Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _AnTi_


_AnTi_
tag

"minden fül bezárásakor felszabadítja az annak lefoglalt területet"

Most nem azért, de ezt én nem takarékosságnak nevezném, hanem egy durva programozási bakinak... Elég szánalmas, hogy ezt most egy újításnak adják el.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#2) Narxis válasza _AnTi_ (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tipikus magyar mentalitás, ha valamit javítanak vagy fejlesztenek nemhogy örülne neki hanem még szánalmas kommenttel le is húzza. Gratulálok. :C

A hírre reagálva pedig: nekem már a beta4 is nagyon stabil, nem fagyott, nem volt vele gond. A memóriahasználatát még a 2-nek se nézem, de örülök, hogy ezen is javítottak. Remélem ez az ütemterv már nem csúszik.

Thanos was right.

(#3) _AnTi_ válasza Narxis (#2) üzenetére


_AnTi_
tag

Tipikus magyar mentalitás, hogy valakibe inkább belekötünk mintsem belegondolunk a cikkben közölt tényekre... Fejlesztés és javítás között pedig van különbség. Peace!

[ Szerkesztve ]

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#5) Goose-T válasza _AnTi_ (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt gondolom a sokéves böngészőfejlesztési tapasztalatod birtokában jelented ki teljes meggyőződéssel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Narxis válasza _AnTi_ (#3) üzenetére


Narxis
nagyúr

1. Nem beléd kötöttem, hanem a hozzászólásodba, tehát nem veled van bajom hanem a stílusoddal.
2. Gondolom nem mondok újat azzal, hogy van javítás, fejlesztés és új funkciók egy új verzió kiadása esetén. Nálam a kevesebb memória=fejlesztés. Nem vagyok programozó, de szerintem hiba az ami akadályoz a munkában. A sok memóriahasználat még gyengébb gépeken is "csak" kellemetlenség. Én speciel észre se vettem. Persze ezen lehet vitatkozni, ahány ember annyi vélemény.
3. Ingyenes programról beszélünk, mit szeretnének eladni? Vagy letöltöd vagy nem.

Nem akartam senkit leteremteni, de hasonló kommentekkel van tele több fórum is és hangot adtam egyet nem értésemnek. :) Elnézést ha sértő volt.

Thanos was right.

(#7) VladimirR válasza Goose-T (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jol ertem, hogy ez szerinted valoban egy ujdonsag, mitobb ficsor, nem pedig egy dirva bug, memory leak kijavitasa, melyre a firefox-nak mar a kezdetektol szuksege lett volna?

(#8) Goose-T válasza VladimirR (#7) üzenetére


Goose-T
veterán

Miért ne lehetne az? Valószínűleg eleve úgy tervezték a programot, hogy ne szabadítsa fel a lefoglalt memóriát közvetlenül a tabok bezárása után, ettől függetlenül a program eddigi két fő verziója a megjelenése óta diadalmenetet jár a világban, mert jó program. Cserébe el tudták viselni az emberek, hogy néha be kell zárni a programot és újra el kell indítani, hogy felszabadítson némi memóriát. Szerintem ehhez a változtatáshoz nagyon sok fő funkciót koncepcionálisan át kellett tervezni, az objektummodelleket újra kellett gondolni, aminek sok kihatása lehetett a kód többi részeire is, ezért nem játszották meg az eddigi verziókban. Nyilván tisztában voltak a koncepcionális hiba természetével, de a kockázatok és a belefektetendő munka nagy mennyisége miatt csak most került sorra ez a fejlesztés. Szoftverfejlesztői körökben ezt architecture improvementnek hívják, nem bugfixnek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#9) VladimirR válasza Goose-T (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Miért ne lehetne az?"
mert bug, pontosabban memory leak

"ettől függetlenül a program eddigi két fő verziója a megjelenése óta diadalmenetet jár a világban, mert..."
...mert rendkivul agressziv, helyenkent tulzo, valotlansagokat allito kampany es meg ettol is nagyobb hype all mogotte?

"jó program."
igen, egy remekul jol bovitmenyezheto*, de egyebkent fapados es hibakkal kuzdo bongeszo

"Cserébe el tudták viselni az emberek, hogy néha be kell zárni a programot és újra el kell indítani, hogy felszabadítson némi memóriát."
az egy dolog, hogy van, aki azert, mert neki tetszik a program, el tudja ezt viselni, de ez attol meg nem jo, mitobb, nem elfogadhato

"Szerintem ehhez a változtatáshoz nagyon sok fő funkciót koncepcionálisan át kellett tervezni, az objektummodelleket újra kellett gondolni, aminek sok kihatása lehetett a kód többi részeire is, ezért nem játszották meg az eddigi verziókban. Nyilván tisztában voltak a koncepcionális hiba természetével, de a kockázatok és a belefektetendő munka nagy mennyisége miatt csak most került sorra ez a fejlesztés."
igen, ebben tobb, mint valoszinu, hogy igazad van

"Szoftverfejlesztői körökben ezt architecture improvementnek hívják, nem bugfixnek."
hivhatjak "hagymas bab"-nak is, attol ez meg durva hiba (legfeljebb nem bug, hanem hibas tervezes)

*: a firefozx legnagyobb, tagadhatatlan elonye - bovitmenyek es hype nelkul akar az ie, akar az opera siman jobb

(#10) Narxis válasza VladimirR (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha még fizettél volna érte akkor megérteném ezt a felháborodást de ingyenes program esetén mire fel ez a nagy asztalcsapkodás, hogy márpedigdeazértiscsakbug?

Thanos was right.

(#11) VladimirR válasza Narxis (#10) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem ertem, hogyan jon ide az, hogy ingyenes

(#12) Narxis válasza VladimirR (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az ingyenes az ingyenes, nincs mögötte nagy tőke mint Safari vagy IE mögött, ezért nem lehet elvárni, hogy tökéletes vagy ahhoz közeli állapotban legyen egy ingyenes program. Nincs operációs rendszerbe integrálva, tehát még csak erőszakosnak sem mondható a terjesztése. Tetszik? Letöltöd. Nem tetszik? Nem töltöd. Hype? Hol? Az a pár honlap zavar ahol kiírják, hogy Best Viewed with Firefox? Ami ingyen van annak örülni "kellene" nem pedig a kákán is csomót keresni. Az még hagyján, hogy én az említett memóriazavarokat nem is tapasztaltam tehát nem tekintem bugnak. Nyílván akinek szerényebb hardvere van, lehet, hogy rosszabbul járt, akkor vegyen Windows-t vagy Mac-et ahol lehet asztalt csapkodni, hogy ez nem jó a böngészőjükben meg az nem jó, "csinájják mög".

Thanos was right.

(#13) fordfairlane válasza _AnTi_ (#1) üzenetére


fordfairlane
veterán

Sokan elnézték ezt a Firefoxnak. Engem zavart, de a hármas béta elég jó és fürge, takarékosabb a memóriával, eléggé megkedveltem. Előtte főleg IE 6-ot használtam.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#14) VladimirR válasza Narxis (#12) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ne keverd ossze az ingyenes programot a hobbibol, szabadidoben irt programmal
a mozilla alapitvany nem kis penzt ol bele a firefox fejlesztesebe, s peldault a google-tol sem keves penzt kapnak (ha pl google toolbar-ral toltod le a bugrokat, de talan a firefox-bol inditott google-os keresesekert is)

igen, nincs operacios rendszerbe integralva, ehelyett van hazugsagkampany*, oldalakrol mas bongeszok tiltasa es esznelkuli "hasznajj firefoxxxot" amerre jarok az interneten (teljesen mindegy, hogy mi a kerdes)

a memory leak pedig nema zert bug, mert szerenyebb gepen eszrevenni, hanem azert, mert felzabalja a memoriat, s nem szabaditja fel (hagyd nyitva ket hetig a firefox-ot, mindegy milyen geped van, meg fogod erezni)
es mar fentebb mondtam, attol, hogy te nem tapasztalod, teged nem erdekel, te elnezed nekik, az meg hiba

es megintcsak ne keverd ossze az ingyenes programot azzal, hogy nincs support, nem lehet bug-ot jelenteni
legtobb helyen erre nem csak lehetoseg van, de enelkul az egesz ugy halna meg, ahogy van, mivel feedback hianyaban sok hibarol nem is szereznenek (idoben) tudomast a keszitok
es igen, attol hogy ingyenes, meg ra lehet, sot, ra kell mondani, hogy hibas, hogy rossz, hogy ki tudjak javitani

es vegul, ne haragudj meg, hogy nem vagom magam a foldhoz attol, hogy ingyenes, de van ettol jobb, szinten tobb platformra is megirt bongeszo

(#15) Tüzi válasza _AnTi_ (#1) üzenetére

Amikor 420megát foglal le a memóriából a Firefox, akkor szerintem nem ártana, ha a becsukott fülek után tényleg felszabadítaná a memóriát :U
Nekem 2gb-vel nincs bajom, de valakinek 1gbvel már lehet. Főleg 512vel :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#16) Geli


Geli
senior tag

június?! jól elcsúszott :U és a beta 5 is...márc. 18-án kellett volna jönnie. Úgy tűnik találtak benne még pár nagyobb hibát, nem csak azt a 3-at.

(#17) zézsolt


zézsolt
csendes tag

hát, lehet, h a safarit egy csúnya multi fejleszti, de a 3.1 (bár néha fagy..) nagyon penge. az awesomebar a safarit koppintja, ott ugyanis a bookmarkok alapján vett címsorkieg. működik, ahogy az itunes-szerű bookmarkkezelés is. és még mi minden más.. :C

God first appeared to Moses as a bush that was burned but not consumed. "What can you burn without consuming it?" Berzin asks. "Renewable fuels."

(#18) DarkByte


DarkByte
addikt

Én jelenleg is a Beta4-el járok-kelek a neten és már ez is nagyon ritkán dermed meg. Cserébe tényleg sokkal gyorsabb, tetszik az új alap skin (szépen igazodik a Vista-hoz :B) és nekem eléggé szembetűnő hogy van mögötte fejlesztés. Viszont ezt a Places-t amit a cikk említ én még nem fedeztem fel, avagy ez a Beta 5-től kerül majd bele? :F

(#19) róland válasza Tüzi (#15) üzenetére


róland
veterán

Használtam 512 MB-tal, egyszerre 100 megnyitott füllel. Azok becsukása után nem volt gond a memóriafoglalással. Most 2GB RAM van a gépemben, most se jobb látványosan, mint előtte.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.