Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) Gergosz2 válasza leviske (#150) üzenetére


Gergosz2
veterán

lehetne de hát a pénz.......

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#153) ch003067 válasza Gergosz2 (#101) üzenetére


ch003067
addikt

Szerintem is Source motor lesz, mivel nem halottam hogy új motort csináltak volna... Szeretettel várjuk a játékot.

(#154) atidzsiforc válasza ch003067 (#153) üzenetére


atidzsiforc
őstag

jelenleg a portal 2 motorja van alatta

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#155) ch003067 válasza atidzsiforc (#154) üzenetére


ch003067
addikt

A Portal 2 Source motoros nem ?

(#156) Gergosz2 válasza atidzsiforc (#154) üzenetére


Gergosz2
veterán

és az nem source motor? :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#157) 7600 GS


7600 GS
addikt

Akkor majd lehet darálni a konzolos pajtikat. ;] ;] PC for the win!! :K :R

(#159) 7


7
addikt

Ez nem egy PC vs Konzol hír. Maradjatok a témánál!

Több mint a fél topicot takarítani kellett.

[ Szerkesztve ]

(#160) megint én


megint én
őstag

Akárki akármit mond, célozni akkor is egérrel könnyebb, gyorsabb és egyszerűbb mint kontrollerrel. Próbálj meg lerajzolni egy kört kontrollerrel, és meglátod...

[ Módosította: 7 ]

(#161) WayneGace válasza Jarlaxle (#33) üzenetére


WayneGace
őstag

Mintha nekünk játékosoknak nem tök mindegy lenne, hogy hol mennyien játszanak. Senki nem játszik egyszerre 300k vagy 700k játékossal. Max. 64-el, egy-két játékban. Egy konzol vagy pc tulaj fasza sem lesz nagyobb attól, hogy a játék, amivel játszik milliós eladásokat produkált és egyszerre több százezren játsszák.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#162) LuckyL


LuckyL
őstag

én is azért nem konzolozok, mert utálom a kontrollert
az viszont tény, hogy ha bevezetnék a billentyűt, egeret, akkor elveszne a fotelből való játék lehetősége
illetve aki mégis maradna a kontrollernél annak semmi esélye sem lenne a többiek ellen :)
kár, hogy nincs erre valami jó megoldás, mert sokkal olcsóbb lenne konzolt tartani, mint a gépet fejlesztgetni állandóan

cryptot minden termékemért elfogadom

(#163) olbaidhun válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


olbaidhun
őstag

Sziasztok.

Több konzollal és pc-vel is rendelkeztem az elmúlt években, megpróbálom objektívan összefoglalni a tapasztalataimat!

[(#33)%20Jarlaxle] Sajnos igazad van, egyre kevesebb a PC játékos.. de ez azért van, mert elmentek blizzard játékokat játszani, vagy lan-ban CS-znek.. esetleg hamachi. :DDD

(#30) Tigerclaw Pc-hez képest alul marad a mozdulat változásához képest kép a tempója. Magyarán a PC kicsit olyan, mint a 2ms-es monitoromra váltani, a képcsöves után. Sokan mondták, hogy semmi különbség ááá semmi. Head Shot! (rohanás közben is UT-ben annó :DDD )

(#24) noxwill 100%-ban megcáfolni nem tudlak (volt tapasztalatom annó pc vs dreamcast párviadalban 3man nem tudtunk megfogni egy pc-s kollégát, pedig volt hajsza rendesen és online állapotban minden le volt butítva a cél érdekében.. Lehet sokkal erősebb is egy konzol és bármennyire is megszokott az irányítás egy erősen mozgás technikai tapasztalatokra épülő játék esetén történhetnek félre nyúlások.. youtube

éppen ezért

(#19) Jarlaxle

Szerintem sem fair play a kontrolleresekkel szemben!

(#7) RyanGiggs Azonban a modorod és a hozzáállásodnak köszönhetően, maradsz befásult pc-s, aki folyton várja a konzolportokat ;]
Próbáltál már egy Killzone 3-at, vagy Resistance, tovább megyek cod mw-t ps3on játszani úgy, hogy nem volt máshol elérhető számodra a játék? Teljesen megszokható az irányítás! Flashback barátom xbox-on játszotta a Battlefield BC2-t, több eséllyel indult a hálózati játékok során.. kevesebb a csaló. És ez már rögtön egy érv, mindenki egyenlő, senki sem fog 50g-vel fejlövést osztani egymásnak! Mondjak még érveket a joy mellett:
Ha egy kicsit jobban résen lennél, tudhatnád, hogy konzolra már jó ideje vaskosan helyt áll az fps műfaj..Régi kedvencem a BLACK tipikus jó példa az irányításra. Meg tudtam vele tanulni a konzolos vezérlést FPS alatt is. A játék normal fokozatú végigjátszása után belefogtam egy erősebb szintbe is és a végére nem hiányzott az egér.

Vannak címek, amikben kifejezetten jól sikerült a vezérlés megoldása és emiatt a rengeteg játékos lassan átpártol konzolra. Természetes, hogy bizonyos kategóriák, mint pl a stratégiák enyhén szólva is komplexebbek, ha nincs billentyűzet, de ettől még életképes a megoldás.

Egyébként meg ki a francnak volna kedve lemondani a többi konzol játékról, pár fps miatt! Ha nincs konzolod, kihagyod az új Mortal-t, a God of War 3-at, az Unchartedeket.. ez egy vérbeli játékosnak nagy érvágás.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#164) Szpisti


Szpisti
addikt

Lehet, hogy én vagyok béna, de rengeteg óra gyakorlás után sem tudok a fiam Xbox360-án FPS-t játszani. Mármint úgy, hogy ne pusztuljak meg 1-2 percen belül... Nem hinném, hogy valaha is lehet majd olyan pontosan célozni joypad másfél centis analóg karjával, mint egérrel... Főleg egy igen jó nagy felbontású egérrel... De az autós játékokat már egész jól nyomom rajta...

(#165) TazLeacher válasza wikings2 (#129) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Viccnek jó volt, de ugye az elég valószínű, hogy mind a move, mind a Kinect (pláne) lassabb az egérnél. Talán a Move a gyári controller-el szemben előny lehet, de az egérrel szemben biztos, hogy nem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#166) Polllen válasza TazLeacher (#165) üzenetére


Polllen
nagyúr

A move mar most is nagyon pontos, megfelelo valaszidovel siman jobb lehet, mint egy eger;)

Amugy a trailerben nem volt sehol celzas...Az ujban is csak csipobol lehet lovoldozni(kiveve sniper)?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#167) TazLeacher válasza Polllen (#166) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem a pontosságát vitatom, nem mondtam, hogy nem pontos, azonban 2 hiba van vele:

1. Míg az egérre lényegében 2D-s mozgatást végzünk, addig a Move-al mindezt a 3D-ben tesszük, ami elkerülhetetlenné teszi a sokkal gyengébb célzást.

2. Míg az egéren egy komplett képernyőt átívelő mozdulat csuklóból végezhető, és könnyen koordinálható, addig a mozgásérzékelőnél két lehetőség adott:

a. relatív közel állsz a TV-hez, és viszonylag nagy mozdulatokat végzel a kezeddel, így lassú leszel mint a dög, mert, amíg én egy csuklómozdulattal oda-vissza megjárom az utat, addig neked az egész kardodat kell mozgatnod

b. relatív távol állsz a tvtől, akkor meg óhatatlanul a pontosság rovására meggy a dolog, ugyanis olyan távolságból a teljes karod mozgatása esetén valószínűleg az első lövés még célba talál, de a 3-adik hirtelen célpontváltásnál fogalmad nem lesz hova lősz

Ezek a dolgok innovatívak, és nagy mértékben emelik a szórakozás faktort (hiszen ez a lényege a játéknak), azonban az ilyen CS jellegű FPS-ek nem az ilyesfajta szórakozásról szólnak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#168) callmeakos válasza TazLeacher (#167) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Arról nem is beszélve hogy a Kinect/Move/Wii eszközökkel a "balesetveszély" is megnő....
Pont mint itt :D :D

[]

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#169) megint én válasza TazLeacher (#167) üzenetére


megint én
őstag

Osztom a véleményed!
Kizárt, hogy pl egy 180°Cos fejest kiosszon NEM egérrel bárki is 20milisec alatt. Főleg, ha a nem csk 180°C hanem pl möfötte fönt áll az ellenfél, és nem elég az X-tengely, hanem az Y is.
Vagy puszta véletlen, hogy a LANokon a vérprofik is egérrel tolják??? :N
Mellesleg nagyon sajnálom, hogy nem lesznek összeeresztve a konzolosokkal a PC-sek mert akkor éleződne ki igazán a fényévnyi különbség...

(#170) Peat;) válasza megint én (#169) üzenetére


Peat;)
veterán

Én is nagyon sajnálom hogy a tour de france-on nem lehet gyorsasági motorral indulni.
A szűk látókörűség már népbetegség lett. Senki nem azt mondta hogy a kontoller=egér(aki igen az meg a másik oldalról lökött), hanem azt hogy azzal is lehet játszani élvezetesen egy játékot. A bicikli és a motor is élvezetes, mindkét kategóriában versenyezni lehet akinek az kell. De ez a topik arról szól hogy a 800 köbcentis motorosok teli kiabálják a topikot hogy a biciklivel nem lehet haladni, és totál értelmetlen egy aszfaltozott úton menni vele mert nem arra való, meg gyorsabb a motor (nahát).

Egyébként nagyon jellemző a pc-s "versenyzői" vagy nem tudom milyen hozzáállás: fentebb írták a move-t mint ps3 irányítót hogy 3d-ben lehet vele célozni, gyors és pontos. Erre jött a válasz hogy de az egér 2d...pontosan. Az egér egy kissé mű, steril irányítóeszköz, ami valóságtól elrugaszkodott pontosságot tesz lehetővé a játékokban, de megszoktuk így ez van, remekül lehet vele szórakozni versenyszinten is. De ahogy a kontroller úgy az egér sincs összhangban egy fps-el ha a játékélményt nézzük. Ott én azt mondom hogy a 3d-s célzás lenne elengedhetetlen, csak a játékosok részéről nincs meg a támogatás hogy az elterjedjen. Mert nehezebb célozni azzal mint a 2d-s egérrel. Pedig szerintem jobb móka lenne, meg könnyebb lenne a paintball is utána :)

(#171) WayneGace válasza Peat;) (#170) üzenetére


WayneGace
őstag

"Az egér egy kissé mű, steril irányítóeszköz, ami valóságtól elrugaszkodott pontosságot tesz lehetővé a játékokban, de megszoktuk így ez van, remekül lehet vele szórakozni versenyszinten is."

Steril? Ennyi erővel minden az. Fogj egy puskát és menj lövöldözni. Az nem lesz steril. De a kontroller se lesz kevésbé steril attól, hogy nehezebben célzol vele.

"De ahogy a kontroller úgy az egér sincs összhangban egy fps-el ha a játékélményt nézzük."

Na ezt elég furán fogalmaztad meg. Ha jól értem itt is a realisztikusságot hiányolod. Azt nem fogsz kapni egy szobában ülve a monitort vagy tévét bámulva. A játékélményről meg annyit, hogy az egyénként változik. Van olyan, akinek az a legnagyobb élmény, hogy kontrollerrel a kezében elfeküdve a fotelben CoD-ozhat. Valaki meg, ha így kellene fps-t játszania, akkor egyszerűen nem játszana többet.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#172) LuckyL válasza WayneGace (#171) üzenetére


LuckyL
őstag

ugyan azt mondjátok másképp, mégis belekötsz :DD

cryptot minden termékemért elfogadom

(#173) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nem tudom ti hogy vagytok vele de egy half life 3-nak sokkal jobban ürölnék :U

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#174) Arena87 válasza Peat;) (#107) üzenetére


Arena87
aktív tag

Én nem egy embert ismertem (rajtam kívül), akik egy sima görgős egérrel ne lettek volna olyan jók, mint akik több ezer/tízezer forintos egérrel+egérpaddal játszottak. Igazat adok neked abban, hogy ha valaki jobb játékos akar lenni, mint az "átlag tudással" rendelkező játékos az vegyen egy jobb egeret és egérpadot jobb célzás érdekében.
Ez az én tapasztalatom.

u.i: Aki béna annak tök mindegy, hogy egy razer mamba-val játszik vagy egy tesco-s egérrel tolja. ;)

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#175) redXIII válasza RyanGiggs (#1) üzenetére


redXIII
senior tag

Na,kibukott a kultúra úgylátom... :(

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#176) buzus


buzus
aktív tag

Üdvözlöm ezt a döntést. Remélhetőleg így végre elterjed az egér használata konzolon is.

- Persze ha valaki fotelből játszik és nem akar az asztalnál görnyedni azt is megértem. Ezért lehetne szűrni a játékosokat hogy ki mivel játszik hogy egyenlőek legyenek az esélyek. Viszont ha van egerem amivel jobban élvezném az adott játékot, ne kényszerítsenek rá hogy azt gamepaddal játszam!

Személy szerint adnék lehetőséget arra hogy a gamepados játszhasson egeressel szemben HA AKAR. Belegondolva, a sok játszani nem tudó 14 éves egeres pisti ellen, a fotelből kényelmesen kontrollerrel jól bánó játékos biztos nem tétovázna kiállni. Még én se, pedig elég gyenge vagyok kontrollerrel.

Apropó, fps még elmegy gamepaddal úgy ahogy, de megnézném hányan játszanak stratégiai játékkal gamepadon.

(#177) asysoft válasza Jarlaxle (#33) üzenetére


asysoft
aktív tag

GoW, Uncharted szerintem TPS:)

Nincs régóta konzolom, de eddig FPS-ek irányításával nem tudtam zöld ágra vergődni, mind a Resistance 2, mind a Killzone 2 esetén "szenvedtem" az egér hiánya miatt. Nem tudom, ez mennyivel fog változni az idők során, de egyelőre nem sok affinitást érzek az iránt, hogy PS-en toljam az FPS-eket...

(#178) Jarlaxle válasza asysoft (#177) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Igazad van, en fogalmaztam rosszul abban a hsz-ben, shooter gameket akartam felsorolni, nem csak FPS-eket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.