Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

AMD üzemeiben valami ilyesmik lehetnek a falon kiplakátolva ezzel a szöveggel: "2050-re mi is ezt akarjuk majd elérni" :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#2) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Itt az új procim :DD Ahol pont nekem kell, ott többnyire hatalmas előrelépés lesz a mostani procimhoz (3970X) képest :Y
Köszi a tesztet :R

(#1) Crytek: +1 ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Asztali csúcsa de azért egy valamirevaló Xeon jobb választás ECC ram-mal. Ez így szerintem minden csak nem ésszerű döntés annak, akinek munkára kell.
Ennek a procinak az árából használt munkaállomást veszek fél-egy év garanciával, 2 db 6 magos Xeon procival (az előző generációból) 16+ GB ECC rammal és egy korrekt professzionális videokártyával.
Azok is lazán elmennek még alsó hangon 3 évig, így összességében az adódó amortizációs költségem töredéke egy ilyen rendszernek.
Vér Istvánoknak természetesen tökéletes.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Technológiailag nem tudnak még bemenni 22nm alá?"

Live-Die-Respawn

(#5) #90933760


#90933760
törölt tag

Úúúú, kérhetünk egy Winrar bencs pontszámot? Alapon is meg húzva is? :DDD

(#6) bbrain válasza BlackSoft (#2) üzenetére


bbrain
tag

Húúú, de jó!

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#7) vanye


vanye
senior tag

Miért Win8 a 8.1 (Update) helyett? Nem ismerek embert, aki - ha már a hetest dobta - a 8-ast ne frissítette volna 8.1-re.

Stern des Südens!

(#8) sniper elite válasza Crytek (#1) üzenetére


sniper elite
senior tag

Az AMD már olyan mértékben le van maradva, hogy lassan viccen kívül is reális lehet a több évtizednyi lemaradásuk. Lehet a végén már csak a GPU szegmensben akarnak versenyezni. Processzorban már amúgy se fognak ebben az évtizedben. :DD

(#9) Rypejakten válasza sniper elite (#8) üzenetére


Rypejakten
addikt

kis pénz, kis foci. :)

(#10) magabiztos


magabiztos
újonc

Csak 7%-kal nőtt a teljesítmény, ami az AMD-hez viszonyítva kamatos kamat szerűen számítva brutál sok.

Bőven 10%-nál többet kellene javulnia az AMD-nek, hogy szinten tartsa a különbséget...

(#11) Crytek válasza magabiztos (#10) üzenetére


Crytek
veterán

Én már egy i5 2500k verő amdnek is örülnék ,de ami nincs az nincs ;]

Next PC Upgrade: 2022

(#12) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kb. 10% a DDR4 előnye? Ha ebből levonjuk, hogy talán a vezérlő is gyorsabb, akkor nem hívhatjuk nagy ugrásnak. Ahol meg a késleltetés számít, mindjárt el is veszik az előny. Lassan teljesen új memória-technológiák kellenek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jó ez meg minden, hogy fejlődünk, de számomra (játékok) teljesen felesleges.

Munkára, pont vadászatra viszont tökéletes. :)

AMD meg egyre csak távolodik ami nem jó. :(

(#12) Jim Tonic Én csodálom, hogy egyáltalán gyorsabb általában ilyenkor nem szoktak gyorsabbak lenni az előző generációnál. Számomra meglepetés, hogy 10%-ot ver ilyen kis órajellel, majd térjünk vissza erre ha 3000-4000Mhz-es kiforrott DDR4-ek lesznek a piacon. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Ha lesz valami kisebb tesó akkor arra benevezek :)

(#15) big-J


big-J
őstag

Az első dián az a 1.7M tranyó szám nagyon nem stimmel... ránézésre is, de:

Viszont elszomorít, hogy csak a $1000 dodós az egyetlen 8 magos... ezek a fiúk aztán tudnak tejeltetni, főleg így konkurencia nélkül... na mindegy majd kövi generációban talán lesz értelme lecserélni a i7-2600ast.

[ Szerkesztve ]

(#16) mekker


mekker
őstag

Ahol bírja sok szálat a program, ott tényleg durva az előnye, de ez a 16 szál már szélsőséges az én felfogásomnak. Mondjuk kevésbé melegszik, mint az elődjei, így kicsit húzva az órajelén ott van majdnem, mint a társai hasonló melegedéssel (ahol mondjuk csak 8/12, vagy kevesebb szálat használ ki a progi).

Engem a ddr3 v ddr4 lepett meg. Cl9 v cl15 ellenére több, mint lineáris az Aida Engineer benchben a növekedés (bár a tesztben például tömörítésnél meglátszott a cl15). Mi ez a nagy ellentét?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17) dahneey


dahneey
tag

A Crysis 3 minimum fps-ek elég durvák. Kérdés hogy ennyire jól van párhuzamosítva a motor, vagy ugyan ez lesz a 6 magos Haswell-el is.

(#18) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

"Középen húzódik a nagyméretű L3 cache, melynek kapacitása 20 MB, azaz majdnem kettő és félszerese a négymagos Haswell 8 MB-jának"
A 20 konkrétan 2.5Xese a 8nak, nem csak majdnem :)

HEDT, minden tekintetben, Intelék megint odatették..brutálisan fejlettebbek a konkurenciánál, nincs mit szépíteni..nyilván mindkét gyártó termékeinek megvan a piaca, de ahol kompromisszummentesség van, ott nincs kérdés.
Örömmel konstatálom, hogy vége a delidigényes ganaj pasztázásnak..persze ezzel együtt felvetül, ha ilyen komplexitású megoldásnál mehet a forrasztás, a többinél miért nem..nyilván mindenki tudja a választ :S

(#19) ricshard444


ricshard444
veterán

Kegyetlen proci, impozáns eredményekkel.

"addig a Tomb Raider-t nem hatottam meg a nyolc darab mag." - elírás

Köszi a cikket, várom a DDR4 -set is!

javítva

[ Módosította: Oliverda ]

Vannak dolgok...

(#20) BlackSoft válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ha te 300ezerből veszel egy WS-t 2db előző generációs Xeon procival, akkor vegyél nekem is, sőt 50 darabra adok pénzt, azt hiszem azzal kötném meg életem legnagyobb üzletét, lenne pár ezer cég, aki irigy lenne rám :U

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#21) Reggie0


Reggie0
félisten

QPI linkek teszik fel, bár ahogy említettük ezek csak több processzoros konfiguráció esetében aktívak

En ugy tudom, hogy a QPI-t az Altera FPGA-k is tamogatjak, szoval nem feltetlen tobb processzoros rendszerhez kellhet.

(#22) Jack@l válasza vanye (#7) üzenetére


Jack@l
veterán

Egen, elég sokat gyorsult a windows azoktól az updatektől, biztos vagyok benne, hogy valamennyit számított volna az eredményekben is.
Jó proci lett ez, kíváncsian várom a konkurencia nyócmagos válaszát erre.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#23) Tournament


Tournament
aktív tag

ezt a cine eredmény elég tréfa :D AMD fx 9590re

[ Szerkesztve ]

(#24) HSM válasza Speed® (#18) üzenetére


HSM
félisten

HEDT rendszereken sosem pasztázott az Intel, csak az olcsóbb szegmensekben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) Zodicus válasza Jack@l (#22) üzenetére


Zodicus
senior tag

Konkurencia válaszát?! :DD Milyen konkurencia?

(#26) GIJoe


GIJoe
addikt

Azért az vicces hogy a kommentek fele az AMD fikázásból áll pedig, a jobb verseny, olcsóbb ár, és élesebb harc... :U

A 7,34% a DDR4 és az újítások összesen ennyit hoztak, szerintem nem túl sok, játékokban meg ezek szerint szinte észrevehetetten... Mi az aminél nincs értelme jobb cpu venni játékra i5-3470 ?

(#27) Jack@l válasza GIJoe (#26) üzenetére


Jack@l
veterán

Eleve 7970-et nem túl nehéz kihajtani, minimum 2db 290x kellett volna ehhez a procihoz hogy megmutassa mit tud, de érdemes megnézni crysis3 alatt a min fps-t. Az kihasználja a magokat. (amúgymeg kevés pistike teheti meg, hogy ilyen procival játsszon)

A verseny jó lenne, ha lenne...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28) Speed® válasza HSM (#24) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A hangsúly azon van, hogy mondvacsinált ok a többinél a forrasztás elhagyása..

(#29) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Ebből a tesztből bőven látszik hogy ez mindenre jó de játékra nagy badarság venni.
Kőkemény munkás masina építhető rá..amire meglett tervezve...nekem ez jött le:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#30) kiszpista900


kiszpista900
aktív tag

nem tudom mit kell fikázodni mindig ...amd ratyi stb ...mégis miert? mert lassabb mint az intel??? és? kettő nem lehet egyforma (játékra amd tökéletes ..nekem az volt és az is marad ) sztem nagyrészt egy pc játékra vesznek ..és az amd olcso és legtöbb játékba egyforma egy csucs fx az intel procijával ami több száz ezer ft na és akkor mit ér az intel??? gyorsabb jobb munkára de ennyi játékba am se a proci számit annyira hanem a vga ...és az fx is ki hajt szinte minden vgat ...akkor? de mindig is lesznek olyan emberek akik elélveznek egy 3d marktol és teli vannak lovéval és hetente cserélgetik a gépüket azok megtehetik 200k vegyenek procit holott a szar ' amd 50ezres is pont annyira jo játékra tuti ...erről ennyit :R jobb az intel de én várok 20 másodpercet inkább ha tömöritek ;) az intel munkára és élvezkedni jo egy kibaszott pontért nem hiszem hogy egy normális ember kiadd 200k :R

[ Szerkesztve ]

(#31) Jason19


Jason19
senior tag

Ez igen, ez intel :C
Lényegében konkurenciájuk már nincs is. :)

(#32) HSM válasza GIJoe (#26) üzenetére


HSM
félisten

Attól függ, mivel akarsz játszani és milyen beállításokkal. Nálm a 7950CF-et kihajtotta Tomb Raiderben maxgrafikán egy tuningmentes i5 3570K, ugyanakkor van jópár játék, amihez tunging mellett is kevés volt egyetlen 7970 mellé is. Pl. GTA4 maxon, BF4 majdnem maxon, PlanetSide2 maxon...

(#28) Speed(R): Ez mindig is nyílt titok volt... Mi a célja? Erős a gyanúm, azért használnak az olcsóbb prociknál pasztázást, hogy kizárják a gariból a szénné tuningolt CPU-kat. Ha olvastál SB topikoat (gondolom igen), láthattad, hogy mivel jók voltak a hőfokok, arcpirító feszekkel sokan a lelküket kihajtották... :U (Nemcsak PH-n, a világon mindenhol.) Egy s1155/s1150-es Ivy Bridge vagy Haswell procinál viszont kénytelen vagy vigyázni rá, ésszerű feszeken használni, vagy gari nélkül hajtani delid után ("kupakjavítás", ahogy egyesek nevezik), ha gyilkolni akarod. :)

Egy ilyen drága procinál viszont gondolom, már könnyedén belefér az árba, ha a user véletlen megsütné. No, meg amennyibe kerül el is várja az ember az ilyesmiket. :R

[ Szerkesztve ]

(#33) Speed® válasza kiszpista900 (#30) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Súlyos fikázás nem volt..de sarkítani sem kell, szóval nyugalom.

Játék más téma..ez nem az a kategória, amit arra vesznek meg.
Megint más kérdés, hogy ott sincs az i5ök szintjén sem egy FX.

HSM
Szerintem elhanyagolható azoknak a száma, akik tuninggal megölt procikat gariztattak..sokkal inkább látom azt a háttérben, hogy ha nem korlátozzák valahogy az OCt, házon belül konkurenciát állítanak maguknak..elég megnézni, hányan váltottak a jól tuningolható SB i5K/i7Król újabb platformra..a techgeek ponthajhászokon kívül kb. senki.

[ Szerkesztve ]

(#34) wednesday válasza Jason19 (#31) üzenetére


wednesday
őstag

Ez így van. Az AMD nem is versenyez már ebben a kategóriában. Tehát a felzárkózást várni teljesen felesleges. AMD-nek vagy bejönnek az APU-k vagy nem. Oda mondjuk jól jönnének a többcsatornás mem vezérlők és DDR4-es RAM-ok. Tudom, hogy nagyon drágítja a cuccot, de legalább egy zászlóshajót építhetnének.

Munkára brutáls ez az Intel proci, az ára is brutális.

(#35) kiszpista900 válasza Speed® (#33) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

nem kell elszálni a procitol 350k proci jo pár játékba azonos fps az amdvel..ez a szégyen :D
am meg nem értem mit mondasz ...bf 3ban kemény 10fps lassam az fx a 3770k nál és az majdnem 90k ..szoval mindegy nem veszekedésképpen irtam de amds vagyok és jobb az intel akinek nem számit a lové :R

(#36) TaS1kaaa válasza Jack@l (#27) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Olvasd el akkor guru3d-s cikket is, ott a srácok mellé pattintottak egy gtx 780 sli-t ami valljuk be jobban illik mellé :)

(#37) HSM válasza Speed® (#33) üzenetére


HSM
félisten

Őszintén szólva nem hiszem, hogy ez állna a háttérben. A jobb példányok így is vígan szaladnak 4,4-4,7Ghz között egy jobb léghűtővel gyári állapotban. Én is 4,5Ghz-en hajtom a 4690K-mat egy mezei léghűtővel, pl. BF4 legdurvább multiban max 70 fokos így nyáron, melegben, normális időben inkább 60. :D Deliddel az a +100-200Mhz, ami elérhető már nem sokat dob a latba. :N Ha nagyon le akarták volna fojtani ezeket, megtalálták volna a hatékonyabb módját. :R

Amúgy érdekes, én anno a tuningos i7 920-asomról semmi ingert nem éreztem a SB-re váltani, ugyanakkor az utód "vacak pasztás" 3570K tetszett, mivel jóval kedvezőbb fogyasztással (kb. fele) hozta a 920-asom sebességét, így arra váltottam. Aztán meg 4670K-ra, mert jött rá jó lehetőség, +10K-t megért. Szóval nem mindenki gondolkozik úgy, ahogy leírtad. :R

[ Szerkesztve ]

(#38) 7time válasza wednesday (#34) üzenetére


7time
senior tag

Én úgy tudom hogy ha az APU-kat arra használod amire való és nem mint VGA helyettesítő akkor a DDR3 nem fogja vissza vagy legalábbis nem számottevően.

(#39) Cathulhu válasza GIJoe (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nézd, sok idióta ezt úgy fogja fel, mint egy meccset, hogy bezzeg az én csapatom porig alázza a tied, ettől én is jobb ember vagyok. A még idiótábbak meg konkrétan vallást csinálnak belőle, és nem fogják fel, hogyha esetleg nem lenne ekkora különbség a két gyártó között, akkor talán ezért a szilíciumdarabért sem kellene 280k-t fizetni, bár legtöbbjük úgyse venne ilyet sose, marad ,i3 i5 szinten ahol meg aztán messze nincs ekkora különbség, de mindegy, mert a csúcs i7 mekkora fasza....

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) Speed® válasza HSM (#37) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nyilván, különböző szempontok alapján különböző gondolkodásmóddal eltérő vélemények alakulnak ki..és ez így van rendjén :R

kiszpista900
Ha továbbra is a játékbeli teljesítményen rugózol, nincs mit tenni :) Az a programozók feladata lenne, hogy x+1 magon x+1el jobban fusson valami..amíg ez nem megoldott, felesleges is ez alapján mérlegelni.
Ami az FX tempóját illeti, csak azon kell elgondolkodni, ha játékról van szó, hogy egy i5-3470 pl. ~1/3 fogyasztással múlja felül..ez minden, csak nem elhanyagolható előny. So-so, én is használtam AMD rendszert, mikor ár/értékben az volt a nyerő, de napjainkban szvsz nincs kérdés a belépőszint felett, mi az, ami megéri az árát. De, mint fentebb is írtam, ez az én véleményem, a tiéd meg a tiéd. Mindketten lehetünk elégedettek a másiktól függetlenül a választásunkkal. Písz ;p

(#41) kiszpista900 válasza Speed® (#40) üzenetére


kiszpista900
aktív tag

:R

(#42) jedis


jedis
senior tag

Wooááááh ! Egy hüvelykujj körömnyi minőségi "KÉK" szilícium potom 4 havi minimálbérért !!!! :Y B.szom falhoz a malacperselyt, és már rohanok is, nehogy elkapkodják ! :Y Azért az nem kicsit minősíti benneteket, hogy egy Inteles hírhez a hozzászólásokban, egyből egy AMD-s fikázással nyittok :U ! Tényleg szánalmas, hogy minden AMD-s hír 80%-a Intel oldali fikázás, de az Inteles híreknek is minimum a 40%-a szintén AMD fikázás ! Komolyan mondom, ha enyém lenne az oldal, a regisztrációba kötelező lenne beírni a konfigot, és aki Inteles, az csak az Inteles hírekhez szólhatna hozzá, aki AMD-s, az meg csak az AMD-shez ! Ez olyan, mintha az 2014-es új S osztályos Mercedes "AZ" autó, és ami alatta van az csak rossz vicc autónak ( igaz nekem csak egy bő 30-as W124-es roncshalmazom van, de Merci az is, és ez a fő ) , éppen ezért kérdezném kedves Crytek kollégát, hogy kedvenc fejlesztőcsapatának ( névrokonának ) 3-adik üdvöskéje mit fut az "Ő" W124-esén ??????? :U :U :U :U :U

Szánalmas, komolyan szánalmas!

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#43) devast válasza jedis (#42) üzenetére


devast
addikt

Elgurult a gyógyszered?

(#44) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Mégiscsak jó volna, ha az AMD, ha nem is az 1000$-os szegmensben, beújítaná a Slot-A-t: ugyan, most nem a cache-nek kellene a(z) CPU/APU mellett tanyáznia, hanem a jóféle memóriának, kellő sávszélességben! Ezzel, tán még, befoghatnák a kékeket - meg az egy szálon mérhető teljesítmény növelésével... :O

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#45) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Az ilyen teszt procikat itt hagyhatnák a ph-nál. És kisorsolhatnátok mondjuk a 100.000 -dik hozzászólónak az összes topicot figyelembe véve. Amúgy garatula intel! :C

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#46) jedis válasza devast (#43) üzenetére


jedis
senior tag

Jahh ! Kicsi el, de már megvan ! Bocs!

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#47) 7time válasza jedis (#46) üzenetére


7time
senior tag

Nagy hibát követne el az AMD ha ebben a szegmensben harcba szállna az Intellel, feneketlen kútba dobálná a pénzét, (ha sikerülne is legyőzze ami nem valószínű) soha nem térülne meg a befektetés.

(#48) RECSKA válasza Kotomicuki (#44) üzenetére


RECSKA
veterán

Sajnos, amig amd fronton nincs ertelmes teljesitmeny/szal mutato, nincs mit tenni... meg a phenom 2 is erosebb volt ebben. Pedig az is csak egy core2 hatekonysagat tudta, ami mar majdnem 1000 eves.

De sok ember van, akik mai napig viszik az fx8350-eket i5 arban, mert az nyocmagos, akko szalad.

Nem rossz oersze, csak jobb az intel. Mindig van jobb!!!

Ja nem, ennel a procinal jelenleg nincs xD

Szerk : 7time : melyik szegmensben sikerult legyoznie mostansag? Csak az apuval, nem?

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#49) X Factor válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


X Factor
addikt

Pont a netet túrtam árakért, h. megerősítsem, ugyanezt a véleményemet. Aztán láttam a hozzászólásod... :B

Blacksoft #20 Tessék.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#50) 7time válasza RECSKA (#48) üzenetére


7time
senior tag

melyik szegmensben sikerult legyoznie mostansag? Csak az apuval, nem?

Meg is válaszoltad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.