie a felhasználónak hanem lehetősége lenen beállítani bizonyos dolgokat! Majd ezt a programot feltölteni!

Most nem tudtam magam teljesen kifejezni :D Szal arra gondolok, Mint mikor az ember letölt egy Driver-t ott is kiválasztja az OP rendszert, hány bites stb. :U

C,Delphi, Pascal ezekben tudnék csak segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#6) #92888064 válasza rudi (#2) üzenetére


#92888064
törölt tag

tuningolós, vmoddolós 4770 tesztet a népnek :DD
valószínüsítem, hogy nagyüzemben folynak a benchmarkok, úgyhogy várjuk a hétfőt :R

[ Szerkesztve ]

(#7) orbano válasza Xirtam (#5) üzenetére


orbano
félisten

programot is úgy írsz, ahogy fogalmazol? :U

mivel Rudi adatbázist akar, és mögötte áll a PH fejlesztő gárdája, gyanítom egy normális, kereshető, szűrhető, webes adabázist akar.

A vér nem válik VAZZE!™

(#8) orbano válasza Vladi (#4) üzenetére


orbano
félisten

támogatom, jó lenne tudni minden példányról, hogy mennyit fogyaszt üresjáratban és terhelve

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) FireGL


FireGL
aktív tag

A hardware-infos.com táblázataiban szerepelnek a gpu-k egyszeres pontosságú számítási teljesítményei is a DX7-es korszakig visszamenőleg.NVIDIA ATI

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#10) Inv1sus válasza Xirtam (#5) üzenetére


Inv1sus
addikt

Sztem webes felület jobb lenne. Persze, aki akarná letölthetné az adott adatbázist. :)
Én pl egy rangsorra lennék szívem szerint kiváncsi. Melyik milyen kártya és hogy az adott típusból melyik márka a legjobb, legolcsóbb stb. Szal jó részletes kellene :)
Ilyesmi illetve ilyen

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#11) stevve


stevve
nagyúr

Mint minden ilyennél, az egyik sarkalatos pont a frissítés. Erre nem árt még az elején gondolni. Baromi macerás a db-t piszkálni frissítéskor...

Inv1sus: a rangsor ok, de ne bizonytalan tényezkön álljn, mint 3trémárk és társai. Leginkább erősorrendre gondolsz atz ár, fogyasztás, stb mellett, mint EZ?

[ Szerkesztve ]

(#12) vPhis


vPhis
aktív tag

tudnék segíteni PHPben és MySQL-ben

(#13) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Ez nagyon jo otlet, sok sikert hozza!

Udv tacsek

(#14) Inv1sus válasza stevve (#11) üzenetére


Inv1sus
addikt

Sztem se a 3dmarkon álljon, mert az nem ér semmit. Így belegondolva a játéktesztek se feltétlenül tükrözik egy kártya erősségét, de mégis csak miattuk szoktunk nagyobb kártyákba belefektetni, nem? szal..
Köszi a linket mellesleg :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#15) dew28


dew28
aktív tag

php/mysql-ben enis tudok segiteni, ha kell

[ Szerkesztve ]

(#16) Xirtam válasza orbano (#7) üzenetére


Xirtam
veterán

reggel volt :P amúgy, meg csak segíteni akartam ;)

(#17) Lenry


Lenry
félisten

szerintem csináljuk meg... legyen a miénk jobb, mint a többieké.

van egy szép everest riport-gyűjteményem, abból szívesen kigyűjtöm a szükséges infókat... ennyivel tudnék hozzájárulni :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) perempe


perempe
addikt

Mi lenne, ha a logout cikkeinek képeit tárolnátok? A régebbi cikkek képei elveszhetnek.
[link]
Pavilion DV5 teszt érdekelt volna.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#19) Flame_


Flame_
tag

Adatokra:
Neeyik.info CPU Specs (K5-től PX4-ig AMD volnalon, 808?-től és 80?86-tól Core i7-ig Intel vonalon)
Neeyik.info GPU Specs (DX6-től DX10.1-ig, gyártók: 3Dfx, 3D Labs, ATI, Intel, Matrox, Nvidia, PowerVR, S3, SiS, Trident [jézusom, ezektől még van valami ISA portos csodám '97-ből!], XGI)

És nagyon szívesen látnék egy magyar ilyet és járnék egy magyar ilyenre! Pláne, ha valahogy megoldjátok a különböző alkalmazások alatti teljesítmény megjelenítését. Esetleg az aktuális hazai piaci árat is - ez persze nehéz lehet, de egy frissítés-jóváhagyás-elévülési idő rendszerben meg lehet oldani, hogy naprakész árakat lehessen látni benne.

[ Szerkesztve ]

(#20) Lars


Lars
őstag

Támogatom az ötletet, de csak mentális segítséget tudok adni hozzá, ugyanis programozói tapasztalatom kimerül a pascalban :U
Ellenben találtam régebben még egy ilyen adatbázist is [link]
Itt Mobil grafikus kártyák tudása van nagyjából feltüntetve. Ha esetleg a sima, és a notis kártyák tudását egy adatbázisba össze tudnánk fésülni, na az lenne a világszenzáció :R

(#21) D1Rect


D1Rect
félisten

Nagyon jó ötlet.
A GPUrewiev-hoz hasonló magyarul, sztem sokaknak segítség lenne.
Még némi bevételt is hozhatna, ha lenne benne link az adott videókarihoz, ami boltra mutat. ;)
Vagy googlereklám vagy valami. Biztos nagyobb tapasztalattal rendelkeztek.

(#22) rudi


rudi
nagyúr

Köszi az érdeklődést! Látom, több minta, ötlet és igény is előjött szóval próbálok kicsit konkretizálni:

- mindenképpen dinamikus, kereshető, szűrhető adatbázist kellene létrehozni, mert a statikusban böngészés fárasztó
- hogy használható legyen a cucc, praktikus, ha van direkt összehasonlítási lehetősége X kiválasztott modellnek
- kell valami rangsor, amit szerintem legjobb, ha saját magunk csinálunk meg a tapasztalatok alapján. lehet, hogy nem konkrét pontos sorrend a jó, hanem valamiféle besorolás
- látom, többeket érdekel a ponto fogyasztás, ez elég nehéz kérdés lesz, mert nehéz pontosan megmérni
- marha jó szerintem a notebookcheckes játékos besorolás. Ha mondjuk a 20. helyen lévő VGA-n nem megy még a Crysis normálisan, akkor értelemszerű, hogy az alatta lévőkön sem
- célszerű lehet még egy ajánlás, hogy az adott VGA kb. mire elég és milyen CPU ajánlott hozzá.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Fercsa válasza rudi (#22) üzenetére


Fercsa
senior tag

Az se elhanyagolhato szerintem, hogy mindeki altal szerkeztheto legyen mint pl wiki vagy zart?
Nekem is lenne par otletem, van is egy keretrendszerem, szerintem belovom hazauton :)
Masfel ora mulva meglatjuk mi sul ki belole.

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#24) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, jó ötlet lenne a mobil grafikus kártyákat is bevenni az adatbázisba.

Rudi:
Az utolsó pont nagyon tetszik. Sok esetben könnyítheti a vásárlást.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25) Thrawn válasza perempe (#18) üzenetére


Thrawn
félisten

Az író az extra.hu-ra tette fel a képeit, nála érdeklődj.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#26) D1Rect válasza Fercsa (#23) üzenetére


D1Rect
félisten

A mindenki által szerkeszthetőt, lehet át kéne gondolni. :U
Nagy az isten állatkertje, és sok a zöld vagy vörös fan.

(#27) Lenry válasza D1Rect (#26) üzenetére


Lenry
félisten

meg lehet ezt is oldani... lehetnek ranghoz kötni, de akár lehetne pár kijelölt szerkesztő, és csak ők tudnák szerkesztgetni az adatbázist... vagy minden módosítással mennénk a modkerbe :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) D1Rect válasza Lenry (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

A ranghoz kötést jól át kell gondolni, de a "kijelölt szerkesztők" jónak tűink.

(#29) tacsk0 válasza Lenry (#27) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Hello

D1rect velemenyet osztom!

A ranghoz kotessel az a baj hogy akkor eleg sokan szerkeszthetik, (most lehet megkoveztek) en nem akarok elvakult nvidia-s es ati-s teszteket informaciakat olvasni. Hanem csak szimplan, nyersen: ez ezt tudja enyit fogyaszt es kesz...

Udv tacsek

(#30) CSorBA


CSorBA
őstag

Hűű ez tök jó ötlet :D

Mivel adatbázishoz meg ilyenekhez nálamnál sokkal jobban értők vannak itt, így arra gondoltam, ha szükség lenne rá akkor az alábbiban tudnék segíteni:

Ha fényképes adatbázis lenne, akkor vállalnám, hogy gyűjtök a kártyákhoz fényképeket neten (mondjuk egy nagyot /ha nagyítható lenne/ és mondjuk a többit meg kicsi képnek átméretezve.) Ez úgyis inkább pepecselős munka.

(#31) rudi válasza Fercsa (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem legyen zárt. Aztán el lehet majd azon gondolkodni, hogy értemes-e egyes mezőket (mondjuk ajánlásokat, GPU/VGA-ról megjelent cikkek listáját, hasonlókat) szabadon hagyni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) Vladi


Vladi
nagyúr

Részemről
+1 hogy zárt legyen
+1 hogy kereshető legyen
+1 hogy el is készüljön
és:
+100 hogy legyenek fogyasztási értékek. :DD

A tomshardveren találtam már összefoglaló táblázatot fogyasztásról. Megkeresem majd.
Egyébként egy halandó - akinek nincs sok tesztje vagy perfekt sql ismeretei - miben tud segíteni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) gbors válasza rudi (#22) üzenetére


gbors
nagyúr

remek ötlet - nagyon ambíciózus, de miért ne? :)

egy kérdés: az adatbázist és a megjelenítő felületet a RIOS eszközeivel gondolod kivitelezni, vagy teljesen függetlenül?

első körben amúgy azt volna érdemes kitalálni, hogy milyen nézetei legyenek az alkalmazásnak - az egyes GPU-król tárolandó adatok köre bármikor változtatható.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#34) rudi válasza Vladi (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Igények minél pontosabb körülírásával, ötletekkel, a struktúra elkészülte után adatfeltöltéssel, bétateszteléssel. Szerintem az egész megjelenési struktúra jó kitalálása kulcs fontosságú.

Kérdés, hogy az egyes VGA-k - mert ugye azok a megvásárolható termékek - vagy az egyes GPU-k képezzék-e a dolog alapját.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) rudi válasza gbors (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyelőre RIOS-on kívül szeretném, mert párducéknak temérdek más dolguk van. Aztán később esetleg bele lehetne gyúrni valahogyan.

Nézetek kapcsán. Amiben eléggé biztos vagyok, hogy a soros elrendezés mint a notebookchecknél nem szerencsés. Én inkább olyan oszloposat támogatnák, ami a PH tesztekben is lenni szokott. Ilyenben kényelmesen egymás mellé lehet tenni akár 3-4 összehasonlítandó kártyát is, és még a lapos monitorokon is bőven sok sorniy adat elfér.

Felmerült bennem az is, hogy kellene egy "light" és egy "pro" nézet. Előbbin csak azokkal az adatokkal, amik egy mezei vásárló számára érdekesek, akár valami 1-5 vagy 1-10 listán (például: Radeon HD 4870 - 3D teljesítmény - 7) és valahol le lehetne írni, hogy mondjuk Crysis Mediumon legalább 7-es erősségű 3D teljesítményt igényel. A "pro" részen meg ott lenne a shaderek száma, órajelek, minden egyéb. Lehet, hogy képletekkel a "pro" nézetből konvertálni lehetne a "lightot", sőt az is lehet, hogy a képletek időnkénti átvariálásával frissíteni lehet a megfelelőségi infókat. Pl. a HD 4870 2 év múlva mondjuk már 7/10 helyett már csak 5/10-et ér.

Látom, Ti már a vgaspeeden nekifogtatok egy nagyon jó kis adatbázisnak! Minden elismerésem :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Yany válasza rudi (#34) üzenetére


Yany
addikt

- Egyértelműen a GPU-ra szavazok, hiszen a kártyákból annyiféle van, mint égen a csillag.
- mindenki által szerkesztés: semmiképpen nem javaslom, viszont az jó poén lenne, mint itt a híreknél, hogy bármelyik tételhez lehessen usercommenteket fűzni
- a gpu adatlapon a hozzá javasolt cpu-t szintén támogatnám egy "tól-ig"-es formában
- a mobil és desktop gpu.kat semmiképp nem egy listába tenném, hacsak a user interfészen ezek egyébként jól elkülöníthetőek maradnak úgy is.
- a compare funkciót szintén kihagyhatatlannak tartom
- Ki lehetne találni egy egységes "index-számot", ami a kártyák teljesítményét arányosan követné egyenes arányban. Tehát ha egy Gef9800GT 2x jobb, mint a Gef6600GT, és monnyuk a 98 az 312 pont, akkor a 66 az legyen 166. Csak ki kell nevezni egy kártyát, ami mondjuk 100 és ahhoz lehet viszonyítani az adatbázisban. A user interfészen meg ki lehetne választani, hogy melyiket tekintse 100%-nak és ahhoz képest írja a többiek pontszámát. Az teljesítmények arányát pedig tapasztalati úton gondolnám, nem ragaszkodnék egyetlen benchmark-hoz vagy játékhoz.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37) Yany válasza rudi (#35) üzenetére


Yany
addikt

Egy cookie megjegyezhetné inkább a user beállításait azzal kapcsolatban, hogy mely mezőket akarja látni. Ezt pipákkal kellene megadni. hm?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38) D1Rect válasza rudi (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Inkább VGA, az olvasók nagy része nem tudja milyen GPU van egy videókariban.

(#39) hoffman_ válasza D1Rect (#38) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez így igaz. Egy 4850 az akkor is 4850 lesz, ha 8Gb selejtes DDR2 lesz rajta GTAIV-hez, vagy szénné hajtott órajelek, és vízhűtés. Ezen nem érdemes nagy cirkuszt csinálni. Esetleg bele lehetne tenni a dolgot úgy a rendszerbe, hogy a light módban csak a vga lenne feltüntetve és a pro nézetben már a GPU is. Ez talán működő kompromisszum.

De az ötlet nagyon jó, és ilyen aktivitással a guru3d-t is elgatyázzuk ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) azbest válasza rudi (#35) üzenetére


azbest
félisten

nézet kapcsán: képként linkelést is meg lehet oldani php-gd segítségével :)

az adatok feltöltése a neccesebb szerintem, nem a megvalósítás:

erre van valami terv? bárki beküldhet egy ürlapon adatokat, amit valaki jóváhagyása után kerül be az élesbe?

a gpu-ra épülő kártyákra is lehessen keresni és egy kártya fajtát kiválasztva sorolja fel milyen gpu-kat használtak ahhoz.

(itt arra gondolok, hogy voltak gpu-k amire többféle kártya is épült, és voltak kártyák ami többféle gpu-val is forgalomban volt. Itt elég csak a kártya neve és a lehetséges memóriafajták / hánybites... nem kell konkrét gyártó csak hogy pl g88 milyen kártyákon szerepelt és 8800gt milyen gpu-kkal létezett)

[ Szerkesztve ]

(#41) mokus1 válasza rudi (#35) üzenetére


mokus1
addikt

Ez amit leírtál eszméletlen jó ötlet, de iszonyú munkaigényes. Felmerült bennem az is, hogy kellene egy "light" és egy "pro" nézet. Előbbin csak azokkal az adatokkal, amik egy mezei vásárló számára érdekesek, akár valami 1-5 vagy 1-10 listán (például: Radeon HD 4870 - 3D teljesítmény - 7) és valahol le lehetne írni, hogy mondjuk Crysis Mediumon legalább 7-es erősségű 3D teljesítményt igényel. A "pro" részen meg ott lenne a shaderek száma, órajelek, minden egyéb. Lehet, hogy képletekkel a "pro" nézetből konvertálni lehetne a "lightot", sőt az is lehet, hogy a képletek időnkénti átvariálásával frissíteni lehet a megfelelőségi infókat. Pl. a HD 4870 2 év múlva mondjuk már 7/10 helyett már csak 5/10-et ér.Erre gondoltam, ebben szívesen segítenék másban nem igen vennétek sajnos hasznomat

(#42) perempe válasza Thrawn (#25) üzenetére


perempe
addikt

Ezért lenne jó egy biztos webhely. Nem kimondottan ez a cikk érdekelt, szerintem gyakori hiba lehet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#43) PazsitZ válasza Lenry (#27) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én a mozis oldalnál úgy oldottam meg a dolgot, hogy ha változtatás történik akkor az eltárolódik külön és csak akkor lép életbe a változás ha azt egy adminisztrátor jóváhagyta.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#44) Lenry válasza PazsitZ (#43) üzenetére


Lenry
félisten

ez se rossz, csak az vele a probléma, hogy ha népszerű lesz, akkor sok idő mire az admin minden változtatást megnéz (esetleg le is ellenőriz)
plusz ugyanez előjön az elején is, amikor feltöltjük az adatbázis és épp ezért rengeteg új anyagot kell(ene) jóváhagyni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) PazsitZ válasza Lenry (#44) üzenetére


PazsitZ
addikt

Értem, de ha népszerű lesz, pont akkor válik majd szükségessé az esetleges logolás, és/vagy az adatbázis szétbarmolása elleni védelem ;)

És feltehetőleg úgyis pont azoknak adnál admin jogot akik vágják a témát ezáltal feltehetőleg az adat nagy részét feltöltenék. Ezen esetben pedig már megint könnyű megoldani, hogy admin esetén akár ne is kérjen jóváhagyást.

De ez persze csak egy ötlet/tanács volt.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#46) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Szerintem nem indokolt a nyitott rendszer és max 1-3 főnél több "admin" jog. Az elején az adatok feltöltése lehet megoldható fájlból, de ha kézzel kell mégis felvinni mindent akkor is lehet valami ideiglenes jogosultság. A későbbiekben pedig nem lesz olyan sok új kártya, hogy azt 1 max 3 ember ne tudná frissen tartani, mindezt úgy, hogy nem ezzel tölti az ideje nagy részét.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#47) Fercsa válasza PazsitZ (#45) üzenetére


Fercsa
senior tag

Ez egy kisebb adatbazinal teljesen rendben, de egy nagyobb eseten szinte duplan tarolni mindent az elgondolkodtato, hogy megeri-e. Bar igaz tobb ezer kartya tipus csak nem lesz :)
Mindenesetre, ha rendszeres mentes van akkor nagy baj nem lehet.

Kozbe elkeszitettem egy nagyon alap oldalt: [link]
Fikazni nyugodtan lehet :D , a viccet felre teve a felvitelnel levo dolgok meg bovitve lesznek, pl. a stream processzorok es texturazo egysegek szamat szerintem szet fogom szedni, de johet javaslat ,hogy mit rakjak meg bele.
A listazo resz is nagyon alap, pont arra eleg ,hogy ellenorizni tudjuk a felvitt adatokat.

Van/lesz galeria resz is ahova a kartyakrol, chippekrol majd lehet kepeket feltolteni.
Most ennyire futotta perpill, frissites hamarosan :)

Szerk: ha egy torpe jon be akkor meg nem frissult a DNS, turelem.

[ Szerkesztve ]

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#48) gbors válasza rudi (#35) üzenetére


gbors
nagyúr

Két dolgot javaslok megfontolásra a meglehetősen szerteágazó adattömeg miatt:
- Ne egy search oldal / eredmény oldal megközelítésben gondolkodj, hanem inkább legyen egy néhány lépéses wizard (esetleg a pro módban lehet monolit a search oldal)
- Az adatokat érdemes valami objektumos elven megtervezni, hogy lehessen örököltetni - ez rögtön megoldja azt a kérdést is, hogy a VGA vagy a GPU legyen az alapadat

Az eredmény-oldalnál szerintem nincs mese, ki kell próbálni vagy féltucat-egytucat variánst, hogy melyik áll a legjobban kézre. A több oszlopos megoldás a tényadatokhoz nagyon jól hangzik, viszont ahol "versenyeztetni" akar az ember két vagy több kártyát, oda grafikon kell - ez rögtön felveti azt a kérdést is, hogy hány különböző eredmény-nézet legyen.

A nyers adatok lefordítása szimpla számokra nagyon jó ötlet, egyrészt sokkal szélesebb közönség számára teszi fogyaszthatóvá az oldal tartalmát, másrészt a segítségével pl. egyetlen scatter charton óriási mennyiségű adatot lehet megjeleníteni és összehasonlítani :K

vgaspeed-dolog: köszi, ezt jó hallani :R Viszont az az oldal biztosan GPU-fókuszált fog maradni, azon belül is a teljesítmény és az architektúra rulez :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49) rudi válasza PazsitZ (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem más iramban bővül/frissül egy mozis adatbázis mint egy VGA-s. VGA-ból egy évben max pár tucatnyi jön ki, filmből akár hetente is megvan ez a szám. Szóval ide elégnek tartom pár témában jártas admin tevékenykedését. Esetleg be lehet vezetni egy mailcímet, ahova a felfedezett pontatlanságokról, hiányosságokról lehet infót küldeni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) rudi válasza gbors (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem a VGA-GPU viszonya kapcsán a GPUReview megoldása tetszik, hogy a GPU adatai hogy úgymond be vannak ágyazva a GPU-ba. Szóval úgy képzelem el, hogy

Radeon HD 4870

Gyártó: ATI
Család: Radeon HD 4000
Megjelenés: 2008Q2 (asszem)
GPU: RV770
Itt ki lehetne nyitni a GPU adatait (csíkszélesség, 3D felépítés, miegymás)
GPU órajel: 750 MHz

Memória típus: GDDR5
Memóriaméret: 512 MB, 1 GB
Memória effektív órajele: 1800 MHz
Memvezérlő szélessége: 256 bit
Memvezétlő típusa: HUB vezérelt

DX támogatás: 10.1
SM támogatás: 4.1
OpenGL támogatás: 2.1
HD Video gyorsítás: Avivo HD
Ajánlott felhasználás: modern játékok 1600x1200-as felbontás fölött
Ajánlott CPU: 3 GHz fölötti kétmagos
satöbbi

A keresést szerintem "pro" részen az AMD compare-hez hasolóan lenne érdemes megcsinálni. Vagyis vannak legördülő menük, amikben válogatva szűkül a találatok száma, és a találatok (mondjuk max 5) kipipálva összehasonlíthatóak.

Ami a "light" verziót illeti, azt szerintem jól ki kéne találni, érdemes lenne laikusokat bevonni a feljesztésébe. Pl. olyan keresőt el tudok képzelni, ahol a "milyen procim van", "mire szeretném használni", "mennyi pénzed van rá" és hasonló kérdések sorakoznának, lényegében egy szakértői rendszerhez hasonlóan. Ezt lehetne akár több szintre is bontani. Például kiválasztja a júzer, hogy gamera akarja a kártyát, ezután elérhetővé válik a "mekkora monitora van" vagy "mekkora a megcélzott felbontás" kérdés és mondjuk egy lista hogy "crysis, Call of Juarez, hasonló gépzabáló játékok" vagy "Wow, CoD2, Team Fortress 2, hasonló, kevéssé gépzabáló játékok" vannak megcélozva.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.