Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) crok válasza vacs (#50) üzenetére


crok
nagyúr

Hát anélkül hogy megkapom a fenti parancsok kimeneteit.. üveggömböm meg nincsen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#52) vacs válasza crok (#51) üzenetére


vacs
veterán

Ha egyszerű ember számára is értelmezhető formában leírod, hogy mit szeretnél, akkor elküldöm ami kell! :P:K

(^)(>.<)(^)

(#53) crok válasza vacs (#52) üzenetére


crok
nagyúr

Olvasd el a címet - különös tekintettel a végére ;) :P
Valamint meg is írtam a parancsokat. Ennél többet nem szeretnék foglalkozni vele mert ennél többet már csak úgy tudok ha én magam csinálom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#54) vacs válasza crok (#53) üzenetére


vacs
veterán

Igaz, hogy írtál adb parancsokat, de nem írtad oda, hogy kell-e valamit csinálni vele, nekem sincs üveg gömböm. :P
Félig haladó vagyok, pl írtam Xposed-ról is logout-ra, illetve egy bl nyitás, twrp, rom csere nem okoz gondot!
Lefuttatom majd és jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#55) arfer válasza crok (#53) üzenetére


arfer
aktív tag

Az lehet, hogy Android 13 alatt nem működnek ezek a beállítások? Samsung S20 FE-n próbálom, Android 12 alatt még jó volt, 13 upgrade óta sajna nem műxik :( ... A beállításokat ellenőriztem, az értékek a megadottak...

(#56) crok válasza arfer (#55) üzenetére


crok
nagyúr

Biztosan mukodnek mert pont azert frissitettem mert A10 es felette at lett irva par dolog, ha az ertekek azok amiket beallitottal akkor nem az a baja. ROM? Keszulek? Logcat? Anelkul bele se menjunk, talalgatni nincs se kedvem se idom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#57) arfer válasza crok (#56) üzenetére


arfer
aktív tag

Akkor pontosítok. Azt vettem észre, hogy ha egy appból átváltok a Kamerára, majd visszalépek az appra, akkor az újra betölt... Másnál eddig nem tűnt fel ennyire expliciten... Megnézem a Logcatet.

(#58) crok válasza arfer (#57) üzenetére


crok
nagyúr

Ez egyáltalán nem alkalmazásbezáródás, sokkal inkább az lesz hogy az alkalmazás van szarul megírva és eldobja az activity-t (lásd: Telekom alkalmazás).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#59) arfer válasza crok (#58) üzenetére


arfer
aktív tag

De az, hogy milyen appból váltok a kamerára, az mindegy. Gmail, Opera stb... Minddel ez van: kamerára váltás után újratöltenek... Verifuri...

[ Szerkesztve ]

(#60) crok válasza arfer (#59) üzenetére


crok
nagyúr

Logcat or never happened.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#61) arfer


arfer
aktív tag

Vivo X60-on szeretném megcsinálni a beállításokat, de ezt kapom:

adb shell cmd device_config set_sync_disabled_for_tests persistent
Invalid command: set_sync_disabled_for_tests

adb shell cmd device_config get_sync_disabled_for_tests
Invalid command: get_sync_disabled_for_tests

A többi utasítás lefut (kivéve a periodic-ost) . Okozhat ez bármi gondot a működésben? Köszi

(#62) crok válasza arfer (#61) üzenetére


crok
nagyúr

Annyit mindenképp hogy így nem maradnak meg a beállítások.. restartkor visszállítja a GMS..
Copypaste-elted a parancsokat, ugye? Gyári ROM Android 11-en? A PeriodicCleaner az MIUI-only.. Ha más nem akkor Wireless ADB már van A11-en is a fejlesztői menüben, onnantól restart után mehet egy egy Termux + android-tools + bekapcsolod a wireless adb-t + adb connect IP:port parancs és csatlakozol magadhoz adb-n, utána mehetnek az adb parancsok oda a termux shell-be (előtte kell egyszer egy párosítás de azt csak egyszer kell megcsinálni).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#63) crok válasza crok (#62) üzenetére


crok
nagyúr

Vagy ha van root, ugye.. akkor rögtön egyszerűbb.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#64) arfer válasza crok (#63) üzenetére


arfer
aktív tag

Gyári Android 11 igen. Scriptől futtattam, más telókon működött ez a parancs is. Root sajnos nincs, Vivo nem engedi nyitni a bootloadert. wireless ADB másképp menne, mint a kábeles, és ott sikerülne a parancs? Köszi

(#65) crok válasza arfer (#64) üzenetére


crok
nagyúr

Android 11 alatt a device_config-ban az a parancs ami nem megy neked az nincs is (meg) implementalva, igy viszont ugye minden restartkor (es GMS update-kor) vissza fogja allitana a gyari ertekekre ezeket a rendszer. Wireless ADB-vel se lesz.. viszont legalabb PC nem kellene hogy pl. restart utan ujra beallitsd.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#66) arfer válasza crok (#65) üzenetére


arfer
aktív tag

Á, értem, nagyon köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#67) Helga0203


Helga0203
tag

Szia Crok.
Google Pixel 7 - Android 14-en lefuttattam ezeket, egyesével, mert már a Pixel is kezdi, hogy 1-2 perc alatt kilövi a játékot a memóriából!! :(((
adb shell cmd settings put global settings_enable_monitor_phantom_procs false
adb shell cmd device_config set_sync_disabled_for_tests persistent
adb shell cmd device_config put activity_manager max_phantom_processes 2147483647
adb shell cmd device_config put activity_manager max_cached_processes 256
adb shell cmd device_config put activity_manager max_empty_time_millis 43200000

Az ellenőrzéshez ezeket futtatom és kész, vagy mire kell figyelni?
Ellenőrzés:
adb shell
cmd settings get global settings_enable_monitor_phantom_procs
cmd device_config is_sync_disabled_for_tests
cmd device_config get activity_manager max_phantom_processes
cmd device_config get activity_manager max_cached_processes
cmd device_config get activity_manager max_empty_time_millis
cmd periodic dump | grep Enable

[ Szerkesztve ]

(#68) crok válasza Helga0203 (#67) üzenetére


crok
nagyúr

Hát első körben arra kell figyelni hogy az utolsó parancsnak nincs értelme Pixel-en mert kifejezetten egy MIUI szolgáltatás :D
Második körben a kiadott parancsok kimenete lenne lényeges hogy egyezzen meg azzal amit előtte beállítottál.
Harmadszor (de inkább nulladszor) inkább logcat-et nézz és keress a kilőtt alkalmazás package ID-jára meg a kill szóra és nézz körbe előtte-utána hogy mit és miért csinált a rendszer.. az AM finomhangolása nem segít azon ha pl. az LMK dobta ki..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#69) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Ez xiaomi.eu romon miui 14-el Android 13 alatt működik?

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#70) crok válasza energiezolee (#69) üzenetére


crok
nagyúr

Ja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#71) energiezolee válasza crok (#70) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszönöm!

Üdv : Energie Zolee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.