Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#265) HSM válasza Oliverda (#262) üzenetére


HSM
félisten

Nem a 300 dollártól, hanem a hozzávaló igencsak borsos árú HEDT platformtól. ;)

Amúgy jogos az észrevétel, a 4820K-ra gondoltam, csak megzavart a számozás. :R
Szerencsére azt is tesztelted: [link].
Mondjuk elég érdekes a fogyasztás, üresjáratban +40W-ra jön ki a 3770K-hoz képest, ami érdekes. Azért nem hinném, hogy a proci üresjáratban fogyasztana 40W, ott valami más lehetett torkosabb a platformban... Ha ezt is beleszámoljuk, már egyáltalán nem jelentős a fogyasztástöbblete a 3770K-hoz képest, bár kétségtelenül van. :R Ugyanakkor ez sem igényelné a forrasztást, mert amennyivel torkosabb, annyival több helye van hűlni, nagyobb a mag, inaktív magok is vannak benne, szóval pasztával se lenne gond rendeltetésszerű hőfokon tartani. ;)

(#264) Oliverda: Természetesen egyetértünk, hogy üzletpolitikai kérdés, hogy a 4790K pl. újfent TIM-et kapott forrasztás helyett. Bár én nem a forrasztás közvetlen költségvonzatának tulajdonítom, hanem sokkal inkább annak, hogyha forrasztva lenne, sokkal több lenne szénné tuningolva és hullana el, amit gariban cserélhetnének. Így csak delid-el lehet szénné hajtani, mert amúgy túlmelegszik és visszaveszi magát. Ha meg delid van, akkor a gari alapból ugrott. ;) Én itt látom a pasztázásban a "spórolást".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.