Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

:DDD :DDD :DDD
de igazad van...

Psn ID: sefter_hun

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Az én szobámban cserépkályha van és semmiért sem adnám azt az igazi "melegséget" amit az nyújt.. Az ilyen távfűtések és társai elég ratyik...

when the sun shines, we'll shine together

(#3) anjani182


anjani182
őstag

Rakj tüzet a szoba közepén :D

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) Sotho válasza anjani182 (#3) üzenetére


Sotho
őstag

parkettábó :)

(#5) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nem címlapos írás, semmi köze a Gamepod-hoz.
A többi stimmel, áttettem saját blogba.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) neduddki válasza mexicanraven (#2) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nal si volt hera 3-mal sajna a szoba ~130m3-vel nem igazan boldogult, azita atadta a hejjet nehnay radiatornak azota kisse kevesbe porog a gazora is:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) bandiras2 válasza Racecam (#5) üzenetére


bandiras2
senior tag

Nem is a gamepodra raktam ki hanem a logoutra. ???
És eleve az akármi gyűjtőbe tettem.
Ezakkormost hogyan?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#8) Bordoi válasza mexicanraven (#2) üzenetére


Bordoi
őstag

Mi is cserépkályhával fűtünk. Ugyan van gáz is, de azt az elmúlt 10 évben hanyagoltuk. :)
Cserépkályha+akác fa az igazi. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#9) bandiras2


bandiras2
senior tag

Még mindig hideg van...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#10) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Úgy sejtem, panelban nincs kémény, úgyhogy necces, bár büntetésnek jó. Fűtés vagy össznépi szén-monoxid-mérgezés! ;];];]

Amúgy nálunk meleg víz sincsen, mert tönkrement a cirkó, szóval meg tudlak érteni.

[ Szerkesztve ]

(#11) bandiras2 válasza Crystalheart (#10) üzenetére


bandiras2
senior tag

Hogy a gáztüzhelyen húst vagy téglát sütök az teljesen mindegy. Bár ahogy kinéz bukta a B30 falazóblokk :(
Építőiparban járatos munkatársam szerint pár felmelegítem-lehűl procedúra után szilánkokra esik szét...
Ráadásul még mindig hideg van :O :W

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#12) Bordoi válasza bandiras2 (#11) üzenetére


Bordoi
őstag

Erre a célra a samott téglát tudnád használni. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#13) doktor úr


doktor úr
tag

"Zseniális" ötlet... az alattunk lakó is ezt ötlötte ki (panelházban), olyankor mindenki fuldoklik, mert a szellőző persze közös. Szóltam már neki, hogy ez nem is kissé veszélyes, nem értette meg. Aszongya, majd kinyitja az ajtót... aha.

[ Szerkesztve ]

(#14) Thunderzolee

Hát most olyat fogok írni..
Lehet, h nem hiszitek el, de én már láttam négyemeletes panelház negyedik (!) emeletén cserépkályhát. Dobtam is egy hátast.. tipikus panelházi kétszobás lakásban az általam pirossal jelölt részen a két szoba között egy ajtó szokott általában lenni, namost itt egy cserépkályha volt.

Ez egy albérlet volt Esztergomban.
Hát nem vettük ki; de volt egyéb furcsaság is a lakásban: például bojler a fürdőkád felett. Én városi gyerek vagyok, megszoktam, h meleg víz folyik a csapból, bojlert unokatestvéreimnél láttam, meg nyaranta a Balatonnál szállásokon.. Itt meg panelházban a fregoli helyén egy ormótlan bojler fogadott.. pppppppffffffffffff..
Azonkívül a lakásban egyedi gázfűtés volt kiépítve oly módon, h az eredeti csővezeték is megvolt, plusz a gázfűtés vezetékei a radiátorokhoz, amik ez miatt kicsit át voltak helyezve.. :U
Valami nem lehetett rendben a tulajnál se, mert azt hangoztatta, h azért van a cserépkályha is, mert ha valaki ragaszkodik ahhoz, akkor fával is be tudjon fűteni, ne csak a gázfűtés működjön...

Hátt, ilyen is van.. 2008, Esztergom..

Am szép nyolcvanas évekbeli tapéta is volt a szobákban, a konyhában fogott a fal ha nekidőltem, kopott ronda padlószőnyeg a kisszobában, és bónuszként a parketta recsegett a nagyszobában. És mindez 40ezer plusz rezsi volt, három havi kaucióval.. Hát ki az a marha aki ilyen komforttalan lakásba költözne? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk cserépkályha van gázégővel, kissé, /nagyon/ drága lenne ma rakatni. Cserépkályhás volt a tavasszal, a másik kályha átrakása is 300k lett volna. :(
A gázos, /az még legalább húsz évig bírja/ mai árakon milla környéke lenne nulláról. Egyébként csak az égőfej lenne egy százas gondolom. Anno 99-ben 70k volt, olasz égőfej.árak

TZolee: az egyedi fűtéshez kéményre van szükség, nemigen panel lehetett az.Régen építettek tömbházakat még cserépkályhákkal Szolnokon is. De nem panel volt, hanem tégla.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) Thunderzolee válasza philoxenia (#15) üzenetére

Panel. Tipikus négyemeletes panelház lift nélkül.
Kívül nincs beburkolva semmivel, látszik a csupasz szürke panel.
Esztergom. Bánomi lakótelep.
A lakás alaprajzából is felismerhető a tipikus kétszobás panellakás alaprajza.

Valóban nem tudom a kéményt hogyan oldhatták meg, biztos van rá magyarázat.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) philoxenia válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, mivel negyedik emelet és négyemeletes a ház a födémet átütve esetleg. Másképp csak a falon lehetne, de a cserépkályhához azért jó huzatú kémény kell a működési elv miatt, nálunk pl. 8m körüli a kéménymagasság.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) Crystalheart válasza bandiras2 (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Hogy a gáztüzhelyen húst vagy téglát sütök az teljesen mindegy."

Hogy jöna gáztűzhely a kéményhez? :F Egyébként nem minden kémény felel meg ugye rendes vegyestüzelésre, ami jó mondjuk egy gázcirkónak. Ajánlom amúgy a műgyanta kéménybelsőt, eszméletlenül jó a hőszigetelése, képes 600 fokot bent tartani pár fok külső hőemelkedéssel, úgy mindenféle burkolat jobban bírja. Azonban ma még nemigen elterjedt, úgy kell utánakutatni, következésképp elég drága is.

(#19) Crystalheart válasza philoxenia (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És panelban, de minden emeletes házban arra is kell figyelni, hogy elbírja a kéményt az egész szerkezet. Hallottam már olyanról, hogy felső szintre építettek kéményt, és mivel nem pont a nagy alsó tartófal fölött volt, életveszélyessé vált az a rész.

(#20) philoxenia válasza Crystalheart (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Könnyűszerkezetű kémény is építhető.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) doktor úr válasza philoxenia (#17) üzenetére


doktor úr
tag

Megoldás: a szellőző szervizcsatornája. Mi is a negyediken lakunk egy négyemeletesben, így fölöttem már csak az Úr/Űr/mormonok van(nak) ;) Szóval simán megbütykölhették a dolgot, csak azt nem értem, hogyan nem tűnik fel senkinek a panelból kigomolygó füst ;] mert az ilyesmi nagyon-nagyon veszélyes megoldás. Persze Mongóliában tök elterjedt :D

(#22) Sotho válasza doktor úr (#21) üzenetére


Sotho
őstag

A veszélyes amikor a co visszajön/keletkezik a gázfűtésnél és belélegzed, a füst az jó mert érzed, látod merre megy az égéstermék, más kérdés, hogy nem mindenhol fűthetünk fával :U , 8kerben lakom a fűtésszezon beindulásával itt meg jellemzően ilyen koxos -kazán füst szag szokott lenni, ami szerintem felháborító és szvsz leszarom hogy iskolát vagy akármit fűtenek vele :( szóval szép dolog a kandalló, de amikor egy falu úszik a füstben télen hát ... :U Geotermikus hőforrást és gázmotoros hőszivattyút mindenkinek! ;)

(#23) bandiras2 válasza doktor úr (#13) üzenetére


bandiras2
senior tag

Szerintem egy kicsit sem rosszabb mint mikor az egész ház összes konyhájában karácsonyi sütés főzés van, ez tornyonként 40 tüzhely, átlag3-4 gázrózya + tepsi.
Namost ha én bevágom a téglát egy órára, az abszolút mindegy ebből a szempontból, de mint mondtam, az ötlet bukó.
Samott tégla még jó lehetne, de én azért gondoltam a falazót, mert rácsos, és jó a hőleadása.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#24) Thunderzolee válasza bandiras2 (#23) üzenetére

Na hallod, pizzakemencét is üzemeltethetnél a lakásban. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) bsztom válasza philoxenia (#15) üzenetére


bsztom
újonc

Régebben a bérházak fűtését valóban leginkább cserépkályhával oldották meg. A kályhacsempegyártó vállalatok az aktuális ötéves tervnek megfelelően xarták a kályhacsempéket, a Tüzeléstechnika Vállalat kályhás munkatársai pedig a kályhákat, a TÜZÉP Vállalatok pedig hordták ki a tüzifát, amihez minden lakónak saját tárolója volt a közös folyosó megfelelő részén található tárolóban. Manapság ezeket a cserépkályhákat hajigálják ki hulladékként az új lakók, vagy szólnak a kályhásnak, hogy anyagáért bontsa s szállítsa már el a divatjamúlt mintájú rettenetet a szép új IKEA-s bútorok leendő helyéről. ;]
Egyébként azokra a födémszerkezetekre, amelyek egykor évtizedekig türelmesen tartották a kályhák súlyát, a mai építésügyi előírások alapján cserépkályha már nem is építhető. Merthogy a födém nem terhelhető akkora súllyal, amit ennyi ideig simán elbírt.

(#26) föccer válasza bsztom (#25) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt azért tudod, hogy egy 3 évvel ezelőtti hozzászólásra reagáltál ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27) bsztom válasza föccer (#26) üzenetére


bsztom
újonc

Ami azt illeti, nem figyeltem... :((
Gugli dobta ki ezt a blogot a találatok között, olvasgattam és érdekesnek találtam.. hát benyaltam, bocsi. :W

(#28) bsztom


bsztom
újonc

De most milyen élet lett itt hirtelen... :DD

(#29) föccer válasza bsztom (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Semmi baj, csak gondoltam szólók.... :DDD

Legalább használod a keresőt, ami alapvetően jó pont.

üdv, föccer

mod: RE(#28) bsztom: Oldalt megjeleik az itt szóltam hozzá listában, hogy új hsz érkezett, és automatikusan ránézek.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.