Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#165) keIdor


keIdor
titán

Én 2013-ban építettem utoljára vizet, kb. 220k volt akkor az egész, ugye ma ez jelentősen több volna, meg se állna 300k-ig.
Nálam csak játékra van a PC és nekem felesleges lenne még egyszer belevágni.
Akkor is csak azért vettem, mert GTX-780 SLi-hez kellett, akkora fogyasztást, annyira pici helyre bezsúfolva csak vizzel lehet hatékonyan hűteni. Bár kevés volt először a két radiátor felülete... :D

GTX-680 SLi-re elég volt a léghűtés, de GTX-780 SLi-re már nem.

Csend: először is ki kell fogjál teljesen cicergés mentes hardvert. Ha valami cicereg, b**zhatod a csendet. Saját tapasztalat... vagy CPU VRM vagy GPU VRM is képes rá.
Nem értek egyet azzal, hogy csak egyszer kell megvenni. Nem igaz.
1. ezt azért is veszik, mert szép. Na most, a radiátor miatt úgyis megfogja a csöveket, tartályt fél év alatt a kosz. Sima desztilált vizzel is. Azaz pucolhatod gyakran, néhány havonta. Új csövek kellenek. Lehet új tartály is, attól függ mennyire fogja meg a retek. A radiátorral nem tudsz mit csinálni, újra és újra pucolni kell majd...
2. VGA blokk a legdrágább, de azt kell a legtöbbet cserélni.

Kétségtelen, hogy megvan az előnye, ha van rá 1000-1500€-d kompletten és nem bánod a karbantartást és esetleges új csövek, tartály vásárlását, de -20°C-ért nálam soha többet kategória a vízhűtés. SLI úgyis halott, meg már igényem se lenne rá, szóval mindegy, az volt az utolsó, egyébként se vennék már második VGA-t.

Nálam csak játékra felesleges és gépet szerelni sem szeretek, kamasz koromba még jó volt, most már csak nyűg. Megcsinálom, de nincs örömöm benne... olyan semleges/nyűg inkább.

AiO-t szeretem, mert könnyű szerelni és igénytelen, nem kell karbantartás neki.
VGA-ból meg egy jobb custom, nekem elég. A vízhűtés árát inkább raknám jobb hardverbe ma már. Egyszer kipróbálni jó volt. Tapasztalat. Össze tudok rakni szépet, működőt ha akarok, már ezt is tudom, erre jó volt...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.