Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Nem vagyok egy nagy Magisk expert.
Most tapasztaltam elsőnek olyat, hogy egy app (Telekom) nem indul el a root miatt. Magisk-ot használok természetesen a Xiaomi Redmi 3 PRO - MIUI 9.5.2.0 Stabil (EU) telefonon.
Magisk Hide funkcióval beállítottam, hogy a Telekomnál jó legyen de sajnos továbbra se jó !
Tegnap telepítettem újra teljesen a telefont, akkor nem tudom milyen Magisk verzió volt de azt tudom, hogy akkor még jó volt a Telekom app :\

Magisk: 19.3 (19300)
Magisk Manager: 7.3.4 (235)
Tehát a legfrissebb stabil Magiskot használom !
Esetleg valaki tud adni tanácsot, hogy merre kapisgáljak, hogy rootolt maradhasson a telefonom de a telekom app is elérhető legyen ?

Érdekesség, hogy kb 30perce - 1 órája megnyitottam simán a telekom appot s be is állítottam amiket akartam. Akkor is már rootolt volt a telefonom ! Most akkor mi van ? :D

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#32) dugo_ válasza Roxkex (#30) üzenetére


dugo_
veterán

Mi a Telekomos hibaüzenet?

Én kétlem, hogy a root/Magisk miatt nem indul. Ugyanezeket használom, sosem kellett elrejteni a Telekom elől. Esetleg van a Magisk Settingsben külön beállítás rá, ami magát a Managert is elrejti.

(#33) Roxkex válasza dugo_ (#32) üzenetére


Roxkex
senior tag

Egészen eddig nekem se volt.
Lehet régebben a EU dev romot használtam. Bár nem úgy emlékszem. Mert a stabil előrébb volt biztonsági frissítésben.
A Telekom üzenet pedig: "Rootolt eszköz" "Sajnos számodra nem elérhető a Telekom alkalmazás, mert a te eszközöd rootolt"
Lehet hogy Telekom app frissítéssel jött ki ez az új "funkció" :D
crok
Igazad van nem olvastam el, elnézést!
Sürgősen kellett a segítség, viszont el fogom olvasni mert érdekel a cikked ! Köszi az irományért mindenképpen !
Köszönöm szépen a segítségedet is. Most, hogy már meg volt a "Magisk Manager Hide" is így más jó ! Azt viszont megnéztem, hogy ez mit is takar. Ügyes kis "trükk" :)

Egyébként az számomra az kicsit furi, hogy kell "Magisk hide" és "Magisk Manager hide" is.

Köszi mind a kettőtöknek ! :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#34) Trailblazer válasza Roxkex (#33) üzenetére


Trailblazer
addikt

Érdekes, mert nekem is rootolt, de a Telekom app pont nem háborgott sosem miatta. Egyetlen appot kell csak rejteni, az új Ingress klienst.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#37) Trailblazer


Trailblazer
addikt

És akkor most új Telekom app nem játszik se app rejtéssel + Magisk hide-dal?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#38) dugo_ válasza Trailblazer (#37) üzenetére


dugo_
veterán

De, app + Magisk elrejtéssel jó. De ilyen komolyan még sosem kellett trükközni, az OTP is megy sima app elrejtéssel.

Azért értetlenkedtem tegnap, mert egy nappal később érkezett meg hozzám ez a Telekom frissítés, ami már detektál.

Viszont SuperSU + RootCloakkal már nem tudom működésre bírni a régi Lollipopos telefonom, amin viszont a Magisk nem működik jól, így ott maradtam a régebbi verzión. Nem mint ha évente 2-3 alkalomnál többször kéne a Telekom app... :D

[ Szerkesztve ]

(#39) crok válasza Trailblazer (#37) üzenetére


crok
nagyúr

Most csak és kizárólag miattatok feltettem és beregeltem a szerződéseinket és jelentem kanyar nélkül indul és beléptet a frissen telepített Telekom app Mido-n, Lineage16-on, Magisk 19.4 + Magisk Hide és Magisk Manager Hide-al. Nem tudom mit kavartok, ott a leírás, a "próbálkozgatások" előtt törölni kell az app adatokat mert ha elmenti az app hogy root-olt a készülék akkor mindegy ha fejen is állsz és amúgy nem is "látná" a root-ot akkor is azt fogja mondani mert el lett mentve hogy root-olt.. Ez pár appnál így van, más appoknál meg nem menti el.. vannak jobb meg kevésbé jó app fejlesztők, vannak, akik jók a kivételkezelésben meg vannak akik bele se s.*nak. Mindkét oldal (a Magisk fejlesztésén ügyködők és az appokat írók is) serényen próbálkozik egymás ellen, hol az egyik jár kicsit előrébb, hol a másik. Macska-egér, vírus-antivírus, etc, satöbbi. Eddig nem volt gond, mostmár az lesz. Vagy megszokjuk vagy nem lesz root.
Na. Lehet próbálkozni serényen.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#41) crok válasza crok (#40) üzenetére


crok
nagyúr

Raiffeisen és Telekom is megy a V20.0-val.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#42) Trailblazer válasza crok (#39) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem kavart senki, nekem még meg sincs ez az említett friss Telekom app. Csak még előtte érdeklődtem, hogy ha gikszer van, akkor ott van a régi Titanium backupolva.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#43) Lajbymester


Lajbymester
tag

Sziasztok!
Én is a Telekom miatt raktam fel a Magiskot. Működik is. Viszont ha már itt vagyok, kicsit piszkálja a csőrömet, hogy a CTSProfile false-t ad. A Base Integrity az true. A SELinux az Enforcing-on van éppen. Azon kell lennie, vagy Permissive-en? Nem nyúltam semmi rendszerfájlhoz, csak a Magiskot raktam fel TWRP-n keresztül. A blogposztban említett zip fájl flashelése segítene ezen? Egy Oukitel telefont használok, gyári ROMmal.

[ Szerkesztve ]

(#67) w.miki


w.miki
veterán

Nálam se a Telekom, se a McDonalds app nem megy.
Magisk Hide-ot megcsináltam a fenti 2 alkalmazására.
A Manager hide-ot nem, azt a leírás alapján sem értettem meg, hol van?

Nem tudom értelmezni ezt:
2, Ha ezután se megy, akkor az elsőt csináld meg újra majd a Magisk Manager-ben a beállításokban válaszd ki a Magisk Manager Hide-ot (ez nem a Magisk hide hanem a Magisk Manager Hide, ezzel a Magisk Manager appot úgy telepíti hogy egy teljesen véletlenszerű neve lesz így a nem működő app nem fogja látni hogy van Magisk Manager (mert nyilván csak akkor van telepítve Magisk Manager ha van Magisk és így van root. Ezt azért írom le külön, mert Magisk Manager update után ha nem vonod vissza a hide-ot akkor utána két Magisk Manager app lesz a telefonon ami zavaró lehet meg nincs is értelme.. Magisk Manager update előtt a Magisk Manager Hide-ot ki kell kapcsolni, ezzel eredeti néven visszatelepíti a Magisk Manager-t és utána a frissítés már mehet rendesen majd utána megint bekapcsolod a Magisk Manager Hide-ot ha kell.)

Bocsi, közben megtaláltam a Settings-ben, most próbálom majd ki :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#93) w.miki válasza crok (#91) üzenetére


w.miki
veterán

félmegoldás is megoldás, ha működik.
Nekem S4 mini telefonom van, gyárilag Android 4.4.-el amin már jó pár program el sem indul, azért mert szerintük régi....
Ezért muszáj XDA ROM-ot használnom lineAge 14, vagy 16-ot.
Viszont azon meg a telekom, mcdonalds, raiffeisen appok ROM miatt nem mennének.
De MagiskHide-al, a telefon fingerprintjét Samsung s10plus-ra állítva, végre elindulnak.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#101) w.miki válasza crok (#100) üzenetére


w.miki
veterán

Hát igen...
Nézd meg a véleményeket a Telekom, meg a McDonalds appjánál.
Nem úgy tűnik, hogy érdeklik őket a vélemények. Még olyanoknak sem megy az app, akinek nem rootolt a készüléke, egyszerűen csak nem valami nagy márka terméke...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#103) SerialWin7


SerialWin7
újonc

Sziasztok!
Fogalmam sincs, hogy aktuális-e még a Telekom root mizéria, de ha igen akkor én megtaláltam a megoldást, ami kicsit warez és fogalmam sincs, hogy írhatok-e ilyet egy publikus fórumra.

(#104) crok válasza SerialWin7 (#103) üzenetére


crok
nagyúr

Nem tudom milyen gondod volt vagy van eleve vele, azt végképp nem tudom mit kell warezolni vele, de rég nincs vele gond, főleg mert pont amiatt is írtam meg a blogposztot.. a betartásával a 2. ponttal eleve megy a Telekom app, több tíz hozzászólásban ki lett már vesézve.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.