Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#267) Aram válasza jones965 (#255) üzenetére


Aram
tag

1. Értem, hogy mit mondasz, ettől függetlenül úgy érzem, hogy lehet sejteni milyen az új processzor-család. Nincs benne egetrengető új technika, vagy utasítás készlet, úgyhogy nem az új verziójú PS-re és 3D Studióra kell várnunk, hogy megmutassa valódi erejét.
Talán, ha a DDR4 megfelelően fog skálázódni, vagy ha a megfelelő sebességű modulok jönnek, de egyelőre szerintem ez nem azon múlik, hogy új a cucc vagy sem, lévén a Haswell már több mint 1 éves architektúra.

2. A monopol helyzetben lévő cég, azt csinál amit akar és annyiért adja el, amennyiért akarja. Az sajnos a vevőket minősíti, hogyha ezt el is tudják adni, ennyiért. Én sajnos nem hiszek abban, hogy az emberek tudják, hogy mire van szükségük és szerintem nem szép dolog, ezt kihasználni.
A versenyszellem megint más tészta, abban egyetértek, hogy az Intelnek nem lenne szüksége egy ilyen szintű "asztali" megoldásra. De, ha kiadja, akkor a megfelelő termékekkel hasonlítsuk össze. Mint tesztelő vegyük a fáradságot és tegyük mellé az ár/teljesítmény mutatót és mutassuk meg több oldalról a terméket.

A fejlesztésnél pedig figyelembe kellene venni az igényeket. Sokan jelezték ebben a fórumtémában is (power userek), hogy nem érzik az igényét, hogy váltsanak, akár 4-5 éves konfigokról. Kizárólag az energia-hatékonyságot látom, hogy valamire való fejlődést értek el benne. De ha forintosítjuk, az sem éri meg a cserét.

A professzionális felhasználás azonban egészen más tészta. Ott kőkeményen kiszámolják, kivéve a túl jól menő cégeket és az állami szektort. Vagyis ott is kiszámolják, de másképp... :) Ahogy ezt Prof is írta. ;)

Mindenesetre nem szeretnék egy végtelen vitát generálni. Nagyon régen szóltam hozzá amúgy is fórumhoz és most is elment tőle a kedvem. De ez az én hisztim, nem a ti hozzáállásotok hibája. :) Aki akarja megveszi ezt is. Nekem a teszteléssel van bajom és ez sajnos egyre gyakoribb a Prohardveren, hogy nem járják körül rendesen a témát.

Ez a felirat 20byte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.