Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cs.Orsolya:] Magamról (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Vladi válasza Cs.Orsolya (#149) üzenetére


Vladi
nagyúr

Rendkívülgonoszsátánikacaj... Jó éjt! ;]

Én viszont miatta. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#152) Cs.Orsolya válasza Cs.Orsolya (#147) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Körül van metélve? :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#153) Vladi


Vladi
nagyúr

Metélve, himblilimbi... hóvá fajul a totyik? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#154) Cs.Orsolya válasza Vladi (#151) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Dög vagy. Ezen nincs mit szépíteni. :P

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#155) Cs.Orsolya válasza Vladi (#153) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ja, az csak az Újszövetségtől van, ugye?
Rám férne némi bibliaóra;o)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#156) Vladi válasza Cs.Orsolya (#154) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mije nem volt az első emberpárnak ami viszont az összes többinek? Többet nem segítek, ezt is csak empátiából. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#157) Cs.Orsolya válasza Ősember (#150) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Na, ezt kikérem magamnak! A topik jellege kezdetben teljesen aszexuális volt!
Az elfajultság miatt mosom kezeimet! :P

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#158) #64791808


#64791808
törölt tag

Most Ádáméról van szó, vagy egy egészen szolíd istenfaszázás kezd kibontakozni a totyikban? :C

(#159) Vladi válasza #64791808 (#158) üzenetére


Vladi
nagyúr

:K

Picit feljebb és Orsi is mehet csicsikálni.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#160) Ősember válasza Vladi (#156) üzenetére


Ősember
őstag

nem mondod, hogy almafástul mindenestül fagytak be? :Y

Cs.Orsolya: nem én voltam stipi stopi :D

mod: csak nem erekcioja volt ádámnak? :F mert ugye sokat kellett dolgoznia ahhoz ,hogy benépesitse a földet :))

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#161) Cs.Orsolya válasza Vladi (#159) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A fene, köldöke nem volt! Ádám nem asszonyi méhben született! Nem volt köldökzsinórja, ezért köldöke sincs.

:)
Megnyugodtam, mehetek aludni. :B

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#162) Ősember válasza Cs.Orsolya (#161) üzenetére


Ősember
őstag

ez benne van a bibliában? katt :D

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#163) Cs.Orsolya válasza Ősember (#162) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Persze, Isten földből teremtette Ádámot. Erről szól az átok, amikor kiűzeti őket a Paradicsomból:
"Porból vétettél, porrá is kell lenned." (fordítástól függő mondat)

Képhez: meglátszik, hogy a művészek folyton élnek a költői szabadsággal! ;)

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#164) Ősember válasza Cs.Orsolya (#163) üzenetére


Ősember
őstag

na de minden képen van köldöke :F

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#165) Cs.Orsolya válasza Ősember (#164) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Mert az ember az emberi ábrázolásnál önmagából indul ki. Ha Isten alkotná a festményeket, akkor Isten tudná, hogy Ádám nem asszonyi méhből született, nem lehet köldöke, nem volna értelme. Istennek sincs köldöke. Ádám pedig Isten mintájára teremtetett.
Ez teljesen logikus. ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#166) Ősember válasza Cs.Orsolya (#165) üzenetére


Ősember
őstag

na de minden vallástol elvakult embernek ez nem szurta a szemét és kr. u. 2000-ben meg egy akárki kitalálja a dolgokat? :DDD nekem ez a része sántit, amit mondasz az logikus... :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#167) Cs.Orsolya válasza Ősember (#166) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A művészet az emberi önkifejezés részét képezi, és általában mindig a művész saját érzelmi igényét és bánatát fejezi ki, hogy Istentől eltávolodott. Az alkotáson keresztül viszont, az ihlet pillanataiban megélheti ezt a kapcsolatot, vagy legalább annak reményét. A képi ábrázolásban tudattalanul viszont senkinek nem tűnik fel, hogy Ádám nem anyaméhből keletkezett. Nem is tűnhet fel, hiszen az a vágya, hogy az Ádámmal való azonosulást élhesse át. Ez a szenvedésnélküliséget, a paradicsomi állapotot jelenti. Egyébként, lehet, van olyan Bűnbeesés-kép, ahol jól van ábrázolva. Itt a házi a topiktársaknak! :D

Másik hiba a képen, hogy a bűnbeesés előtt sem Ádám, sem Éva nem szégyelte a meztelenséget, ergo még nem hordtak fügefalevelet sem. A tudással született a szégyen és a félelem is. A bűnbeesés pillanatában meztelenek voltak.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#168) Ősember válasza Cs.Orsolya (#167) üzenetére


Ősember
őstag

najo, de senki sem akart az igazi ádámmal azonosulni? :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#169) Cs.Orsolya válasza Ősember (#168) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A Lilith meg az Éva sztori után? Egy ilyen fatökűvel? Komolyan kérded? Isten haragját teljesen megértem. Szembesülnie kellett azzal, hogy a nőt erősebbnek teremtette, a férfit pedig gyengének, a nő felé kiszolgáltatottnak, megvezethetőnek, csábíthatónak, és a többi. Most gondolj bele, ha már az első 2 nő így befolyásolta a férfit, akit Isten saját képmására teremtett, nem csodálkozom azon, hogy kissé bepipult azon, hogy milyennek kell látnia magát napra nap. Egyszerűbb volt kiűzni minket a Paradicsomból. Isten hiú nagyon. Saját tökéletességében nem bírja elviselni önön tökéletlenségét. Ami persze paradoxon, de ettől szép. :D
Az igazi Ádám, akivel azonosulni lehetne, a nő nélküli Ádám. Pontosabban az az Ádám, akiben még ott van az a rész, amiből Isten Évát teremtette. A Lilith kérdésen még merengenem kell. (Ugye olvastátok a linknél a cikk utáni kiegészítő hozzászólásokat? Abban van a lényeg Lilithről!)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#170) Huma válasza Cs.Orsolya (#161) üzenetére


Huma
addikt

Talált. Ez a megoldás. Amúgy ez a körülmetélés nem tom honnan jön. Már más is mondta. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#171) Crystalheart válasza Cs.Orsolya (#100) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, ha így vesszük... :DDD
Bár ezt egyrészt még nem volt alkalmam kipróbálni, és még jóideig nem is lesz; másrészt erre is mindig úgy gondoltam, mint egy másfajta érzésre, de nem mint mélyebbre.

(#172) Kazimír válasza Cs.Orsolya (#169) üzenetére


Kazimír
őstag

Elég sajátságos a biblia- és vallásértelmezésed.. Ha gondolod szívesen adok pótórákat, hogy ne legendákra alapozz ;)

Amúgy gondolom ismered a viccet, mely magyarázza, miért is vagyunk Nektek kiszolgáltatva:

Miután Isten megteremté Ádámot, így szólott hozzá:
- Megteremtettelek Téged a semmiből. Kaptál agyat, hogy gondolkodni tudj és önálló döntéseket hozhass, valamint kaptál hímvesszőt, hogy majd szaporodhass. De sajnos egy kicsit kevés vért öntöttem beléd, ezért a két funkció egyszerre nem működik.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#173) Cs.Orsolya válasza Crystalheart (#171) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Müller Péter: SzeretetKönyv. Talán nem fogsz érteni belőle mindent, de ahogyan érsz, és majd jó sok év múltán elkezdesz idősödni, akkor ennek segítségével könnyebben ráismersz majd magadban, és a kapcsolataidban dolgokra. Remek könyv. Érthető, sok dolgot összeszedett, és majdnem mindenhol korrekt. Müllernek számomra az első olyan könyve, amire azt mondom, igen, beérett lélektani alkotás. A többi könyvében nem éreztem a tapasztalatot a dolgok mögött, inkább spirituális hipotézisgyártásnak. Itt megszólal a hús és a vér szava is (ami nem a szexuális vágy, kéremszépen! Csak a rend kedvéért. ;) ).

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#174) Cs.Orsolya válasza Kazimír (#172) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Egyszerű lélektani logikát követek egy antropofomizált Istent illetően. Ami persze, hogy emiatt "sajátságos" ;)

De maga a Biblia is antropomorfizálja Istent annak révén, ahogy a Teremtést leírja. És istenlényegűvé (hála az égnek ezt nem tudom idegen szóval mondani! :D ) teszi az embert szintén ennek révén. Innentől minden egyes viselkedési és reagálási momentum emberléptékű, lélektani hatásokkal. Persze, lehetséges, hogy ez női logika, vagy ahogyan Viszlát írja "női dízelmotoros" működés. :DDD

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#175) bambano válasza Cs.Orsolya (#174) üzenetére


bambano
titán

A kedvenc ponyvám szerint a Megairák és a Vrajkok két szupercivilizáció és Lilit közéjük tartozott. Ők teremtették az embert. Ha ezen a nyomvonalon kezdünk agyalni, akkor Isten nem lehet antropomorf.

Persze kedvenc ponyvám nyilván nem lehet tudományos viták kiinduló alapja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#176) Cs.Orsolya válasza bambano (#175) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hm, ez érdekes. De miért nem lehet antropomorf ettől Isten? A szupercivilizált lények milyenek? Humanoidok (értsd: emberalakúak, mint 2 kéz, 2 láb, egy fej, szemek, orr, száj, stb.) ?
Néha az emberi fantázia sokkal több Valóságot tartalmaz, mint az általunk érzékelt világ. Simán lehet tudományos vita alapja egy irodalmi mű nem irodalmi vonatkozásban is :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#177) #64791808


#64791808
törölt tag

Apám küldött ágyas szilvapálinkát, és nagyon finom. Hát csak hogy fontos dolgokról is szó essen! :K

(#178) Cs.Orsolya válasza #64791808 (#177) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A kaja-pia-szex hármasból most már csak a kajáról nem beszéltünk.
Részegcsirkét akartam csinálni tegnap, de elfelejtettem bort meg tejfölt venni hozzá. Ma meg nincs kedvem semmihez. :(

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#179) Kazimír válasza Cs.Orsolya (#178) üzenetére


Kazimír
őstag

Pedig van olyan fontos a kaja, mint a másik kettő :) Na jó, élethelyzettől függ, de akkor is. A férfi szívéhez ugyebár valamelyik testrészén keresztül vezet az út (ebbe belefér mindhárom :) )
Egyébként, ha már itt tartunk. Hallottam egyszer valamilyen felmérésről, melyben nőket kérdeztek arról, mit tudjon, mihez értsen a partnerük/kedvesük. A főzés az utolsó helyek egyikén állt - ha még jól emlékszem. Tehát: Miért nem fontos az a nőnek, hogy egy férfi tudjon jókat főzni? Különösen manapság, amikor egyre kevesebb nő tud (nemcsak jókat, hanem egyáltalán).
Egy hagyományos - ősi - női szereptől való megfosztás miatti félelem? A konyha, mint női felségterület bitorlása? Vagy egyszerűen a nőknek nem olyan fontos az étkezés?

(A #174-re is válaszolok majd, csak még gondolkodok, honnan is kezdjem, hol is fogjam meg az Isten-ember kapcsolat kérdését.. :) )

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#180) Viszlát válasza Cs.Orsolya (#169) üzenetére


Viszlát
addikt

Éva olyan kemény csaj volt, hogy egy egyszerű csapdába gondolkodás nélkül belesétált :) Ádám pedig hitt neki, úgy gondolta, nincs miért kételkednie, hiszen a társáról van szó. Ezt a hibát azóta is rendszeresen elkövetjük :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#181) Cs.Orsolya válasza Kazimír (#179) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Én, ha szeretnék főzni, tudnék is. Pontosabban, csak akkor főzök, ha van kinek. Van egy Éhenkórász Öccs besorolású lény a szomszéd szobában. Néha megszánom, és csinálok neki kaját. De alapvetően Ő szokott nekem, mert tudja, hogy nagyon keveset eszek. Legtöbbször mert elfelejtek enni, máskor csak lustaságból. Egyébkén a főzés terén alapvetően kreatív vagyok, és remek a gyümölcstortám!;o)

Ha szerelmes vagyok, és Ő jön hozzám, mindig szívesen főzök. Olyankor más, mert akkor szeretetből csinálom, és hogy kicsit lenyűgözzem, elvarázsoljam. A csábítás része. S mindig jó újra és újra elcsábítani azt a férfit, akit szeretek. :B

Egyébként a főzésre, főleg ha csak magamnak csinálom, gyakran sajnálom az időt. Van fontosabb is, mint enni. :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#182) Crystalheart válasza Cs.Orsolya (#173) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hmm, ez azért valahol sérti az egómat, mi az, hogy nem érteném? :DDD Persze no offense. :) Egy bonyolult fizikai képletet lehet nem érteni, de szerintem nincs olyan emberi érzés, amit ne lehetne fölérni ésszel egy felnőtt, épeszű embernek. Mondjuk mások fejébe nem láthok bele, szóval lehet, hogy nem így van... Meg nem is én tanulok ilyeneket... :DDD

Itt számomra nem arról van szó, hogy ne érteném a dolgokat, hanem hogy én hogyan gondolkodom róluk, azután hogyan élem meg. Én pedig úgy, hogy nem keresem, sőt, ha véletlenül megtalálni látszik, inkább kikerülöm a párkapcsolatot. Nem félelemből, vagy gyávaságból - bolond, aki fél a szeretettől -, de hogy miért, az mindegy... (Na de azért majd csak ránézek arra a könyvre, még ha esetemben tárgytalan is a dolog - úgy, ahogyan van.)

Hogy egy érzés mélyebb lehet-e a másiknál, az is csak gondolatmenet kérdése, de hagyományos értelemben persze beszélhetünk róla így, elfogadom. Nyilván a könyvemet sem tudnám máshogy megírni, csak ha úgy írok az érzelmekről, ahogy más is gondolna rá.

(#183) Crystalheart válasza Cs.Orsolya (#181) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én ha valakinek jót akarnék, inkább nem főznék neki, még ha jó dolog volna is... :DDD Túl sok kaját és edényt tettem már tönkre, mikor próbálkoztam. Abszolút főzési analfabéta vagyok, a főzésre ugyanis oda kell figyelni, pl nem szabad odaégetni. Én viszont minden alkalommal kifelejtek valamit, elfelejtek valamit, elrontok valamit. :DDD "Főzni bárki tud", aki nem én. ;) Ehhehehheee :DDD

(#184) Crystalheart válasza Kazimír (#179) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Tehát: Miért nem fontos az a nőnek, hogy egy férfi tudjon jókat főzni? Különösen manapság, amikor egyre kevesebb nő tud (nemcsak jókat, hanem egyáltalán)."

Mert biztos remélik, hogy pénze azért lesz a pasinak. :DDD

(#185) Kazimír válasza Cs.Orsolya (#181) üzenetére


Kazimír
őstag

Erre ismét egy jól ismert mondással tudok legjobban reagálni:
"Az vagy, amit megeszel!" ;)

A lelki életedre igényes vagy, ez már kiderült. De szeresd a testedet is annyira, hogy nem lapátolsz bele akármit. Ne csak a nagy Ő-nek főzz jókat, hanem - ha a körülmények engedik - magadnak is! :K
Ez lenne a 8. fátyol a csábítás tudományában? Főzzünk! :)

Crystalheart: Nekem nincs sok pénzem, de tudok jókat főzni. Esélytelen, mi? :D

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#186) ham_ válasza Cs.Orsolya (#181) üzenetére


ham_
tag

Van egy Éhenkórász Öccs besorolású lény a szomszéd szobában.

Ez nagyon tetszett :DD

(#187) Foglalt név válasza Crystalheart (#183) üzenetére


Foglalt név
addikt

A főzés is olyan, mint minden művészet. Másolni szinte bárki tud. De a másolásban benne van a kényszer, a kötöttség, görcsösen pedig nem lehet alkotni. Akkor születnek szép dolgok, ha el tudjuk engedni magunkat, ha kinyilunk, s ezáltal többek leszünk önnönmagunknál. Mikor nem kell figyelned, hogy odaég-e a sült, hanem magától értetödő, hogy hányszor kevered a szószt, együtt élsz az étellel.
Kicsit olyan, mint a szerelem. Akarni nem lehet, viszont ha működik a világ legtermészetesebb dolgának tűnik.
Vagy a séta, ha gondolkozol a következő lépésen, biztos orra esel :)

(#188) ham_


ham_
tag

Az én ars poeticam a főzéssel kapcsolatban:
Még az egyszerű zsíros kenyér is jobban ízlik, ha nem nekem kell elkészítenem :)

(#189) Huma válasza Foglalt név (#187) üzenetére


Huma
addikt

Ez mennyire igaz. Csomószor főzök úgy, hogy csak találomra dobálom össze az alapanyagokat és a mennyiségeket. Általában jól szokott elsülni. Még a paradicsomlé-kóla kotél sem lett olyan rossz, bár az nem igazán főzés. Mondjuk a kajákat gyakran leégetem ha nem teflonos az edény. De ez inkább lustatság/figyelmetlenség. A rekordom eddig egy(több db) főtt tojás lett. Nem találtam el a harmóniát és odaégett. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#190) Cs.Orsolya válasza Crystalheart (#182) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Jajj, nem azért nem értenéd, mert korlátozott a felfogásod!

Volt már olyna élményed, hogy olvastál egy könyvet, és aztán évekkel később elolvastad újra, és még több olyasmit találtál benne, ami megmozdított, Vagy akár filmélményed volt ilyen?
Így van ez az érzések, és az érzelmekről, lélekkel kapcsolatos dolgokról szóló írásokkal, alkotásokkal is. Minél tapasztaltabb vagy, minél több élményed van, amelyekben sokezerféleképpen átélted saját létezésedet, és egy másik emberhez, vagy élőlényhez való viszonyulásodat, annál mélyebbre jutsz a lelkedben, annél több rétegben és gazdagabban sejlik fel előtted az a világ, aminek megismerésére néha több élet is kevés.

Jó író is úgy leszel, ha gazdag élményvilággal rendelkezik az életed, a megélt életed, mert úgy tudsz majd hitelesen visszaadni bármit is, amit megírsz. Ezért javasoltam már máshol is, hogy olvass jó írók tollából, és tanulj tőlük. Ők a legjobb mesterek :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#191) Cs.Orsolya válasza Kazimír (#185) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ezzel maximálisan egyet értek, és általában ezért is nem eszek. Nem vicc. Anyukám rendszeresen főz, és ha itthon vagyok eljárok Hozzá hetente egyszer kajálni. Olyankor szokott még 2-3 napra elég kaját adni. Bár a szomszéd szobai lény mellett nem bírja ki 2-3 napig :D

Általában nagyon tudatosan eszek, és válogatós vagyok. Inkább kevesebbet, de az fontos, hogy mi. Igaz, ha későig húzódik a munka, és még utána ülök vonatra, és indulok haza, akkor nem jut másra idő, mint egy gyorskajáldára, vagy gyrosra. De abból is nagyon kiválogatom, hogy mit eszek meg.

Én úgy nőttem fel, hogy ha más nem is, de az egészséges táplálkozáshoz szükséges dolgok mindig megvoltak. Emiatt borzasztóan hálás vagyok anyámnak és a nevelőapámnak. Ma iszonyatosan nehéz előteremteni már az egészséges táplálkozáshoz szükséges dolgokat is.
De erről ne beszéljünk itt.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#192) Cs.Orsolya válasza Crystalheart (#184) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Igen. Ez nagyon jellemző. Sokan várják nőként ettől a "megváltást".

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#193) Cs.Orsolya válasza Foglalt név (#187) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Én is művészetnek tartom. Ezért nem is menne, ha kötelező jelleggel kellene csinálnom.

Egy kérésem volna Mindenkihez!
Attól, hogy magatokról írtok, ne érezzétek ezt OFF témának! Megtiszteltetés és öröm, hogy beszéltek erről, és megosztjátok velem! Ez a fajta őszinteség Tőletek sokkal többet elmond rólam is, mintha oldalakon keresztül ecsetelném, ki is vagyok valójában! Szóval, ne szürkítsétek ki, kérlek, a Rólatok szóló részt...se!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#194) Cs.Orsolya válasza Huma (#189) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Gyakorlat teszi a mestert, Uram! :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#195) Cs.Orsolya válasza ham_ (#188) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ebben hasonlítunk. Én a főzéstől már szinte teljesen jól lakom. A sajátoméból nem mindig tudok igazán jóízűt enni. S amikor az Éhenkórász elém rakja a specialitását, a különleges fűszerezésű tükörtojását, én teljesen odaáig vagyok, meg vissza. Ő meg élvezi, hogy ízlik nekem. :B

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#196) stop


stop
aktív tag

(csak a rend kedvéért, Isten nem 2 db emberi lényt teremtett.
Hanem férfiakat és asszonyokat.
A Biblia sem irja sehol hogy két emberről van szó, ez egy bizonyos ferdítés/félreértelmezés, talán a könnyebb érthetőség/feldolgozhatóság miatt.)

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#197) Cs.Orsolya válasza stop (#196) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hm, ezzel nekem teljesen újat mondtál...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#198) Viszlát válasza stop (#196) üzenetére


Viszlát
addikt

És hol használ többesszámot?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#199) stop válasza Viszlát (#198) üzenetére


stop
aktív tag

a magyarban ritkán.
de már a latinban inkább
pl.: az eredeti ógörög nyelven

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#200) Viszlát válasza stop (#199) üzenetére


Viszlát
addikt

Légyszíves hiteles forrást megjelölni. Már csak azért is, mert az ószövetséget baromira nem ógörögül írták, tehát az eredeti jelző távolról sem állja meg a helyét.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Cs.Orsolya:] Magamról (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.