Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16820480


#16820480
törölt tag

Ja, teljesen véletlen egybeesés :C Lehetett volna még Kirin A10 is akár.

(#2) aelod válasza #16820480 (#1) üzenetére


aelod
veterán

Tökmindegy mi a neve ha a grafikus rész rendre elmarad a konkurenciáétól.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3) t72killer válasza aelod (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg ugyebár a throttling is kérdéses (a mediapad m5-be szerelt 960asok csinálják állítólag)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

A73-as újdonság vérciki így 2018-ban!

(#5) Matada2.3 válasza Fred23 (#4) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pont erre akartam én is utalni, hogy A75 akkor nem fért volna bele meg 10nm? De lehet csal én vagyok ennyire maximalista.

Finn the human

(#6) t72killer válasza Matada2.3 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#4: ez egy középkategóriás SoC egy kínai gyártótól, nem az Apple.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Gibo válasza Fred23 (#4) üzenetére


Gibo
senior tag

Középkategóriás chipbe miért vér ciki az A73as mag? Mire nem elég? Ha a csúcskategóriába jönnének ki vele én is azt mondanám, hoyg gáz, de ahova szánják teljesen jó.Az árkategóriájában milyen processzorral szerelt telefonok lesznek? ès most ne a már leárazott egykori csúcstelefonokat vegyük, hanem amik szintén újként jelennek meg...Inkább tényleg a grafikai részre feküdjenek rá...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#8) Fred23 válasza Gibo (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Középkategóriába elég, de nem szeretem a korszerűtlen dolgokat. Illetve a cikkből: "Állítólag nem csak véletlen egybeesés, hogy a Qualcomm is nemrég hozta ki a Snapdragon 710-et, a Huawei versenytársnak szánja újdonságát." Hogyan fog ez versenyképes lenni?: feltolják az órajeleket az ajánlott fölé, a fogyasztás az egekben, DynamIQ sincs, 4000 mAh akku kell, de megközelíti a SD710-et. Nem túl szimpatikus.

Persze biztosan olcsóbb lesz, így lesz rá kereslet.

(#9) aelod válasza Fred23 (#8) üzenetére


aelod
veterán

Meg is válaszoltad a kérdést. Viszont ha olcsóbb lesz maga a készülék akkor, hogy lehet a konkurense egy jóval drágább S710-el szerelt telefonnak? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#10) Fred23 válasza aelod (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

A készülékek árazása mindenféle lesz. Kaphat majd a Kirin 710-ből 60k-s teló is, meg 100k-s is. Mi, vásárlók döntünk majd, mi mennyit ér nekünk. Eleve: a SoC csak egy paraméter, mikor mérlegeljük egy teló számunkra vett ár-érték arányát. Lesz olyan is, akit tényleg nem fog mozgatni, hogy Kirin 710 van a telójában, vagy SD710.

[ Szerkesztve ]

(#11) t72killer válasza Fred23 (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos ez van, a kérdés inkább, hogy mikor, milyen készülékekbe kerül a proci? Mert lehetnek papíron nagyon vagányak az a75-ös magok, amikor pl a samu a még ki se adott csúcs-tabletébe is az a73 származék SD835-öt teszi. A grafika a kérdés, és a gyártástechnológia, azaz a szükséges teljesítményt mekkora fogyasztás mellett fogja leadni? Itt úgy tűnik, hogy a snapdragonok elgyepálják a Kirint energiahatékonyságban, bár azért a "fogyasztási skála aljára", az idle környékére is kíváncsi lennék, azaz mennyit eszik a SoC pl böngészés közben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Fred23 válasza t72killer (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, elég fontos szerintem is a böngészés közbeni fogyasztás mértéke, pár napja olvastam is róla, és ott az újabb Exynos-ok kifejezetten jól teljesítettek. Nem zárnám ki, hogy a Kirin sem szerepel rosszul ilyen téren, ha esetleg valakinek van linkje egy ilyen összemérésről, előre is köszönöm!

(#13) t72killer válasza Fred23 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túrom a netet, sajna reális tesztet nagyon kevesen csinálnak. Az anandék vették a fáradtságot mW-értékek kiméréséhez, de csak játékok alatt, én meg nemigen játszom. Alacsony képernyőfényességnél sztem is sokat nyom a latban a SoC hatékonysága még sima böngészőhasználat alatt is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) doooo


doooo
veterán

És mit raknak az A73 magok mellé? Mali 400MP2-t? :U Sosem a processzor gyorsasága a fő probléma a Kirineknél... Na de a lényeg, hogy majd végre nem a kicseszett 659-et kell olvasni minden középkategóriás Huawei telefonnál... ennyi év (és ennyi, temérdek, "klón" mobil) is elég volt belőle.

(#15) atike


atike
nagyúr

Épp itt az ideje (azaz már korábban kellett volna :) ), hogy középkategóriában is újítsanak... Végre már. Majd ezt kapja a Mate 20 Lite meg a P30 Lite, meg a Honor 11 Lite.... :)

(#16) t72killer válasza doooo (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A grafika típusát egyelőre elég ügyesen titkolják... De kétlem, hogy a 960 (G71 MP8) közelébe mennének, pedig az se a csúcsok csúcsa.

Mivel manapság egy rakat nem-játék jellegű számítás a grafikus egységen megy, ez is létfontosságú.

Más: enyhénszólva "érdekes", hogy a snapdragon 710 után a huawei cucca is a 710-es számot kapta, pedig kanyarba se lesz ahhoz képest. (SD710: 2xKryo-sított a75+6x a55, adreno 616-os grafika). ahogy a kolléga mondta a #8-ban: majd megoldják téglaakksival és dömpingárakkal, izomból. Csak aztán csodálkozik az ember, hogy a korábban 3-4 töltésre elegendő powerbankja már csak 2x tölti fel a telót...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) szkaroly válasza t72killer (#16) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ez a téglaaksis megoldás melyik Huawei telefonra jellemző amúgy? Pontos spec nélkül semmire sem lehet következtetni még. Van egy olyan érzésem hogy a S710 jóval drágább lesz. A tegnap bemutatott kisebbik Vivo ezzel a chipsettel átszámolva bruttó 160e, és ez a kinti ár. A lite modellek max. 100-120 körül szoktak lenni.

Poco X3 Pro

(#18) #16820480 válasza szkaroly (#17) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Vivo sosem volt olcsó (Kínában sem), nézd meg a SD660-nal szerelt X21 is hasonló áron fut.

(#19) szkaroly válasza #16820480 (#18) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem hiszem hogy a Samsung v LG hasonló modelljei olcsóbbak lesznek. A K710 árban inkább a S636 és 660 ellen megy szerintem.

Poco X3 Pro

(#20) t72killer válasza szkaroly (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, nem szokásuk téglát pakolni az eszközeikbe, inkább throttlingolnak. És igen, az SD710-es cuccok biztos drágábbak lesznek, a valós teljesítményt mindíg meg kell fizetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) szkaroly válasza t72killer (#20) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nekem 659-esem van, melegben is ugyanúgy megy, akksi is ugyanolyan mint 14 hónapja pedig minden nap van töltve (netmegosztás).

Poco X3 Pro

(#22) t72killer válasza szkaroly (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor ez lehet csak a kirin 960 "privilégiuma":F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) szkaroly válasza t72killer (#22) üzenetére


szkaroly
senior tag

Megnéztem, a K960 még 16nm-es technológiával készült, ez pedig 12nm. Elvileg ez energiatakarékosabb működést jelent.

Poco X3 Pro

(#24) t72killer válasza szkaroly (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a csíkszélcsökkentés hozhatott komoly energiamegtakarítást a konyhára.:K Remélhetőleg nem lesz túl távoli versenytárs a SD710-nek vagy legalább a SD680-nak. A grafika kulcskérdés még.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.