Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Charlie válasza cowboy_bebop (#49) üzenetére


Charlie
tag

40% különbség az már nagyon komoly eltérés proci szinten. Számítástechnikában már a 10% plusz is komoly eredmény.

(#102) TazLeacher válasza hackeeeee (#98) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem az a baj, ha neki jó. Hanem az, hogy fikáznak mindent, ami nem az.

Megyünk envétopikba oszt maj monnyuk, hogy szar...

Húúú iihéteksztrém...de drága, de szar...sokkal jobb az enyimé'...

Hááát én ilyet nem vennék, maj veszök ezt azt jövőre, meg megvárom a következő szériát, meg hasonlók.

Most őszintén, valaki regált már egy ilyen hsz-re, pl.:

"Gondolkodtam, hogy ilyet veszek, de úgy döntöttem nekem elég, ami most van."

Erre mit lehet írni? Kössz, hogy megosztottad velünk? Vagy mit? :W

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#104) Oliverda válasza -XadAnuX+ (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs, tévedtem...975 EE :B

Persze nincs ezzel semmi baj addig ameddig nem próbálja meg valaki bebizonyítani, hogy egy ilyen cucc kijön egy havi átlagos zsebpénzből. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#105) Konflikt


Konflikt
addikt

szep, szep, dehat ennyiert legyen is szep.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#106) PH-User


PH-User
addikt

Ez nem proci, ennek egy 3000+-os Sempron odapakol! :P
Ha lenne rá, akkor sem venném meg. Valahogy nem ér ennyit. Legalábbis itthon nem.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#107) LackoMester


LackoMester
addikt

nagyon jó kis proci,elfogadnám nagyon... :K
és akkor idézem Fless utlsó mondatát:
Mi viszont azon a véleményen vagyunk, hogy ha már négymagos konfigurációról van szó, akkor otthonra bőven elég egy ár/teljesítmény arányban ideális Core 2 Quad vagy Phenom II X4 is.
Nagyon igaz :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#109) haky


haky
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Hihetetlen, h nem tanulnak az emberek. Ha CPU teszt akkor játékok terén Flight Simulator X. Ott lehet igazán látni, nem egy ilyen CPU limitesre beállított hülyeségen...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#110) priti válasza Abu85 (#100) üzenetére


priti
addikt

De hová ez a nagy igyekezet? Én nem emlékszem ilyenre, hogy a hardver nyújtotta erőforrás ennyire előre szaladt volna a mindenkori szoftver igényeitől, de minden szinten.

Kéne egy táblázat, hogy ma 1 gramm arany áráért mekkora számítási kapacitást kapsz tavajhoz, tavajelőtthöz stb. képest. Döbbenet. Ezt a fejlődést már lehetetlen kiprogramozni, hát ki tud ilyen gyorsan szoftvert fejleszteni?

Hardverlesen

(#113) cowboy_bebop válasza Charlie (#101) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Lehet h. nem érted a lényeget.

Teljesítményben 40%-kal több a 975, mint a P II 955, de árban meg 300%-kal. Ár/érték ami fontos az egyszeri usernek.

[ Szerkesztve ]

(#114) gpatrik


gpatrik
tag

"Az átlag számára felesleges és persze nagyon drága, ráadásul játékokban a videokártya-limites szituációk miatt a legtöbb esetben észrevehetetlen (két GPU-s VGA kell ahhoz, hogy ez megváltozzon). "
Az átlag felhasználó bőven beéri a negyedébe kerülő Phenomokkal, vagy valami egyéb Intel csodával, de lesznek olyanok, akik nem használják ki, de megveszik, hogy elmondhassák, övék a leg leg jo....akarom mondani drágább proci a piacon.

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#115) #72042496


#72042496
törölt tag

Még mindig úgy vagyok vele, hogy aki azt magyarázza, mennyire nem éri meg, annak a véleménye kapásból figyelmen kívül is hagyható. Az vesz mást. Akinek pedig a leggyorsabb kell, szinte bármi áron, vesz ilyet.

(#116) Oliverda válasza #72042496 (#115) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy vesz egy 920at és jól felhúzza 4GHz-re. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#117) sirzollee


sirzollee
tag

Háát a jelengegi pénztárca vastagságomat figyelembe véve,jóideig csak messziről fogom figyelni ezt a vadállatot :DDD

(#118) Sanyix válasza haky (#109) üzenetére


Sanyix
őstag

Az fsx meg egy ótvar optimalizálátlan bugos szar. Az meg kit érdekel hogy egy bughalmaz hogy megy? :D

amúgy én nem veszek túl drágán számtech cuccot. A legdrágább cuccom videokártya volt 35k-ért, ennél többet nem is adnék ki semmilyen alkatrészre (max monitorra), bár lenne rá pénzem, de ha van akkor se szórom el költséghatékonytalan marhaságokra :D (inkább előbb vonulok nyugdíjba :D)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#119) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Gratulálok a prohardver szerkesztőségének, hogy idáig eljutottak, hogy az intel ad számotokra egy csúcsprocesszort tesztelni.
szerk: eddig azthittem a különböző boltok adják tesztelésre, de ha már tényleg egyenesen intentől, azért az szerintem nem kis dolog.

[ Szerkesztve ]

(#120) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Csak úgy érdeklődésképpen. A tesztben szereplő AMD processzor hogyan teljesít mondjuk az én E8200(3.3Ghz)-höz képest? Mármint jobban kérdezve az a 43.000 forint amennyiért láttam az megéri érte? Illetve Intel oldalról mi az, ami hasonló kategória, mint ez az AMD proci?

(#121) SzlobiG válasza Shrike7973 (#119) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tudtommal már egy jó ideje így van.:)

(#122) Abu85 válasza BalaNce87 (#120) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Phenom II X4 955 átlagosan Core 2 Quad Q9550 szint. Árban is így van belőve. Az E8200-nál sokkal jobb. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#123) Oliverda


Oliverda
félisten

A fogyasztás teszthez egy kis "CPU only" kiegészítő:[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#124) #72042496 válasza Oliverda (#116) üzenetére


#72042496
törölt tag

De nem úgy. :) Hanem ami gyárilag is a leggyorsabb. Érzelmi döntés, ezért nem érdemes elkezdeni a miérteket soroni. :)

(#125) Abu85 válasza Oliverda (#123) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nagy kár, hogy egy proci sem működik önmagában. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#126) Oliverda válasza Abu85 (#125) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont az nagy szerencse hogy a különböző alaplapok fogyasztása erősen eltérő. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#127) Abu85 válasza Oliverda (#126) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan ezért írjuk le a teljes tesztgép adatait. :)) XY cumóval ezt mértük.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#128) #16729600 válasza Abu85 (#125) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tisztában vagyunk vele hogy Intel direktíva a fogyasztási adatok elfogult közlése és hangsúlyozása a PH-s tesztekben,semmi gáz: ebből megy a lé felétek megérjük,csak ne erőlködjetek annyira a bizonyítvány magyarázgatásával. :O

(#129) Abu85 válasza #16729600 (#128) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a gyártók veszik meg a véleményünket. Konkrétan van egy mérési módszerünk, amit önállóan a gyártók véleménye nélkül alakítottunk ki. Ez alapján nézzük a rendszerek fogyasztását és leírjuk mit mutat a gyakorlat. Abban van igazság amit Oliverda mond, hogy az alaplap is sokat számít a fogyasztás szempontjából, de az teljesen nonszensz, hogy nekünk egy gyártó dirigál. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#130) Jhonny06 válasza bacsis (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

5 év múlva ez a proci már szart se fog érni.

(#131) AtHoS válasza #16729600 (#128) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Fogyasztási adatokról egy kis saját szösszenet. Év elején platform váltáson estem át és a következőket tapasztaltam:
Ami változott:
Régi konfig: J&W RS780UVD-AM2+, Brisbane 4400+ X2
Új konfig: Asus P5K-Premium-WiFi-AP, Q6600

Régi konfig teljesítményigénye IDLE

Új konfig teljesítményigénye IDLE

Megmondom őszintén, hogy nagyobb eltérésre számítottam az X2-höz képest, de nem vertem a fejem a falba az eredmény láttán. Természetesen terhelve a rendszert már a Q6600 felé billen a többletfogyasztás. Na találtam egy Q6600-al mért terhelési fogyasztást is, igaz ott a VGA is Overclock-olva volt.

Egy 80+-os tápcserével ~110W lett az IDLE fogyasztás

Egy kis színesítésképpen 3200-as IGP-hez képesti 4830 IDLE fogyasztás

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#133) einstein válasza cowboy_bebop (#113) üzenetére


einstein
senior tag

Szerintem meg te nem érted. :)
Ha neked pont arra a +40%-ra van szükséged, akkor az bőven többet ér mint +40%. Teljesen értelmetlen úgy gondolkodni, hogy ami +10%-ot nyújt annak +10%-kal többe kerülni, mert különben meg se éri.

(#134) #16729600 válasza Abu85 (#129) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó persze sarkítva és direkt túlozva írtam a témában:de viccet félretéve mégis az az érzésem hogy ha teszem azt a Zaporozsec gyár kiadna egy AMD-s deszkát,ami ipari árammal működne 380 ról,akkor azok után csak azzal tesztelnétek a phenom II es procikat.Sokkal de sokkal jobb választások is adódnának alaplap ügyben a tesztekhez,csak élni kellene vele.

(#140) vergilx


vergilx
őstag

sztem ez a proci=a fölöslegessel.mér nem volt jó a 965ee?

(#141) emmm válasza westlake (#73) üzenetére


emmm
senior tag

Én vállalom, hogy irigy vagyok :D Ha lenne úgy pénzem, hogy nyaralások meg stb. mellett erre is simán futná, akkor miért ne vennék ilyet? De nincs és kész. :)

Amúgy tényleg elképesztő teljesítmény, kíváncsi lennék, hány %-ra verné oda a 3,2 GHz-en járó 6750-esem : :)) 100-140 %? :D

De sajna ez a proci nem az én pénztárcámnak lett kitalálva :U

(#142) thomeef


thomeef
őstag

Nagyon csücsök kis proci :C Ő is lesz majd olcsóbb, megvárjuk :K

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#143) Tenken válasza sniper elite (#50) üzenetére


Tenken
őstag

Ne is mond, meg legyen tiptop high-tech cucca annak akinek van rá kerete meg kedve!
de ha megtudom hogy te is ciprusra adózol akkor lemegyek kaposvárra kasztrálni :))

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#145) Henkei válasza sniper elite (#139) üzenetére


Henkei
tag

Pontosabban mivel jott a 975 ezert eladtad a 965ot egy gyenge 100 ezres bukoval. Ne kodosits.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.